Сова символ чого: в будинку – значення прикмети про фігурці, опудала, статуетці

Нічна мешканка своїм загадковим виглядом і дивовижними здібностями здавна хвилювала уми наших предків. У Стародавній Греції вона вважалася супутницею Афіни – богині мудрості, в індійській культурі її уособлювали з провидицею, здатною передбачати майбутнє. Слов’яни шанували як хранительку скарбів, а кельти і єгиптяни ототожнювали з богом темряви і смерті.

86daed8038f11b3c23f60c46d6e7eee7 Сова символ чого: в будинку – значення прикмети про фігурці, опудала, статуетці

Птицю боялися і одночасно схилялися перед нею. Ясно одне, що символіка сови завжди несла магічний сенс, який був відкритий лише обраним і допомагав осягати закони світобудови.

Символ сови в будинку

Багато людей і зараз надають великого значення різним тотемам і талісманів. Не останнє місце тут займає образ нічний хижачки.

 • Часто в оселі набувають оберіг у вигляді сови, як символ залучення грошей і фінансового процвітання. Вважається, що обережна й хитра птах з чуйним слухом і гострим зором здатна запобігти шахрайству, і захистити достаток від зайвих витрат. Вона допоможе господарям не тільки економно розподілити грошові надходження і доходи, але й примножити їх кількість. Для цього варто лише поставити статуетку сови в будинку біля місця зберігання прибутку або в офісі на робочому столі.
 • Сова – символ мудрості і проникливості. Її сяючі очі здатні бачити в темряві те, що приховано від інших. Далекоглядність, ясність розуму, вирішення важливих питань і спритність подарує птах своєму власникові.
 • Сувенірний подарунок у вигляді сови, який облаштувався в дитячій кімнаті, навчить підростаюче покоління раціонально розподіляти кишенькові кошти. Птах, розташована на письмовому столі учня або студента посилить тягу дитини до знань і сприяє хорошій успішності. Невелику фігурку птаха можна взяти з собою на іспит. Вона допоможе зосередитися і грамотно систематизувати отримані знання при відповіді.
 • Сова – символ захисту від злих сил в будинку. Такий талісман здатний запобігти недобрі наміри людей, дарувати можливість читати чужі думки і розвинути інтуїцію власника. Для таких цілей слід вибирати символ тварини з широко відкритими очима. В ліжечку або колясці з новонародженою дитиною можна помістити фігурку птаха із очима з дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння. Вона вбереже немовля від пристріту.
 • Сутінковий спосіб життя, безшумний політ і проникливий погляд великих очей сприяли тому, що образ нічного птаха досі сприймається, як символ потойбічного світу. У країнах Сходу та Америки, що її вважають провісником смерті, в Європі покровителькою чаклунів і магів.

  Вміння бачити навколишній світ, не повертаючи тулуба, наділило хижачку даром ясновидіння. Талісмани у вигляді хижої птиці дозволяють бачити віщі сни. Найзручніше розташувати її в спальні.

  Згідно з філософським вченням Феншуй фігурка сови в будинку повинна розташовуватися в північно-східній частині квартири. Тут птах буде захищати і оберігати домочадців від усього недоброго. Послідовники напрямки рекомендують придбати групу з трьох сов, які будуть зберігати сім’ю від пристріту і недоброзичливців.

  Можна помістити образ хижого пернатого поруч з жабою, яка тримає в роті монетку і тоді шанси на збагачення збільшаться вдвічі. А птах, що сидить на грошовому дереві, посприяє тому, щоб дохід завжди перевищував витрати.

  Наші предки вважали, що нічна гостя охороняє скарби, заховані в землі. Символ сови в будинку в цьому випадку символізує загострене сприйняття власника і надчутливість до найдрібніших деталей.

  51578078707949ffd108139f322a9a22 Сова символ чого: в будинку – значення прикмети про фігурці, опудала, статуетці

  Фігурка сови в будинку

  Важливе значення фігурці сови в будинку надає забарвлення пернатого. По Феншуй біла або золотиста полярна птах охороняє сімейне вогнище. Її намагаються помістити у вітальні, на кухні або спальні, де найчастіше збирається вся родина. Образ хижачки має здатність накопичувати позитивну і негативну енергію, переробляючи її.

  Через якийсь час тільки позитивна енергетика повертається. Тому в місцях домашнього «проживання» сови небажано сваритися і з’ясовувати відносини. Інакше доведеться віддавати лише негативні заряди. Не ставлять сову в порожніх і холодних приміщеннях.

  Нічна птах із розпростертими крилами і світлим оперенням – запорука швидкого просування кар’єрними сходами. Тримати таку статуетку сови можна як вдома, так і в офісі. Підвищення заробітної плати, нова посада і успіхи в бізнесі не пройдуть повз.

  Часто фігурку хижачки поміщають на розкриту книгу. Тут вона вказує на здатність до нових знань, розвитку ерудиції, логіки. Іноді дане зображення можна спостерігати на гербах різних навчальних закладів.

  Статуетка білої сови, з покірно складеними крилами, символізує терпіння, розсудливість і старанність. Стане в нагоді в будинку, де є неслухняні діти, дозволивши направити зайву активність у потрібне русло.

  Вироби у вигляді хижачки з червоного або чорного дерева можна покласти під подушку. Це допоможе зміцнити пам’ять і підвищити спостережливість.

  Народи крайньої півночі впевнені, що образ птаха здатен вилікувати від усіх хвороб, відкрити надприродні фізичні можливості. Варто лише доторкнутися до неї хоча б раз у день. Попросити про допомогу, коли з’явилося нехороше передчуття, можна просто потримавши фігурку сови в руці.

  Жіночий оберіг

  Сьогодні найчастіше зображення птаха можна зустріти на біжутерії для дам. У Стародавньому Римі фігурку сови пов’язували з родючістю, і уособлювали з жіночим початком. У слов’янській культурі птах асоціювалася зі старою дівою або вдовою, або ж невірною дружиною.

  Кулон у формі птаха допомагає знайти самотньої жінки сімейне щастя. Заміжньою представниці посприяє захисту будинку від сварок і розбіжностей, буде зберігати її подружжя.

  З символом сови пов’язана велика кількість прикмет і повір’їв:

 • Крик нічного хижачки віщував швидке народження дитини. Незаміжній дамі варто було чекати збільшення поза шлюбом.
 • Представниці Франції впевнені, що якщо під час вагітності почути крик сови, то неодмінно з’явиться дівчинка.
 • На Україні вважали, що почути чи побачити пернатого звіра до швидкої весіллі.
 • Шотландки боялися зустрічі з нічним птахом вдень, вважаючи це поганим знаком.
 • У сучасному житті символ сови зберіг таке значення і сенс лише частково. Сьогодні він вважається знаком жіночої хитрості і спритності в хорошому сенсі цього слова. Щоб навчитися використовувати образ птаха раціонально, необхідно правильно ним користуватися.

  Опудало сови в будинку

  Деякі фахівці наполягають, що фігурка пернатого повинна бути виконана з натурального матеріалу. Дерево, глина і камінь здатні підсилити її благотворний вплив. У сучасному інтер’єрі все частіше можна спостерігати не тільки фігурки і статуетки птиці, а також опудало сови в будинку.

  За віруваннями індіанців Північної Америки поява такої птиці в будинку віщує швидку смерть або стихійне лихо. Принести удачу хижачка здатна тільки чародіїв.

  Однак екстрасенси і астрологи стверджують зворотне, що мати опудало сови в будинку – хороша прикмета. Необхідно помістити його біля вхідних дверей, в коридорі. Люди з поганими намірами довго не затриматися в квартирі, поспішивши піти.

  Важливо пам’ятати, що різні фігурки і статуетки – це не просто речі, а предмети, що несуть в собі певний заряд енергії. Для того щоб удача не пройшла стороною, необхідно не тільки надати їм місце серед нас, але і повірити в них.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради