Чому не можна садити березу біля будинку або у дворі приватного будинку: прикмети і забобони

Кожне дерево має певною енергетикою. Рослини поділяються на ті, що дають сили людині, і ті, що можуть забирати енергію. Тому ще в давнину намагалися не садити певні дерева біля будинку, щоб не принести негатив. Береза — одне з них. Ця красуня з білим стовбуром не так проста — може і захистити, і нашкодити. Згідно з прикметами про березу, деревце, що росте біля житла, може бути причиною багатьох бід.

798aeaa1c9be62b21107cdd6df4edf01 Чому не можна садити березу біля будинку або у дворі приватного будинку: прикмети і забобони

Народні прикмети про березу

Береза дуже поширена в нашій країні і в якійсь мірі є її символом. У березовому гаю призначали зустрічі закохані, деревця «скаржилися» на біди. Любов і повага до рослині знайшли відображення в народній творчості, в тому числі і в прикметах.

Це дерево вважається потужним захисником для мешканців будинку. Воно відображає весь негатив, проганяє поганих людей, відводить вроки. Але для цього садити белоствольную красуню треба тільки за межами двору, біля воріт або хвіртки. Навіть березовим гілочок приписувалась особлива сила:

 • Віник з них, покладений на горищі, відводить блискавки.
 • Оберемок гілок допоможе вагітній жінці, якщо поставити «букет» біля ліжка. Згідно приймете, пологи пройдуть майже безболісно, без ризику для здоров’я або життя.
 • Березовими гілками прикрашали весільні пироги — це приносило молодим щастя.

Слов’яни вважали, що береза — це втілення богині Берегині, яка протегує жінкам, материнства. Тому вона так допомагала при родах.

Існувала традиція, за якою батько в день появи дитини на світ садив березу. Тоді вона на все життя ставала оберегом для новонародженого, підтримувала і давала сили.

В прикмети та забобони березу часто пов’язують з потойбічним світом, з чаклунами і відьмами:

 1. В її кроні зазвичай селяться духи. Вони можуть бути і злими і добрими. Так як людина не може передбачити, хто оселиться в гілках, краще уникнути такого сусідства.
 2. Русалки теж люблять відпочивати в берізках. Якщо вірити прикметам, коли людина чує шелест листя, це шепочуться утоплениці.
 3. Вважалося, що ці дерева — міст між світом живих і мертвих. Їх садили біля могил.
 4. Самотня береза — це майже завжди притулок для мерця, який покинув цей світ насильницькою смертю. Сік дерева — його кров.
 5. Реагує рослина і на чаклунство — на стовбурі з’являються дивні нарости. Чіпати їх — погана прикмета.
 6. Березовий сік використовують відьми, щоб готувати зілля для ритуалів чорної магії.

427def73fb0e6b85b4df83ded6b88118 Чому не можна садити березу біля будинку або у дворі приватного будинку: прикмети і забобони

Чому прикмети забороняють садити березу біля будинку

Незважаючи на те, що це добре захищає дерево від негативу, якщо воно росте поряд з будинком, то може принести мешканцям багато нещасть. В першу чергу це пов’язано з духами, які мешкають в кронах. Є й інші прикмети, що забороняють садити березу біля будинку:

 • З-за дерева під вікнами у людини буде самотня, коротке життя.
 • «Плакуча» крона — символ печалі. Вона викличе меланхолію, постійні депресії у людей, що живуть поруч. Небезпечніше всього такий вплив для чутливих осіб.
 • В будинку почнуться сварки, зникне атмосфера затишку і спокою.

Вважається, що берези захищають материнства і дітородіння, але все ж їх не саджають у дворі будинку, де живуть дівчата, особливо самотні. Згідно з прикметами, це загрожує проблемами зі здоров’ям. Результатом може стати безплідність.

Якщо з’явилася необхідність зрубати на ділянці березу, то у неї обов’язково просять прощення. Після цього тільки через добу можна спиляти стовбур. Порожнім місце ні за що не залишають. Тут же треба посадити інше, більш відповідне дерево.

Об’єктивні причини заборони

Березу не садять поруч з будинком і з ряду причин, не пов’язаних з прикметами. Потрібно взяти до уваги, що це велике дерево з розвиненою кореневою системою. Вона може пошкодити фундамент, а також підземні комунікації, якщо знаходиться поблизу від них. Мінімальна відстань від житлових будівель або труб — 7-8 метрів.

Не можна садити рослину і під лініями електропередач. Дерево дуже високе, його гілки легко можуть зачепити дроти і викликати тим самим пожежа. Особливо небезпечні старі берези, які падають від сильного вітру.

Березовий пилок може викликати алергію. Навіть маленьке квітуче деревце виділяє дуже багато пилку. Людям, схильним до алергії, краще уникати цього дерева. Ще один мінус — на гілках постійно сидять різні птахи. Вони можуть вести себе шумно і заважати мешканцям, особливо коли висиджують пташенят.

fc7a8b82b87fdaef0b463b218847441b Чому не можна садити березу біля будинку або у дворі приватного будинку: прикмети і забобони

Є ще кілька причин:

 1. Березі потрібно багато води, тому вона забирає всю вологу з ґрунту поблизу.
 2. Дерево висмоктує поживні речовини, тому під посадженої в городі берізкою гинуть інші культури.
 3. Деревина легко загоряється, тому сухі старі стовбури загрожують пожежею.
 4. Сережки, листя, іншого сміття засмічують ринви і козирки на дахах.

Погодні прикмети

По березі здавна визначали зміни в природі і погоді. Наші предки придивлялися до цвітіння, листі і корі, намагаючись передбачити, якими будуть зима і літо:

 • Коли навесні розкриваються перші бруньки, прикмета каже, що вже можна не боятися нових заморозків.
 • Листя, які раптом стали жовтими в серпні, віщують дуже холодну і сувору зиму.
 • Якщо листопад ніяк не настає навіть у жовтні, сніг випаде дуже пізно.
 • Погоду влітку теж можна передбачити. Якщо береза зазеленіла перш вільхи, то буде спека і мало дощів. Навпаки — влітку чекають вогкість і прохолода.
 • Про дощі говорить рясний березовий сік.
 • Коли береза жовтіє на маківці, наступна весна прийде рано.
 • Якщо дерево жовтіє знизу, а потім вже змінює колір верхівка, то тепла доведеться чекати довго.

Погоду можуть передбачити і птиці. Перед бурею вони розсідаються на гілки і распушают пір’я.

b79de669ef3e10f24205afe20b54e682 Чому не можна садити березу біля будинку або у дворі приватного будинку: прикмети і забобони

Урожайні повір’я

Крім магічних забобонів про березу, є прикмети, які допомагають садівникам. Це дерево — своєрідний календар, за яким визначаються терміни різних робіт на городі. Судячи з того, як давно його використовують, деревце дуже точно передбачає відповідний час:

 • Посадку картоплі здійснюють тільки після того, як на березі розпустяться перші листочки.
 • Восени дивляться, коли листя облетить. Після цього на зиму садять моркву і петрушку. Те ж саме стосується і інших овочів.

Гілки берези можуть відображати весь негатив, спрямований на врожай або худобу, відводити псування, які часом насилають відьми. Для цього досить увіткнути прутик в комора, хлів або прямо в землю городу чи поля, якщо необхідно.

Береза — красиве і звичне для нас дерево. Люди здавна милувалися ним, виготовляли різні вироби з берести і господарські предмети. Але все ж її не можна назвати простим деревом. Прикмети кажуть, що береза — улюблене пристановище для духів, тому вона може залучити в життя багато негативу. Щоб уникнути цього і скористатися захисними силами белоствольной красуні, її садять біля воріт, а не біля будинку.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради