Як прати куртку в пральній машині і руками?

Речі щільної текстури вимагають особливого догляду. Тому у багатьох господинь виникає питання, як правильно прати куртку, щоб вона стала чистою і не втратила зовнішній вигляд. Більшість перуть вручну, вважаючи, що таким чином можна менше завдати шкоди. Однак виполоскати її буде досить складно, часто залишаються розводи. Тому доцільно в домашніх умовах прати в машинці. Але при цьому варто вибрати правильний температурний режим. Особливо важко очистити светлуют зимову куртку, яка має великі розміри.

kak stirat kurtku v stiralnojj mashine i rukami 20 Як прати куртку в пральній машині і руками?

При виборі методу варто звернути увагу на наповнювач. Технологія віджиму і сушіння натуральних матеріалів і синтепону відрізняється.

Які підібрати засоби?

Щоб відіпрати білу куртку від бруду, необхідно правильно підібрати миючу продукцію. Використовувати звичайний пральний порошок не рекомендується, після нього на куртці залишаться плями і розводи. Спеціальні засоби варто придбати в господарському відділі. На етикетці повинно бути зазначено, підходить для машини автомат або прати вручну. Ідеальним варіантом виступає засіб для спортивних речей, воно дбайливо без розлучень видаляє всі типи забруднень. Вибираючи марку миючого речовини, варто звернути увагу на наступні фактори:

 • Ефективний засіб випускається у формі гелю або шампуню, порошок для куртки не застосовується.
 • До складу обов’язково входять гіпоалергенні компоненти.
 • Не містить абразивних частинок, які впливають на структуру волокон.
 • Активність дії в прохолодній воді.
 • Розрахований на ручне прання або можна застосовувати в пральній машині.

Як прати руками?

kak stirat kurtku v stiralnojj mashine i rukami 21 Як прати куртку в пральній машині і руками?Занадто часта машинне прання псує структуру верхнього одягу.

На куртках можна помітити забруднення різного типу, але дуже часто їх очищати не варто. В іншому випадку улюблена річ швидко втратить форму і колір. Якщо куртка світла, потрібне регулярне прання, застосовується ручний метод. Така процедура набагато корисніше для виробу, але треба прилаштовувати багато зусиль, особливо на фазі полоскання. Спочатку потрібно підготувати великий таз або ванну і наповнити водою. Засіб краще додавати в ємність і створити піну, якщо наносити безпосередньо на куртку, залишаються сліди. Опустити виріб у воду і дати просочитися. Щоб прання була ефективною і безпечною, варто дотримуватися правила:

 • Гель або шампунь повинні бути повністю розчинені, в результаті має з’явитися густа піна.
 • Куртка поміщається в таз з водою і лежить там мінімум 15 хвилин.
 • Жати річ не рекомендується, після висихання вона буде м’ятою.
 • Спочатку потрібно почистити комір куртки, а потім пройтися м’якою щіткою по поверхні.
 • Для полоскання потрібно велика кількість води, яку потрібно міняти 4-5 разів.
 • Віджимати не варто, краще розвісити на ванній, щоб зайва вода скла.

Головний ворог ручного прання — це розлучення, тому полоскати потрібно до тих пір, поки на воді не перестане утворюватися піна.

У пральній машині

kak stirat kurtku v stiralnojj mashine i rukami 22 Як прати куртку в пральній машині і руками?Спеціальні налаштування і м’ячики в барабані запобігають деформацію наповнювача.

Якщо куртка об’ємна і на синтепоні, в такому випадку застосовується машинка автомат. У сучасних моделях є функції для такого типу матеріалу, варто тільки розібратися. Якщо є на поверхні рясні плями, їх потрібно попередньо обробити. Ясна річ брудниться частіше, тому спочатку варто почистити комір і зону рукавів. Прати в пральній машині автомат легше, потрібно лише помістити річ у барабан і залити потрібний засіб. При цьому варто звернути увагу на такі моменти:

 • Замочувати брудну річ не рекомендується, потім її буде важко помістити в машину.
 • Щоб синтепон не збився в купу краще кинути в барабан магнітні м’ячики. Придбати їх можна в господарському магазині, замінити їх можуть звичайні дитячі гумові м’ячі або тенісні кульки.
 • Перед приміщенням в барабан закрити всі блискавки і відчепити знімні елементи виробу.
 • Полоскання обов’язково повинно бути подвійним.

Температура

Якщо прати синтепоновую куртку в машинці автомат, варто звертати увагу на всі деталі. Особливо, що стосується температури. Важливо розуміти, що під впливом високих показників, наповнювач псується, а верхній шар може злиняти. Тому потрібно прати при температурі не вище 40 градусів, це безпечно для куртки і миючі гелі справляються з забрудненнями при таких показниках.

Режим, віджимання та сушіння

kak stirat kurtku v stiralnojj mashine i rukami 23 Як прати куртку в пральній машині і руками?Автоматична побутова техніка має вбудовані програми для прання одягу з наповнювачами.

Кожна пральна машинка має свій набір функцій. Для багатьох моделей буде достатньо включити мінімальну температуру 30-40 градусів. Обов’язковим моментом буде включення подвійного полоскання. Сучасні машинки мають характерні режими, вони можуть позначені різними назвами, наприклад, «Делікатна», «Ручна», «Верхній одяг», «Синтепон», «Ковдру», «Спортивний одяг». Перед застосуванням потрібно ознайомитися з інструкцією до техніки. При делікатному режимі допустима температура не перевищується, а кількість віджимань встановлюється в нормі 500 обертів за 1 хвилину. Цього буде достатньо, щоб прибрати основну вологу. Сушка має кілька основних правил:

 • Використовувати фен, батареї, теплові радіатори застосовувати заборонено.
 • Сушити в атмосферному режимі в розкладеному вигляді на прасувальній дошці або сушці.
 • Вішати вологу куртку на плечі не рекомендується, вона витягнеться і втратить колишню форму.
 • На вулиці сушити в тіні, прямі промені сонця впливають на колір верхнього матеріалу.

Щільність синтепону і прання

Кожну куртку потрібно оглядати індивідуально і обирати метод очистки в залежності від наповнювача. Чим більше щільність синтепону, тим важче буде виполоскати мильне речовина. Тому варто додавати невелику кількість гелю і ретельно виполіскувати. Дані про щільність наповнювача вказані на етикетці виробу. Їх обов’язково вивчити перед пранням. Виробники фірмових речей дають свої рекомендації щодо засобів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради