Як очистити пральну машину від накипу

Пральна машина-автомат – одна з найнеобхідніших речей в домашньому господарстві, і якщо вона перестає нормально працювати, у господарів відразу з’являються проблеми. Найбільш поширена причина поломок – вапняний осад. Відкладаючись на Тене – трубчастому нагрівальному елементі – і стінках барабана, накип та бруд викликають неприємний запах і утворюють щільний твердий шар, що змушує апарат працювати з зростаючим напруженням. Заміна Тена – дорога процедура, іноді в результаті його заизвестковывания з ладу виходить весь агрегат. Регулярна очистка нагрівального елемента дозволяє значно продовжити термін служби пральної машини. Важливо розібратися, які причини викликають утворення на її деталях вапняного нальоту і як очистити пральну машину від накипу в домашніх умовах.

Причини і наслідки утворення накипу

8d30021b0fd0cf8f92266d2ed05d5b32 Як очистити пральну машину від накипуПричина накипу в пральній машині – жорстка вода

Нашарування вапна на трубчасто-нагрівальному елементі пральної машини-автомата – неминуче явище в процесі її експлуатації. Серед основних причин можна назвати такі:

 • Підвищена жорсткість водопровідної води, перенасиченої кальцієвими і магнієвими солями. При кипінні води вони кристалізуються і осідають на поверхні тена.
 • Застосування дешевих пральних порошків, що містять велику кількість домішок, або непризначених для автоматичного прання.
 • Часте переключення пральної машинки на режим швидкого прання з нагріванням води до максимальної температури.
 • При регулярному використанні протягом більш ніж трьох років не проводилася профілактика накипу.
 • Часті перебої в системі водопостачання, коли вода перекривається при включеній машині в процесі прання.

Накопичуючись на нагрівальному елементі, вапняний шар порушує його теплопровідність, з-за чого на нагрів води йде більшу кількість електроенергії. Концентруючись у важкодоступних місцях, накип перешкоджає нормальній роботі вузлів апарату і призводить до їх швидкої зношуваності. Вапняні кристали відколюються від деталей машини, потрапляють у воду і засмічують зливний отвір. Все це стає причиною передчасної поломки виробу.

Виявити проблему раніше, ніж вона призведе до такого фіналу, допоможе періодичний огляд внутрішньої частини пральної машини на предмет виявлення ступеня заизвескованности трубчастого нагрівача.

Перед тим як почистити пральну машину від накипу, потрібно через дірочки в барабані висвітлити ліхтариком тен, розташований в центрі даної деталі. Щоб розглянути нагрівальний елемент з усіх боків, необхідно злегка прокрутити барабан.

Побутова хімія для видалення накипу

8c6632b0b919ef23423298e6a4674954 Як очистити пральну машину від накипуКалгон запобігає накип, але не усуває її

Торгові мережі пропонують багатий вибір професійних препаратів побутової хімії. Найбільш популярні серед покупців засоби:

 • Magic Power (Німеччина) – виготовляється на основі лимонної кислоти. Додається при пранні. Має дві форми випуску: рідку і порошкоподібну. Видаляє накип і пом’якшує воду. Дозування вказана в інструкції. Вартість – від 130 руб. (порошок) до 230 крб. (рідина).
 • Luxus Professional (Німеччина) – універсальний експрес-очищувач накипу, розроблений на основі рослинних компонентів. Випускається у вигляді порошку і рідкому вигляді. Застосовується в машині в режимі прання без білизни. Вартість, залежно від форми випуску – від 135 до 230 рублів.
 • Top House (Німеччина) – порошкоподібний препарат засипається безпосередньо в барабан пральної машини, після чого вона запускається вхолосту в режимі повної прання при температурі води 60 градусів. Ціна упаковки – від 250 до 350 рублів.
 • «Антінакіпін» для пральних машин (Росія) – ефективний і недорогий препарат, що випускається в трьох формах: рідкої, порошкоподібної і таблетованій. При використанні необхідно помістити засіб у відсік для прального порошку і запустити програму повної прання, не закладаючи в машину білизну. Дозування наведена в інструкції до препарату. Не рекомендується перевищувати її – це може призвести до руйнування гумових та пластикових частин машини. Середня ціна однієї упаковки – 159 рублів;
 • «Калгон» (Росія) – порошок, таблетки, гель. Містить поліфосфати натрію, знижує жорсткість водопровідної води. Є профілактичним засобом проти вже утворилася накипу «Калгон» безсилий. При пранні білизни закладається разом з пральним порошком. Дозування залежить від жорсткості води: чим вона вище, тим більше доза препарату. Вартість, в залежності від форми виготовлення – від 300 до 700 рублів.


Вибір засобів, за допомогою яких можна швидко очистити пральну машину від накипу, досить багатий. Кожен покупець може підібрати препарат, що влаштовує його як за ефективністю, так і за ціною.

Домашня хімія

34da2e67c7290497d505c96675fb52d4 Як очистити пральну машину від накипуЧистка пральної машини лимонною кислотою

Господиням необов’язково витрачатися на придбання дорогих препаратів, так як почистити пральну машинку від накипу можна і без них. Позбутися від вапняного нальоту допоможуть народні засоби:

 • Лимонна кислота. Засипавши 50-100 г лимонки в порошковий відсік (доза залежить від ступеня заизвесткованости), обирається програма найдовшою прання при температурі води від 60 до 90 градусів, і машинка починає працювати вхолосту (без білизни). Коли вода наблизиться до температури кипіння, машинку потрібно поставити на паузу на годину-півтори, потім знову запустити.
 • Столовий оцет – ще один ефективний засіб проти накипу. 200-250 г рідини заливається у відсік для прального порошку, далі повторюються дії, згадані у пункті 1. По завершенні повного циклу прочистити зливний фільтр і протерти гумові частини слабким оцтовим розчином в пропорції 50 мл на літр води. Далі запускається короткий цикл прання, щоб прибрати залишки оцту.
 • До оцту можна додати соду – в цьому випадку потрібно розчинити дві ложки порошку в ? склянки води і залити у відсік для порошку, а склянка оцту заливається безпосередньо в барабан. Потім запускається програма довгою прання.
 • Чистити пральну машину від накипу потрібно не рідше, ніж раз у півроку. Це допоможе істотно продовжити термін служби агрегату і заощадити електроенергію. Довше підтримувати машину в робочому стані допоможе правильний підбір миючих засобів – це повинні бути тільки порошки, призначені для автоматичного прання.

  Занадто часто використовувати режим прання з кип’ятінням не рекомендується – саме в такі моменти накип утворюється особливо активно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради