Томат декоративний Кавунчик: урожайність, опис, характеристики, відгуки

Томат під назвою Кавунчик здивує вас неординарною забарвленням плодів. Це високоврожайний сорт для вирощування на садовій грядці або в теплиці. Дізнайтеся докладніше про його властивості і описі, методикою культивації та відгуках томатоводов.

tomat dekorativnyjj arbuzik: urozhajjnost, opisanie, kharakteristiki, otzyvy76 Томат декоративний Кавунчик: урожайність, опис, характеристики, відгуки

Опис сорту: цікаві особливості

Томат Кавунчик не відшукати в селекційному реєстрі Госсорткомиссии. Це вітчизняний сорт народної селекції. Його насіння навіть продають європейським фермерам. Головна прикмета помідорів — забарвлення шкірки, в якій поєднуються малинові і червоні відтінки. Забарвлення у стиглому стані смугаста, як на фото. Здалеку червоні фрагменти здаються майже жовтим або золотистим. Із-за схожості з кавуном томату і дали його ім’я.

Увага! У побуті садівників є інший народний сорт — Натальин Кавунчик. Рослина схоже за багатьма ознаками, але має більш плоско, великі ребристі плоди.

Томат являє собою високий, средньооблиствений кущ. Помідори невеликі, але й не дрібні. М’якоть рожева, ніжна і цукриста. Самі плоди щільні, з міцною шкіркою. Вони зібрані в кисті по 5-6 шт. За сезон на одному стеблі виростає 3-5 таких грон.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-120 днів) Индетер-минантный (1,8-2 м) Універсальний Для відкритих грядок і плівкових укриттів 100-200 До 15 у відкритому грунті, до 20 — у тепличному Малиново-червоного забарвлення, форма — сферична, гладка поверхня, 3-4 гнізда

Переваги і недоліки рослини

Томат Кавун цінується декоративним зовнішнім виглядом. Гладкі, акуратні плоди приємно не тільки є, але і споглядати на грядці. Їх смакові якості, судячи з анотації, також на високому рівні. Завдяки цьому помідори середнього розміру використовують в нарізках, соусах, цельноплодном консервуванні.

Інші позитивні характеристики томату:

 • різноманітність способів вирощування — відкритий ділянку в саду, тимчасова чи стаціонарна теплиця;
 • стійкість до комплексу помідорних хвороб;
 • хороша лежкість і транспортабельність;
 • вирівняність томатів, одночасне дозрівання;
 • висока врожайність при будь-якому способі культивації;
 • тривалий період плодоношення — до осінніх заморозків.

Є і недоліки:

 • Високий зріст. Потрібна міцна фіксація важких кистей на опорі.
 • Схильність до фітофторозу. Терміни дозрівання збігаються з сезонній спалахом недуги.
 • Потреба в додаткових маніпуляціях на грядці. Рослину потрібно формувати. Бажано — в 1-2 стебла.
 • Подальший догляд полягає в регулярному пасинкування.
 • tomat dekorativnyjj arbuzik: urozhajjnost, opisanie, kharakteristiki, otzyvy77 Томат декоративний Кавунчик: урожайність, опис, характеристики, відгуки

  Особливості агротехніки культури, відгуки городників

  Томат вирощують розсадним способом. Вік паростків для перенесення в грунт — 60-65 днів. Рекомендована схема посадки передбачає відступ між кущиками 50 см в ряду і 70 см між рядами. Рослині важливий приплив свіжого повітря і достатня кількість світла. Хоча до умов вирощування томат невибагливий. Він нормально переносить короткострокову літню спеку і нестачу вологи.

  Рада. На 1 кв. м висаджуйте не більше 3-4 примірників, в залежності від кількості залишених стебел.

  Відгуки про томаті Кавунчик в тематичних спільнотах садівників зустрічаються нечасто. Інформацію про ньому розміщують приватні селекціонери і колекціонери насіння. Вартість посадкового матеріалу досить висока — 50-60 крб. за упаковку. Овочівник Дмитро Гусєв констатує стабільну врожайність і високу стійкість томата до недуг. Сорт знаходиться в його колекції з початку 90-х років.

  Увага! Набагато частіше на форумах коментують подібну помідорну різновид Натальин Кавунчик. Не переплутайте два цих томату.

  Аматорський сорт виведений досить давно, володіє цікавими властивостями, але не надто поширений серед вітчизняних садівників. З-за декоративного вигляду вартість насіння вище в порівнянні з іншими врожайними помідорами.

  Томати для лінивих: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради