Опис томата сорту Гном і його характеристики

Більшість садівників з увагою ставиться до підбору томатів для свого городу, заздалегідь знайомлячись з їх описом і характеристиками. Багато з них віддають перевагу невисоким помідорів. До популярним низькорослих сортів відноситься і Гном, який використовується не тільки для отримання урожаю, але і в декоративних цілях.

opisanie tomata sorta gnom i ego kharakteristiki10 Опис томата сорту Гном і його характеристики

Опис сорту

Томат Гном відноситься до скоростиглих. Урожай з нього починають збирати вже на 96-100 день від сходів. Період дозрівання плодів розтягнутий. Призначений для відкритого грунту. Також можна вирощувати цей томат під тимчасовим укриттям з плівки, в умовах теплиці і на балконі.

Помідорний кущ компактний, детермінантного типу. Рослина невисока, слабоветвістий, середньої облиственности, з міцним і м’ясистим стеблом. У висоту досягає 45-50 см, у зростанні зупиняється самостійно. Томат дуже декоративний, що добре видно на фото. Особливо красиво кущики виглядають в період, коли помідори починають дозрівати. Плоди невеликі, червоні. Використовуються для свіжого споживання, засолювання, консервування, приготування різноманітних страв і заготівель на зиму.

Основні характеристики томату можна переглянути в таблиці:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детер-минантный Універсальний Для відкритого грунту, плівкових укриттів 30-60 5-6 Червоний Округлий, рівний, гладкий, соковитий

Переваги і недоліки

Серед достоїнств томату Гном можна виділити загальну невибагливість рослини до умов вирощування і непогану переносимість температурних перепадів. Він практично не хворіє, добре переносить спеку і холод, зав’язує плоди в будь-яку погоду. Врожайність цього сорту висока, до 1,5-3 кг з одного куща.

Увага! При посадці в теплиці врожайність цих томатів зазвичай буває нижче, ніж при вирощуванні на відкритому просторі в саду.

Окремо варто відзначити і гідності плодів томата Гном, які:

 • володіють гарним смаком;
 • відрізняються універсальністю застосування;
 • чудово переносять перевезення;
 • довго зберігаються після збирання врожаю – до 50 днів.

Недоліки ж у цього сорту несуттєві:

 • Висадка помідорів у відкритий грядку можлива лише при встановленні стійкої теплої погоди, коли загроза поворотних заморозків вже мине.
 • Без внесення додаткових підгодівлі загальна врожайність може дещо знизитися. Вивчіть також статтю про те, як і чим підгодовувати томати у відкритому грунті.
 • opisanie tomata sorta gnom i ego kharakteristiki11 Опис томата сорту Гном і його характеристики

  Особливості агротехніки

  Посадка томату Гном насінням відразу у відкритий грунт можлива лише в південних регіонах. В інших випадках його вирощують тільки розсадним способом. При появі двох справжніх листків рослини пікірують. Якщо цього не робити, коренева система у помідорів буде розвиватися гірше.

  У віці 55-60 днів розсаду визначають на грядку на постійне місце, а до цього проводять регулярні загартовування. Загартовані саджанці швидко приживаються і краще переносять перепади температур.

  Подальший догляд за помидорными кущами звичайний – це своєчасні поливи, розпушування грунту, внесення підгодівлі. Пасинкування і підв’язування цього сорту не потрібні.

  Рада. Якщо на томаті зав’язалося багато плодів, бажано все ж підв’язати кущ до опори, щоб уникнути вилягання рослин під вагою дозріваючих помідорів.

  Відгуки

  Ті садівники, які вирощували у себе вже цей томат, оцінюють його досить добре. Приміром, Ірина з Волгограда так відгукується про нього: «Посадила цей сорт вперше і була дуже рада, що вибрала його. Він виявився серед інших томатів єдиним, який не був вражений вершинної гниллю. І помідорів з нього зібрала багато. У наступному сезоні обов’язково посаджу знову».

  Хороший відгук томату дає і садівник з Тули: «Це один з улюблених мені сортів. У нього майже не було пасинків, не були потрібні і величезні підпори, хоча підв’язувати все ж довелося, так як висіло багато помідорів. Розмір плодів якраз підходить для банок, тому урожай використовували для консервування».

  На завершення варто відзначити і те, що сорт Гном чудово підходить для балконів. У цього томату невеликі розміри і компактна коренева система, тому його можна спокійно висаджувати у вазони і ящики.

  Сорт Гном: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради