Що подарувати пасічнику на день народження?

День народження — привід подарувати практичний і оригінальний подарунок близькій людині. Що робити, якщо цей самий чоловік розводить бджіл? Як вибрати гідний подарунок, будучи далеким від бджільництва, куди в першу чергу варто звернутися? Про це та інше ми поговоримо нижче.

Бджільництво, незважаючи на зовнішню легкість — галузь далеко не проста. У боротьбі за здоров’я бджіл, великий взяток меду пасічнику допомагають численні технічні пристосування, теоретичні рекомендації більш досвідчених колег, створити атмосферу на пасіці допомагають дрібні дизайнерські нюанси. Саме від цього потрібно відштовхуватися при виборі подарунка пасічнику.

Інвентар

Будь пасічник буде радий отримати в подарунок новий інвентар, особливо враховуючи його високу вартість. Перешкодами до придбання такого подарунка можуть стати:

 • обмежений бюджет (як було сказано вище, інвентар досить дорогий);
 • абсолютне незнання теми. Якщо ви не володієте навіть азами професії, то є ризик придбати щось абсолютно непотрібне.
 • 7db887665b5be56ef12a849ec7e584dc Що подарувати пасічнику на день народження?

  Тим не менш, за статистикою найчастіше бджолярам дарують саме інвентар. До найбільш популярним дарам відносяться:

 • пасічна візок;
 • димова гармата;
 • ізолятор для підсаджування маток;
 • димар;
 • захисний костюм;
 • набір необхідних інструментів.
 • Самим вірним рішенням буде придбання на подарунок захисного костюма, він універсальний, і не догодити імениннику Вам буде справді складно. Крім цього захисні костюми швидко зношуються, вимагають частої обробки, забруднюються і втрачають товарний вигляд і захисні властивості. Саме тому новий, завжди буде до речі. Навіть десяток запасних костюмів — нерідке явище у досвідчених пасічників.

  Книга

  Книга в принципі вважається найкращим подарунком. Можна просто подарувати яку-небудь нейтральну літературу, яка близька імениннику, а можна і тематичну. Для цього доведеться відвідати спеціалізовані магазини. Вибір літератури у них досить великий.

  78add227ebf15cde445796d8339fcce4 Що подарувати пасічнику на день народження?

  Недосвідчена людина може запросто розгубитися серед всього цього різноманіття. Щоб спростити вибір і звести ризик помилки до мінімуму, слід враховувати наступні фактори:

 • Стаж пасічника. Для новачка наприклад підійде «Азбука ефективного бджільництва», авторства Звонарьова або «Все про бджіл і бджільництво» Ромашкіна. Професіонал же з багаторічним досвідом може образитися на такий подарунок, йому необхідно вибирати більш серйозну літературу.
 • Індивідуальні переваги іменинника. Якщо він веде прогресивне господарство, то й літературу, необхідно вибирати в цьому ключі, обов’язково з інформацією про інноваційні розробки у сфері бджільництва. Якщо ж ви збираєтеся привітати консерватора, то краще вибрати що-небудь з історії розвитку бджільництва, щоб наблизити його до витоків.
 • Різні дорогі і не дуже варіанти

  До іншим поширеним подарунків відносять всілякі дизайнерські атрибути, або ж практичні подарунки. Розглянемо деякі з них:

 • Якщо привітання є чисто формальним, як знак уваги, то можна звернути увагу на величезний асортимент м’яких іграшок, тематичних брелоків, пазлів, одягу з тематичними принтами (головні убори, футболки, толстовки), тематичних флюгерів, статуеток, посуду з тематичними візерунками, принтами, чохлів для телефону з тематичним ухилом, картин на тему бджільництва, щоденників, з помітками та цікавими фактами по темі, календарі настінні відривні з описом пасечных робіт, рекомендованих проводити в той чи інший день — все це оригінально і не дуже дорого.
 • Якщо стоїть мета вразити бджоляра і подарувати незабутній подарунок найкращому другові або дуже близькій людині — то вулик видовбана з товстого дерева — то що вам потрібно. Такий вулик, можна замовити у народних умільців. Такий подарунок буде і корисним і відмінним варіантом декорування пасіки.
 • До практичним подарункам відносять запас вощини, цукор, всілякі ємності під мед, запаси насіння медоносних рослин — загалом все те, що знадобиться пасічнику в господарстві і на що зазвичай йде левова частка його витрат на утримання господарства.
 • 8db39d29c8ebe6cd4aaebf9a17a8af87 Що подарувати пасічнику на день народження?

  Останнім часом популярності набувають телефони з великими кнопками і встановленою функцією SOS. Такий гаджет буде особливо корисний пасічнику в роках під час весняного агресивної поведінки бджіл.

  У будь-якому випадку, при виборі подарунка пасічнику, слід виходити від людини, заздалегідь вивчити його переваги, спробувати дізнатися про проблеми, які він відчуває в господарстві та причини їх виникнення. Можливо деякі з їх можна вирішити з допомогою обладнання на яке у бджоляра просто не вистачає коштів, ну а якщо справи йдуть добре, то завжди можна подарувати те, що у великих обсягах потрібно постійно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради