Чому не можна садити дуб на ділянці: прикмети про дерево і жолуді

Дуб — священне дерево, шановане не лише звичайними людьми, але і магами, жерцями різних релігій. Рослина фігурує в переказах і казках різних народів, у легендах про друидах. Прикмети і забобони про це дереві відомі вже багато століть. Наші предки шанували дуб за його велич і остерігалися поганих ознак, пов’язаних з ним.

7b2ce01cbebd4c06b4f80bb294ed0166 Чому не можна садити дуб на ділянці: прикмети про дерево і жолуді

Чи можна за прикметами садити дуб на ділянці

Дерево виступає в ролі захисника, найсильнішого оберега для тих, до кого воно прихильно. Не дарма маги і цілителі століттями «задобрюють» велике дерево. Необов’язково висаджувати його біля будинку або на дачі.

За прикметами можна обійняти будь-дуб, і він поділиться частиною своєї сили. Щоб зберегти передану енергію, можна забрати з собою один жолудь.

Якщо обійняти дуб в день весілля, то сімейне життя буде насиченим, довгою і щасливою. Вважається, що наречена, що знайшла жолудь в день свята, скоро дізнається про свою вагітність. Якщо плід дубового дерева впав в коляску малюка, значить, дитина виросте дуже талановитим і вдало реалізує свої здібності в житті.

Незважаючи на безліч позитивних повір’їв, посадити дуб на ділянці — погана прикмета. Коріння дерева будуть тягнути життєві сили з домочадців, харчуватися їх енергією. Людина, яка знає цю прикмету і все одно посадив дуб поруч з житлом, ризикує накликати біди, хвороби і смерть.

Якщо на ділянці вже є молодий дуб, то краще пересадити його в природне середовище проживання, щоб уникнути негативних наслідків.

Дерево і блискавки

На думку наших предків, дуб був деревом язичницького божества Перуна. Бог-громовержець вибрав рослина метою для блискавок. Це ще одна причина, по якій не варто розміщувати дуб на ділянці. Це погана прикмета, підкріплена логікою, адже від попадання блискавки до пожежі — рукою подати.

З грозою і дубом пов’язано кілька забобонів, які прийшли ще з язичницьких часів:

 1. Якщо чоловік сховався під деревом в грозу і залишився неушкоджений, значить, його чекає велика удача.
 2. Побачити, як блискавка вдарила в дуб, — до життєвим труднощам, які спричинять зміни.
 3. Бути свідком того, як дерево загорілося від удару блискавки — до великого нещастя, смерті.

9a9bdfc0740ab18a1e8099893213ddde Чому не можна садити дуб на ділянці: прикмети про дерево і жолуді

Для здоров’я

Могутній і кремезний древній дуб за прикметами подарує здоров’я і довголіття, зцілить хвороби і захистить від недуги. Могутнє дерево вважається довгожителем у світі рослин. Відомі екземпляри, ростуть кілька сот років. Така сила і завзятість асоціюються з довгим життям без хвороб та серйозних потрясінь.

Дуб має не тільки магічними властивостями. Сучасні лікарі визнають цілющу силу дерева. Його кора, листя і гілки здавна популярні в народній медицині:

 • При сильного зубного болю вбивають тонкий гвоздик в кору.
 • З жолудів роблять настоянки, які зміцнюють зуби і ясна, допомагають позбутися від алкогольної та нікотинової залежності.
 • З кори готують примочки і компреси, излечивающие виразки та інші шкірні ушкодження, аж до старих шрамів.
 • Відвар дубової кори використовують як знеболюючий і кровоспинний засіб при хворобах ясен.

Важка недуга можна «залишити» на дубі, досить притулитися до нього, міцно обійняти і попросити про зцілення.

Потім слід подякувати дерево і не торкатися більше до кори. За прикметами рослина вбере хвороба, а натомість віддасть здоров’я.

Страхи предків

У старовину страшну кару пророкували того, хто без потреби пошкодив, зрубав або завдав шкоди дубу. За прикметами образ древо не прощає і забирає у кривдника удачу, здоров’я і навіть роки життя. Чаклуни вважали, що пошкоджене дерево краще за інших підходить для проведення темного ритуалу, так як наповнений злістю.

Молоде деревце не представляло небезпеки, але стаючи старше і сильніше, могло «вижити» господаря ділянки. Віковий дуб не терпить конкуренції, встановлює своє лідерство.

Пращури боялися місць, де росли дубові гаї. Вважалося, що там збирається нечиста сила, святкують шабаш відьми.

5d5bee1e577b0a3204235df6ddd8d9eb Чому не можна садити дуб на ділянці: прикмети про дерево і жолуді

До чого знайти жолудь

Свою силу дуб залишає жолудям, щоб вони могли прорости. Упіймати в повітрі падає плід — до прибутку; розчавити — до фінансових втрат. Є й інші прикмети, пов’язані з жолудями:

 1. Падає на руку або до ніг здвоєний жолудь — скоро в житті настане удача, а темна смуга зміниться світлою.
 2. Носити з собою — залучати щастя, зміцнювати здоров’я і захищатися від хвороб.
 3. Якщо безплідна пара знайшла здвоєний жолудь, то незабаром у родині очікується поповнення.
 4. Знайти жолудь в несподіваному місці — до життєвих змін, не завжди хорошим.
 5. Знайти випадково жолудь біля будинку — до набуття сімейного щастя і благополуччя.
 6. Розчавити біля входу — до втрат і печалям.
 7. Побачити труху в раздавленном жолуді — до важкої хвороби.

Тлумачення прийме неоднозначно, тому не варто засмучуватися, побачивши жолудь на вулицях міста або далеко від дубового гаю. Бажано просто переступити через плід, намагаючись не роздавити його.

Що значить за прикметами великий врожай

Дуб тісно пов’язаний з культурою багатьох народів. Люди звертали увагу на урожай плодів, стан листя та інші дрібниці, пов’язуючи ці деталі з подіями в майбутньому. Найчастіше прикмети допомагають передбачити погоду:

 • Якщо дуб дав багато жолудів, значить, зима буде багата снігом, а літо — врожаєм.
 • Якщо листя з’явилися раніше терміну, то літні місяці будуть посушливими і спекотними.
 • Таке ж значення має прикмета, якщо листочки згортаються.
 • Великий урожай дуб давав до вологого році. Предки вірили, що за прикметами залишаться ситими весь рік, земля дасть більше врожаю.

Якщо дуб біля будинку засипав все плодами, чекати господаря невиліковної хвороби або смерті близької людини.

cf1f224a3d893b0409fd900f89c45afa Чому не можна садити дуб на ділянці: прикмети про дерево і жолуді

Прикмети про жолуді в будинку

Жолуді використовують для створення амулетів, лікувальних настоянок і компресів. Щоб захистити квартиру від удару блискавки, пожежі, загоряння, на підвіконня кладуть жолудь, який знайшли випадково.

Талісмани із знайдених в будинку жолудів залучають багатство, успіх, достаток, довгостроковий фінансовий ріст. Для виготовлення домашнього оберега використовують додатково листя, кору (але тільки не коріння).

Бездітній парі потрібно класти жолуді під подушку, головне, щоб вони не були зіпсовані. Приносити додому такі плоди до великої біди. Маги і чаклуни використовували підгнилі жолуді для ритуалів чорної магії, підкладали.


Багатовікове рослина здатна подарувати достаток і міцне здоров’я. Але не можна садити дуб на ділянці, щоб не накликати біду, смерть і хвороби. Потрапивши в дубовий гай, не полінуйтеся обійняти дерево, і воно поділиться частинкою своєї енергії і сили.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради