Як очистити лійку душу від вапняного нальоту

Душ, у відміну від чайників і унітазів, забивається накипом дуже швидко. Тонкі дірочки закупорюються. Потрібно очистити лійку душу від вапняного нальоту або купувати новий розпилювач. Не поспішайте в магазин сантехніки: у багатьох містах Росії вода дуже жорстка, якщо не вжити заходів профілактики, новий виріб незабаром повторить долю старого. З проблемою можна впоратися в домашніх умовах.

Підготовка розпилювача до очищення

kak ochistit lejjku dusha ot izvestkovogo naleta18 Як очистити лійку душу від вапняного нальотуЗ часом на озері душа з’являється вапняний наліт, з-за якого протікає вода погано

Видимі забруднення – лише частина проблеми. Якщо промити лійку тільки зовні, незабаром весь внутрішній прохід буде забитий водним каменем. Для хорошою очищення бажано розібрати виріб, щоб дістатися до важкодоступних місць. Подивіться в інструкції, можливо розгвинтити розпилювач, і як правильно це зробити. Працюйте обережно, в конструкції є тонкі прокладки з гуми, метал можна пошкодити при сильному впливі грубим гайковим ключем.

Рекомендується регулярно чистити душову сітку зовні, а розбирати тільки коли всередині почне накопичуватися бруд. Періодичність процедур залежить від якості водопровідної води. Якщо з труб тече бура рідина, займатися промиванням доведеться дуже часто. Коли в систему надходить якісна рідина з артезіанської свердловини, душ може не засмічувати десятиліттями. У середньому рекомендується проводити зовнішню очищення раз в 2-3 місяці, і промивку з розбиранням щорічно. Щоб визначити ступінь забруднення, відкрийте змішувач на сильний напір і подивіться, чи з усіх отворів б’ють струмені.

Якщо розібрати розпилювач не можна, від’єднайте його від шланга. Для цього потрібно просто відгвинтити гайку у підставі лійки. Бувають випадки, коли з’єднання заіржавіло або покрилося вапняним нальотом, і відкрутити його не виходить. Навіть у такій ситуації можна вичистити старий душ, прикріплений до металевої трубки. В цьому випадку роботи доведеться проводити у ванній кімнаті, подбайте, щоб ніхто з членів родини не облився миючим складом.

Іноді розпилювач неможливо розібрати, оскільки всі з’єднання покриті водним каменем. Після чищення спробуйте розкрутити його ще раз, якщо вийде, прочистіть від нальоту різьблення, кріплення і інші деталі. Змастіть заіржавілі місця, зберіть розпилювач. Наступного разу ви без праці розкрутіть всі гвинти і гайки.

При покупці нової лійки вибирайте тільки розбірні моделі, їх легше позбавити від внутрішнього забруднення.

Способи очищення лійки від накипу

Зі шкільного курсу хімії відомо, що вапняний осад – це луг, яку можна розчинити в кислоті. При проході по трубах на їх стінках осідають частинки вапна, після висихання крапель з’являються білясті сліди. Якщо їх вчасно не прибрати, осад буде нашаровуватися, утворюючи щільний лужної моноліт. На будь-якій кухні завжди знайдуться кислі продукти, які позбавлять санітарно-технічні прилади від водного каменю.

Оцет

 Як очистити лійку душу від вапняного нальотуПри очищенні лійки оцтом на неї потрібно надіти пакет

Можна використати звичайний столовий оцет. Якщо хочете взяти есенцію, розведіть її в співвідношенні: 1 частина концентрату на 8 частин води. Далі дійте наступним чином:

 • Розібрані частини складіть у ємність з кислотою.
 • Зняту лійку, яку неможливо розібрати, занурте в оцет.
 • Якщо розпилювач щільно закріплений на трубці, надягніть на нього пакет з оцтом і щільно зафіксуйте.
 • Стежте, щоб рідина були занурені всі місця, покриті вапном. Залиште прилад відмокати на кілька годин або на ніч. Потім промийте і зніміть розм’якшений наліт щіткою. Позбутися від розлучень і плям допоможе миття лійки губкою під проточною водою. Ретельно прополощіть всі деталі і встановити їх на місце.

  Сік лимона

  Можна використовувати сік лимона або лимонну кислоту. 25 г порошку розчиніть у літрі гарячої води, далі дійте так само, як з оцтом.

  Дитяче масло

  Іноді впоратися з водним каменем допомагає дитяче масло. Невідомо, що додають в нього виробники, і як ці речовини витримує шкіра немовляти, але народний досвід свідчить, що вапняний наліт це засіб розчиняє. Нанесіть масло на всі деталі і дайте каменю розм’якнути. Приблизно через півгодини почистіть лійку щіткою, а потім промийте з господарським милом.

  Сода та оцет

  У складних випадках спробуйте застосувати складу з 1 частини соди і 3 частин оцту. Опустіть деталі в рідину і тримайте їх там, поки йде реакція з виділенням газових бульбашок.

  Щавлева кислота

  kak ochistit lejjku dusha ot izvestkovogo naleta20 Як очистити лійку душу від вапняного нальотуЖорстка щітка допоможе видалити залишки нальоту після застосування чистячих засобів

  Якщо водний камінь настільки затвердів, що ніякі засоби для видалення вапняного нальоту не можуть його розм’якшити, спробуйте прибрати його за допомогою розчину щавлевої кислоти. Вона продається в аптеках. На літр води візьміть 2 ст. л. порошку і розмішайте до повного розчинення осаду. Розпилювач занурте в склад на кілька годин, потім почистіть щіткою і промийте великою кількістю води.

  Речовина дуже їдка і агресивна, використовуйте цей метод тільки тоді, коли інші способи позбавлення від водного каменю не дали результатів.

  Щоб прискорити розчинення нальоту, кислі суміші можна підігріти. Забилися отвори рекомендується прочищати шпилькою або зубочисткою. Процес цей довгий і виснажливий. Візьміть жорсткий йоржик для миття пляшок або щітку і кілька разів притисніть до душовою сіткою, усі дірочки швидко звільняться від забруднень.

  Хімічні засоби від нальоту

  Для чищення душової лійки можна придбати будь-який засіб для видалення накипу, яка теж є вапняним нальотом. Добре себе зарекомендував недорогий «Антінакіпін». Можете використовувати і більш досконалі універсальні препарати, придатні і для кахлю, і для сантехніки: «Туалетне каченя», «Mr. Muscle», «Cillit Bang».


  При використанні препаратів дійте згідно інструкції. Після чищення уважно огляньте лійку. Деякі фрагменти водного каменю могли не повністю розчинитися. Обережно зніміть розм’якшений наліт ножем, залишки зітріть вологою губкою. Перевірте отвори розпилювача, там часто залишаються частинки водного каменю.

  Останній етап – ретельно промийте душовою прилад, щоб на ньому не залишилося ні нальоту, ні чистячих засобів. Протріть серветкою з мікрофібри від вологи, і лійка засяє, як нова, на ній не залишиться ні розлучень, ні крапель.

  Багато хімічні препарати небезпечні не тільки для шкіри рук, але і для органів дихання. Обов’язково користуйтеся гумовими рукавичками і, по можливості, працюйте на свіжому повітрі. Захистіть очі окулярами, щоб мимовільні бризки не пошкодили рогівку. Посуд з отмокающими деталями поставте в недоступне для дітей і домашніх тварин місце.

  При купівлі препаратів уважно читайте інструкцію. Деякі засоби діють при кип’ятінні забрудненої поверхні в розчині. Якщо у вас пластикова лійка, вона не витримає високої температури. Подивіться, чи можна обробляти цим з’єднанням вироби з нержавіючої сталі або пластмаси.

  Профілактика появи водного каменю

  kak ochistit lejjku dusha ot izvestkovogo naleta21 Як очистити лійку душу від вапняного нальотуЯкщо вода тече не з усіх дірочок і б’є в різні сторони – значить, лійка засмітилася

  Якщо відразу при виявленні невеликих забруднень вжити заходів, сітку не доведеться розбирати при кожному чищенні. Слідкуйте, як виходять з лійки струменя води. Якщо вони течуть не з кожного отвору, б’ють в різні боки, наліт вже почав наростати. Прийміть заходи, інакше водний камінь повністю заб’є внутрішню порожнину, і приладу потрібно складна чистка.

  Якщо вода дуже жорстка, мешканці багатоквартирних будинків можуть подати колективне звернення в керуючу компанію з проханням встановити спеціальні фільтри на вході в будівлю. У своїй квартирі ви можете встановити фільтр сіточку між шлангом і лійкою.

  Перевірте, чи не забився чи вапняним нальотом шланг. Зніміть розпилювач і відкрийте воду. Якщо напір виявиться слабким, чистка однієї сітки буде марна, в цьому випадку потрібно промивати весь шланг.

  З-за поганої якості води нальотом покриваються не тільки санітарно-технічні прилади, але і пральні машини, скло, метал. Слідкуйте за станом квартири, тонкий шар накипу видалити зовсім нескладно, а коли патьоки нагадують сталактити в печері, знімати їх важко.

  При прибиранні квартири не забувайте і про душовою лійці. Якщо на шлангу встановлений фільтр, розкрутіть і подивіться, чи не зібралася на ньому бруд. Промийте сітку до блиску, перевірте, як працюють отвори.

  Якщо проводити ці нескладні процедури регулярно, проблема очищення розпилювача від вапняного нальоту перестане вас турбувати.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради