Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

При виготовленні ювелірних виробів, біжутерії, талісманів часто використовують дорогоцінний камінь з благородною історією під назвою «турмалін». Його значення, цілющі і магічні властивості визначаються характеристиками переважаючого елемента в складі мінералу, і тим, хто є його господарем.

Турмалін – магічний кристал

Перші згадки і велику поширеність камінь отримав на Далекому Сході. А поява турмаліну в Європі почалося c XVII століття, коли Голландія почала імпортувати його з Шрі-Ланки в економічних цілях.84dfafc77fb0d0a6a9f7e07dbf19af18 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

Частіше трапляються зразки з голчастою або радіально-променистої структурою у формі трикутників. Але ідеальними самоцвітами вважають освіту у вигляді призматичних многогранників з чіткими гранями.

Кожного кристалу відповідає свій відтінок. У окремих видів мінералів можуть спостерігатися різні колірні поєднання.

Турмаліни отримали свою назву від слова «turamali», що означає в перекладі «різнобарвний». Найбільші родовища каменів знаходяться на острові Мадагаскар, в Бразилії. Великі поклади виявлені на Кольському півострові, в Забайкаллі. Уральські запаси вже виснажилися, з цієї причини вони не представляють інтересу для промислової сфери.

У кожній з країн знаходять певні види каменів.

Місця видобутку Відтінки
Таїланд Зелені
Південно-захід Африки Сині, зелені, іноді рожеві
Цейлон Жовті, коричневі, жовто-зелені
Танзанія Зелені
Швейцарія Різнокольорові
Річка Ельба Рожеві, зелені з жовтуватим відтінком

514f07c0b6ff1bcd63b75bdd95f9d50a Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

Постачальником зразків вищого ювелірної якості є Афганістан. Але добувають породу в багатьох країнах світу на всіх континентах: в Європі, Азії, Африці, Америці і навіть Австралії.

Хімічний склад

Турмалін відноситься до твердих каменів. За шкалою Мооса, де найвища відмітка твердості становить 10 балів, ця магматична порода трохи слабкіше алмазу – має показник 7,5.

У кристала нерівний раковистый злам, скляний блиск. Його формула – NaR3AL6B3Si6O27(OH)4. За основу взято борсодержащий складний силікат алюмінію магнію і заліза.

Склад самоцвіти також включає компоненти:

 • калій;
 • оксид кремнію;
 • натрій;
 • оксиди магнію, бору.

Забарвлення зразків залежить від переважаючого відтінку у складі компонента. Даний момент впливає на вартість каменів, і на думку багатьох на властивості і значення.

Види і кольору мінералу, їх ціни

Члени сімейства турмалінів характеризуються однаковою кристалічною структурою. Тому значення самоцвітів у медичній та ювелірної областях визначається хімічним складом каміння.

За вказаним параметром виділяють види:

 • Тсилаизиты. Жовті. Володіють властивістю люмінесценції. Ціна зразків вагою 1 кар становить 6900 крб.
 • Ахроиты. Безбарвні. Вартість – 3803 руб. Відрізняється високим вмістом хрому, заліза.
 • Верделиты. Зелені. Їх називають бразильськими смарагдами. Ціни починаються з 4900.
 • Шерлы. Чорні. Не вважаються коштовними мінералами. Вони широко поширені, тому вартість на них невисока (309 руб. за 10 м).d8b5c55d74810af39fb89ff75e7530c8 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти
 • Хамелеониты. Різні тони. Ціна становить 9442 руб.
 • Эльбаиты. Переважає магній. Забарвлення різноманітна, залежить від домішок. Стоять 1260 за 1 кар.
 • Дравиты. Жовті, коричневі або бурі. Вартість від 11 000 за карат.
 • Рубеллиты. Рожеві, червоні. Можна відшукати камені за 464,38 руб.
 • Индиголиты. Темно-сині зверху, білі біля основи. Їм властивий виражений плеохроизм. Вартість починається від 50122 за 1 карат.
 • Кавунові. Рідкісні поліхромні мінерали, що нагадують шматочок кавуна. Ціна зрізу становить 1238 руб.
 • Параибы. Блакитні камені з неоновим світлом. Ціна варіюється від 200 до 500 руб.
 • Загальне число зустрічаються тонів у мінералу доходить до 50. Колір розподіляється по всьому освіти. Залежно від того, під яким кутом розглядати турмалін, насиченість відтінків змінюється. Серед стандартних каменів трапляються самоцвіти з оптичними ефектами (александритовым, астеризмом).

  Найвідоміший турмалін

  Як дорогоцінний мінерал, порода володіє відомими зразками.

  Наприклад, один з найбільших каменів зеленого кольору зберігається в музеї Нью-Йорка, він носить назву «Веселий зелений гігант».546072ba3ab7ae2c3207fe182843a107 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  Ще один відомий камінь має масу 500 карат. Він є окрасою корони російської імператриці Анни Іоанівни.

  Обробка турмалінів і сфери застосування

  Мінерал унікальний тим, що він єдиний, що генерує електричний струм з усіх, що видобуваються твердих порід надр землі. Саме тому турмалін часто називають «електричним мінералом». У промислових сферах використовує як оброблені, так і необроблені кристали.

  Які ідеально підходять для вирішення завдань в таких областях:

  1. Радіотехніці.

  Великі самоцвіти з неправильною формою, низьким рівнем прозорості при регулярній зміні температури добре проводять електрику. Застосовують тільки червоні, чорні, зелені, сині мінерали. Підходять для складання датчиків радиостатического тиску, проектування електроніки. Затребувані у виробництві високоінтелектуальних роботів.

  2. Медицині.

  Іони турмаліну взаємодіють з теплом тіла людини, віддають організму електроструму. Регулюють процеси, нормалізують тиск. Допомагають усунути інфекційні захворювання, очистити судини. З них виробляють матраци, подушки, поперекові пояси, наколінники і т. д.0f57ad89d17d0b494fb2655b906b77b7 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  3. Ювелірній промисловості.

  Використовують при виготовленні прикрас (кільця, намиста, браслетів тощо). Мінерали обробляють спеціальними шліфувальними дисками. Для видалення подряпин беруть диски з дрібним порошковим напиленням. При виборі інструменту працівники враховують колірні варіації кристалів, хімічні характеристики мінералів.

  Оздоровчі властивості

  Турмалін-камінь (властивості і значення його) цікавить людей, що захоплюються альтернативною медициною. Вони впевнені, що зразок надає благотворний вплив на здоров’я. У науки інше пояснення. Заряджені іони вивільняють інфрачервоні промені, мікроструми, знезаражувальні навколишній простір навколо людини.

  Частинки з зарядом створюють «захисний купол». І, в результаті, люди отримують закономірний результат:

  • зменшення залежності від погодних умов;
  • зниження сприйнятливості до шкідливого випромінювання;
  • зміцнення імунітету.

   507a22606c696e5e785e6011c3c97c97 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефектиТурмалін камінь має лікувальні і оздоровляющие властивості, тому його застосовують в душових системах.

  Самоцвіт використовують для позбавлення від захворювань:

 • Сині (блакитні)
 • Відновлюють зір. Допомагають при гормональному збої, у вирішенні проблем з судинною системою. Нормалізують сон, виводять з депресії, заспокоюють. Зменшують головний біль.

 • Малинові, червоні
 • Сприяють поліпшенню циркуляції крові.

 • Зелені
 • Омолоджують організм. Підвищують ефективність роботи нервової системи, імунної.452cb2f22eb3cf95ee1ef6b178270084 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

 • Чорні
 • Зарекомендували себе як відмінний профілактичний засіб від ГРВІ, ОРІ. Знижують шкідливий вплив ззовні, ліквідують наслідки, що виникають при підвищеному рівні радіації.

  Головне завдання турмаліну – активізувати функції по самовідтворення, самоочищення.

  Магічні властивості

  Мінерал захищає від негативної енергії, будь-якого ворожого впливу. Його магія допомагає знайти душевний спокій, відшукати своє покликання в соціумі. Кристал приносить удачу, піднімає настрій. Особливо він необхідний творчим особистостям.Але більш точна трактування властивостей турмаліну залежить від основного відтінку.

  Кожен колір по-різному впливає на відчуття людини, його сприйняття, поведінка, свідомість:

  1. Безбарвний (прозорий)

  Вселяє надію, віру, додає сили. Заспокоює. Допомагає при веденні бізнесу, відшукати відповіді на складні питання.

  2. Зелений

  Нормалізує тиск. Концентрує увагу, збільшує інтелектуальний потенціал. Заспокоює, сприяє розслабленню.

  3. Блакитний

  Захищає від негативу, недоброзичливців. Робить свого власника сміливим, рішучим. Допомагає налагодити контакт з самим собою.4fe950fbb7f0f6823f0dbfed385ff46e Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  4. Рожевий

  Привертає любов. Вчить такту, гнучкості, довіряти інтуїції. Наводить баланс пристрасність, агресивність. Вселяє впевненість. Прибирає образи, гнів, розвиває таланти.

  5. Чорний

  Активізує кореневу чакру. Додає сили, знімає напругу, прибирає стресовий стан. Позбавляє від неприємних емоцій, відчуттів. Нейтралізує псування.

  6. Жовтий

  Тонізує. Піднімає самооцінку. Стимулює розумові здібності.

  7. Червоний

  Активізує всі функції організму, стимулює роботу мозку. Покращує настрій, залучає удачу. Допомагає подолати труднощі, стати рішучіше, витривалішими.

  8. Коричневий

  Привносить в життя стабільність. Створює відчуття захищеності. Надає спокій.

  9. Синій

  Знімає біль, покращує якість сну. Допомагає розташувати до себе співрозмовника.

  10. Помаранчевий5e2b4fb89e176e3460940352845562e0 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  Створює відчуття тепла, комфорту, затишку. Різнокольорові мінерали поєднують кілька магічних властивостей. Вони одночасно несуть удачу, творчі, сексуальні імпульси. Полегшують життя, роблять її більш світлою, радісною.

  Турмалін-камінь, властивості і значення якого залежать від складу, швидко накопичує енергію. Тому його необхідно 2-3 рази за місяць промивати під проточною теплою водою.

  Після цього самоцвіт слід зарядити: потримати в руках кілька хвилин або покласти на підвіконня, щоб на мінерал потрапляв місячне світло. Можна використовувати сонячне випромінювання. Але даний метод підходить тільки для шерла, індіголіту. Інші види утворень просто обесцветятся.

  Значення і сумісність по знаках зодіаку

  Кожному знак відповідає за гороскопом свій камінь, властивості якого благотворно впливають на здоров’я, особистісні якості.

  Знак зодіаку Вид турмаліну, колірні поєднання Значення каменю
  Овен Зелений, рожевий Подарує внутрішній спокій, позбавить від проблем з печінкою, жовчним міхуром. Допоможе вийти з депресивного стану. Навчить концентруватися на поставлених цілях.
  Телець Будь-які відтінки Заспокоїть. Поліпшить обмін речовин.
  Близнюки Необроблені мінерали різних тонів Принесе успіх, додасть впевненості, позбавить від фобій.
  Рак Синій Налагодить роботу ендокринної системи. Подарує відчуття захищеності, поліпшить загальний стан організму.
  Лев Будь-які відтінки Матиме позитивний вплив при саморозвитку, становленні. Допоможе просунутися по кар’єрних сходах.
  Діва Хамелеонит Заспокоїть нерви. Зробить ауру непроникною. Посилить інтуїтивні якості.
  Ваги Жовтий Налагодить гормональний фон. Підніме настрій. Сприятиме налагодження корисних зв’язків.
  Скорпіон Помаранчевий, чорний Посилить віру у гарне майбутнє.
  Стрілець Зелений Зробить людину уважніше, поміркованішими. Прояснить розум.
  Козеріг Бурий, чорний Попередить можливі порушення в роботі опорно-рухового апарату. Позбавить від напруги, підвищить працездатність.
  Водолій Будь-які відтінки Благотворно вплине на всі сфери життя. Розсіє невиправданий страх.
  Риби Синій Зміцнить волю. Захистить при непередбачених обставинах.

  Яким іменами підходить

  Турмалін-камінь (властивості і значення його підходять не всім) подарує молодість, впевненість у своїх силах Юлі, Софії, Вероніці. Кірі, Ользі самоцвіт допоможе знайти себе. Він привнесе в їх життя умиротворення. Кристал послужить Аркадію оберегом від злих чар. Едуард із зазначеним талісманом знайде гармонію, зможе розвинути творчі здібності. Для Леоніда мінерал «відшукає» другу половинку.

  Особам чоловічої статі необхідно вибирати зразки яскравих відтінків, жінкам – прозоро-червоні, рожеві. Талісмани допоможуть привернути увагу до своїх власників. Додасть їм впевненості, чарівності.

  Турмалін та дорогоцінні метали

  Камені червоних квітів раніше вважалися найбільш цінними. Зразками прикрашали церковні судини, ікони, одяг, царські регалії.

  Сьогодні в області аксесуарів воліють використовувати різнокольорові мінерали:

  • индиголиты;602b21fe7b8244dcfa6e1308d44c1646 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти
  • дравиты;
  • шерлы та ін.

  З них виготовляють намиста, запонки, вставки в кільця, сережки. Самоцвіти ефектніші в срібній, золотій оправі. Вартість прикрас з турмаліном залежить від розміру, ваги каменю, огранювання. Наприклад, за 1780 крб можна придбати кольє, браслет – за 840, брошка-підвіску – за 310.

  Найдорожчі мінерали – прозорі, турмаліни зеленого, малинового або синього відтінку, вагою більше 2 карат. Камені відповідної якості «поміщають» діамантову, платинову або золоту ограновування. Після чого ціна прикраси зростає до 20000 дол. Не менш елегантні аксесуари без оправи. Ювелірні вироби з самоцвітів завжди виглядають багато.dc821ed4720113f1d947d71962be3ef5 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  При виборі відповідного мінералу слід звертати увагу на зовнішність майбутнього власника мінералу. Людям з русявим волоссям, зі світлими і темними очима до обличчя бірюзові, блакитні, рожеві тони турмаліну. Малинові, смарагдові, сині підкреслять зовнішність особистостей зі смаглявою шкірою. Людині з бронзово-золотистою шкірою, зі світлим волоссям підійдуть самоцвіти теплих відтінків.

  Талісмани і амулети

  Камінь турмалін за свої властивості і значення відноситься до потужним оберегом. Бразильський смарагд відновлює сили, заспокоює, позбавляє від проблем. Кавуновий талісман захищає від самотності, допомагає знайти вихід з депресії, відшукати любов, побачити красу навколишнього світу. Шерл вважається амулетом відьом.a5618e96eaa0515387b8dc29819922b2 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  Він не притягує енергію, а віддає її. Знищує сторонні впливи, навмисні і ненавмисні ментальні атаки на психіку. Позбавляє від захворювань. Щоб полегшити стан, слід пообертати самоцвіт над хворим місцем проти годинникової стрілки.

  З индиголитов виготовляють обереги для зміцнення сімейних відносин, домашнього вогнища. Талісмани з рубеллитами допомагають завоювати прихильність оточуючих. Дравиты оберігають здоров’я літніх людей. Блакитні освіти підтримують імунітет.

  Ограновування амулета з золота підсилює захисні властивості самоцвітів.

  Кому не варто носити камінь

  Людям з кардіостимуляторами, металевими протезами турмалін носити суворо заборонено. Заряджені іони мінералу можуть порушити роботу зазначених елементів. Більше протипоказань до носіння самоцвітів немає.f3dcfe2cf3763486b061c57e7789ae37 Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  Але, постійно носити мінерал не рекомендується. Тривала взаємодія зі своїм володарем призведе до протилежного ефекту (лікувального, магічного).

  Як відрізнити підробку від оригіналу

  Процедура перевірки на справжність включає проходження декількох етапів. Але не кожен крок можна використовувати при покупці. Наприклад, спробувати подряпати турмалін не вийде.

  Але покупцю дозволять провести невеликий експеримент: дізнатися, чи має камінь здатність електризуватися. Варто трохи потерти зразок, після до нього прикласти шматочок паперу. Поява реакції – ознака справжності. Другий етап полягає в розгляді кольору мінералу. У підробки ідеальний рівний тон, у цього самоцвіту один відтінок м’яко переходить в інший.

  Догляд і зберігання виробів з Турмаліну

  Незважаючи на твердість породи, камінь легко подряпати. Тому для протирання слід використовувати м’яку щітку і тканина. Мити камінь можна звичайним милом.7e0726ab32a46fa3023bd4c30f3179ea Турмалін камінь. Властивості і значення, кому підходить чорний, синій, кавуновий, рожевий, зелений, бурий. Фото і магічні, лікувальні ефекти

  Турмалін може пошкодитися від впливу агресивних реагентів і високих температур.

  Чистити вироби з мінералу дозволено 2 способами:

 • Мильним розчином.
 • Слід приготувати слабкий розчин мила, води. Для очищення використовувати замшу, сукно. Щітки можуть пошкодити поверхню мінералу.

 • Поліруванням.
 • При несильних забрудненнях достатньо звичайної полірування за допомогою згаданих вище тканин.

  Щоб прикраси довше служили, краще знімати їх перед початком ручного прання, прибирання, приготування їжі. Зберігати коштовності рекомендується окремо від інших. Інші вироби також можуть пошкодити поверхню каменю.

  Для розслаблення, медитації, зміцнення імунітету ідеально підходить турмалін. Властивості та значення каменю допомагають за короткий час зміцнити здоров’я, підвищити самооцінку, стати впевненішим у власних силах, повернути натхнення.

  Автор: lybmalk

  Оформлення статті: Міла Фрідан

  Відео про камені турмалін

  Турмалін – властивості каменю:

  Турмалін дорогоцінний камінь:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради