Томат на диво – Чухлома. Рекомендації щодо вирощування та опис сорту

Зупинивши свій вибір на томаті з неординарною назвою Чухлома, ви вчините правильно. Погодьтеся, приємно увійти рано вранці або в непогожий день в свою улюблену теплицю, а там ваш погляд радують гірлянди оранжево-сонячних плодів. Однак не тільки зовнішнім виглядом привабливі ці помідори. Ознайомтеся з детальним описом сорту, щоб дізнатися, як отримувати стабільно високий урожай.

tomat na zaglyadene – chukhloma rekomendacii po vyrashhivaniyu i opisanie sorta59 Томат на диво – Чухлома. Рекомендації щодо вирощування та опис сорту

Опис основних характеристик сорту

У сорти томата Чухлома є сестра-близнюк Хохлома, що відрізняється лише червоним забарвленням плодів. На світ ці «сестрички» з’явилися завдяки агрофірмі Гавриш, і були занесені до Держреєстру в 2004 р. Найбільш благодатним кліматом для сорту є європейська частина РФ.

Томат дуже високорослий, прагне вирости більше 2 м. Це слід враховувати, висаджуючи його в своїй теплиці. Кисть формується проста, утримує до 15-ти банановидных плодів з кокетливим носиком, в чому можна переконатися, поглянувши на фото. Плодоношення варто очікувати не більш ніж через 115 днів, вважаючи від часу, коли помітили перші сходи.

Томати витягуються в довжину до 12 см, а вага рідко перевищує 110 – 120 р. Ці властивості роблять їх ідеальними кандидатами для домашніх заготовок. Хоча і в свіжому вигляді смак вас не розчарує, тим більше що підвищений вміст каротину в яскраво-помаранчевих помидорчиках тільки додасть вам здоров’я.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий,

111-115 днів

Индетер-минантный,

понад 200 см

Консервний Для парників і неопалюваних теплиць 110-120 9 — 11 Яскраво-оранжевий Банановидная форма, 10-12 см

Переваги і недоліки томатної культури

Щоб напевно вирішити, бути чи не бути томату Чухлома у вашій теплиці, необхідно зважити всі за і проти. На його користь свідчать наступні факти:

 • з одного куща можна зібрати 4,5 – 5,5 кг врожаю помідорів;
 • плоди міцно кріпляться до кисті, що не дозволить їм обсипатися;
 • пружність шкірки і щільність м’якоті дасть томатам можливість зберегтися в цілісному вигляді при консервації;
 • після збору врожаю плоди не втрачають своєї привабливості протягом 2-3 тижнів;
 • сорту не страшний вірус тютюнової мозаїки;
 • стійкий до грибкової інфекції — кладоспоріозу (або бурої плямистості) і фузаріозу.

Незначним недоліком можна вважати надмірне зростання, що вимагає прищипування верхівки і надійне підв’язування куща.

Особливості агротехніки

Щоб врожайність томатів була на висоті, необхідно дотримуватися рекомендацій від оригінатора сорту.

 • Сіяти насіння на розсаду необхідно в березні.
 • При появі першого справжнього листочка проводити пікіровку.
 • У теплицю висаджувати в травні.
 • Дотримуватися схему посадки 40х60 див.
 • Кущ формувати в одне стебло, безжально видаляти пасинки. Такий підхід дозволить рівномірно сформуватися плодовим китицями.
 • tomat na zaglyadene – chukhloma rekomendacii po vyrashhivaniyu i opisanie sorta60 Томат на диво – Чухлома. Рекомендації щодо вирощування та опис сорту

   

  Увага! Якщо всупереч рекомендаціям виробника ви вирішили висадити розсаду томата Чухлома у відкритий грунт, будьте готові до значного зменшення врожаю.

  Відгуки досвідчених городників

  Учасниця форуму любителів помідорів Наталина повідомляє, що нарахувала на одному кущі, висотою 2,5 м, 22 плодових кисті, в кожній з яких було по 3-5 томатів.

  А ось Валентина з Ростовської області незадоволена результатом, оскільки це був єдиний сорт помідорів, який захворів вершинної гниллю у неї в теплиці.

  Ганна Михайлівна з Ленінградської області вирощувала томат Чухлома спільно з Хохломою, і зазначає, що поєднання червоних і помаранчевих помідорів в банках при консервації виглядає просто дивовижно і дуже апетитно. При цьому томати не водянисті і чудово зберігають початкову форму.

  Цікаво було дізнатися думку жителів північних регіонів, та ось Микола з Магадана ділиться своїм досвідом: «Зберігаю вірність цим томатам вже 8 років, і за цей час якихось значних нарікань немає. Ну, хворів часом вершинкою, так з іншими сортами у мене і гірші проблеми були. Єдине, що незрозуміло, чому виходить частину помідорів помаранчевими, а частина жовтими? Але на смак це не впливає».

  Отримавши детальну характеристику сорту і спираючись на досвід тих, хто вже вирощував у своєму садку цей томат, ви зможете не тільки досягти результату «маститих» городників, але й перевершити їх.

  Чухлома: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради