Де застосовуються світлодіодні лампочки G4

Серед величезної різноманітності світлодіодних виробів особливе місце займають ЛЕД-лампи. Це найпопулярніший тип виробів, і без нього не обходиться жоден будинок, магазин чи промисловий цех. Однак, якщо попросити рядового споживача описати лампочку, він обов’язково скаже, що вона має розміри близько восьми сантиметрів, різьбовий цоколь, круглу колбу-розсіювач тощо. Проте, багато хто забуває, що в різній побутовій техніці й навіть деяких освітлювальних приладах часом можна побачити мініатюрні LED лампочки G4, що виконують не менш важливі функції.

З’явився цей різновид освітлювальних виробів як більш технологічна альтернатива галогеновим лампам, що вже існували деякий час. Напівпровідники дозволили суттєво скоротити енергоспоживання і при цьому не втратити ні в плані освітленості, ні щодо сумісності з наявною арматурою. Саме тому подібні вироби купують насамперед для встановлення у точкові світильники, які були змонтовані ще на початку-середині 2000-х років.

Сьогодні ж LED-лампи G4 все частіше застосовуються для того, щоб організувати підсвічування в побутовій техніці – швейних машинах, витяжках, духових шафах та ін. Ну а в торгівлі їм часто знаходиться місце в оформленні вітрин, гірляндах різного виду, підсвічування вивісок та ін.

1 1024x903 Де застосовуються світлодіодні лампочки G4

Виконання ЛЕД-лампочок G4

Оскільки цей тип однозначно не належить до категорії добре відомих широкому загалу, буде зовсім не зайвим дати хоча б коротку характеристику конструктивному виконанню подібних виробів. Усі світлодіодні лампочки G4 мають невеликий розмір – від 1,5-1,8 до 3,5-4 см. Форма виробу – циліндр або усічений конус. Діаметр розсіювача навіть у найширшій частині та у найбільших представників може становити не більше 1 см. Для порівняння звичайні лампи, які ми встановлюємо в люстри та настінні світильники, мають висоту від 7,5 см і більше, а діаметр розсіювача становить не менше 4-5 см.

Різьбовий цоколь у такому випадку замінено штирковим. При складанні вузла виріб просто вставляється в невеликий затискач і утримується за допомогою пелюсток. Враховуючи, що вага ЛЕД-лампи G4 дуже мала, шанси на те, що вона випаде звідти за відсутності якоїсь екстраординарної вібрації, вкрай малі. При необхідності контактні штирі можна звести або розвести, щоб поліпшити захоплення.

2 1024x1024 Де застосовуються світлодіодні лампочки G4

До складу такого мініатюрного виробу насправді входить чимало елементів. Зовнішні – це тонкостінна колба зі спеціального виду пластику, що забезпечує необхідний ступінь прозорості, і вже описаний раніше цоколь із парою електродів.

Всередині світлодіодної LED-лампи G4 розташовується світловипромінюючий модуль – один або кілька кристалів, покритих люмінофором, а також драйвер, що забезпечує правильну силу струму, що йде до діодів. В окремих модифікаціях виробів – особливо, у тих, що мають великі розміри, також зустрічаються дуже маленькі радіатори, які відповідають за відведення надлишкового тепла під час роботи.

Як можна зрозуміти з опису, в такому випадку не використовується жодного тендітного скла, що б’ється на дрібні уламки, а різьбове з’єднання замінено простішим штирковим. Надійність лампочок G4 не підлягає сумніву: як і всі напівпровідники, вони здатні служити протягом багатьох років без нарікань, привносячи лише економію та комфорт у нашому житті.

Джерело: 5watt.ua

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради