Як порахувати площу кімнати в квадратних метрах

При ремонті, купівлі матеріалів потрібно знати площу приміщень. Кажуть ще «квадратура». Як порахувати площу кімнати в квадратних метрах, що для цього потрібно — будемо розглядати в статті.

Трохи теорії

Як знайти площу різних фігур, проходили ще в початковій школі. Було це давно, так що «оновити» інформацію може бути корисно. Будемо розглядати тільки те, що може мати відношення до підлоги. Отже, почнемо з самого простого — одиниць вимірювання.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахЩоб порахувати площу кімнати в квадратних метрах, потрібен олівець, рулетка та певний багаж знань

Що таке 1 см2 і 1 м2

Площа будь-якої фігури вимірюється в квадратних метрах або в квадратних сантиметрах. Позначення см2 або м2, може зустрічатися написання кв. м, кв. див., кв. метри, кв. сантиметри і інші варіації.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh1 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахЩо таке один квадратний сантиметр

Один квадратний сантиметр — це площа квадрата зі стороною 1 див. Якщо намалювати такий квадрат, сторони якого дорівнюють 1 см, то заштрихована частина (на малюнку червоним або синім) і буде один квадратний сантиметр. Відповідно, квадрат зі стороною один метр — 1 м — має площу один квадратний метр. Той самий «квадрат площі». Тобто, це квадратний ділянку підлоги (або стіни) зі стороною в один метр — 1 м2. В одному квадратному метрі десять тисяч квадратних сантиметрів: 1 м2 = 10000 см2.

Формули

Це те, що стосувалося одиниць вимірювання і їх відповідності. Але наші приміщення, слава богу, більше ніж один квадратний метр. Як порахувати площу кімнати? Скільки в ній квадратних метрів? Зазвичай кімната має форму прямокутника, рідше — квадрата. Значить, треба буде згадати формули знаходження площі квадрата і прямокутника.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh2 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахЗа допомогою дуже простих формул можна розрахувати площу прямокутника і квадрата

Треба довжини сторін прямокутника перемножити. Отримаємо шукану площу. Давайте потренуємося.

 • Маємо прямокутник зі сторонами 80 см і 50 див. Перемножуємо ці цифри: 80 * 50 = 4000 см2. Це і буде його площу.
 • Сторони 322 см і 300 див. Отримаємо: 322*300 = 96000 см2.
 • Є квадрат зі стороною 60 див. Його площа — 60 * 60 = 3600 см2.

У випадку з квадратом довжину сторони можна звести в квадрат — вийде одне і те ж. Але можна не морочити голову. Простіше пам’ятати, що треба боку помножити.

Найпростіший калкулятор для розрахунку площі прямокутної кімнати.

Введіть довжину і ширину кімнати в метрах.

a =

b =

Переклад квадратних сантиметрів у квадратні метри

Коли маємо справу з сотнями сантиметрів, зручніше і простіше вважати в метрах. Ми знаємо, що в одному метрі сто сантиметрів. Давайте вирішимо ті ж приклади, але переведемо сантиметри в метри:

 • 80 см = 0,8 м; 50 см = 0,5 м. Перемножуємо 0,8*0,5 = 0,4 м2. Тобто, 0,4 квадратних метра.
 • 322 см це 3,22 м; 300 см 3 м. Тепер множимо отримані цифри: 3,22 * 3 = 9,6 м2.
 • 60 см рівні 0,6 м. Площа квадрата з такою стороною 0,6*0,6 = 0,36 м2.

Цифри виходять набагато менше, запам’ятати їх простіше. І якщо ми хочемо порахувати площу кімнати в квадратних метрах, її розміри ми міряємо в метрах, а не сантиметрах. Можна перевести квадратні сантиметри в квадратні метри. Як вже казали, в одному квадратному метрі міститься десять тисяч квадратних сантиметрів.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh3 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахСпіввідношення квадратних метрів квадратних метрів

Якщо ж у вас є площу в квадратних сантиметрах, щоб перевести її в квадратні метри, цифру треба поділити на 10 000. Наприклад:

 • 4000 см2 / 10000 = 0,4 м2;
 • 96000 см2 / 10000 = 9,6 м2;
 • 3600 см2/ 10000 = 0,36 м2.

Як бачите, все просто. Треба тільки запам’ятати основні положення і порахувати площу кімнати в квадратних метрах буде зовсім нескладно. Потрібно буде попередньо провести вимірювання, а потім зайнятися розрахунками.

Як порахувати площу кімнати в квадратних метрах

Розрахувати площу кімнати, часто треба при закупівлі матеріалів для будівництва або ремонту. Наприклад, деякі види підлогового покриття продають на квадрати (тобто, на квадратні метри). Щоб правильно розрахувати його кількість, треба знати площа підлоги (часто говорять квадратура кімнати, що по суті одне і те ж).

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh4 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахМожна знайти площу кімнати знаючи довжину і ширину

Вимірювання

Беремо рулетку, аркуш паперу, олівець і калькулятор. На папері малюємо план кімнати. За допомогою рулетки вимірюємо довжини всіх стін. Вимірювання проводимо на рівні підлоги — якщо будівля стара, велика ймовірність того, що стіни «завалені» в ту або іншу сторону. Тим більше що визначаємо площу підлоги, так що логічніше вимірювати впритул до стін, але мірну стрічку тягнути по підлозі.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh5 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахСхема кімнати з нанесеними вимірами

На схемі проставляємо вимірювання. Найкраще в метрах. Точність вимірювань — до сантиметра. Це знадобиться при купівлі матеріалів, які продаються на погонні метри — лінолеум, ковролін або інші рулонні покриття. Щоб порахувати площу кімнати в квадратних метрах, теж бажана така точність. Хоч можна, звичайно, і округлити. Але краще це зробити вже отримавши результат.

Як вирахувати квадратуру кімнати

Маючи довжину і ширину кімнати прямокутної форми, цифри треба просто помножити. На малюнку вище така кімната намальована праворуч. Довга стіна рівна 7 м, коротка — 4 метрам. Перемножуємо 7*4 = 28 квадратних метрів. Це і є площа цього приміщення, підлоги. Іншими словами, ми знайшли квадратуру. Використовуючи цю цифру, можна купувати підлогове покриття. Але треба мати на увазі, що потрібно деякий запас — на підгонку, підрізування. Чим складніша схема укладання і чим більше фрагменти підлогового покриття, тим запас повинен бути більше.

Часто кімната не прямокутна, а має більш складну форму. Щоб порахувати площу такої кімнати в квадратних метрах, її розбивають на прості фігури. Якщо вдається — на прямокутники або квадрати. Наприклад, Г-подібну кімнату розбивають на два прямокутника. Потім вважають площа кожного прямокутника окремо, потім їх складають.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh6 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахЯк знайти площу кімнати складної форми

 • Вважаємо великий прямокутник: 5 м * 4,35 м = 21,75 м2.
 • Знаходимо квадратуру маленького: 2,5 м * 2,65 м = 6,625 м2.
 • Площа підлоги в цьому приміщенні дорівнює сумі 21,75 м2 + 6,625 м2 = 28,375 м2.

При купівлі матеріалів, простіше користуватися заокругленими значеннями. Найчастіше говорять, що в цьому приміщенні 28,4 квадрата.

Якщо приміщення має ділянку «зрізаною» стіни, як на малюнку нижче, найпростіше домалювати прямокутник так, щоб коса ділила його на два трикутники. В цьому випадку знову-таки отримуємо Г-подібну кімнату. Як вирахувати її площа вже знаємо.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh7 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахВиходить, шукаємо площа трьох прямокутників

А відсутній ділянка — це половина маленького прямокутника. Тобто, знаходимо площа цього маленького прямокутника, ділимо його навпіл і додаємо до розмірів Г-образного ділянки.

Наведемо приклад розрахунку підставляючи довільні значення:

 • Великий прямокутник: 1,75 м *1,93 м = 3,3775 м2. Для простоти округлимо до 3,38 м2.
 • Середній прямокутник: 1,18 м * 0,57 м = 0,6726 м2. Знову округлимо до 0,67 м2.
 • Самий маленький прямокутник (в нашому випадку це буде квадрат): 0,57 м *0,57 м = 0,3249 м2, після округлення маємо 0,33 м2.
 • Щоб знайти загальну площу складаємо квадратуру двох прямокутників і додаємо половину площі останнього, самого маленького ділянки. 3,38 + 0,67 +0,33/2 = 3,38 + 0,67 +0,17 = 4,22 м2.

Така методика — розбиття на прості фігури — самий зручний і простий метод. Завжди варто намагатися перетворити складну фігуру у набір простих. Правда, вимірювань може знадобитися більше.

Площа квартири

Так як ремонт — це «лихо», яке періодично нас відвідує, краще зробити план всієї квартири з докладними вимірами. На цьому ж плані проставте площі кожного приміщення. Після того, як розрахуєте квадратуру всіх кімнат, складіть цифри та отримайте метраж квартири.

kak poschitat ploshhad komnaty v kvadratnykh metrakh8 Як порахувати площу кімнати в квадратних метрахДля плану краще розрахувати метраж кожної кімнати

Один варіант може бути як на малюнку вище — для того, щоб знати саме площі кожного приміщення. Це потрібно для закупівлі матеріалів. Але потрібен буде ще план, на якому будуть всі довжини. Простінки, ширина вікон, дверей і т. д. Це потрібно, наприклад, для розробки схем укладання ламінату, плитки для підлоги або інших покриттів. Потрібен буде такий план і при плануванні теплої підлоги.

Є, до речі, додаток-калькулятор для телефону, за допомогою якого всі обчислення зробити дуже просто.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради