Трек номер: що робити, якщо він не відстежується

Коли в картці замовлення на Алиэкспресс з’являється новий трек номер, стає очевидно, що продавець відправив замовлення. Зазвичай, відстежуючи переміщення трек номери, можна дізнатися, де знаходиться посилка, за яким маршрутом вона рухається, а також приблизно розрахувати, коли вона приїде. Але іноді трапляється, що трек не відстежується. При цьому продавець або мовчить, або запевняє, що посилка відправлена і скоро має приїхати. Цілком можливо, що це правда. Чому так відбувається і як дізнатися трек-номер посилки, який буде відображатися в сервісах відстеження?

Низька вартість товару

trek nomer: chto delat, esli on ne otslezhivaetsya38 Трек номер: що робити, якщо він не відстежується

Компактні бандеролі невисокої цінності продавці можуть відправляти без трек-номера: так дешевше, в першу чергу, покупцеві. Але система Алиэкспресс для підтвердження відправки вимагає наявності цього номера. В такому випадку продавець вводить або випадкову комбінацію букв і цифр, або недійсний номер трек-коду.

Якщо номер не відстежується, спочатку необхідно написати продавцю і дізнатися його думку, чому так сталося. Відправлення подібної категорії можуть йти досить довго — до 2 місяців, але якщо це не термінова купівля і є час, щоб її дочекатися, необхідно всього лише стежити за терміном угоди захисту, і продовжувати його, коли час на таймері буде близька до нуля.

Якщо чекати бажання немає, через 30 днів після відправлення можна відкрити спір. У цьому випадку рішення буде на користь покупця — яких йому повернуть суму на рахунок, або продавця зобов’яжуть відправити новий товар з уже чинним треком. Нерідкі випадки, коли після отримання компенсації приходить перша посилка, подальші дії з нею — на розсуду покупця.

Передбачливість відправника

Іноді власники магазинів купують трек-номера заздалегідь, вводять їх в систему, а фактичну відправку товару здійснюється на 3-7 днів пізніше (за умовами Алиэкспресс, на відправку товару зазвичай дається від 3 до 5 днів). Це нечесно, оскільки продавець полегшує собі життя за рахунок очікувань і нервів покупця, але, через кілька днів трек з’явиться в полі зору пошукових сервісів.

Якщо цього не відбулося протягом 10 днів з моменту відправки, можна писати продавцю лист.

Локальний трек номер

trek nomer: chto delat, esli on ne otslezhivaetsya39 Трек номер: що робити, якщо він не відстежується

Номери міжнародного зразка мають стандартну форму: ХХ000000000ХХ, де ХХ — букви, 00 — цифри. Якщо трек-номер виглядає інакше (наприклад, складається з одних тільки цифр), це локальна комбінація, яка діє в межах Китаю.

Як тільки посилка покине межі Китаю, вона перестане відслідковуватися. Напишіть продавцю і попросіть номер міжнародного формату.

Посилка відстежується, але, статус незмінний

Якщо відправлення почало свій рух, але в якийсь момент воно зупинилось, і локація посилки залишається незмінною протягом декількох тижнів, найімовірніше, вона знаходиться на митниці.

В залежності від пункту і завантаженості (яка суттєво підвищується в передсвяткові періоди), проходження контролю може зайняти до 3 тижнів часу. Прискорити цей процес не вийде ні відправником, ні адресатом.

Посилка раніше відстежувалася, але перестала

А ось якщо номер посилки більше не знаходиться в трекінгові сервісах, хоча він і міжнародний вже «трекался» за межами Китаю — це не дуже хороший знак. Необхідно зв’язатися з продавцем, щоб він почав розшук відправлення (саме він, оскільки чек на відправку знаходиться у нього, і до моменту отримання посилки власником відправлення є він). Можливі такі форс-мажори, як втрата посилки, а може, її просто забули ідентифікувати в системі відстеження.

До речі, прямо на нашому сайті можна відстежити вашу посилку.

Підводячи підсумки, можна сказати, що наявність трек номерів істотно полегшує очікування придбань з Алиэкспресс.
Завдяки їм, можна відстежує переміщення відправлень, прогнозувати час отримання або ж своєчасно подавати запити на компенсацію за невідправленої або загубленої посилки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради