Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Існує багато радісних подій і конкретних дат у році, коли люди дарують один одному подарунки. Однак не всі знають, що є речі, які, за прикметами не можна дарувати близьким людям. Іноді навіть повсякденні предмети можуть не просто засмутити винуватця торжества, але і змінити його долю, причому не в кращу сторону.

75d203e6b286f6346af231672d9555a1 Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Загальні правила дарування

Головний принцип, яким зобов’язаний керуватися кожен, хто вибирає подарунок для близької людини, — презент не повинен засмутити або залишити байдужим обдаровуваного. Перед тим як вирішити, що подарувати винуватцеві торжества, слід з’ясувати його інтереси, погляди на життя, інакше можна не просто промахнутися з подарунком, а зіпсувати все свято.

Існує безліч забобонів про подарунки. Деякі вже застаріли, інші до цих пір на слуху. Тлумачення і прихований сенс презенту залежить від причини, ступеня споріднення та багатьох інших супутніх деталей. Але є й загальні правила, що відносяться до всіх випадків.

Прикмети про подарунки свідчать, що дарувати не можна:

 • жінкам — все, що натякає на вагу, вік, здоров’я;
 • чоловікам — речі, які можуть «забрати» їх із сім’ї;
 • всім — порожні предмети, які в повсякденному житті повинні бути повними;
 • всім — «живі подарунки» (рослини чи тварин), за які прийнято давати монетку.

7466fbbf784e4b7ed56952333e1eab55 Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Бажано підбирати дар з огляду на ці неписані правила. Але іноді від них можна відступити. Наприклад, якщо іменинник замовив конкретну річ або є затятим противником забобонів.

Що не можна дарувати на день народження

Якщо близькі люди знають, що точно порадує винуватця торжества, і фінанси дозволяють зробити подібний презент, то найкраще на нього і зупинитися. При скромному бюджеті доводиться обмежуватися менш дорогими подарунками. При цьому потрібно враховувати, що є речі, які несуть негативну «навантаження».

Прикмети не радять дарувати імениннику такі предмети:

 • Посуд. Навіть маленький скол або подряпина на одній з частин подарованого сервізу можуть залучити в оселі винуватця торжества проблеми, сварки з близькими людьми, фінансові труднощі. Абсолютно ціла, але порожній посуд також здатна перекрити грошовий потік в будинок. Деякі езотерики стверджують, що з кухонним начинням може передатися негативна енергетика дарувальника.
 • Дзеркало — вважається містичним атрибутом, входом в потойбічний світ. Предмети з дзеркальною поверхнею здатні накопичувати негативну енергію господарів, тому дарувати кому-небудь, навіть дуже красиве, але старе (вже використовувалося кимось) дзеркало категорично заборонено. Проте і новий дзеркальце, подароване з лихими думками, теж може притягнути до господаря невдачі.
 • Носовий хустку — загальноприйнятий символ сліз вдів і втратили дітей матерів. Подарувати людині носовичок означає приректи його на страждання.
 • Гаманець, сумка — речі, які відповідають за матеріальний достаток господаря. Той, хто дарує їх ювіляру порожніми, заздалегідь прирікає його на безгрошів’я.
 • Краватка. Вважається, що той, хто дарує цей аксесуар, «прив’язує» людину до себе. Тому робити подібний подарунок дозволяється тільки близьким людям, з якими іменинник вже зв’язаний родинними стосунками.
 • Ланцюжок — ювелірну прикрасу, яка подобається багатьом. Але, якщо через якийсь час після ювілею подібний презент порветься, це може порушити зв’язок між дарувальником і обдаровуваним, що виллється в сварку, розставання.
 • Шкатулка — в ній прийнято зберігати особисті пам’ятні речі, прикраси. За повір’ям людина, якій подарували скриньку, буде потайливим по відношенню до дарувальника. Тому підносити такий подарунок коханій людині не можна, інакше повної довіри у відносинах не буде.
 • Фігурки птахів. Багато прикмети, пов’язані з пернатими, мають негативний характер, а самі птахи символізують метушливість, клопоти. З цієї причини подарувати ювілярові статуетку птиці, значить, приректи його на постійні дрібні труднощі.
 • В’язані речі. Ця прикмета «працює» виключно для незаміжніх дівчат. Вважається, що, якщо дівчина до шлюбу подарує коханому будь-яку річ, пов’язану власними руками, то весілля не відбудеться через зраду хлопця.
 • Натільний хрестик — дуже особиста річ релігійного характеру, яку віруюча людина отримує при хрещенні. Дарувати його кому-небудь заборонено. Виняток — коли близька людина дарує свій хрестик комусь в якості оберега в смертельній ситуації, якій день народження вважатися не може.
 • Свічки — неодмінний атрибут похорону і магічних ритуалів, пов’язаних з темними змовами і приворотами. Відповідно, навіть набір образотворчих декоративних або ароматичних свічок може притягнути до обдаровуваному хвороби чи смерть.

b37609146888adf4a92a6886a459728b Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Які подарунки можна дарувати

Є цілий ряд предметів, наприклад, нижню білизну, які жінка навряд чи подарує малознайомому чоловікові. Представник сильної статі ніколи не презентує колезі-жінці предмет інтимного гардеробу або що-небудь на зразок епілятора.

У вже відбулися сімейних парах (або між перебувають у відносинах молодими людьми) подібні презенти не вважаються соромними. Тим не менш, є речі, які не підходять для подарунка навіть близькій людині.

Парубку або чоловікові

Дівчатам слід пам’ятати, що за прикметами коханому чоловікові не варто дарувати:

 • Труси — це може посприяти зрад обранця.
 • Шкарпетки — прикмета каже, що такий подарунок «відведе» чоловіка з сім’ї.
 • Гострі предмети. Гарний мисливський ніж або звичайні ножиці можуть загострити відносини в парі настільки, що вона розпадеться.
 • Фотографії в рамці. Одиночний або спільний знімок з коханим здатний «відвернути» чоловіка від другої половинки.
 • Кільця. За повір’ями жінка може надіти на палець чоловіка тільки одне кільце — обручку. Всі інші подаровані персні тягнуть погіршення відносин чоловіка з дружиною, аж до повного розриву.
 • Все, що пов’язано з зовнішнім виглядом коханого. Спортивний абонемент у тренажерний зал або шампунь для зміцнення волосся можуть бути розцінені чоловіком як свідчення того, що обраниця незадоволена його зовнішнім виглядом. Втім, це твердження досить спірне. До давно усталених парах жінці відомі переваги другої половини, тому вона зможе подарувати те, що точно сподобається коханому і не буде сприйнято як неприємний натяк.

За прикметами, чоловікові не можна дарувати нічого банального. Блокнот, кавова кружка або книга можуть натякнути представнику сильної статі, що дарувальник не відчуває до нього особливих відносин.

05e0cf369f520bfd11170380a4fa5117 Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Жінці або дівчині

Панянки серйозно ставляться до подарунків і можуть легко надати їм той сенс, який чоловіки в них не вкладають. Тому, вибираючи презент другій половинці, необхідно бути вкрай обережним і пам’ятати про те, чого дівчині не можна дарувати:

 • Ваги, засоби для схуднення. Це не найкращий подарунок для будь-якої представниці прекрасної статі. Нічого, крім сліз і сварок, дарувальник у відповідь не отримає. Але і тут є виключення, якщо дівчина сама натякнула на подібний презент.
 • Засоби по догляду за обличчям і тілом — теж «небезпечний» подарунок. Мало хто з чоловіків здатний розібратися у великій кількості баночок і флаконів на полицях магазинів косметики. Великий шанс придбати не те що потрібно. Якщо все ж хочеться подарувати щось «для краси», кращим варіантом буде подарунковий сертифікат.
 • Все, що пов’язано з медициною (корсети, тонометри), — подібні дари налаштовують на похмурі думки про лікарні. Ніякого святкового настрою у дівчини, яка отримала такий презент, не буде.
 • Духи — відмінний подарунок, але от вгадати, який саме парфум сподобається дівчині, не здатний практично ні один чоловік. Тому рекомендується оплатити флакончик, що сама дівчина вибрала в магазині.
 • Перли. Намисто із дорогоцінного намиста є мрією багатьох жінок, але купувати перлове прикраса слід тільки самостійно. Дарувати перли не можна. В давньогрецьких міфах перлини — застиглі сльози морських німф. Той, хто дарує перли дівчині, прирікає її на сльози від самотності і постійних життєвих невдач.
 • Гребінця. Вважається, що дівчина, яка отримала такий подарунок від близької людини, не зможе нічого від нього приховати. А якщо серед її таємниць виявиться та, якої дарувальнику знати не слід, то між ними обов’язково виникнуть сварки.

Деякі види квітів краще не дарувати. Перш ніж вибрати букет для винуватиці торжества, необхідно з’ясувати, чи не несуть вподобані дарувальнику квіти негативного сенсу, інакше свято може бути затьмарений. Так, гвоздики часто купують на похорон, тому піднести їх на ювілей жінці — поганий знак.

Жовті троянди — символ розлуки, хвороб, їх краще не вибирати.

Букети квітів з яскраво вираженим бордовим або чорним відтінком (траурні кольору смерті), підносити в якості подарунка теж не слід.

Заборонені презенти для всіх

Є речі, які не можна дарувати ні жінкам, ні представникам сильної статі:

 • Годинник. За повір’ям годинник, піднесені в подарунок, можуть не просто відраховувати час, що залишився людини до смерті, але і прискорювати його. Ще одна прикмета говорить про те, що годинники, подаровані коханій людині, — до розриву відносин, так як вони здатні наближати час розставання.
 • Алкоголь. В якості презенту для дівчини не повинен розглядатися навіть теоретично, хлопцеві дарувати алкоголь також вважається поганим тоном (якщо вірити прикметі, це може зробити його алкоголіком). Єдине виключення, якщо солідному чоловікові дарують пляшку елітного спиртного напою.
 • Гроші — для відбулося чоловіки взагалі не є подарунком. Жінка ж може розцінити подаровані гроші як знак того, що стосунки з нею не цінують і просто хочуть відкупитися.
 • Тапочки — в народі тісно асоціюються з лікарнею, а також з тими предметами гардеробу, в яких небіжчика кладуть в домовину.
 • Забобонним людям (особливо літнього віку) не слід дарувати рушники, тому що саме на них труну опускають в могилу.

ed80a31df90af85f598c38b2b2b4385a Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Які подарунки не можна брати

Є речі, які в якості подарунків вибирають досить рідко, але вони також можуть призвести до негативних наслідків. Отримавши один із них на святі, винуватець торжества має повне право у ввічливій формі відмовитися від нього, пояснивши дарувальнику, що не можна приймати:

 • Рукавички, рукавиці — за прикметами такий подарунок веде до сварок.
 • Троянди з гострими, великими шипами — останні можуть призвести до непорозуміння, загострення у відносинах.
 • Мило. З ним пов’язано багато повір’їв. Вважається, що людина, якій подарували мило, незабаром опиниться в слизькій ситуації. Він неминуче «посковзнеться» на роботі, погіршаться стосунки з близькими людьми. Не виключена сварка з самим дарувальником, який немов натякає таким презентом, що від обдаровуваного «погано пахне».
 • Релігійні приналежності, картини з сумним сюжетом. Вони навіюють смуток і ведуть до погіршення відносин з дарувальником.

Особливе право відмовитися від певних подарунків свекрухи на весілля наречена має (молода дружина). Вона вступає В шлюб з власним приданим, отриманими від своїх батьків. Тому свекруха не повинна дарувати дружині сина ні посуд (такими подарунками вона «влазить» на кухню молодят, що неминуче призведе до конфліктів), ні тим більше постільна білизна (цим вона ніби натякає, що збирається контролювати навіть постіль молодят).

b0242ef3944cff44f6e2152f259f1475 Що можна і не можна дарувати на день народження: прикмети для чоловіка, хлопця або дівчини

Інші заборони та їх обґрунтування

Існує не тільки перелік предметів, які не варто дарувати кому-небудь, але і заборона на те, як можна це робити. Обмеження стосуються навіть тих подарунків, які підносити дозволяється:

 • Гроші не дарують після заходу сонця. Якщо така ситуація все ж виникла, то дарувальник повинен покласти конверт на стіл або іншу поверхню, щоб обдаровуваний забирав купюри не з чиїхось рук.
 • Не можна дарувати подарунок ювіляру до настання дня народження — це може посварити людини з обдаровуваним. В крайньому випадку, якщо у дарувальника немає можливості особисто вручити подарунок можна піднести його винуватця майбутнього торжества в святковій упаковці, але попросити відкрити не раніше дня народження. Тоді нічого поганого не станеться.
 • Не потрібно дарувати що-небудь через поріг. Прийшовши в гості і вручивши людині що-небудь через поріг вхідних дверей, можна віддати йому разом з презентом власну удачу.
 • Поганою прикметою вважається передаровувати подарунок. В цьому випадку його енергетика різко погіршується, що може призвести до хвороб обдаровуваного.
 • Квіти винуватцю свята треба дарувати тільки у непарній кількості. Не перерахувавши їх і вручив ювіляру букет з парного числа квітів, можна ненароком притягнути до нього смерть.

За які дари потрібно давати монетку

Є ряд речей, які не можна дарувати людині порожніми. До них відносяться гаманці, портмоне, сумки, валізи, посуд. Якщо ж їх чимось наповнити (гаманець — дрібними купюрами, сумочку або кухоль — цукерками), то заборону на дарування знімається.

Наповнений подарунок не спустошить, а, навпаки, заповнить матеріальними багатствами будинок обдаровуваного.

Крім того, є особливий вид презентів, які не можна дарувати, але можна вручати ювіляру за символічний «викуп». Це домашні рослини і тварини. Вважається, що якщо подарувати їх просто так, то вони будуть тужити по колишньому господареві і «шукати» дорогу в колишній будинок. А ось якщо винуватець торжества віддасть за них хоча б маленьку монетку, то це перерве зв’язок між «живим» подарунком і колишнім господарем і прив’яже його до нового власника.

Звичайно, якщо слідувати всім «подарунковим» прикметами, то вибрати підходящий презент для винуватця торжества може виявитися непросто. Тому якщо немає можливості подарувати щось, що не входить в список «заборонених» предметів, то можна піднести обдаровуваному і «заборонену» річ, але при цьому попросити його дати взамін символічну плату. Тоді вручений предмет буде вважатися вже не подарунком, а купівлею без негативного значення. Відповідно, свято не виявиться зіпсованим.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради