Як швидко помити посуд: магазинні і народно-побутові засоби

Побутова процедура — миття посуду — може бути легким і швидким процесом, якщо використовувати спеціальні миючі засоби, які продаються в господарських магазинах. Якщо ж з якихось причин застосування їх неможливо, потрібно скористатися підручними домашніми засобами — харчовою содою, сухим гірчичним порошком. Очистити сковорідки від старого жиру допоможе знання деяких прийомів.

2f1bd331ec7db37821e2932cd6a233f3 Як швидко помити посуд: магазинні і народно побутові засоби

Різні засоби для миття посуду

Магазинні

З розвитком ринку, в господарських магазинах все більше пропонується побутової хімії, за допомогою якої можна швидко помити посуд руками в домашніх умовах, правильно очистити запекшийся пригорілий жир. Практично всі вони мають у складі антибактеріальні інгредієнти, не сушать руки, гіпоалергенні, у формулі обов’язково є ароматичні віддушки.

Гірчиця для деяких людей є алергеном. Якщо нею мити посуд, можна отримати проблеми з дихальними шляхами і тахікардію.

Серед асортименту найбільше визнання отримали такі кошти:

 • «AOS Антибактеріальний». Чемпіон за кількістю вимитій посуду в порівнянні з аналогами.
 • Fairy. Улюблене господинями засіб через здатність добре працювати в холодній воді і оптимального співвідношення «ціна — якість»
 • Amway Home. Гіпоалергенний концентрат, добре підходить людям з підвищеною непереносимістю хімічних речовин.
 • Е Aloe Vera. Найбільш відповідний варіант, щоб відмити скляні предмети, наприклад, фужери, так як не залишає розводів.
 • Pril Power Gel. Якісний гель з низьким рівнем рН.
 • «Сарма». Найбільш ефективний засіб у плані знезараження посуду, підходить і для миття керамічної плитки.
 • «Ушастый нянь». Призначений спеціально для того, щоб вимити посуд для маленьких дітей.
 • Dosia Gel Active Power. Економічний засіб, повільно витрачається, утворює багато піни.

Народно-побутові

78917615d6bead3e16d14464195d011e Як швидко помити посуд: магазинні і народно побутові засобиВ цілях безпеки багато відмовляються від застосування побутової хімії.

Відмова від магазинних засобів часто обумовлений підвищеною чутливістю до деяких компонентів у формулі. У цьому випадку, щоб краще вимити або почистити брудний посуд вручну, господині вдаються до допомоги коштів, давно і надійно зарекомендували себе в побутовій практиці найкращим чином. Традиційними є господарське мило, кальцинована сода.

Суха гірчиця

Важко сказати, що краще з точки зору економії — цей порошок або спеціальна побутова хімія. Синтетичного миючого засобу потрібно 1 краплю на мочалку, а сухої гірчиці — 0,5 склянки на 5 літрів гарячої води. Тільки в цьому випадку буде досягнутий потрібний ефект по відмиванню жиру з посуду. Він обумовлений активними біологічними речовинами у складі насіння цієї рослини.

Миття харчовою содою

Цим інгредієнтом добре чистити особливо забруднені місця на посуді. Гідрокарбонат натрію відомий яскраво вираженими антибактеріальними властивостями, так що тарілки, виделки та інше попутно з миттям ще і дезінфікуються. Найбільший ефект досягається від безпосереднього зіткнення з оброблюваною поверхнею мочалки з нанесеною на неї содою. Якщо ж додати двовуглекислий натрій безпосередньо у воду для миття, такого ефекту не буде.

Інші кошти

d44e18e73e0983f552df4ccae62e8319 Як швидко помити посуд: магазинні і народно побутові засобиПісля очищення мильним розчином необхідно все ретельно прополоскати.

Може статися так, що в господарстві в певний момент часу не виявиться ні миючого засобу, ні соди, ні гірчичного порошку, ні господарського мила. В цьому випадку, і він повинен бути одиничним, можна скористатися будь-якою побутовою хімією гігієнічного призначення. Обов’язкова умова: посуд потрібно дуже добре виполоскати. До таких компонентів відносяться:

 • пральний порошок;
 • гель для душу;
 • туалетне мило;
 • шампунь.

Очищення сковорідок і каструль від нагару

Простому миючого засобу для посуду багаторічний нагар з жиру не піддасться. Чистка стосується лише чавунних або сталевих предметів. Сучасні сковорідки з антипригарним покриттям легко миються будь-яким спеціальним засобом або харчовою содою. Щоб привести в порядок стару сковорідку, казан, сотейник, існує, принаймні, 2 відомих кожній господині способу.

У першому випадку сухий, чистий і порожній оброблюваний предмет з товстого чавуну або нержавіючої сталі поставити на вогонь і сильно його нагріти. Залізною щіткою для роботи по металу в гарячому вигляді відскрібати нагар, він легко відходить. Після охолодження нагріти сковорідку, казан знову, знову почистити. Повторювати процес, поки вся поверхня не буде блищати.

На природі, пікніках, маївка, походах посуд можна мити кропивою.

При використанні другого способу можна відмити старий жир і з емальованого посуду. У велику ємність, наприклад, виварку, налити води, додати 2 склянки кальцинованої соди, вилити 3-4 флакона канцелярського клею «Силікатна». Помістити туди каструлі, сковорідки, дека — все, що потрібно почистити, довести до кипіння. На малому вогні тримати кілька годин, поки забруднення не почнуть легко відходити. Оброблені предмети потрібно додатково відмити від розлучень, їх залишає сода.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради