Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, дерев’яні та пластикові органайзери

Кухня — це місце, в якому господиня проводить багато часу. В кухонному просторі зберігаються різні дрібні предмети: ножі, виделки, лопатки, ополоники й інше начиння. Для зручності господині вони повинні завжди лежати на своїх місцях. Тут все повинно бути організовано комфортно і раціонально.

Функціонально розмістити побутові предмети дозволяють підставка для ложок і виделок і лоток для зберігання столових приладів. Вони допомагають швидко знаходити те, що потрібно для приготування їжі.

14536216c61fa3b1206b5f7961c7120e Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

Правила зберігання столових приладів

Лоток під столові прилади — ергономічне пристосування, яке підтримує порядок в кухонних відділеннях і служить роздільником для ложок, виделок, ножів і інших аксесуарів. Чим більше секцій у ящику, тим краще — це дозволяє розмістити більшу кількість предметів.

Лотки і підставки повинні забезпечувати комфортний доступ до виробів і їх збереження. При некоректному зберіганні прилади швидко втрачають привабливий вигляд і приходять в непридатність.

Правила зберігання столових аксесуарів:

 1. Розподіл предметів на групи. Для кожного виду приладдя краще використовувати окрему секцію — такий хід дозволяє економити час і швидко знаходити необхідні речі.
 2. Уникати впливу вологи. На час сушіння столових аксесуарів ємність з відсіку рекомендують вийняти, злити воду, витерти насухо і прибрати на місце. Ще один спосіб: залишити на час відділення відкритим, щоб вода встигла випаруватися.
 3. Запобігати застій води. Якщо цього не робити, може з’явитися неприємний запах, вода «протухне» і в лотку з’являться шкідливі бактерії, небезпечні для здоров’я.
 4. Слід періодично очищати лоток і скриньку, в якій він розміщується, від залишків їжі і крихт.

Органайзер виконує ще одну важливу функцію — не дає воді потрапити на дерев’яну поверхню скриньки.

caf16b0563dc800891f71e2f50b11143 Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

Види ящиків для столових приладів

Меблева індустрія пропонує кілька видів підставок для зберігання столових аксесуарів. Модель лотка залежить від особливостей конструкції кухонного гарнітура.

Основні варіанти ящиків:

 1. Прямий — традиційний прямокутний відсік, який відкривається витягуванням «на себе».
 2. Кутовий — розташовується у шафах у формі трапеції або Р-образному вигляді і функціонально використовує вільний простір.
 3. Система «карусель» — застосовується в кутових модулях: лоток прикріплюють до дверей або бічній стінці меблів, і при відкриванні шафки він висувається. Головна відмінність такого виду — здатність обертання навколо своєї осі.

Розміри ящиків теж відрізняються один від одного. Ширина коливається від 30 до 90 см, глибина — від 40 до 60 см, а висота — від 15 до 30 див.

Кухонний ящик для столових предметів складається з:

 • корпусу без верху — стільниця виконує роль верхньої поверхні;
 • фасаду — зовнішньої площини відсіку;
 • направляючих — системи елементів, які допомагають висувати і засувати відділення.

Напрямні бувають телескопічними і роликовими.

Роликова система — довговічна і надійна, а також це дешевий і простий варіант. При цьому необхідно врахувати те, що ролики не витримують сильне навантаження, тому у таких відділеннях не рекомендується розміщувати важкі предмети. Повністю висунути відсік роликові напрямні теж не дозволять.

Телескопічний варіант складається з паза і повзунків, які у ньому переміщуються. Дані напрямні доступні за ціною, що їх просто монтувати, і вони дозволяють висувати ящик повністю.

4700ca426e5727d1fcf506d5979b1812 Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

Різновиди лотків для зберігання ложок і виделок

Функціональність кухонних секцій визначає їх внутрішнє наповнення. Тут розміщують лотки, підставки або сітки з кількома відділеннями, які можна придбати окремо або в комплекті з корпусними меблями.

В підставці для їдалень побутових предметів зберігають безліч необхідних дрібниць.

Традиційно такі пристосування мають від чотирьох до шести секцій:

 • великі відділення для ложок та вилок;
 • маленькі — для десертних приладів і чайних ложок;
 • довгі і вузькі — призначаються для лопаточок, ножів, ополоників і іншої схожої начиння.

Господиня вибирає лоток, спираючись на свої потреби і кількість проживаючих у квартирі. Для пари достатня ємність на чотири секції, а якщо сім’я велика, то найкращий варіант — шість секцій.

8d41b4aa79aedf2a07b34e3f101b02ed Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

З яких матеріалів виготовляються лотки

Виробники при виготовленні органайзерів для кухонних аксесуарів використовують три основні матеріали: метал, пластик і деревину.

Метал

Модель з нержавіючої стала відмінним рішенням для зберігання предметів.

Головні плюси такого матеріалу:

 • міцність;
 • стійкість до вологи;
 • не піддається деформації.

Сталь не вступає в реакцію з іншими хімічними речовинами, а також стійка до механічних пошкоджень.

Єдиний недолік — шум від металевої поверхні ємності при розміщенні в ньому предметів.

12c3a272f8036541a305bdd6fe9c5ac8 Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

Пластик

Пластик — зручний матеріал, який користується популярністю. Ємність з нього — міцна, їй не страшні жир, волога і навіть кислота. Дизайн моделі відрізняється різноманітністю забарвлень, тому її можна підібрати під будь-який вид кухонних меблів. Також матеріал легко піддається чищенню і коштує недорого.

Пластикові лотки з перфорацією забезпечують швидке висихання кухонних предметів. Отвори на дні створюють циркуляцію повітря і запобігають застою води. Слід звернути увагу на те, що такі моделі повинні йти в комплекті з піддонами.

Відкидний варіант призначений для компактного розміщення кухонного приладдя. Він йде в комплекті з додатковою насадкою, яку при необхідності можна зняти. Така ємність легко підлаштовується під габарити будь-якого скриньки.

4578958508ec76c5dc0c8a8299bcaf10 Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

Деревина

Дерев’яна ємність — дорогий варіант, який найчастіше має гарний дизайн. Однак з функціональної точки зору дерево — не найкращий спосіб зберігання кухонних приладів.

Сучасні моделі з натурального дерева не бояться води, так як просочені спеціальною речовиною. Однак при необережному поводженні захисний шар можна пошкодити, і тоді в дерево почне вбиратися волога, яка призведе до розбухання матеріалу і втрати первісного вигляду.

0cb86fa69b715bb9ac9114d3105047f6 Підставка для ложок і виделок: як вибрати лоток під столові прилади; металеві, деревяні та пластикові органайзери

Критерії вибору лотків

Правильне розташування побутових кухонних предметів економить час у пошуку необхідних аксесуарів. Кожна господиня підбирає спосіб розміщення побутових предметів на свій розсуд. При цьому є певні правила вибору ідеальної ємності для кухонного приладдя.

Критерії вибору лотків:

 1. Модель підбирається під стиль меблевого гарнітура. Наприклад, для кухні, виконаної в скандинавському стилі, ідеально підійде дерев’яний варіант зберігання. Органайзер з нержавіючої сталі ідеально впишеться в дизайн хай-тек.
 2. Пристрій для розміщення їдалень аксесуарів вибирають, враховуючи розміри висувного відділення, вимірявши при цьому габарити лотка.
 3. Кількість секцій вибирається виходячи з кількості необхідних приладів, якими користується господиня.

Зручний і просторий ящик для кухонних предметів — відмінне рішення для збереження виробів в чистоті, а також кращий варіант для організації порядку на кухні.

Відео

У відео демонструється модель пластикового лотка-вкладиша для кухонного приладдя.

У наступному відеоролику представлені цікаві лайфхаки для зручного розміщення виделок і ложок у вертикальному положенні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради