Прикмета: чому не можна шити на ніч, зашивати речі ввечері

Прикмети та повір’я не рекомендують чим-небудь займатися у вечірній час. Особливо марновірство стосується шиття. При цьому ставлення до цього заняття не настільки однозначно, оскільки не завжди виходить зробити роботу днем. Для забобонних людей існує невелика хитрість, як можна уникнути негативних наслідків.

3a1615d26892043f5a06e0220c383ff5 Прикмета: чому не можна шити на ніч, зашивати речі ввечері

Чому не можна шити на ніч

Народні прикмети не рекомендують займатися домашніми справами в темний час доби. Вважається, що для цього існує день, а ввечері потрібно відпочивати. Не всі повір’я засновані на віруванні в містичні сутності, іноді причини досить логічні і послідовні.

При цьому не можна забувати про постійну зміну світу, тому що деякі раціоналізації при сучасному рівні життя втрачають сенс.

Основні тлумачення прикмети, чому не можна шити на ніч:

 1. Заміжня жінка може втратити чоловіка, якщо буде займатися не чоловіком і його потребами, а домашніми справами.
 2. Вагітна таким чином може зашити в починяемую річ удачу і везіння малюка, якого носить під серцем.
 3. З тієї ж причини не можна зашивати на ніч дитячий одяг, щоб дитину оберігали вищі сили.
 4. Універсальна для чоловіків і жінок інтерпретація – вночі можна втратити удачу і пам’ять.
 5. Особливо важкі наслідки чекають на тих, хто під час зашивання не зняв річ з себе. Тоді можливі нещасні випадки, хвороби, сварки, розлучення з близькими людьми, фінансові втрати.
 6. Найраціональніша прикмета – шити на ніч – до негативного випадкового події. Зважаючи на зниження концентрації уваги і втоми можливі травми.

5ab451fc7fd963199bcf202e3c9ed453 Прикмета: чому не можна шити на ніч, зашивати речі ввечері

Звідки виникла прикмета

Магічний вплив забобони пояснюється тим, що після настання сутінків активується нечиста сила, можливо накликати на себе невдоволення містичних істот.

При цьому ангелу-хранителю складніше оберігати людину у темряві. Забобонні люди запевняють, що з цієї причини шити пізно ввечері або вночі не можна.

Раціональне пояснення зводиться до того, що денне світло найбільш сприятливий для очей людини. Будь-яка заміна на всілякі світильники нерівноцінна, а неправильно створене освітлення приміщення здатне нашкодити очам.

Інша причина полягає в тому, що мозок за день втомився і потребує повноцінного відпочинку вночі. У цій ситуації концентрація уваги на дрібницях здатна призвести до головного болю.

Як до цієї приймете відносяться майстрині

У сучасному світі важко слідувати всім рекомендаціям народних забобонів. Життя сильно змінилася, раціональні пояснення повір’я зведені до нуля, вірування в містичні суті вважаються дурістю. Ритм існування змушує збільшувати робочий час, нерідко люди змушені працювати ночами.

Іноді потрібно терміново зашити якусь річ, тоді народна прикмета здається несуттєвою, адже порушується лише раз. Складніше майстриням, які заробляють на життя тим, що шиють одяг. У цьому випадку процедуру потрібно вдаватися майже щодня і часто в пізній час. При таких умовах життя не до народних прикмет, повір’їв і вірувань.

b920efbf58af63ea46d1e0c90387d6ba Прикмета: чому не можна шити на ніч, зашивати речі ввечері

Чи варто йти на поводу забобони

Об’єктивних причин слідувати древнім приписам немає необхідності. Особливо недовірливим людям можна скористатися такими рекомендаціями:

 1. Зашивая речі, тримайте в роті невеликий шматочок нитки. Особливо це рекомендується робити, якщо потрібно щось полагодити на собі. Виконувати даний рада необов’язково, він стане в нагоді тільки забобонним людям.
 2. Правильно обладнайте робоче місце. Слід подбати про повноцінне освітлення, зручному столі і стільці, якісних інструментах.
 3. Намагайтеся користуватися вечорами і ночами відтінками ниток і тканини, для роботи з якими не потрібно напружувати зір.
 4. Не працюйте за швейною машинкою у втомленому, перенапряженном стані, щоб уникнути нещасних випадків.
 5. Менше вірте в прикмети, не надавайте значення забобонам, налаштовуйтесь виключно на позитив.


Іноді народні повір’я засновані на раціональних причини. При цьому світ постійно змінюється, і те, що було актуально в давнину, сьогодні не має ніякого значення. Шити ввечері і вночі можна, якщо дотримуватися рекомендації з облаштування робочого місця і стежити за власним самопочуттям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради