Як вибрати пилосос: види, параметри, відомі фірми

Перед домогосподарками виникає важливе питання: як вибрати пилосос для квартири. Рішення просте, необхідно ознайомитися з усіма видами агрегату і розглянути їх характеристики. Звертають увагу на потужність всмоктування, рівень шуму і тип щітки або насадки. Рекомендують багато відомих і якісних фірм виробників пилососів.

b1d38571d172f51f1c59c14740c9ab17 Як вибрати пилосос: види, параметри, відомі фірми

Які є види?

Типи пилососів відрізняються способом їх застосування: суха або волога прибирання. Машини, що призначені для вологого очищення кімнат, відрізняються великими розмірами і високою ціновою характеристикою. Їх складно перевозити або переміщати по будинку під час прибирання. А також їх необхідно мити після кожного використання. До тих, які необхідні для проведення сухої очистки квартири, належать:

Вид Характеристика
З водним фільтром У пилососи вбудовують водні резервуари, що застосовують у ролі фільтру
При прибиранні частинки пилу накопичуються у воді, а повітря в приміщенні стає вологим
З мішком для пилу Має можливість розташовувати в собі (з паперу) або багаторазові (тканинні) мішки.
З циклонною системою Пил накопичується в контейнері, який необхідно спорожняти при міру заповнення
Контейнери зроблені з міцного пластику, але з високим рівнем шуму

Як підібрати пилосос: параметри

b5042aaecf9f9f2612680618f64536ef Як вибрати пилосос: види, параметри, відомі фірмиПотужність — важливий параметр при виборі.

Вибір пилососа для будинку включає в себе процес вивчення машини з параметрами. Краще вибирати агрегат з високою потужністю і низьким показником рівня шуму. А також рекомендують звертати увагу на тип насадки або щітки. Не менш важливим параметром є матеріал, з якого зроблені труби агрегату.

Сила всмоктування

Цей показник безпосередньо залежить від двигуна і його параметрів. Слід розрізняти значення споживчої потужності і самого процесу всмоктування пилу. Рекомендують переглянути базову розкладку показників потужності:

Рівень потужності (аэроВт) Застосування
350 Сухе прибирання паркету, лінолеуму або плиток
400 Для застосування турбощеток
450 Прибирання килимів
550 Вологе прибирання килимів
650 Чистка меблів
700 Для комплексного прибирання приміщень

З пилососом, в який вбудований мішок для пилу, рівень потужності всмоктування падає по мірі заповнення пилом. А з застосуванням водних фільтрів показники не змінюються.

Підбір щітки і насадки

c5439f95aa74f7fddc20a4cbc9d305e1 Як вибрати пилосос: види, параметри, відомі фірмиКрім стандартного набору насадок, які йдуть в комплекті з пилососом, можна підібрати ряд додаткових.

Функціональне розмаїття прибирання за допомогою пилососа велике, головне, правильно вибрати насадки або щітки. Стандартний набір включає в себе наступне:

  • насадки для прибирання килимів або підлоги;
  • універсальні щітки з перемикачем режиму прибирання;
  • насадки для прибирання у важкодоступних місцях.

Додатково проводять підбір турбощеток, які краще вибрати для чищення від вовни або ворсу. Таке доповнення функціонує за рахунок активного обертання й проходить потоку повітря. Для збирання корпусних меблів додатково купують маленькі насадки. А також є щітки для чищення ламінату або плитки, які характеризуються шириною і довгим ворсом.

Показники рівня шуму

Хороший пилосос повинен видавати якомога менше зайвих звуків. Краще вибрати ті моделі, звукові характеристики яких відповідають загальноприйнятим стандартам. Нормою агрегатів для прибирання, що вимірюється в дБ, є коливання значень від 71 до 80 дБ. А також такі дані безпосередньо залежать від значення рівня вібрації при роботі, на що варто звертати увагу.

Інші важливі показники

11433f860f3b133a4c3c13f2bd4692cc Як вибрати пилосос: види, параметри, відомі фірмиДля збільшення терміну служби необхідно звернути увагу на матеріал корпусу: рекомендовано вибирати нержавіючу сталь.

Іншими характеристиками, які варто розглядати при виборі пилососа, є безпека і матеріал виробу. При покупці з пластмаси, не розраховують на тривалий строк використання. Кращий вибір — нержавіюча сталь. До безпеки звертають увагу на систему, яка зупиняє двигун при сильному перегріві. А також для пилососів з фільтрами, важлива функція сигналізування про забруднення води.

Відомі фірми

Якість компаній перевіряють роками і найбільш популярною фірмою-виробником є Bosch. Зарубіжний виробник відрізняється високою якістю своїх виробів і прийнятними характеристиками. На їх рахунку багато різноманітних моделей пилососів на будь-який смак. А також популярності набувають такі виробники, як Karcher, Dyson і Miele.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради