Можна дарувати хрестик на день народження коханій людині або рідним – чому не можна носити такий подарунок дитині

Забобонні люди насторожено сприймають будь-які подарунки з релігійним підтекстом. У них обов’язково виникають сумніви, чи можна дарувати хрестик на день народження, чи можна віддати свій натільний хрестик дітям, чи варто передавати символ віри іншій людині, і багато інших.

Народні прикмети настійно радять цього не робити, так як хрест асоціюється з долею, стражданнями. Але церковні служителі мають строго протилежну думку. Перш ніж робити подарунок, що викликає сумніви, варто ознайомитися з точкою зору, доводами тих і інших.

2b46ee84541ec9696cd54c5d98040451 Можна дарувати хрестик на день народження коханій людині або рідним  чому не можна носити такий подарунок дитині

Натільний хрест як подарунок

Деякі люди побоюються будь-яких маніпуляцій з хрестиками, вважають, що не можна презентувати і приймати в дар непросту річ. У таких забобонів є дві сторони: сам предмет і процедура дарування.

Причини, чому не можна дарувати хрестик:

 • Езотерики попереджають про те, що металевий предмет, що пройшов через чужі руки, просочується енергетикою власника, а потім передає її новому господареві. Так від подарованого хрестика можна очікувати хвороби і невдачі кілька років поспіль.
 • Разом з подарованим хрестом можна отримати долю дарувальника. У кожної людини свій «життєвий хрест», який він несе. Тому персональний хрестик потрібно купувати власноруч, не довіряючи цей важливий процес стороннім.
 • Навіть якщо презент підноситься від чистого серця, сам процес передачі важливого предмета порівняємо з ритуалом «покладання хреста». Тобто, людині доведеться весь вік тужити й сумувати.
 • Але служителі церкви вкрай негативно ставляться до забобонів, особливо, якщо справа стосується предметів культу. Це не магічний талісман, а предмет, що показує напрямок релігійності людини, його любов до Бога. Тому можна презентувати хрестик без частки сумніву, що цей акт зашкодить дарувальнику або обдаровуваному.

  Для справжніх шанувальників християнкою релігії хрест:

  • уособлює перемогу Ісуса Христа;
  • допомагає подолати спокуси;
  • захищає від усіх напастей і тривог.

  Ставитися до цього предмету зі страхом можна, так само як і припускати, що яка-небудь річ самостійно, без Божої волі і власних зусиль людини здатна змінити його долю. Якщо ви не відносите себе до прихильників християнства, акуратно відмовтеся від подарунка, коротко пояснивши причину.

  Коли доцільно дарувати хрестик?

  Люди, які відвідують церкву, але все ж приділяють увагу народними прикметами, дотримуються думки, що культову символіку дарувати можна, але в строго певні дні. В іншому разі не буде ніякого толку від такого подарунка. До таких днів належать:

  • хрестини;
  • іменини, день ангела;
  • релігійні свята (Великдень, Різдво та інші).

  Але священнослужителі стверджують, що подарувати близькій людині святий предмет можна в будь-який день.

  Припустимо, вам відомо, що подрузі хочеться мати певний хрестик-ладанку, і тут вам попадається саме такий екземпляр у церковній крамниці

  2e573ba4fb3889a3487d9207e438e68d Можна дарувати хрестик на день народження коханій людині або рідним  чому не можна носити такий подарунок дитині

  Інший випадок: ви повернулися з подорожі по святих місцях з новими придбаннями, серед яких є лики святих і хрестики. Не соромтеся, роздати подарунки близьким і знайомим, не прив’язуючись до певної дати.

  Все це відноситься до нових хрестиками, нещодавно придбаних, і не був у використанні. Окремих слів гідні особисті речі.

  Можна передавати свій особистий хрестик іншій людині?

  Якщо хто-небудь з легкістю розлучається з хрестиком, вважаючи його простим прикрасою, або з думкою: «подумаєш, я собі ще скільки завгодно купити», напрошується висновок про нещирість віри в бога такого індивідуума.

  З такими думками забороняється дарувати хрестик – релігійний атрибут. Це повинен розуміти кожен християнин. Дорогоцінний з точки зору духовності предмет необхідно берегти, шанувати, не розлучатися з ним без вагомої причини.

  Дарувати свій хрестик можна, щоб підтримати людини у важкій ситуації, наприклад:

  • Захистити друга від біди під час ризикованої операції чи далекої дороги.
  • Допомогти родичеві в складній фінансовій ситуації, коли він витрачає багато сил, щоб вибратися з боргів.
  • Залучити допомогу вищих сил до людини, який знаходиться в важкому психологічному стані після серйозного стресу.
  • Віддати дружину в знак своєї глибокої любові.

  Найточніша відповідь на питання: чи можна дарувати хрестик, дасть ваша совість. Якщо ви за велінням душі передаєте свій особистий хрестик родичу чи знайомому, яка перебуває в складній життєвій ситуації – це милостивий вчинок.

  Здавна існує традиція обміну особистими хрестиками. Після такої маніпуляції сторонні один для одного чужі люди перетворюються в духовних братів або сестер, обіцяють піклуватися і читати молитви «за здравіє», як про рідних. При цьому ні у кого не виникає страх, отримати чужу долю, обтяжити іншого непосильною хрестом або прогнівити Бога.

  Можна дарувати хрестик коханій людині, чоловікові?

  Піднісши в подарунок коханому або чоловікові хрестик, ви передаєте свою любов, ваші почуття стають більш серйозними, міцніє духовна близькість, відносини підносяться на інший рівень. Хрест – символ чистоти мотивів. Церква допомагає зміцнити сімейні узи.

  Такий презент дарують на день народження близьким людям в знак глибокої прихильності.

  Можна дарувати хрестик дитині?

  Це найпростіший питання. Коли батьки віддають свій натільний хрест улюбленому чаду, вони роблять це з кращих спонукань. Такий дар не може завдати шкоди дитині.

  В дореволюційні часи дворяни зберігали і зраджували у спадок хрести разом з сімейними реліквіями, коштовностями. Вік окремих екземплярів становить не одну сотню років. За час свого існування вони змінили безліч власників, обдаровуючи всіх божою благодаттю. Члени родини не побоюючись брали і віддавали реліквії, дарували на день народження дорогим людям.

  Перший в житті хрестик дитині дарують хресні. Їм належить зробити це і вдруге, якщо подарунок загубиться або зламається.

  Даруючи хрестик людині, молодше себе або дитині, ви передаєте обдаровуваному якусь частину свого життєвого досвіду і життєвої мудрості, захищаєте від заздрісників.

  Важливо, з чого зроблений хрест?

  Церковні служителі стверджують, що речовина, з якого зробили хрестик, не впливає на його призначення. Він може бути золотим, срібним, залізним, кам’яних, дерев’яних, кістяним. Головне – це відношення і стан душі людини, а не матеріальна цінність подарунка.

  Якщо ви купили або отримали в подарунок золотий, не носіть його напоказ.

  Церковні правила наказують «символ віри» ховати під одягом, тому не рекомендується вибирати дорогі важкі золоті хрестики, інкрустовані камінням. Такі ювелірні прикраси є уособленням багатства, служать для залучення грошової удачі, нічого спільного з православним хрестом не мають.

  25fa2772ecff1f362303915b918e13db Можна дарувати хрестик на день народження коханій людині або рідним  чому не можна носити такий подарунок дитині

  Врахуйте, що навіть самий простий хрестик, придбаний у ювеліра або у торговця на вулиці, залишається звичайною «дрібничкою» для прикрашення. Перед врученням такого презенту, не забудьте відвідати храм або повідомте обдаровуваному, що дар потрібно освятити.

  Чи можна носити подарований хрестик?

  Не можна відмовлятися від такого підношення. Його потрібно прийняти і подякувати доброзичливця, навіть якщо у вас є свій хрестик, і інший не потрібен. Делікатний відмова можлива лише в таких випадках:

  • Дарують занадто дорогий предмет.
  • Обдаровуваний – прихильник іншої віри або атеїзму.
  • Презентує індивідуум, схильний до крадіжок або розпусти, вбивця чи ґвалтівник.

  З особливим трепетом слід поставитися до хрестику, якщо він дістався від близької людини (коханий, чоловік, родич).

  При відсутності сумнівів щодо чистоти цілей того, хто дарує, не забороняється надіти хрестик на шию або помістити його на покуті біля ікон).

  Відомо, що навіть дві, складені хрест-навхрест палиці – це потужний захисник від нечистої сили, яка пущі вогню боїться зображення цього символу.

  Якщо подарунок зароджує у вас сумніви щодо цілей його підношення, необхідно негайно освятити презент, і тільки після цього ритуалу надіти на тіло. Ваша невпевненість не може стати поважною причиною, аби відмовитися від дарів.

  Навіть якщо вам попався валяються на дорозі хрестик, його можна сміливо носити після ритуалу очищення і освячення. Вважається, що така знахідка – послання небес. Піднімаючи хрест, ви робите милостивий вчинок. Адже святиню могли втоптати в бруд, а ви не дозволили.

  Як нейтралізувати негатив?

  Якщо не впевненості у щирості людини, який подарував хрестик, віднесіть подарунок до церкви, а після ритуалу, проведеного Батюшкою, можна надіти річ. Процедура священного таїнства позбавить предмет від всього негативного, що могло на ньому перебувати.

  Якщо вам дістався освячений хрест, повторювати процедуру не потрібно. Можете сміливо носити святиню, шкоди не буде.

  Єдиний випадок, коли ніякі заходи не допоможуть – це подарунок від людини, безчесного, порочного, що веде неправильний спосіб життя. Така прикраса (навіть освячене) варто віддати нужденним або залишити в храмі.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради