Як відкрити великий текстовий файл

kak otkryt bolshojj tekstovyjj fajjl68 Як відкрити великий текстовий файл

Якщо ви намагаєтеся завантажити текстовий файл у кілька гігабайтів і більше в текстовий редактор, то зрозумієте, що програми, що поставляються з Windows, для цього не підходять.

В той час, як більшість користувачів ПК ніколи не стикатися з величезними текстовими файлами, деякі ж дійсно потребують надійної програми, здатної відкривати такі документи.

Ні Блокнот, ні Wordpad не відкривають дуже великі текстові файли, і навіть улюблені сторонні альтернативи, такі як Notepad ++, не можуть відкрити файл перевищує 100 мб.

Більшість програм відмовляються завантажувати 30-гігабайтний хеш-файли. Це стосується так само і великих лог-файлів розміром у десятки гігабайт.

У цій статті я розповім про декілька текстових редакторах, які ви зможете використовувати для відкриття дуже великих текстових файлів в операційній системі Windows.

Програми для відкриття великих текстових файлів

На сьогоднішній день існують як платні, наприклад, Ultra Edit, так і безкоштовні програми, що дозволяють не тільки відкривати, але і редагувати текстові файли великих розмірів. Я вважаю, що в даному випадку немає необхідності платити гроші, т. к. і безкоштовні програми добре справляються з цим завданням.

Розглянемо деякі з них:

  • EditPad Lite — має обмеження в 2 гігабайти, але підтримує перегляд і редагування. З недоліків слід зазначити відсутність російського інтерфейсу.
  • EmEditor — редактор EM, згідно зі списком функцій на офіційному веб-сайті, підтримує файли розміром до 248 гб, інтерфейс програми переведений на різні мови (у тому числі російською). Я відкрив 30-гігабайтний текстовий файл без проблем, хоча для завантаження документа потрібно якийсь час.
  • Glogg — це крос-платформна програма, яка швидко завантажує великі текстові файли. Це додаток для перегляду, підтримує перегляд і пошук текстових файлів. Є версія як 32 так і 64-розрядних архітектур.
  • Large Text File Viewer — безкоштовна програма для Windows, яка просто відкриває великі текстові файли. Програма завантажила 30-гігабайтний текстовий документ. Однак це додаток для читання, що означає, що ви можете використовувати його для перегляду і пошуку тексту, але не для його редагування.
  • Universal Viewer — програма завантажила текстовий документ 30 гб швидше, ніж будь-який інший. Це застосування призначене лише для перегляду та пошуку.

Більшість програм в нашому списку підтримують тільки перегляд і відкриття, і не підтримують редагування текстових документів. При необхідності ви також можете розділити документ на кілька частин для кращої доступності. Це працює, але тільки в тому випадку, якщо вам не потрібно шукати по всьому архіву, так як поділ файлу тільки ускладнить цю ситуацію.

Отже, якщо вам потрібно переглядати або редагувати текстові файли розміром в кілька або десятки гігабайт, то описані в статті програми допоможуть у цьому.

Я звичайно згоден, що незручно використовувати додаткові спеціальні програми для відкриття великих текстових файлів. Хотілося б, що б вони відкривались звичайним блокнотом Word або хоча б Notepad++. Сподіваюся, це нововведення не змусить нас довго чекати, і незабаром ми напишемо і про нього.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради