Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

fitoverm   svojjstva, preimushhestva, primenenie v sadu, ogorode, dlya komnatnykh rastenijj127 Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

Багато шкідники, з’явившись на рослині, можуть сильно пошкодити і позбавити врожаю. Обробку інсектицидами рослин з уже з’явилися зав’язями проводити не рекомендується, це небезпечно для здоров’я. Та й термін очікування хімічних препаратів досить тривалий. Але, щоб не втратити врожаю або загибелі рослини взагалі, на допомогу приходять біологічно активні препарати, серед яких Фітоверм.

Характеристика препарату

Препарат випускається з 30-х років минулого століття і не раз довів свою ефективність. Основною діючою речовиною є аверсектін, який отримують з продуктів метаболізму ґрунтових мікроорганізмів. Тобто це препарат, до складу якого входять тільки натуральні компоненти. Відноситься до 3 касу небезпеки. Згубно діє на шкідників-комах, але в той же час безпечний для рослин і людини.

Сам препарат – це концентрована емульсія зі специфічним запахом. У продажу зустрічаються розфасовки в ампулах по 2, 4, 5 мл, флакончики від 10 до 400 мл і 5-літрові фляги. Крім Фитоверма у продажу можна побачити Фітоверм КЕ, який володіє більшою ефективністю відносно різних видів кліщів. Існує ще Фитоферм П, який ефективний у боротьбі з нематодами.

Механізм дії

Активна речовина аверсектін володіє контактно-кишковою дією. При попаданні в організм комахи через шкірні покриви або з їжею, викликає параліч і порушення травлення. Переставши харчуватися, через кілька годин, іноді до 3 діб, шкідник гине.

Засіб діє тільки на дорослих комах, які живляться рослинами. Оскільки яйця і личинки травної функції позбавлені, тому на них препарат не діє. У цьому випадку для їх знищення необхідно проводять повторні обробки кілька разів, коли вже з них сформуються дорослі особини.

Томат гібридний Царевич F1: опис, характеристики, особливості вирощування, відгуки

Використовуючи засіб для обробки рослин у відкритому грунті, захисний ефект зберігається 1-2 тижні, для кімнатних рослин – до 3 тижнем.

Фітоверм – акарицидні инсекцитиц, тобто діє не тільки на гусениць і комах, але і на кліщів. Багато інсектициди якраз на кліщів не діють. Має широкий спектр дії і активно бореться з растительноядными, плодожеркою, попелиць, павутинним кліщем, колорадським жуком, трипсами, листоверкой, совкой та ін. Ефективно для знищення шкідників на плодово-ягідних деревах, чагарниках, овочах, кімнатних рослинах.

fitoverm   svojjstva, preimushhestva, primenenie v sadu, ogorode, dlya komnatnykh rastenijj128 Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

Переваги і недоліки

Серед переваг препарату:

  • низька токсичність для людини і рослин;
  • відносно швидкий розпад препарату в ґрунті;
  • простота застосування;
  • висока ефективність;
  • низька ціна.

Мінуси препарату:

  • Захисна дія дещо коротший, ніж у хімічних аналогів, у яких захисні властивості зберігаються протягом 1 місяця;
  • Згубно діє на комах-запилювачів, коли обробка проводиться в період цвітіння рослин;
  • Має неприємний запах робочого розчину;
  • Необхідність повторних обробок;
  • Не ефективний при температурі навколишнього повітря 17-20ºС і високої вологості;
  • Препарат швидко розкладається на світлі, тому їм користуються тільки під час сутінків ввечері.

Як приготувати робочий розчин

З метою обробки рослин використовується тільки свіжоприготований розчин. Для приготування робочого розчину засіб розводять в необхідній кількості води. Після розчинення розчин готовий до застосування.

Оскільки для кожної рослини та виду шкідника використовують розчин різної концентрації, перед використанням засобу необхідно уважно читати інструкцію і наводити розчин, згідно рекомендації.

Застосування робочого розчину

  • Плодово-ягідні дерева, кущі обробляють з пульверизатора при появі перших шкідників. Розводять з розрахунку 2 мл (1 ампулу) на 1 л води. Обробку проводять не менше 3 разів за сезон.
  • Овочі (томати, огірки, перці, баклажани), що ростуть у захищеному грунті обробляють розчином для знищення павутинного кліща (2 мл на 2 л води), попелиці (2 мл на 0,5 л води), трипсів (2 мл на 200 мл води). Обробляють 3 рази з інтервалом 2-3 тижні;
  • Для обробки капусти від гусениць біланів і совок розчин наводять з розрахунку 2 мл на 0,5 води, обробку проводять 2 рази;
  • Розсаду, вирощувану на підвіконні, перед висадкою в грунт обробляють розчином (2 мл на 5 л води);
  • Кімнатні рослини обробляють від павутинного кліща (2 мл на 1 л води), від попелиці (2 мл на 250 мл), від трипсів (2 мл на 200 мл), обробку проводять 4 рази з інтервалом в 1 тиждень.
  • Яке весілля відзначається після 27 років спільного життя, які привітання, подарунки і картинки доречні в цей день

    При обробці намагаються обприскати листя рослин у обох сторін, а кімнатні рослини можна також протерти ганчіркою, змоченою в розчині Фитоверма.

    fitoverm   svojjstva, preimushhestva, primenenie v sadu, ogorode, dlya komnatnykh rastenijj129 Фітоверм — властивості, переваги, застосування в саду, городі, для кімнатних рослин

    Сумісність з іншими препаратами

    Дозволяється проводити одночасну обробку препаратами – біостимуляторами, наприклад, з Епіне Екстра, Риба-Екстра, Цирконом, Цитовитом. У робочий розчин можна додати препарати – фунгіциди, піретроїди, добрива і фосфорорганічні добрива.

    А ось одночасне застосування з препаратами, що мають хімічне походження, а також із засобами, що мають лужну реакцію, не рекомендується. Про сумісність препаратів можна судити, якщо після їх розведення у розчині випав осад. Такий розчин використовувати не можна.

    Чим можна замінити Фітоверм

    Якщо у вас в продажу не виявилося препарату Фітоверм, а проблема з’явилася, то замість нього аналогічною дією володіють Акарин, Клещевит, Актофіт, Актара, Агровертин, Істра Біо.

    Активна діюча речовина авермектин В1, сходить до складу зарубіжних аналогів: Вертимек, Абак, Зефір та ін., володіє високою токсичністю. Тому застосування цих засобів в Росії дозволені для обробки тільки кімнатних рослин.

    Заходи безпеки

    Хоча Фітоверм відноситься до 3 класу токсичності, при роботі з ним необхідно дотримуватись заходів обережності. При наведенні розчину і обробці необхідно одягати гумові рукавиці й захисні окуляри. Під час роботи не торкатись руками відкритих частин тіла і очей. Після роботи обличчя і руки миють водою з милом.

    При потраплянні препарату на слизові оболонки або в очі їх слід ретельно промити під струменем води. При попаданні препарату на травний тракт випийте побільше води і викличте блювоту. Після випийте кілька таблеток активованого вугілля. При необхідності покажіться лікареві.

    Умови та термін зберігання

    Зберігають препарат у місцях, недоступних для дітей і домашніх тварин, подалі від продуктів харчування і ліків. Температура зберігання +30º -15 ° С не більше 2 років.

    Аметистове коштовність – прикраса у світі томатів. Від опису до відгуків

    Готовий розчин використовують відразу, він не підлягає подальшому зберіганню. Якщо після обробки розчин, що залишився, злийте його під рослина або обробіть інші рослини. Це йому не зашкодить.

    Подобається? Поділіться з друзями:
    Всезнайко - Корисні поради
    Залишити відповідь

    ×
    Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
    Спасибі, я вже з Вами!