Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Сивина — не найприємніше явище як з естетичної точки зору, так і з позиції здоров’я, а особливо для жінок. Тому прекрасна стать ще з давніх часів шукав способи усунути сивину або в крайньому випадку замаскувати її. І один з таких способів — фарбування сивого волосся.

Чому сивину складно фарбувати

Колір волосся людей визначається наявністю в волосяний структурі пігменту меланіну. При фарбуванні пасм речовини фарби зв’язуються з пігментом і утворюють новий відтінок. З віком меланін втрачається, волосся стають безбарвними, «сивим».

Волосяні лусочки, тісно прилягаючи один до одного, утворюють щільний шар. У цьому випадку барвнику щадного для сивого волосся складу складно проникнути всередину стрижня, так і отриманий відтінок швидко вимивається.

Ускладнює забарвлення нерівномірне посивіння волосся. Кінцевий колір сивого пасма значно відрізняється від інших локонів.

Що таке предпігментація

Сивина вкриває голову повністю, або ділянками: пасмами, плямами, на відросло після фарбування коріння. Нерівномірне «срібло» фахівці не радять тонувати одним кольором. Сивий волос стає занадто яскравим.

Рекомендується перед фарбуванням волосся провести предпигментацию. Процедура передбачає збагачення сивини загубленим пігментом. Подальше фарбування дасть необхідний рівний тон на довгий час.

Отримати хороший результат, не нашкодивши зачісці, допоможуть професіонали. У ролі предпигментатора майстри беруть перманентну або полуперманентную фарбу, яку необхідно розводити у воді.

f34cc838d1fb791264b2c9b05f0dd93b Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні ea3924037dfb1df2ea9a281124671b76 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Вибір тону залежить від структури сивого волосся. М’яким волоссю рекомендується складу тоном світліше бажаного відтінку, жорстким – на тон темніше. Фарбу можна замінити спеціальним рідким барвником.

Як проводиться предпігментація

Процес проведення предпигментации залежить від торговельної фірми обраного продукту. На упаковці фарби вказується інструкція до застосування.

Існує кілька способів проведення процедури:

 • Необхідно взяти половину баночки фарби, змішати з водою у співвідношенні 1:2. Отриманою сумішшю покрити сиве ділянки волосся на 15-20 хв. Через зазначений час, обробити інші пасма другою половиною фарби з домішкою 3%-ного окислювача. Склад рекомендується змити через 30-40 хв.
 • Концентрованим засобом без додавання води покривають сивину на 10-15 хв. Потім зайву фарбу рекомендується вичесати гребінцем з рідкими зубцями і нанести поверх всієї довжини волосся необхідний колір, змішаний з окислювачем.

2d2047f198f7c8966c99d5fd6e18e098 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніПредпігментація, по суті, проводиться, як звичайна фарбування волосся

 • Сиві пасма тонуються фарбувальним складом, змішаним з водою 1:1. Через 5-10 хв. серветкою знімаються надлишки суміші і проводиться фарбування решті довжини волосся бажаним тоном.

Рекомендації по фарбування сивини

Фарба для сивого волосся дозволить отримати бажаний рівномірний тон, зберегти здоров’я пасм, якщо слідувати рекомендаціям професіоналів:

 • Вибираючи фарбувальний засіб, слід орієнтуватися на якість торгової марки. Професійний продукт дорого коштує, однак володіє сильним ефектом і щадяще діє на волосся.

Необхідно звернути увагу на процентне число додається окислювача. При малій кількості сивини варто вибрати 3% оксид. Якщо сивина покрила половину всіх волосся, підійде 6% процентний окислювач. Повністю сиве волосся допоможе пофарбувати 9% або 12% оксид.

Слід пам’ятати: чим вище цифра процентного кількості окислювача, тим більше він висушує волосся, робить їх ламкими.

 • Перед початком фарбування необхідно впевнитись у відсутності алергії на фарбу. На чутливу шкіру в області згину ліктя потрібно нанести невелику кількість барвника. Що з’явилося в перші добу почервоніння дасть зрозуміти про неприйнятність обраного складу.
 • Накладати фарбу майстри радять на волосся, не миті три дні. Жирова плівка на них захистить від шкідливого впливу хімічних речовин.
 • Використовувати суміш потрібно безпосередньо після її приготування.
 • В упаковці додаються рукавички, що захищають руки від опіків.
 • Починати фарбування рекомендується з потиличної області. Тут реакція йде повільніше через більш низької температури шкіри.
 • Для стійкого рівномірного фарбування кожна пасмо рясно змащують сумішшю.
 • Реакція складу протікає швидше в теплій, не провітрюваній кімнаті. Окислювач має зв’язуватися з киснем, тому голову кутати в хустку або поліетилен не варто.
 • Для отримання рівного сталого відтінку за 5 хв. до змивання барвника потрібно змочити голову водою, помассировав руками. Потім вимити голову шампунем.
 • Бальзам, вкладений в упаковку, зволожить, підживить і зміцнить волосся після хімічної реакції.

39ebdef0815922f3011af4a357f7bd5e Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніКращі фарби для сивого волосся мають в наборі бальзам, призначення якого — догляд за волоссям після фарбування

 • Рани на шкірі голови є протипоказанням до фарбування волосся. Проведення процедури під час вагітності, менструального циклу, сильного нервового напруження, зміни кліматичних умов може закінчитися отриманням нерівномірного плямистого відтінку.

Відмінності професійних фарб від побутових

Порівнявши професійну фарбу для волосся і побутову, можна виділити їх відмінні особливості:

 • Продаж побутової фарби широко поширена в рядових магазинах, ларках. Професійний барвник можна придбати тільки в перукарнях салонах.
 • Професійний продукт за ціною дорожче побутового.
 • У набір побутової фарби входить високопроцентних окислювач, однаковий для всіх типів волосся. Однак нерівномірна сивина вимагає підбору певного відсотка оксиду. Користуючись професійним товаром, окремо купується підходящий для кількості сивого волосся окислювач.
 • Високий відсоток оксиду побутового кошти значно шкодить структурі сивого волосся, робить їх сухими, ламкими, плутаними.
 • У побутовому продукті є солі металів, що викликають в організмі різні захворювання. Таких елементів немає в професійному засобі.

0164fec343f0453f01640f5bb1432db9 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніПрофесійні фарби для сивого волосся, безсумнівно, краще побутових, але придбати їх можна тільки в перукарнях салонах

 • Запах побутової фарби має сильний аміачний відтінок і кілька днів тримається на волоссі. Аромат професійного продукту більш легкий, змивається відразу після фарбування.
 • Професійний засіб в кількості, більшій ніж побутове, містить речовини, які відновлюють, що живлять волосся після фарбування.
 • Професійні барвники дають можливість змішувати відтінки між собою, отримуючи нові тони.

Професійна фарба для сивого волосся

Не варто використовувати професійне засіб в домашніх умовах. Його необхідно змішувати з заздалегідь підібраним окислювачем. Процедурою повинен займатися майстер в спеціалізованому салоні. Фахівець допоможе вибрати оксид, відповідний типу сивини клієнта.

Кращий результат показують засоби, що містять аміак. Елемент розпушує щільний шар лусочок сивого волоса і дає можливість барвнику проникнути всередину.

83076e0469446aa142396343f2cb5b6e Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніКращий результат при фарбуванні сивого волосся дають професійні фарби із аміаком

Професійний продукт має концентрований склад фарбувальних речовин. Завдяки дробовому розміром, вони з легкістю заповнюють порожнечу сивого волоса. Оживити пошкоджені при фарбуванні локони допоможуть поживні речовини, якими насичений склад професійних фарб.

Як вибрати фарбу для сивого волосся

Фарба для сивого волосся професійної серії вибирається відповідно до кількості сивини і структуру волосяного стрижня. Чим більше товщина волосся, тим більш концентрований барвник треба брати і високий відсоток оксиду. Натуральні природні барвники, відтінкові бальзами і шампуні не дають стійкого бажаного відтінку.

Як підібрати відтінок

При малій кількості сивини підійде будь-який відтінок професійної фарби. Однак потрібно підфарбовувати коріння через кожні два тижні, і раз в місяць освіжати колір пасом. Для великої кількості сивого волосся не рекомендується радикально міняти колір. Відтінок вийде несподіваний. Професіонали рекомендують взяти фарбу не набагато світліше або темніше натурального волосся.

628efce88a802a00cf335b569df70103 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Хороший результат вийде при змішуванні двох відтінків професійної фарби: натурального та бажаного у співвідношенні 1:1. Для блондинок фахівці радять попелястий, русявий, пшеничний тони, для брюнеток – інтенсивний темний колір, добре прокрашивающий жорсткий волосяний стрижень.

Тонке, рідке волосся незалежно від їх натурального відтінку краще фарбувати у світлі тони, інакше темні пасма вигідно підкреслять білу шкіру голови.

c9259693afc3aa9c3753fc4809f5299b Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніФарба Естель

Виробники фарби Естель створили окрему серію для сивого волосся Estel De Luxe Silver.

Безаміачна фарба кремоподібної консистенції, легко наноситься на волосся. Продукт підходить для сивини більше 40%. Палітра нараховує 61 відтінок. Для 100% сивого волосся підійде тон 9/65.

Переваги: в складі міститься мерехтливий пігмент, відновлюючі, живильні компоненти, екстракт каштана, хітозан, додатковий захист локонам забезпечує терапевтична емульсія.

Недоліки: засіб сушить волосся, має неприємний запах під час фарбування.

Фарба Лореаль

Компанія L’oreal випустила дві серії фарб для сивого волосся.

Лінія Casting Creme Gloss не містить аміаку, тому не сушить волосся, не подразнює шкіру голови. Палітра нараховує більше 30 відтінків. Переваги: не розтікається, не має запаху хімікатів, не травмує волосся, дає яскравий і насичений колір. До складу включено бджолине молочко, яке володіє поживними властивостями. Недолік: відтінок швидко змивається.

1cd32df0269b4399b28e12f2d2f054d4 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Серія loreal Recital Preference з аміаком завдяки концентрованому складу барвників забезпечує збереження насиченого відтінку на протяг двох місяців. В комплект входить пом’якшувальний бальзам з вітаміном Е і речовиною, що захищає волосся від пересушування сонячними променями.

Для кількості сивини більше 80% компанія створила спеціальну фарбу Color Supreme, що включає відновлюючий комплекс Densilum-R.

284e252cc9ed041ccf0f57a42d7d802b Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніФарба Матрикс

Серія фарб фірми Матрикс Socolor Dream Age – барвники з невеликою кількістю аміаку для фарбування сивини більше 50%.

Особливістю продукту є відсутність необхідності змішувати бажаний тон з іншим відтінком фарби.

По інструкції вибраний відтінок змішується з активатором Матрикс 6%-ним або 9%-вим у співвідношенні 1:1, наноситься на волосся.

Руйнівна дія аміаку нейтралізується входять до складу фарби керамідами і маслами. Оливкова, реп’яхову і масло жожоба відновлюють і живлять ослаблені, ламке волосся. Палітра серії налічує 19 відтінків.

Переваги барвника: кремова текстура складу, наявність живильних компонентів, отримання насиченого сталого відтінку при зафарбовуванні сивини, обсяг туби барвника 90 мл, в комплекті є оксид.

Недоліки: містить аміак підсушує волосся.

Переваги і недоліки фарби без аміаку

Фарба для сивого волосся без вмісту аміаку може проникнути в порожнечу сивого стрижня, а значить, не порушує його структуру.

Переваги безаміачних барвників:

 • Не пошкоджують волосся.
 • Забезпечують блиск і насичений колір.
 • Підходять для любителів частого перефарбування пасм.
 • Містять масла для живлення волосся.

Недоліки:

 • Відтінок фарби змивається при кожному митті голови, а через півтора місяці зникає зовсім.
 • Погано зафарбовують сивину.
 • Не дають можливості радикально поміняти колір. Можна освітлити тільки на 1-2 тони.
 • Дорогі.

Фарбування в домашніх умовах

Фарбу рекомендується використовувати, зробивши перед цим предпигментацию. Для цього майстри використовують семиперманентный барвник. Тон обирається на один світліше бажаного темного барвника, або на два тони світліше обраного світлого відтінку. Однак для жорсткого волосся слід взяти варіант на два тони темніше кінцевого результату. Суміш витримується на голові 20 хв.

Розкрити лусочки сивого волосся можливо іншим способом — за допомогою окислювача. Для м’яких локонів береться 6%-ний окислювач, а для жорстких пасм – 9%-ний оксид. Засіб знімають рушником через 20 хв. витримки.

Тонуючі шампуні, бальзами, напівперманентні барвники не здатні належним чином зафарбувати сивину. У цьому випадку знадобиться перманентна стійка фарба. Попередньо необхідно провести тестування складу на алергію. Не рекомендується радикально міняти колір пасом, можна трохи освітлити або на тон темніше.

Щоб уникнути отримання неприродного відтінку, фахівці рекомендують фарбу вибраного тону змішати з барвником природного тону волосся у співвідношенні 1:1. Слідуючи вказівкам інструкції, спочатку засіб наносять на корені, витримують вказану кількість хвилин, потім розподіляють по всій довжині волосся. Через рекомендований час фарбу змивають.

Реакція фарбування волосся сповільнюється в холодному приміщенні. Однак і накривати голову хустками не можна, так як для зв’язку барвника з окислювачем потрібен кисень.

Мелірування при розсіяної сивині

Рівномірний розподіл сивого волосся на голові серед пігментованих (розсіяна сивина) чудово маскується за допомогою мелірування. Процедура менше пошкоджує волосся, ніж фарбування всіх пасм, проводиться не так часто, як фарбування. Однак процедура підходить для сивини менше 50% при світлому волосяному покриві голови, та менше 30% від загальної кількості темних волосся.

b0c2c01668e251223eb0901d6eb7d5c0 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Локони перед процесом повинні бути натурального відтінку. Якщо пасма були пофарбовані, приступати до мелірування потрібно через місяць. Пошкоджені, посічене волосся необхідно заздалегідь підлікувати. Фарбування фахівці рекомендують проводити стійкою перманентної фарбою, на 1-2 тони відрізняється від натурального відтінку.

Мала кількість сивого волосся можна фарбувати полуперманентным засобом без аміаку. Якщо волосся довге, краще використовувати фольгу, середні і короткі рекомендується фарбувати з допомогою шапочки.

7296552e144eb7165b87185ad9080854 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніШапочка щільно надівається на розчесане волосся. Гачком з отворів витягуються пасма потрібної товщини.

Приготовану суміш пензлем намазують на витягнуті волосся, починаючи з верхівки, прямуючи до потилиці. Потім голову необхідно накрити поліетиленом і протримати зазначене в інструкції кількість хвилин.

При змиванні фахівці не радять знімати шапочку, щоб не забарвилися решта волосся. Зволоживши локони бальзамом, зняти шапочку, добре промити голову.

Для використання фольги попередньо волосся треба розділити на 8 зон, скріпивши шпильками. Фольга розрізається на смужки. Суміш рекомендується наносити з потиличної зони.

На промазану фарбою бік фольги накладається пасмо, рясно змазують волосся барвником засобом. Далі смужку складають поперек пасмом всередину, приклеївши нижній край фольги до верхнього. Можна закріпити локон шпилькою.

Далі, вибираючи пасма в шаховому порядку, фарбують весь потилицю, потім віскі і потилицю. Змивати засіб потрібно в тому ж порядку, як і завдавали, промиваючи кожну пасмо на фользі. На останньому етапі необхідно помити всю голову, нанести бальзам.

Мелірування спеціальної гребінцем – найпростіший метод. Але часто волосся фарбуються нерівномірно. Необхідно розділити волосся на частини, зафіксувати шпильками. Нанести барвник на гребінець. Рухаючись від потиличної зони до маківки, потрібно розчесати кожну пасмо волосся від коренів до кінців. Через зазначений час вимити голову, нанести на волосся живильний бальзам.

Фарбування хною та басмою

Найбільш нешкідливими для волосся є натуральні барвники: хна і басма. Становлять їх природні речовини зміцнюють стінки волосяного стрижня. Однак фарбувальні речовини швидко змиваються, тому часто доводиться підфарбовувати пасма.

71ee032904adfd2c15e6054ea7f1fe3d Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Не рекомендується фарбувати волосся природного фарбою, поки не зникнуть пігменти хімічного барвника, і навпаки. Речовини натурального складу вступають в реакцію з чужорідними барвниками. Варто почекати місяць. Фахівці рекомендують відмовити від натуральних фарб у разі хімічної завивки волосся. Передбачити результат не вдасться.

Хна фарбує в вогненний рудий колір, басма дає насичений чорний з болотно-зеленим відтінком.

1c78181fcaf54da4b8b6340b4863909b Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуніСхема нанесення складу із хни і басми на волосся при фарбуванні

Професіонали рекомендують ці барвники змішувати:

 • 1 частину хни з 2 частинами басми дають золотистий каштановий відтінок;
 • 2 частини хни на 1 частина басми виробляють мідний колір;
 • при змішуванні хни і басми в рівних пропорціях можна отримати золотистий русявий тон.

Збагатити палітру відтінками можна, додавши у фарбу відвар кропиви, ромашки, лушпиння волоського горіха, куркуму. Виходить золотистий, коричневий, мідний, чорний відтінки. Додавання в фарбувальну суміш кави або чорного чаю дозволяє отримати шоколадний відтінок.

7f18362f802fdcc617a3a0a3180976e2 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Перед фарбуванням натуральним барвником фахівці радять перевірити шкіру на чутливість до компонентів. Потім вимити голову шампунем. Шкіру голови бажано змастити по контуру волосяного покриву живильним кремом, щоб уникнути фарбування шкіри. Потім наноситься суміш.

Природні фарби ефективніше діють, коли волосся покриті шапочкою з рушники. Змивати суміш з голови треба дуже ретельно, поки водяний струмінь не буде прозорою. Нанести бальзам.

Тривалість фарбування волосся впливає на яскравість отриманого кольору. За порадами професіоналів барвник витримується на пасмах 4-8 годин. Важливо: при змочуванні пасм, тонованих натуральними засобами, хлорного або морською водою може проявитися зеленуватий відтінок.

Плюси і мінуси натуральних барвників

Натуральні барвники мають переваги і недоліки:

Переваги Недоліки
 • не руйнують структуру волосся, не містять отруйних для організму речовин;
 • корисні речовини в їх складі зміцнюють, живлять, надають блиск локонам, сприяють зникненню лупи, стимулюють ріст волосся;
 • дають можливість отримання нових відтінків при змішуванні різних природних фарб;
 • малий ризик виникнення алергії;
 • мають невисоку вартість.
 • швидко змиваються;
 • складні в приготуванні суміші;
 • тривалий час витримуються на волоссі;
 • погано зафарбовують сивину;
 • необхідно почекати, поки зійде з волосся стара фарба;
 • застосування хни і басми в чистому вигляді дає неприємні очам відтінки.

Використання шампунів відтінкових

До нешкідливим барвним засобів належать також відтінкові шампуні. Барвники в їх складі, не заглиблюючись в структуру волосся, що покривають його кольоровою плівкою, яка захищає від шкідливого впливу сонячних променів і холоду. Фарбувальний засіб не має у своєму складі окислювача і аміаку. Його призначення — освіжити натуральний колір пасом.

Радикально поміняти колір локонів з допомогою цієї косметики неможливо. Присутні в шампуні вітаміни, мікроелементи, рослинні компоненти, протеїни допомагають відновити здоров’я пошкодженого волосся. Відсутність шкідливих речовин дозволяє використовувати засіб вагітним жінкам.

Зафарбувати сивину відтіночний шампунь допоможе при кількості безбарвних волосся менше 30%. Склад краще допомагає замаскувати «срібло» блондинкам, аніж брюнеткам і шатенкам. При великій кількості сивого волосся фахівці рекомендують сріблястий тон, в іншому випадку підійдуть натуральні відтінки.

Попелясті пасма вигідно замаскує коньячний колір, або золотистого тону і медового блондина. Тонуючий шампунь синього або фіолетового тону прибере жовтизну, елегантно виділить срібний відтінок сивого локонів. Користуватися засобом майстри радять не частіше разу на сім днів, інакше порушується структура волосся.43da86a752129f76f574f598d1884598 Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

a32639f6b78fd86a2b5ddb1db53a58dd Фарба для сивого волосся. Як пофарбувати без аміаку, мелірування, палітра кольорів професійних фарб: Естель, Лореаль, Матрикс. Хна і відтінкові шампуні

Інструкції до застосування відтінкових шампунів написані на упаковках:

 • Перевірити засіб на можливість алергії. Необхідно на зап’ясті капнути шампунь, через 10 хв. подивитися наявність або відсутність почервоніння на шкірі. При нанесенні складу рекомендується все-таки захистити шкіру рук рукавичками.
 • Відтіночний шампунь наноситься на вологе волосся, збивається в піну. Через 5 хв. склад ретельно змивається. Для отримання більш насиченого відтінку варто протримати складу на голові довше.
 • Плюси і мінуси відтінкових шампунів

  Відтінкові шампуні мають переваги і недоліки:

  Переваги Недоліки
  • мають безпечний для волосся і організму складу;
  • містять зволожуючі, живильні компоненти;
  • роблять волосся блискучим;
  • прості у використанні;
  • при отриманні не бажаного результату колір швидко змивається.
  • фарбувальні речовини шампунів швидко змиваються, повністю відтінок зникає через 4-5 разів миття голови;
  • не підходять для кількості сивого волосся більше 30%;
  • не завжди виходить бажаний відтінок.

  Автор: Інга Усова

  Оформлення статті: Наталі Подольська

  Відео про фарбування сивого волосся

  Відео про фарби для сивого волосся — які вибрати, з аміаком або без:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради