Помідор тепличний Червона стріла F1: детальний опис, особливості вирощування, відгуки

Томат під назвою Червона стріла — представник тепличних гібридів. Це високоврожайний володар відмінного смаку. Сорт давно культивується вітчизняними садівниками. Опис характеристик і агротехніки цієї культури допоможе вам визначитися з вибором.

tomat teplichnyjj krasnaya strela f1: detalnoe opisanie, osobennosti vyrashhivaniya, otzyvy45 Помідор тепличний Червона стріла F1: детальний опис, особливості вирощування, відгуки

Опис сорту: особливості та історія

Гібридний сорт під такою назвою зареєстрували в Держреєстрі ще в 1992. Він відрізняється дуже високими врожаями, але тільки при висадці в теплицях. З урахуванням цієї специфікації селекціонери визначили географію культивації для томата. Критерій — інтенсивність світлового випромінювання. Томату підходять всі світлові зони, крім 5-ї (Північний Кавказ) і 6-ї (Далекий Схід).

Тепличний кущ виростає вище 1 м і потребує опори. На ньому зав’язують 9-12 кистей. На кожній — не менше 7 помідорів, вони рясно звисають щільними китицями. М’якоть щільна, смачна.

Увага! У Держреєстрі є молодий гібрид Червона стріла плюс. Він мало схожий за характеристиками на стару «стрілу». Хіба що плоди виглядають так само, тільки більший.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній (95-111 днів) Полудетер-минантный (120 см) Універсальний Тепличний 70-180 24-30 кг в теплиці Червоний Округла форма, число гнізд — 3-4

Перелік переваг і недоліків гібридної культури

Оригінатори томату стверджують — сорт стійкий до ряду типово пасльонових хвороб:

 • ВТМ;
 • кладоспориоз;
 • бактеріози різної природи;
 • фузаріозне в’янення;
 • макроспоріоз.

Решта гідності культури:

 • Можливість вирощування в умовах недоліку освітленості.
 • Більша врожайність. З одного куща збирають 3-4 кг.
 • Рівномірність розмірів. Томати рідко бувають великими, зате з однієї рослини — всі як на підбір.
 • Хороша збереження зібраних стиглих плодів. При транспортуванні вони не б’ються і не лопаються.
 • Універсальність застосування в кулінарії.
 • Головний мінус томату — обмеження до вирощування в саду під відкритим небом. Серед інших недоліків:

  • потреба у підтриманні форми з допомогою ліквідації пасинків;
  • необхідність надійної опори та підв’язування до неї.

  tomat teplichnyjj krasnaya strela f1: detalnoe opisanie, osobennosti vyrashhivaniya, otzyvy46 Помідор тепличний Червона стріла F1: детальний опис, особливості вирощування, відгуки

  Особливості агротехніки: на що варто звернути увагу

  Томат висаджують розсадою. Як провести процедуру, читайте тут. До пересадки в грунт її вирощують з насіння 55-65 днів. Рекомендована схема розміщення на грядці: інтервал 40 см між саджанцями в ряду, 50 см між рядками. На 1 кв. м у вас вийде 4-6 кущів.

  Рада. Точне число томатів на квадрат залежить від типу теплиці. На вуличній грядці кущ можна садити ще щільніше.

  Фітофторозу немає в списку імунної стійкості гібрида. Терміни дозрівання томату не дозволяють йому уникнути ризиків, пов’язаних з поширенням цього вірусу. Використовуйте стандартні методи профілактики. Лікуйте рослини при перших ознаках прояву фітофтори.

  Відгуки дачників і городників

  Володимир на своїй ділянці в Підмосков’ї вирощував один примірник Червоної стріли в полікарбонатній теплиці. Полудетерминант у нього виріс до 1,8 м і не хворів. Огородник зібрав близько 3,5 кг. Смак оцінив на «добре».

  Учасниця садівничого форуму Світлана з Архангельської обл. залишила позитивний відгук про дуже високої врожайності. Томати у неї вийшли м’ясисті і рівні, хоч і невеликі. Наталія зібрала урожай в Нижегородської обл. Погода влітку була дощова і прохолодна, але помідори не вразив фітофтороз.

  Городники діляться досвідом: пасинкування цього томату потрібно помірне. Не варто видаляти всі відростки поспіль. Ще одна деталь з інтернету: у підстави незрілого плоду утворюється характерне пляма. До моменту досягнення стиглості воно стає червоним, як і інша поверхня томату.

  Гібрид хороший своєю врожайністю. Він підійде власникам стаціонарних теплиць. У відкритому грунті вирощувати томат нерентабельно.

  Червона стріла: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради