Як розправити пух в пуховику після прання: вибивання

Якщо збився пух в пуховику після прання, то, мабуть, був застосований неправильний температурний режим і віджимання, а також порушена технологія сушіння. Якщо річ витончилася, значить, її сушили в неправильному положенні і після того, як випрали не струснули, таким чином пух скатався грудкою по поверхні всього виробу.

kak raspravit pukh v pukhovike posle stirki: vybivanie18 Як розправити пух в пуховику після прання: вибивання

Всі вироби мають ярлички. На них вказано, яку температуру використовувати при пранні і який режим необхідно вибрати.

Причини утворення грудок

Тривале носіння пуховика впливає на стан наповнювача. З іншого боку пух потім просочується людини, чого стає важче і злипається, якщо не прати куртку. Пуховик може і неправильно зберігатися, наприклад, в щільно згорнутому пакеті. Якщо прання виконана невірно, обов’язково наповнювач скомкуется. Вирішити проблему може звичайний щільний тенісний м’ячик. Неякісна, дешева зовнішня тканина також провокує злипання пуху при намоканні речі під снігом чи дощем.

Як розпушити пух?

Якщо пух свалялся грудкою всередині виробу, пропонується ряд способів, як розпушити його в домашніх умовах. Але варто відзначити, що будь-який із запропонованих методів передбачає правильну прання і сушку з ручним всбиванием свалявшегося наповнювача. Інакше, крім грудок, з’явиться затхлий запах, і вся виконана робота піде нанівець.

Ручним способом

 Як розправити пух в пуховику після прання: вибиванняРівномірно розподілити наповнювач можна руками без додаткових інструментів.

Якщо пуховик збився грудками, простіше розподілити його вручну:

 • Річ розкладають в горизонтальній площині.
 • Пух розподіляють вручну по кожній клітинці розгладженням, пальцевим розвідкою.
 • Коли всі кульки розійшлися, пуховик збивається кілька разів у повітрі.
 • У пральній машині

  Спосіб підходить, якщо в автоматі є режим сушіння або окремо варто сушильна машина. Алгоритм дій такий:

 • Попередньо простиранная річ після ручного струшування закладається в барабан пральної машинки або сушарки.
 • Обов’язково всередину куртки і в кишені вкладають пружні м’ячики, щоб була можливість гарненько збити пуховик.
 • Після закінчення режиму пуховик струшують ще разок і перевіряють на відсутність грудок: якщо залишилися — процедуру повторюють, якщо немає — вивішуються на досушування.
 • Вибивання

  Використовуються звичайні вибивалки для килимів. Важливо, щоб у виробі не було гострих кутів. Послідовність дій наступна:

  kak raspravit pukh v pukhovike posle stirki: vybivanie20 Як розправити пух в пуховику після прання: вибиванняЗ допомогою пристрою для вибивання килимів можна відновити сбившийся пух.

 • Вологе куртка вивішують на плічка після струшування вручну. Застібають всі блискавки та кнопки.
 • М’якими рухами вибивають грудки. Робити це потрібно обережно, щоб тканина на куртці не порвалася.
 • Вивішують куртку на додаткову сушку і провітрювання. Залишки грудок можна розподілити руками.
 • Використовувати пилосос

  Це спосіб швидко розтрусити пух. Виконується наступним чином:

  • Пуховик укладають в спеціальний вакуумний пакет.
  • Висмоктують пилососом повітря.
  • Включивши реверсний режим, повнити пакет повітрям.
  • Процедуру проробити кілька разів, постійно перевіряючи стан пуха: якщо грудки залишилися — розпушити вручну і знову виконати весь процес.

  Сушка при зміні температурного режиму

  Підходить для зимового часу, коли в квартирах спекотно, а на вулиці холодно. Курточку після прання вивішують на плічка й виносять на вулицю або на балкон. Через деякий час заносять в будинку. Зазвичай грудки самі розпадаються при зміні температурного режиму. Щоб процес пішов швидко, потрібно виріб постійно струшувати. Процедуру рекомендується повторити 2 або 3 рази, щоб відновити колишній стан наповнювача.

  За допомогою фена

  Використовувати фен — ідея хороша, але вимагає часу на виконання. Таким видом техніки краще користуватися, коли пухова куртка ще не до кінця висушена. Річ вивертають на виворітну сторону, після чого направляють струмінь повітря по всій поверхні. Повітря не повинен бути гарячим, в процесі збиваємо пуховик, щоб наповнити поступово розподілявся.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради