Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

fitoverm  svojjstva, preimushhestva, primenenie v sadu, ogorode, dlya komnatnykh rastenijj127 Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

Багато шкідники, з’явившись на рослині, можуть сильно пошкодити і позбавити врожаю. Обробку інсектицидами рослин з уже з’явилися зав’язями проводити не рекомендується, це небезпечно для здоров’я. Та й термін очікування хімічних препаратів досить тривалий. Але, щоб не втратити врожаю або загибелі рослини взагалі, на допомогу приходять біологічно активні препарати, серед яких Фітоверм.

Характеристика препарату

Препарат випускається з 30-х років минулого століття і не раз довів свою ефективність. Основною діючою речовиною є аверсектін, який отримують з продуктів метаболізму ґрунтових мікроорганізмів. Тобто це препарат, до складу якого входять тільки натуральні компоненти. Відноситься до 3 касу небезпеки. Згубно діє на шкідників-комах, але в той же час безпечний для рослин і людини.

Сам препарат – це концентрована емульсія зі специфічним запахом. У продажу зустрічаються розфасовки в ампулах по 2, 4, 5 мл, флакончики від 10 до 400 мл і 5-літрові фляги. Крім Фитоверма у продажу можна побачити Фітоверм КЕ, який володіє більшою ефективністю відносно різних видів кліщів. Існує ще Фитоферм П, який ефективний у боротьбі з нематодами.

Механізм дії

Активна речовина аверсектін володіє контактно-кишковою дією. При попаданні в організм комахи через шкірні покриви або з їжею, викликає параліч і порушення травлення. Переставши харчуватися, через кілька годин, іноді до 3 діб, шкідник гине.

Засіб діє тільки на дорослих комах, які живляться рослинами. Оскільки яйця і личинки травної функції позбавлені, тому на них препарат не діє. У цьому випадку для їх знищення необхідно проводять повторні обробки кілька разів, коли вже з них сформуються дорослі особини.

Використовуючи засіб для обробки рослин у відкритому грунті, захисний ефект зберігається 1-2 тижні, для кімнатних рослин – до 3 тижнем.

Фітоверм – акарицидні инсекцитиц, тобто діє не тільки на гусениць і комах, але і на кліщів. Багато інсектициди якраз на кліщів не діють. Має широкий спектр дії і активно бореться з растительноядными, плодожеркою, попелиць, павутинним кліщем, колорадським жуком, трипсами, листоверкой, совкой та ін. Ефективно для знищення шкідників на плодово-ягідних деревах, чагарниках, овочах, кімнатних рослинах.

fitoverm  svojjstva, preimushhestva, primenenie v sadu, ogorode, dlya komnatnykh rastenijj128 Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

Переваги і недоліки

Серед переваг препарату:

 • низька токсичність для людини і рослин;
 • відносно швидкий розпад препарату в ґрунті;
 • простота застосування;
 • висока ефективність;
 • низька ціна.

Мінуси препарату:

 • Захисна дія дещо коротший, ніж у хімічних аналогів, у яких захисні властивості зберігаються протягом 1 місяця;
 • Згубно діє на комах-запилювачів, коли обробка проводиться в період цвітіння рослин;
 • Має неприємний запах робочого розчину;
 • Необхідність повторних обробок;
 • Не ефективний при температурі навколишнього повітря 17-20?С і високої вологості;
 • Препарат швидко розкладається на світлі, тому їм користуються тільки під час сутінків ввечері.

Як приготувати робочий розчин

З метою обробки рослин використовується тільки свіжоприготований розчин. Для приготування робочого розчину засіб розводять в необхідній кількості води. Після розчинення розчин готовий до застосування.

Оскільки для кожної рослини та виду шкідника використовують розчин різної концентрації, перед використанням засобу необхідно уважно читати інструкцію і наводити розчин, згідно рекомендації.

Застосування робочого розчину

 • Плодово-ягідні дерева, кущі обробляють з пульверизатора при появі перших шкідників. Розводять з розрахунку 2 мл (1 ампулу) на 1 л води. Обробку проводять не менше 3 разів за сезон.
 • Овочі (томати, огірки, перці, баклажани), що ростуть у захищеному грунті обробляють розчином для знищення павутинного кліща (2 мл на 2 л води), попелиці (2 мл на 0,5 л води), трипсів (2 мл на 200 мл води). Обробляють 3 рази з інтервалом 2-3 тижні;
 • Для обробки капусти від гусениць біланів і совок розчин наводять з розрахунку 2 мл на 0,5 води, обробку проводять 2 рази;
 • Розсаду, вирощувану на підвіконні, перед висадкою в грунт обробляють розчином (2 мл на 5 л води);
 • Кімнатні рослини обробляють від павутинного кліща (2 мл на 1 л води), від попелиці (2 мл на 250 мл), від трипсів (2 мл на 200 мл), обробку проводять 4 рази з інтервалом в 1 тиждень.
 • При обробці намагаються обприскати листя рослин у обох сторін, а кімнатні рослини можна також протерти ганчіркою, змоченою в розчині Фитоверма.

  fitoverm  svojjstva, preimushhestva, primenenie v sadu, ogorode, dlya komnatnykh rastenijj129 Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

  Сумісність з іншими препаратами

  Дозволяється проводити одночасну обробку препаратами – біостимуляторами, наприклад, з Епіне Екстра, Риба-Екстра, Цирконом, Цитовитом. У робочий розчин можна додати препарати – фунгіциди, піретроїди, добрива і фосфорорганічні добрива.

  А ось одночасне застосування з препаратами, що мають хімічне походження, а також із засобами, що мають лужну реакцію, не рекомендується. Про сумісність препаратів можна судити, якщо після їх розведення у розчині випав осад. Такий розчин використовувати не можна.

  Чим можна замінити Фітоверм

  Якщо у вас в продажу не виявилося препарату Фітоверм, а проблема з’явилася, то замість нього аналогічною дією володіють Акарин, Клещевит, Актофіт, Актара, Агровертин, Істра Біо.

  Активна діюча речовина авермектин В1, сходить до складу зарубіжних аналогів: Вертимек, Абак, Зефір та ін., володіє високою токсичністю. Тому застосування цих засобів в Росії дозволені для обробки тільки кімнатних рослин.

  Заходи безпеки

  Хоча Фітоверм відноситься до 3 класу токсичності, при роботі з ним необхідно дотримуватись заходів обережності. При наведенні розчину і обробці необхідно одягати гумові рукавиці й захисні окуляри. Під час роботи не торкатись руками відкритих частин тіла і очей. Після роботи обличчя і руки миють водою з милом.

  При потраплянні препарату на слизові оболонки або в очі їх слід ретельно промити під струменем води. При попаданні препарату на травний тракт випийте побільше води і викличте блювоту. Після випийте кілька таблеток активованого вугілля. При необхідності покажіться лікареві.

  Умови та термін зберігання

  Зберігають препарат у місцях, недоступних для дітей і домашніх тварин, подалі від продуктів харчування і ліків. Температура зберігання +30? -15 ° С не більше 2 років.

  Готовий розчин використовують відразу, він не підлягає подальшому зберіганню. Якщо після обробки розчин, що залишився, злийте його під рослина або обробіть інші рослини. Це йому не зашкодить.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради