Томат трюфель червоний: опис сорти, агротехніка, фото, відгуки

Популярний сорт томату Трюфель червоний був виведений російськими селекціонерами більше 15 років тому і займає гідне місце серед активно вирощуваних сортів у багатьох присадибних господарствах. Плоди рослини славляться чудовим смаком, незвичайним зовнішнім виглядом, гарною схоронністю і дозреваемостью. Садівники і городники описують цей томат як один з найбільш корисних і важливих в господарстві.

tomat tryufel krasnyjj: opisanie sorta, agrotekhnika, foto, otzyvy6 Томат трюфель червоний: опис сорти, агротехніка, фото, відгуки

Опис та основні характеристики сорту

Рослина при вирощуванні в теплицях досягає 2-х і більше метрів, у відкритому ж грунті — не більше 1,5 м. Це середньостиглий, досить високоврожайний сорт томата. Суцвіття утворюють кисті, на яких розвивається 5-8 плодів. Самих кистей 5 і більше штук, залежно від умов вирощування.

Дрібні плоди вагою 120-150 г відрізняються декоративністю. На вигляд нагадують гриб трюфель з характерними поздовжніми борозенками. Шкірка гладка, щільна, що забезпечує тривале зберігання і хороше дозрівання при знятті з куща раніше покладеного терміну.

Невеликі розміри плодів дозволяють широко використовувати сорт в різного виду консервації, в засолюванні бочковим способом. У свіжому вигляді помідор використовується в приготуванні салатів, гарнірів і закусок.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий,

100-120 днів

Индетерми-нантный,

150-200 см

Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 120-150 Теплиця: від 8 кг

Відкритий грунт: від 6 кг

Червоний, грушоподібної форми з характерними ребрами, багатокамерний, гладкий, пружний

Переваги і недоліки

До плюсів томату можна віднести:

 • універсальність (вживання у свіжому і консервованому вигляді);
 • довгий термін зберігання і хороша дозреваемость поза куща;
 • незвичайна, приваблива форма плодів;
 • яскравий, насичений, рівне забарвлення;
 • висока врожайність, декоративність;
 • чудові смакові якості томату.

Недоліки досить незначні:

 • сорт вибагливий до режиму поливу;
 • врожайність безпосередньо залежить від своєчасності внесення підгодівлі;
 • обов’язкова підв’язка рослини.

Як підгодовувати кущики томату, читайте в цій статті.

Особливості агротехніки

Як і багато видів томатів, вирощується розсадним способом. Рекомендується самостійне складання грунтової суміші для пророщування насіння та розвитку розсади. Для цього необхідно використовувати:

tomat tryufel krasnyjj: opisanie sorta, agrotekhnika, foto, otzyvy7 Томат трюфель червоний: опис сорти, агротехніка, фото, відгуки

 • 2 частини городньої землі або верхової грунт;
 • 2 частини визрілого компосту;
 • 1 частина піску.

Перші дні (до появи сходів) ємності з проращиваемыми насінням варто тримати в теплі. При появі паростків томату, перенести ящики з розсадою в найсвітліше місце і забезпечити належний температурний режим. Ідеальна температура для росту: вночі близько 18°С, вдень близько 25°С. Додаткова підсвічування не дозволить розсаді витягуватися і забезпечить розвиток міцного і здорового рослини.

За тиждень до висадки у відкритий грунт або в теплиці, необхідно провести підживлення рослин фосфорно-калієвим добривом. Висаджуються кущі не більше 2-3 штук на 1 кв. м.

Зверніть увагу: якщо рослина розвивається в теплиці, то його слід формувати в одне стебло, своєчасно видаляючи пасинки і обов’язково підв’язуючи томат до опори. У відкритому грунті томат прекрасно росте та плодоносить при формуванні в 2-3 стебла.

Рада. Дотримання режиму поливу рослин і своєчасне внесення підгодівлі, дозволить отримати максимальний урожай.

Відгуки садівників і городників

 • Олени Володимирівна, Саратовська область. Кожне літо в нашому саду приділяється особлива грядка під Червоний трюфель. Цей помідор дуже люблять і онуки, й діти. А коли починається масове дозрівання і приходить час заготовок, він стає королем на кухні.
 • Леонід Якович, Сочі. Це кращий томат для засолювання у бочках. Солодкий, сильний. У нас виростає особливо високим і дуже урожайний.
 • Тетяна Борисівна, Рошаль. Вирощую цей томат вже років 10, тільки в теплиці, в один-два стовбура. Використовую і в салати і консервую. Найкрасивіший і улюблений сорт невеликих томатів.

Томат Червоний трюфель займе почесне місце в будь-якому саду або на присадибній ділянці. А ближче до кінця літа порадує великою кількістю смачних і соковитих плодів.

Червоний трюфель: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради