Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїти

Укласти ковролін на лінолеум можна, як і на іншу підставу. Однак існує ряд нюансів. Найчастіше вони пов’язані з якістю покладеного покриття. Якщо на лінолеумі присутні здуття або інші великі пошкодження, спочатку їх треба прибрати. Під ковролін готують міцне рівну основу.

Можна стелити лінолеум ковролін

Щоб дати точну відповідь на це питання, треба коротко розглянути технологію монтажу ковроліну. Розкочують його по ідеально вирівняні підлозі, на якому спочатку розстеляють підкладку. Наявність її обов’язково. Підкладка є проміжним шаром між чорновою підлогою і фінішним покриттям. Вона захищає ковролін від вологи, згладжує дрібні нерівності.

3505f04dbf28b38a26003312bd530f5b Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиМонтаж ковроліну здійснюють на підкладку, роль якої здатний виконувати лінолеум

Коли на підлогу вже покладений лінолеум, то його можна розглядати як підкладку. Проте на ньому повинні бути відсутні ушкодження. Якщо лінолеум надійно приклеєний до чорнової підлоги, зривати його нерозумно. По-перше, можна заощадити на підкладці. По-друге, після демонтажу фінішного покриття доведеться заново готувати поверхню чорнової підлоги, а це вже зайва робота і витрати. Коли зі старим фінішним покриттям все нормально, укладати ковролін на лінолеум не тільки можна, а навіть потрібно.

Плюси і мінуси

Щоб остаточно знайти правильну відповідь, варто розглянути позитивні та негативні сторони технології. Плюсом є відсутність необхідності демонтажу лінолеуму і нової підготовки підстави. Господар економить на підкладці. Спрощується сам процес монтажу ковроліну, так як його можна закріпити двостороннім скотчем. До того ж лінолеум створить додаткову теплоізоляцію, що особливо важливо при бетонній підлозі.

Недоліком є неможливість укладання ковроліну на пошкоджений і погано приклеєний до чорнової підлоги лінолеум.

Важливо! Вдаючись до такої технології, треба враховувати специфіку приміщення.

Якщо існують зовнішні фактори, які здатні призвести з часом до здуття лінолеуму, від укладання на нього ковроліну краще відмовитися. Інакше потім доведеться демонтувати і заново перестилати.

Можна класти лінолеум на ковролін

Фахівці категорично не радять укладати підлогові покриття в зворотному порядку. Пов’язано це з можливістю виникнення двох великих проблем:

 1. М’який ковролін. Якщо на нього покласти лінолеум, який аналогічно не відрізняється хорошою жорсткістю, то на ньому з часом з’являться глибокі вм’ятини від ніжок меблів, каблуків жіночого взуття.
 2. Ковролін під лінолеумом не провітрюється. Якщо потрапляє волога, вона залишається в ворсі. Зароджується грибок, який почне поширюватися по всьому приміщенню.

bc87a3d8b38b102c9bb8dbacae89a544 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиФахівці не радять настилати лінолеум поверх ковроліну, але при виконанні додаткових заходів зробити це можна

Однак у деяких випадках вдаватися до такої технології можна. Проблема з продавлювання лінолеуму вирішується укладанням на ковролін жорсткої підкладки. Підійдуть листи фанери або деревностружкові плити. Щоб уникнути потрапляння під лінолеум вологи, настилають тільки цілісний шматок. Краю запускають мінімум 1 см на стіни, ховають їх під плінтусом.

Важливо! Технологія повністю недоступна для приміщень з підвищеною вологістю.

Способи укладання ковроліну на лінолеум

Під час монтажу фінішного підлогового покриття враховують геометрію кімнати, тип використовуваного матеріалу, рівень постійно підтримуваної вологості і температури, інші нюанси. Від цього залежатиме спосіб укладання. У загальних рисах технологія монтажу буває клейовий і бесклеевой. Якщо розглянути окремо способи, то їх чотири:

 1. Стретчинг є бесклеевой технологією. Ковролін натягують по периметру кімнати рейками, які під кутом 45 про прибивають цвяхами. Обов’язково використання надійно закріпленою підкладки.
  aed9fe964a1bfc63b7bffef7496a50c1 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиСтретчинг – це натяжка ковроліну по периметру кімнати
 2. Приклеювання двостороннім скотчем вважається простою технологією монтажу. Клейку стрічку розташовують по периметру кімнати, а також по всій площі підлоги наклеюють квадрати у вигляді сітки.
  bebac1bc72319ebe81484ff46f71b615 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиПроста технологія заснована на використанні двостороннього скотча
 3. Посадка на клей вважається самим надійним методом. Однак стелити килимове покриття на лінолеум подібним чином не рекомендують. Деякі види клею здатні вступати в хімічну реакцію.
  b4dfdf37d9eec5c9bd9fda841d5c2883 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиНа клей укладати ковролін оптимально, коли підстава бетонна або дерев’яна
 4. Фіксацію беськлєєвим способом здійснюють спеціальними плінтусами. Їх розташовують біля стін по периметру кімнати. Стики закривають металевими планками – поріжками.
  fed78c5f0f432da686e6653f8b091f00 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиДля кріплення ковроліну існують спеціальні види поріжків

При виборі способу потрібно врахувати, що технологія клейового монтажу не дає можливість повторного використання ковроліну. Після демонтажу фінішне покриття стає непридатний для подальшого використання.

Як правильно стелити ковролін на лінолеум

Технологія укладання фінішного покриття складається з декількох етапів. У першу чергу потрібно правильно його підібрати. Важливо виконати точні виміри, підготувати підлогу, визначитися з оптимальним способом фіксації.

Вибір килимового покриття

Ковролін є синтетичним матеріалом. Однак при виробництві використовують різні компоненти. При виборі покриття варто порадитися з спеціалістами. Фахівці порекомендують, який ковролін краще підійде для наклеювання або натяжки по периметру кімнати.

151236bc50570a36137145b42cf698f0 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиКовролін є синтетичним матеріалом і випускається з різною довжиною ворсу

Килимове покриття випускають з різною довжиною ворсу. Він буває однорівневою та дворівневою, а також петлевий і розрізний. Висота ворсу варіюється від 5 до 40 мм. Довговорсові покриття оптимально для спальні. В приміщення з великою прохідністю або з проживаючими домашніми тваринами вибирають коротковорсовие покриття. Колір підбирають індивідуально під інтер’єр кімнати.

Заміри

Укладати килимове покриття оптимально одним шматком, щоб посеред кімнати не утворилися стики. Спочатку виконують виміри приміщення. Дані краще не просто записувати на листок, а спочатку намалювати креслення підлоги. Важливо точно визначити геометрію кімнати, адже кути не завжди рівні. Зустрічаються виступи на стінах, вади. Всі нюанси малюють на схемі.

74fe6cd8f55fcdc121eee98e4e3d9593 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиЗаміри підлоги виконують звичайної рулеткою

Навіть при найбільших зусиллях неможливо точно зробити замір. З цієї причини до отриманими даними додають запас 5-10 див. Зайву крайку покриття при укладанні обрізають ножем. Нехай краще залишиться запас, ніж щілину, яку безслідно не вийде замаскувати.

Підготовка поверхні

Щоб правильно покласти ковролін на лінолеум, основу потрібно ретельно підготувати. Без цих заходів неможливо надійно зафіксувати нове покриття. З часом воно придбає непрезентабельний зовнішній вигляд.

c3634f9f6fe48de8f1a8a81e0f2634c8 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиЗдуття лінолеуму є перешкодою для укладання килимового покриття

Перед укладанням килимового покриття усувають всі ділянки здуття лінолеуму. Він повинен бути надійно приклеєний до чорнової підлоги. На дільниці з дірками ставлять нові заплатки. Проклеюють відшарувалися краю, стики. Лінолеум начисто вимивають від бруду. При використанні технології з двостороннім скотчем, поверхню знежирюють. Інакше липка стрічка не приклеїться.

Як постелити ковролін на лінолеум з підкладкою

Існує багато підкладок, спеціально виготовлених під килимове покриття. Їх випускають з синтетичного повсті, гуми, пінополіуретану та інших матеріалів. Всі вони повинні бути жорсткі, швидко відновлювати вихідну форму після стискання.

2aa613179e3ed09baadce87cbcc1f3b2 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиОднією з популярних підкладок є синтетичний повсть

Коли лінолеум ненадійно закріплений до чорнової підлоги, ситуацію треба виправляти. Оптимально спочатку укласти фанеру або деревностружкові плити. Вони виконають роль чорнової підлоги. Плити фіксують до дерев’яного настилу саморізами. Якщо основа бетонне, використовують дюбелі з саморізами. На новий чорнову підлогу приклеюють клейовим складом обрану підкладку.

Ковролін розкочують по підлозі, дають йому відлежатися мінімум 2 дні. Коли матеріал розправиться, здійснюють підрізування за розмірами приміщення. Вибравши один із способів, здійснюють фіксацію.

Рада! Так як лінолеум захований під новим фанерним чорновою підлогою і підкладкою, з контактом в клей він не вступить. Килимове покриття можна приклеїти клейовим складом.

Як укладати ковролін на лінолеум без підкладки

Коли лінолеум надійно приклеєний до чорнової підлоги, необхідність в підкладці відпадає. Його начисто вимивають, знежирюють. Килимове покриття аналогічне розгортають, дають дві доби відлежатися, здійснюють підрізування за розмірами кімнати. Спосіб монтажу вибирають не клейовий, щоб уникнути хімічних реакцій. Оптимально покласти килимове покриття на лінолеум і зафіксувати його плінтусами, поріжками. Можна приклеїти на двосторонній скотч або скористатися технологією стретчинга.

Чим можна приклеїти ковролін до лінолеуму

Незважаючи на те, що фахівці не рекомендують приклеювати килимове покриття на лінолеум клейовими складами, все ж така технологія допустима. Вона заснована на використанні клею без агресивних розчинників. Використовують такі суміші для приклеювання самого лінолеуму на підлозі, тому вони безпечні і не вступають в хімічну реакцію. Найпопулярнішими є такі види клею:

 1. Клей ПВА є вододисперсійним. Він безпечний для лінолеуму. Однак клей у вологому приміщенні руйнується. Відсутність еластичності після застигання позначається на терміні експлуатації. З часом ковролін почне відшаровуватися від лінолеуму. Аналогічними властивостями володіють акрилові склеювальні склади, але вони мають кращу адгезію з матеріалами.
  b3be91e5e43cd7e5af719daa3355d436 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиКлей ПВА боїться вологи і частого механічного впливу
 2. Липучки – це унікальні клейові склади, що дозволяють приклеювати ковролін поверх лінолеуму. При потребі його можна відірвати і приклеїти. Застигає липучка через 25 хвилин, після чого «вічно» зберігає свої властивості.
  6c73c6d6b8651146043d73455607ecf4 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиПопулярністю користується липучка KIILTO GRIP
 3. Двокомпонентні поліуретанові види володіють підвищеною міцністю, складаються з основи і затверджувача. Компоненти змішують безпосередньо перед застосуванням.
  f122c8e7311e06ff729ea08868a7dbbb Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиДвокомпонентні склади складаються з клею і затверджувача

З трьох варіантів оптимально вибирати липучку. Вододисперсійні склади недовговічні. Двокомпонентний клей оптимально використовувати, коли ковролін потрібно наклеїти на стіну. Він токсичний, здатний вступати в реакцію з деякими видами лінолеуму.

Як покласти ковролін на лінолеум за допомогою клею

Якщо вибрано клейовий метод монтажу, килимове покриття розстеляють на чисто вимитому підлозі, але не підганяють його точної підрізуванням. Запас невеликий залишають. Полотно приблизно візуально поділяють на два рівних шматка, після чого загортають одну частину. Шпателем наносять клей з поверхні підлоги, поступово насувають ковролін, розгладжують його валиком. Коли один шматок буде приклеєний, загортають другу частину. Проробляють ті ж самі дії.

27ac2e35b2db49fbf7670e4694b6deed Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиЗагорнутий шматок ковроліну поступово насувають на намазаний клеєм ділянку підлоги

Коли по всій площі підлоги ковролін буде приклеєний, біля стін здійснюють підгонку. Зайві шматки відрізають, краю притискають плінтусами. До застигання клею по підлозі не ходять.

Як класти ковролін на лінолеум за допомогою скотча

Для приклеювання використовують двосторонній скотч шириною 60-150 мм Підлога повинна бути знежирений, а також мати ідеально рівну площину. Смуги скотчу приклеюють по периметру кімнати біля стін. По всій підлозі наклеюють сітку з квадратів розміром 500?500 мм. Верхній паперовий шар з скотча не знімають.

b353c6665010a5d96a03755d5d5f58dd Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиЗахисний папір зі скотчу знімають поступово, по мірі розкочування килимового покриття

Ковролін розкочують по підлозі, підганяють, залишаючи запаси по всім сторонам. Після двох діб отлеживания, половину шматка загортають. З кожної смуги скотчу по черзі знімають захисний папір, насувають килимове покриття і розгладжують валиком. Те ж саме роблять з другим шматком. У фіналі виконують точну підрізування біля стін, фіксують плінтусами.

Як закріпити поріжками і плінтусами

Простіше всього укладати килимове покриття на лінолеум без скотча і клейових складів. Відлежатися дві доби полотно просто розкачують за методом звичайного килима. Біля стін роблять підгонку за розміром, залишивши напуски 8 см, фіксують плінтусами. На порогах дверей крайку закривають алюмінієвої планкою – поріжком.

c4e99283d7a941d38b30eff263bf42e1 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиПри бесклеевом способі монтажу притиснення полотна здійснюють тільки плінтусами

Недоліком методу є небезпека виникнення з часом здуття. Для прибирання не можна використовувати миючий пилосос. Неприпустимо пересувати меблі на коліщатках.

Поради професіоналів

Технологія укладання ковроліну нескладна. Роботи під силу виконати людині без професійних навичок. Щоб все пройшло успішно, фахівці рекомендують дотримуватися п’яти простих правил:

 1. Лінолеум повинен бути надійно зафіксований на підлозі, без виступів, западин. Поверхня вимита, знежирена.
 2. В кімнаті забезпечують сухе повітря. Можна включити обігрівач.
 3. Вибирають відповідний для конкретних умов спосіб монтажу.
 4. По завершенню робіт провітрюють приміщення.
 5. Після монтажу залишається у ворсі багато обрізаних дрібних ворсинок. Їх видаляють пилососом і м’якою щіткою.

2e469f942ee4013f8de6d4520be4a2c5 Як укласти ковролін на лінолеум правильно: чи можна, як класти без підкладки, ніж приклеїтиТочну підгонку здійснюють, коли все основне полотно буде надійно зафіксовано на підлозі

Недотримання правил призведе до шлюбу, який не завжди виходить безболісно виправити.

Висновок

Укласти ковролін на лінолеум без зайвих сумнівів можна, коли фінішне покриття надійно приклеєне до підлоги. За інших випадках варто продумати, що вигідніше. У деяких ситуаціях простіше все демонтувати і заново укласти з дотриманням технології.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради