Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Як показало соцопитування, проведене нашою редакцією, переважна більшість сімейних пар зі стажем більше 30 років щорічно відзначають річницю одруження, як невеликого сімейного свята – дня народження сім’ї. Це підтверджує версію психологів про те, що пари, дотримують сімейні традиції, доживають до солідних дат подружнього життя.

У багатьох сім’ях річниці відзначається скромно, в домашньому колі, без будь-яких оглядаючись на народні обряди. Якщо ж є інтерес до народних назв весіль по роках і пов’язаних з ними традицій, читайте про річницю «36 років весіллі», можливо, ця інформація стане в нагоді і вам особисто.

Яка це весілля, як вона називається

Готуючись відзначати 36 років «по-народному», не забувайте, будь це весілля. Згідно з російською традицією день 36-річчя сімейного життя називається так само, як і 14 річниця, – агатовою весіллям, а згідно американської і європейської – костяно-порцелянової (річниця кістяного порцеляни). Ми зупинимося на першій, і ви дізнаєтеся не тільки те, як називається 36 років з дня весілля, але і яка традиція її святкування, яких подарунків варто очікувати в цей день. Спочатку кілька слів про самому камені.

 1. Агат – вельми незвичайний красивий самоцвіт, він вважається напівдорогоцінним камінням, але цінним виробним, тому часто присутня в ювелірних виробах з дорогоцінних металів.
 2. Агат – це різновид халцедону, він відрізняється полосчатой забарвленням і шаруватою текстурою.
 3. У природі також трапляються види агата з майже однотонним забарвленням або з різними точковими вкрапленнями.
 4. Очевидно, цей камінь символізує красу стосунків у сім’ї, перешагнувшей 36-річний рубіж, хоча американо-європейська назва натякає на їх внутрішню крихкість при зовнішній міцності і фортеці.

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu128 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

За 36 років життя разом відносини подружжя міцні і незруйновними

У більшості весільних календарів» 36-річна річниця відзначена як «не святкується» або пропущена зовсім. Але люди, які звикли відзначати день народження сім’ї кожен рік, не звертають уваги на це маленьке табу і все одно святкують свою дату в сімейному колі. Та й як не відзначати, адже до цього часу в більшості сімей є не тільки дорослі діти, але й онуки, вони вважають цей день добрим приводом зібратися всім разом. Ми також поділяємо цю точку зору, враховуючи, скільки років подружжя прожило разом до агатовою весілля, і пропонуємо поставитися до неї як до свята.

Привітання з агатовою річницею подружнього життя

Подружжя, які прожили разом 36 років і зберегли ніжні відносини, заслуговують поваги і теплих слів привітання з річницею подружнього життя. Ось кілька прикладів привітань з агатовою весіллям чоловіку від дружини і дружини від чоловіка.

Прикольні та смішні варіанти своїми словами

Найщиріші побажання виходять, коли вітання з агатовою весіллям говоряться своїми словами, їх можна зробити смішними або прикольними і підняти один одному настрій. Наприклад:

«Дорога, сьогодні ми з тобою, точно як ті геологи з анекдоту, які знайшли невідомий науці привід випити. Але на відміну від них, ми не будемо «міркувати на трьох», а накриємо стіл для дітей та онуків і чудово проведемо час».

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu129 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Слова для привітання

Гарні приклади у прозі

Привітання з 36 днем весілля у прозі можна зробити і красивими, наприклад:

«Дорогий мій чоловік, в кожну річницю ми з тобою «кладемо» в скарбничку прожитих років все більш цінні метали або самоцвіти. Сьогодні «покладемо» агати – дивні мінерали, смугасті, як наше життя, і красиві, як ми з тобою в день одруження. Нехай вони стануть нашими талісманами на всі подальші роки спільного життя, вітаю тебе, коханий».

У віршах

Привітати чоловіка або дружину з агатовою весіллям можна і у віршах. У них можна переплести красу слова з легкою іронією і алегорією:

Подивися на цей камінь,
В ньому про все, що було з нами:
Самий перший білий шар –
Одружилися ми з тобою,
Шар коричневим змінився –
Кароокий син народився.
Далі – сірі йдуть:
Будні, школа, побут, затишок.
Подивися, а далі – червоний,
Вір мені, життя буде прекрасним!

Зворушливо-жартівливі поздоровлення у віршах на агатовую весілля напевно сподобаються дружину і викличуть посмішку розчулення.

Картинки та листівки, які підходять для події

Хороша ідея – надіслати привітання з агатовою весіллям в картинках. На тематичних листівках до агатовою весіллі зображуються:

 • прикраси з агатами, перевиті стрічками у вигляді числа 36;

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu130 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Кулон з агату

 • порцелянові вироби химерних форм;

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu131 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Або зображення тематичної листівки

 • квіти, букети, барвисті пейзажі;

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu132 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Фото обручок з намистом і трояндами

 • феєричні композиції;

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu133 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Стилізована картинка теж підійде

 • сюжети в стилі «Love is…»;

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu134 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Мила картинка мальована

 • кондитерські вироби (торти) на тему 36 років весіллі.

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu135 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Фото з тортом

Картинки та листівки доречними в якості подарунка до агатовою весіллі, якщо поздравляемые знаходяться на відстані. Для особистого дарування варто пошукати більш солідні презенти.

Що подарувати чоловікові або дружині, які стільки років прожили разом

У день агатовою весілля чоловік і дружина можуть подарувати один одному витончені штучки, інкрустовані агатами:

 • шкатулки, чаші, кубки;
 • портсигари, запонки, інші аксесуари;
 • сережки, персні, кулони та інші прикраси.

Враховуючи євро-американське назва річниці весілля, чоловікові або жінці можна подарувати вироби з фарфору (посуд, витончену статуетку) або слонової кістки (наприклад, китайські палички).

Чоловік повинен подбати й про те, щоб його дружина святкування 36 років весілля не залишилася без квітів, але дарувати їх не стільки, скільки вони прожили разом (так як число парне), а в довільній кількості.

Що дарують друзям

Якщо ви збираєтеся в гості до друзів на агатовую весілля, подумайте, що їм подарувати:

 • порцеляновий сервіз;
 • предмет інтер’єру під колір агата;
 • сувенір зі слонової кістки.

Можна замовити оригінальний портрет на полотні сімейної пари по фотографії в стилі Dream або Digital Art, виконаний на тлі «зрізу агата». Будь-який подарунок, піднесений від душі, буде приємний друзям.

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu136 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницю

Оригінальні годинник з агату

Який презент піднести батькам

Оскільки 36 років весілля частіше відзначається в колі онуків і дорослих дітей, останнім варто заздалегідь підготувати вітання для батьків. У словах привітання бажано подякувати батькам за збереження традиції відзначати день народження сім’ї, за те, що на своєму прикладі навчили дітей любити і піклуватися один про одного. Потім побажати батькам здоров’я, благополуччя та довгих років спільного життя.

Зазвичай діти підносять подарунок у складчину, це не обов’язково повинен бути тематичний презент, але річ, яка дійсно необхідна вашим близьким. В цьому випадку не соромно запитати у батьків, чого б їм хотілося.

Чому багато хто не відзначають цю дату

Традиція ігнорувати 36-річчя весілля тягнеться зі старих часів, коли наші предки бачили в цьому числі якась недобра ознака. У російських календарях весільних річниць для цієї дати довго не було назви, воно було запозичене пізніше, з традицій інших народів. Ось чому 36 років весілля не зазначають у сім’ях, де все ще сильні скріпи забобонів.

Як відзначити річницю шлюбу

agatovaya svadba: pozdravleniya s 36 godami sovmestnojj zhizni, podarki muzhu i zhene na godovshhinu137 Агатове весілля: привітання з 36 роками спільного життя, подарунки чоловікові та дружині на річницюНе рідко відзначаються ювілейні дати пишно й урочисто, і 36-річчя з дня створення сім’ї не є винятком. Навіть ті, хто відзначає дні народження сім’ї щорічно, намагаються зробити це свято тихим та по-сімейному затишним. Якщо у подружжя є друзі, які самі пам’ятають про цей день і напевно прийдуть привітати без запрошення, можна організувати:

 • невелике застілля з чаюванням та солодощами;
 • посиденьки в кафе;
 • «маленький пікнічок».

Чим менше шуму у цей день, тим краще.

Який вибрати торт

Згідно з опитуваннями багато сімей відзначають дні народження сім’ї виключно чаюванням з тортиком, а масштабно святкують тільки ювілейні дати. У такому випадку хоча б торт повинен відповідати тематиці. Сучасні кондитери здатні створити кулінарний шедевр на будь-яку тему за вашим бажанням. Поясніть мету, дайте кілька підказок (агати, слонова кістка, фарфор), і для вас приготують такий торт на агатовую весілля, який затьмарить своєю красою справжні самоцвіти.

Якщо ж ви хочете самостійно спекти торт, використовуйте для його прикраси шоколадну глазур, різнокольорову кокосову стружку, вершковий крем.

Висновок

 1. 36-річна річниця весілля вважається датою, яку не прийнято відзначати, але вона все ж має запозичене назва – агатове або фарфорово-кістяна.
 2. Святкування агатовою весілля відрізняється тишею і камерністю і зазвичай відбувається у вузькому домашньому колі.
 3. На агатовую річницю можна дарувати прикраси або аксесуари з каменем, предмети інтер’єру, сувеніри, порцелянові сервізи.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради