Чому не можна бити яйця об стіл – прикмети

З давніх часів люди вважали стіл Божою долонею, а тому ставилися до нього дуже шанобливо. І це не дивно, адже за ним ми відновлюємо сили і заповнюємо запаси енергії. З цієї причини пустощі і зневажливе ставлення до нього завжди обмежувалося.

Причому на стільниці можна не тільки сидіти, але й стукати по ній, у тому числі і продуктами. З тих пір склалася прикмета про те, що яйця об стіл бити категорично не можна. Чим же загрожує порушення цієї заборони?

0fff0b7da0de4cf00539f1bb7e705022 Чому не можна бити яйця об стіл – прикмети

Чому не можна бити яйця об стіл?

Про це марновірстві найчастіше згадують у свято Пасхи, коли домочадці, які зібралися разом, намагаються розбити яєчну шкаралупу про стільницю. І це дія у марновірних людей завжди викликало обурення. У чому ж причина?

 • У народі кажуть, що той, хто розбиває варене яйце об стіл, накликає неприємності на свою сім’ю. За прикметами, така поведінка обіцяє сварки, розлад у відносинах і постійні конфлікти.
 • Бити яйце про стільницю – розбивати власне життя. Згідно поширеній марновірству, удача і щастя відвертається від людини. Іншими словами, його життя буде розбита, рівно як і яєчна шкаралупа.
 • За іншою прикметою, якщо хто-небудь розбиває варене куряче яйце об стіл, то він приваблює неприємності: ця людина ризикує стати жертвою злочину або сам по дурості зробить щось погане, за що згодом доведеться розплачуватися.
 • Чому не можна стукати яйцем по столу?

  І навіть стукати яйцем, з погляду марновірних людей, вважається неприпустимим поведінкою. І того, хто дозволяв собі таке легковажність, чекало покарання.

  • Як було сказано вище, стіл називають Божою долонею, а тому, якщо стукати по ньому – можна образити вищі сили.
  • За іншою приймете таке діяння могло стати причиною чиєїсь смерті. У народі це називають також синдромом Кощія Безсмертного: чим довше буде звучати стук, тим ближче зможе підійти смерть. Це повір’я стосується жадібних людей, які мріють про незліченні багатства. Саме така людина здатна накликати біду, якщо буде стукати яйцем.
  • Існує думка, що подібна дія обов’язково спричинить злидні, втрату майна. В даному випадку мова може йти про звільнення з роботи або ж у ваш будинок проникнуть грабіжники.
  • У народі вважають, що той, хто буде бити яйцем по столу, внесе розлад у стосунки з оточуючими. Друзі, родичі і просто знайомі почнуть висловлювати невдоволення, а причиною тому стануть вчинки цієї людини або ж він сам.

  Своя версія трактування даної прикмети є і у працівників рятувальних служб. Вважається, що стукати яйцем по столу категорично не можна, так як це провокує різні катастрофи, пов’язані з вогнем. З цієї причини бійці пожежних команд ніколи не дозволяють собі таку поведінку під час обіду.

  Забобони можуть здатися невиправданим вигадкою, а тому прислухатися до них чи ні – кожен вирішує сам. Однак за столом все ж варто вести себе стримано.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради