Пристосування для прибирання трави

Навесні і восени на будь-якому присадибній ділянці проводиться генеральна чистка, під час якої здійснюється прибирання трави, обрізка дерев, збір крупного сміття та злиплої трави. Багато їдуть на дачу для відпочинку, приємного проведення часу, тому шукають способи, які могли б їм допомогти виконати роботу швидко і ефективно. Якщо організовувати її правильно, можна заощадити час і власні заощадження.

Алгоритм проведення прибирання трави та бур’янів

bef3e1e2728a391484a3121b820f2e53 Пристосування для прибирання травиРегулярне скошування трави – одна з головних процедур, без якої ніяк не обійтися при вмісті газону

Ландшафтне оформлення прибудинкових територій передбачає вирощування великих зелених галявин з смарагдовим переливом трав. Вони прикрашають ділянку, роблять його більш привабливим. Прибирання газону – регулярний покіс. Він повинен здійснюватися кожні десять днів. Якщо цього не відбувається, підтримувати порядок своїми силами стає дуже складно.

Своєчасний покіс зелені сприяє активізації росту нових пагонів, підвищує пожежну безпеку. Суха трава – часта причина загорянь, здатних призвести до втрати майна.

Прибирання скошеної трави допомагає ефективно боротися з садівничими та городніми шкідниками, зберігати врожай. Власники заміського житла повинні проводити покіс трави не тільки в межах своїх ділянок, але і розчищати територію біля парканів, узбіч доріг, що проходять поруч або придатних до в’їзних воріт приватного будинку.

Норми косовиці для приватного сектора встановлюються органами управління ЖКГ. Кожен власник повинен знати, на якій відстані від огорожі йому косити траву. В середньому цей показник становить не менше п’яти метрів від межі огорожі периметра подвір’я. Ця Цифра може збільшуватися територіальної особливості місцевості органами місцевого самоврядування.

За порушення закону власникам приватних наділів спочатку виноситься попередження. При повторному порушенні виписується штраф в розмірі від двох до п’яти тисяч рублів.

Інші норми і правила проведення прибирання

Власники приватних земельних наділів, комерційних структур та некомерційних об’єднань, розташованих в межах населених пунктів, садівничих селищ відповідно до правил протипожежного режиму зобов’язані регулярно прибирати зі своєї території траву і утилізувати її в міру скупчення.

На законодавчому рівні закріплено і встановлені межі, в межах яких заборонено складування сіна, сухої соломи, а також дров. У придорожніх смугах, у зонах відводу, охороняються режимних ділянках, поблизу залізних доріг, шляхопроводів не можна випалювати траву, розводити багаття для утилізації хмизу, інших відходів, порубкових залишків.

Що робити з травою після її збору

5f347104166e76833963bd957fef53ea Пристосування для прибирання травиПриготування підживлення для рослин з скошеної трави

Скошена трава – корисне сировину, яке дістається дачникові практично задарма. Це джерело вітамінів для городу та саду. У ній багато фосфору і калію, азоту та інших корисних мікроелементів. Тому з неї потрібно готувати підживлення для рослин, використовуючи наступний рецепт.

 • Беремо велику пластикову або металеву тару.
 • Закладаємо її на дві третини від загального обсягу травою.
 • Добре наминати зелень.
 • Наповнюємо бочку теплою водою (так, щоб до краю залишалося ще 12 см).
 • Виставляємо ємність на сонячну сторону, подалі від дому.

Через тиждень трава починає бродити. На поверхні рідини з’являється піна. Коли вона зійде, підживлення буде готовою. Це відбувається приблизно на 12 день після закладки. Рідиною можна поливати рослини прямо під корінь. Перед цим фахівці рекомендують розбавляти її водою в пропорціях один до п’яти.

ae0681f97c150f9d3969dfdb55600a5f Пристосування для прибирання травиБудова компостного ящика

Якщо скошеної трави багато, можна закласти з неї компост. Для цього на задвірках за допомогою великих колод чи непотрібних дощок формується короб. У нього складається вся непотрібна органіка з ділянки: пташиний послід, торф, гній, харчові відходи, бур’яни, скошена трава. Все це корисно перемішувати шарами землі, додавати пічну або деревну золу, подрібнену шкаралупу яєць. Якщо періодично вилами перевертати укладені шари і злегка зволожувати їх потім, до осені вийде якісне добриво. Його можна використовувати навесні. Компост, «пережив зиму, стає багатим повноцінним добривом.

Скошену траву досвідчені садівники використовують для мульчування. Попередньо підв’ялюють на сонці, а потім розкладають на грядках. Обкладається кожне деревце, кожен кущ. По мірі усихання шар постійно додається. Важливо сформувати його товщину, що дорівнює 5-10 див. Мульчування виконує відразу кілька завдань.

 • Скошена трава, розкладаючись, забезпечує живлення грунту.
 • Поступово відбувається закладення органіки, що сприяє поліпшенню структури грунту.
 • Влітку мульча затримує вологу і запобігає її випаровуванню з поверхні землі.
 • Щільний прошарок з трави не дає бур’янам розростатися.
 • Описані способи утилізації трави зайвий раз доводять, що немає нічого даремного у природи. Кожен її дар необхідно використовувати раціонально і знаходити повторне застосування всьому зростаючому і квітучому навколо власного земельного наділу.

  В яких ситуаціях краще замовити прибирання ділянки від трави

  Є категорія людей, яким подобається працювати на землі самостійно проводити благоустрій власного наділу. Якщо він невеликий і в будинку є пристосування для швидкого прибирання трави на ділянці, особливих труднощів таке проведення часу не викличе.

  Прибирати вручну великі території складно. Нелегко чистити вручну мелколесье, сухостій, травостій, території, порослі очеретом. Особливої техніки вимагає покіс трави на прибережних ділянках, в болотистій місцевості, в зонах зі складним рельєфом. Для прибирання таких ділянок необхідно залучення спеціального обладнання: тримерів, кущорізів, мотокос, тракторів з навісними роторними травокосилками. Купувати їх для сезонного покосу трави дорого. Набагато вигідніше замовити прибирання ділянки від трави у спеціалізованої компанії.

  974f6b89e9373caad494c3724dfd707d Пристосування для прибирання трави

  Тример

  b2696f26e56461f28f42eff8f1ab8f80 Пристосування для прибирання трави

  Кущоріз

  563d34f1fcc852b1fde77a05eebcddb8 Пристосування для прибирання трави

  Мотокоса

  b4a37ab01c512b3b7a9ce5984f395e3a Пристосування для прибирання трави

  Трактор з навісним роторною косаркою

  Прийдуть люди і легко почистять ділянку від бур’яну площею три гектари за вісім годин, скосят траву на площі шести соток за дві години. При необхідності самостійно закладуть компост або нададуть послугу з навантаження та вивезення скошеної трави.

  f36402a9464bd9e762bfaa1db7cc5818 Пристосування для прибирання травиМобільна бригада за короткий термін виконає очищення території від трави

  У співробітників таких компаній є все необхідне обладнання: ручне пристосування для прибирання бур’янів, машинні установки для косовиці великих територій. Роботи виконуються силами мобільних бригад, добре оснащених і моторизованих. Для виконання об’ємних доручень залучається професійна спецтехніка і вантажники, здатні за короткий час вирішити поставлені завдання. За бажанням замовника цілинні ділянки вирівнюються екскаватором або обприскуються реагентами, попереджувальними ріст бур’янів та бур’яну.

  Ціна прибирання трави з вивезенням у середньому по країні становить 500 рублів за сотку, без вивезення 300 рублів за сотку. Вартість робіт варіюється з урахуванням різних чинників. На ціноутворення впливає віддаленість ділянки від великого населеного пункту, висота рослинності, її гущина, тип. Разом з травою може рости бур’ян. З ним боротися набагато складніше. Наявність додаткового сміття теж збільшує кінцеву вартість робіт. Обов’язково враховується рельєф земельного наділу і час виконання косовиці. За швидкість практично завжди доводиться доплачувати.

  В спеціалізованих фірмах завжди є посада менеджера, в обов’язки якого входить здійснення розрахунку вартості покосу трави та формування комерційних пропозицій з урахуванням індивідуального підходу до кожного конкретного клієнта. У хороших відповідальних компаній в штаті працює співробітник, який виїжджає на місцевість і вже там оцінює складність майбутніх робіт. Тільки так можна зрозуміти, який ресурс знадобиться для очищення місцевості. Власникам ділянок, розташованих в межах міста або в його найближчому передмісті, така послуга надається безкоштовно.

  Вартість прибирання торішньої трави, поверх якої вже встигла прорости свіжа поросль, буде набагато вище вартості косовиці свіжого молодняку. Обійдуться Недешево і дрібні обсяги, розташовані на великій кількості об’єктів.

  Переваги послуг спеціалізованих компаній очевидні. Вони допомагають швидко і якісно скосити сезонну траву, позбавитися від неї, привести в порядок ділянку та прилеглу до нього територію з дотриманням всіх необхідних норм. Як правило, подібні організації пропонують пакети, вибір яких дозволяє значно економити і при цьому користуватися усіма позитивними сторонами взаємовигідного співробітництва. Можна замовляти разовий скіс трави або виробляти його на регулярній основі згідно з підписаним договором. Для виконання косовиці присутність господаря на ділянці необов’язково. Він може отримати на руки фотозвіт про виконану роботу або приїхати і особисто прийняти результати роботи.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради