Народні прикмети на 4 листопада-День Казанської ікони Божої Матері) – повір’я для дівчат, на весілля, обереги

45ad596a68deb9aeeed031dd04db33e5 Народні прикмети на 4 листопада День Казанської ікони Божої Матері) – повіря для дівчат, на весілля, обереги

Щороку 4 листопада християни відзначають свято – день Казанської ікони Богоматері. Це народний святий образ, глибоко шанований слов’янської православної вірою. Вона є покровителькою російського народу від бід і напастей, оберігає рід руський від загарбників і допомагає знайти судженого.

Образ Богоматері зцілює хворих, повертає зір сліпим і допомагає захистити рідну землю від ворогів. З торжеством ікони Казанської 4 листопада пов’язано багато християнських прикмет і звичаїв.

Традиції

Ікона Казанської Богоматері є заступницею жінок. Згідно з церковними канонами, саме 4 листопада православні жінки проводять багато обрядів, пов’язаних з рідними і близькими, з домашнім достатком і сімейним благополуччям. За прикметою 4 листопада також ворожать на нареченого.

День знаменує наступний прихід справжніх зимових холодів. На Казанську Богородицю віруючі провітрюють засіки, щоб продукти не пропали.

З Казанської Богоматір’ю пов’язані будівельні та земельні роботи віруючих. Традиція має давні корені – до цього дня всякий селянин і робітник намагається закінчити будівництво або прибрати урожай.

f68c82d048a4702b9c759b8f8d90d2f1 Народні прикмети на 4 листопада День Казанської ікони Божої Матері) – повіря для дівчат, на весілля, обереги

В цей день хлібом і сіллю зустрічають чоловіків із заробітків. На свято в кожному домі наводять порядок, накривають столи і подають святкові страви.

За повір’ям на 4 листопада не рекомендується планувати далекі подорожі. Прикмета пов’язана з прогнозованими погодними умовами. Якщо погода у цей день порадує дощем, до вечора буде сніжно, тому приїхати швидко не вийде.

Православні на свято Казанської Богоматері приходять до церкви, щоб попросити благословення для себе і близьких біля образу і поставити свічку. Після Божественної літургії віруючі вирушають у хресний хід – з образами святої на руках православні обходять місто, таким чином створюючи коло божої захисту і заступництва поселення від ворожих загарбників.

Прикмети на погоду

Народні прикмети на 4 листопада дозволяють точно передбачити найближчі погодні умови.

 • Якщо 4 листопада день без дощу – бути важкого року.
 • На Казанську дощик – надвечір чекай снігу.
 • Поїдеш в далеку дорогу – чекай довгого повернення.
 • Одружуйся на Казанську – все життя будеш щасливий.
 • У цей день мороз невеликий, але стояти не велить.
 • Яка погода на Казанську, така зима буде.
 • На 4 листопада погода ясна – зимушка холодами рясна.
 • На Казанську вранці стелиться туман – не одягай жупан.
 • На 4 листопада помолися Богоматері, і нещастя підуть.
 • Багато в погребі добра – буде сувора зима.
 • Прикмети на врожай

  Очікування дощу на свято Казанської ікони безпосередньо пов’язаний з прикметою заступництва Богоматері. Вважається, що дощ – це сльози Всевишнього. Якщо 4 листопада пішов дощ – Пресвята Богородиця молиться за православних, просить у Бога прощення за гріхи і доброго врожаю в наступному році.

  Слов’яни вірять, що день 4 листопада знаменує рубіж між зустріччю осені та зими. Тому, якщо зранку дощить, то надвечір погода змінитися на більш холодну, вода замерзне, і буде йти сніг.

  31586e106adbeee213d4873f6aaca3c4 Народні прикмети на 4 листопада День Казанської ікони Божої Матері) – повіря для дівчат, на весілля, обереги

  Повір’я для дівчат

  Незаміжні жінки в цей листопадовий день влаштовують обряд по судженому – на сході сонця дівчата йдуть шукати березовий лист, покритий інеєм. Якщо подивитися в цей листок як у дзеркало, можна побачити судженого.

  4 листопада незаміжні дівчата йдуть до церкви просити судженого біля ікони божої заступниці. Для цього треба взяти дві свічки, поставити біля образу Богоматері Казанської і вимовити слова молитви, осінити себе хресним знаменням, вклонитися й піти додому. Важливо не розмовляти ні з ким по дорозі, інакше обряд втратить чинність.

  Для заміжніх дам чарівний листок-дзеркало, за прикметою, приносить красу і омолодити зовнішність. Існує прикмета, якщо глянути в березовий листок заміжній жінці – її обличчя стане красивіше і молодше.

  Інша прикмета в листопадовий день ікони Пресвятої Богородиці Казанської пов’язана з яблуками і медом. З припасених зі Спаса освячених яблук і меду дівчата роблять маску для обличчя. Яблучну шкірку викидають на вулицю, уявляючи при цьому, що разом з шкіркою позбавляються від зовнішніх недоліків шкіри.

  2045cf91bf569a3de7782e65e33fa894 Народні прикмети на 4 листопада День Казанської ікони Божої Матері) – повіря для дівчат, на весілля, обереги

  Прикмети на весілля

  До свята намагаються приурочити пізні осінні весілля, щоб сама Богоматір благословила молодих на щасливе сімейне життя. Якщо день дощовий, то молодята проживуть довге і безбідне життя, а якщо на вулиці сонячна погода – молодим жити разом недовго і шлюб розпадеться. Якщо на Казанську передбачається гарна погода, забобонні молодята переносять весілля на інший день.

  З днем Казанської заступниці пов’язаний і обряд православного вінчання. Будь-яка з одружених пар у цей день може повінчатися, щоб показати фортеця своєї любові Всевишнього.

  Обереги

  Вважається що немовляти, народженого 4 листопада, чекає довге і щасливе життя. Це цілеспрямовані та енергійні оптимісти. Божим талісманом, що приносить йому щастя і удачу, є камінь хризоліт. З його допомогою:

  • легко знайти вірних друзів;
  • уберегти майно від крадіжок;
  • дізнатися майбутнє майбутнє;
  • налагодити торговельні взаємовідносини.

  Що не можна робити в свято

  Торжество зимової Казанської Богоматері не відноситься до числа дванадесятих християнських обрядів. Тому канон не забороняє працювати на 4 листопада. Однак віруючі намагаються до листопада завершити всі термінові справи, в тому числі і прибирання врожаю. Вони щиро вірять, що затеваемая 4 листопада важка робота не дасть бажаних результатів.

  З листопадовим святом, за прикметами, пов’язано багато жіночих звичаїв. Ікона вважається заступницею жіночої, надає їм силу і зміцнює тіло, омолоджувальної зовнішню красу і зцілює недуги.

  Очевидність свідоцтв про істинну віру православних в прикмети 4 листопада ще раз доводить дійсність божого благословення ікони Казанської Богоматері. Ті віруючі, які свято дотримуються християнські звичаї, завжди отримують заступництво Всевишнього на себе, близьких, сім’ю та дім. Чудотворна ікона творить неймовірні чудеса, зціляючи хворих і оберігаючи поселення віруючих.

  Слов’янський народ знає, що всі молитви, вимовлені 4 листопада, обов’язково будуть почуті Божою Матір’ю.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради