Раціон медоносної бджоли

Для того, щоб прогодувати майбутнє покоління бджіл і посилити власне здоров’я, робочі особини збирають пилок і нектар. Р

азнообразие в раціоні харчування можуть забезпечити пилок з різних квіток і чагарників, при цьому, доросла особина вживає в їжу готовий мед.

Білки і вуглеводи

У кожної особини бджолиної сім’ї є ендокринна система і м’язи, які допомагають зміцнити білки в достатній кількості. Забезпечити необхідний рівень здоров’я даних систем здатна тільки пилок, саме в ній міститься білок в чистому вигляді.

Багато хто задається питанням про те, що їдять бджоли. Щоб зарядити бджолу енергією, необхідні вуглеводи. Незамінним джерелом цих речовин є мед.

Природою передбачено, що організм дорослої особини не здатний відновлюватися й рости, а вуглеводи служать «паливом» для активного медового збору врожаю до тих пір, поки всі системи не вийдуть з ладу.

ffe12d6d3a9eb0ee20463d8f736fe505 Раціон медоносної бджоли

Механізм збору пилку працює за наступним принципом: сухий продукт збирається бджолами і змочується слиною, після цього, бджола частково перетравлює пилок у спеціальному зобику.

Відбувається процес бродіння з-за спеціальних мікробів, які знаходяться не тільки в зобі, але і на самому сухому продукті. По прильоту в вулик, вона передає вже не пилок, а пергу.

Бродіння

У бджолиному вулику залишають пилок, що зазнала часткового бродіння, а жителі вулика переносять її в стільники. Після цього, процес бродіння не зупиняється, а продовжує впливати на кристалики перги.

Мікроби можуть працювати над вивільненням корисних речовин аж до місяця, в підсумку виходить цілий набір ферментів, вітамінів, білків.

Варто відзначити, що повинно пройти декілька етапів інтенсивного бродіння, щоб у підсумку вийшов якісний продукт для виховання наступного покоління бджіл. Консервована перга містить в собі величезну кількість білка завдяки активній роботі корисних мікроорганізмів, що робить її з часом поживніший, ніж суха пилок.

Розвиток молодої бджоли продовжує йти своєю чергою, оскільки вона в цей час бере в їжу запас перги. Крім цього, група бджіл молодшого віку виробляє завдяки перзі особливу кашку, якою годують личинки. Для цього, у бджіл є спеціальні надглоточные і підщелепні залози, які переробляють затверділу пергу в маточне молочко. Їм же годують розплід і трутнів, які потребують хорошому і якісному харчуванні. Ось що їдять бджоли крім меду.

Іноді може статися так, що відбувається гострий дефіцит пилку. Це може викликати збої в розвитку молодих годують бджіл: в основному страждає мускулатура й ендокринна система зокрема. Виросло покоління бджіл, яких торкнулася гостра нестача пилку для харчування, буде набагато слабкіше, отже, вони так само будуть приносити менше пилку в майбутньому.

Кілька місяців може знадобитися для того, щоб відновити запас і сили. Гострий дефіцит поживних речовин може виникнути із-за недостатньої кількості робочих бджіл, оскільки бджолина королева може відкладати близько 3000 яєць щодня. В таких умовах нагодувати усіх мешканців вулика вже стає складним завданням.

Мед

Кислоти, амінокислоти, цукор, вітаміни та білки – все це можна зустріти в хімічному складі меду. Кожен компонент необхідний робочим бджолам для активного збору нового врожаю в нектарных полях. Мед збирають бджоли-фуражиры і відповідають за збереження нектару в зобиках. За початок бродіння відповідають ензими й інші мікроорганізми.

7c2e6a3c05a3d563a49bae4c1feef1e3 Раціон медоносної бджоли

Медова рідина може містити в собі від 30 до 75% води, що дуже енергозатратне для бджоли. Коли частково перероблений продукт потрапляє в межі вулика, бджоли, часто махаючи крилами перекочують крапельку нектару в необхідні стільники.

Завдання бджоли зробити так, щоб концентрація вологи стала менше 18%, для найменшою сприйнятливості до різних бактерій. Тепер, бджолині особини будують забрус – кришечку з воску над кожної сотої з готовим медом. Тепер, мед запечатаний та термін його придатності необмежений.

Одна бджолосім’я налічує близько 60 000 особин різного призначення, і мед необхідний для того, щоб підтримувати сили для формування нового розплоду і для годування зовсім крихітних личинок у вулику.

Медовий надлишок допомагає пережити без особливого ослаблення навіть саму сувору зиму, або ж ті місяці, коли хабарів зовсім невеликий.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради