Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

Активне використання ламінату під час ремонту квартири, будинки, зумовлюється його характеристиками: привабливим зовнішнім виглядом, простотою у догляді, практичністю. Часто після укладання підлогового покриття залишаються відходи, від яких шкода позбавлятися. Щоб знайти їм гідне застосування, необхідно знати, що можна зробити із залишків ламінату, які способи декорування з їх допомогою існують.

Особливості застосування залишків ламінату

Ламіноване підлогове покриття являє собою особливий вид будівельного матеріалу, виготовленого на основі ДВП високої ступеня щільності. В якості захисного покриття використовують облицювальні плівки. Завдяки такому верху ламелі відрізняються здатністю протистояти великим навантаженням, механічних пошкоджень. Захисно-декоративний шар ламінованого покриття не боїться температурних перепадів, вологи, що виділяється антистатичністю. За зовнішніми ознаками ламінат схожий з дорогим підлоговим покриттям – паркетом.

Крім цього, популярність багатошарового матеріалу пояснюється ще і відносно низькою вартістю. Використовувати ламінат можна в будь-якому приміщенні, його дизайн буває найрізноманітніший, це стосується і фактури. На ринку є варіанти, вдало імітують камінь, шкіру, плитку.

b17fb39b30c9a25d5f413f80bcbad7ac Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняЛамінована дошка дозволяє ефектно прикрасити стіну, зробити приміщення затишним і оригінальним

Важливо! При роботі з відходами ламінату для отримання рівного відрізу краще використовувати циркулярну пилу, лобзик.

Для багатьох ідей із залишків ламінату потрібно наявність на них замків з’єднання. Особливо це стосується процесу декорування стін, укладання мозаїчної підлоги або стільниці. Як варіант для фіксації відходів з ламінату можна використовувати рідкі цвяхи, звичайні шурупи, якщо додатково застосовують дерев’яні бруски.

Стандартні розміри дощок ламінату складають:

 • довжина 300-1845 мм;
 • ширина 90-330 мм;
 • товщина 8 мм

Рада! Якщо вироби із залишків ламінату будуть використовувати в умовах надмірної вологості, наприклад, в якості ємності для вирощування квітів, зсередини необхідно захистити поліетиленовою плівкою.

Що можна зробити з решти ламінату

З відходів ламінату, що залишилися від укладання підлоги, можна зробити предмети меблів, ящики для зберігання білизни, взуття, а також цікаві скриньки. Відмінно виглядає оброблені цим матеріалом стіни, укоси, ніші. Оригінальним рішенням є панно на стіні, вази незвичайної форми, рамки для фото, килимки з дрібних фрагментів, сполучених між собою джутовым шнуром, кольоровий мотузкою, шкіряними смужками. Головне – мати бажання і дотримуватися технології виготовлення.

Як використовувати залишки ламінату в інтер’єрі

Практичним варіантом застосування відходів з ламінату є створення функціональних предметів інтер’єру. Це може бути і стильна настінна вішалка, і обувница в передпокої. Щоб змайструвати цей елемент меблів, достатньо дотримуватися наступної інструкції:

 1. Нарізати залишки ламінату конкретних розмірів.
  59ec848700d4de83e526ef30b4530b4e Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 2. Провести обробку країв за допомогою наждачного паперу.
  e7d4bca15f25bbc1f19340f2c6ddaf17 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 3. Пофарбувати акрилом і дати висохнути.
  b10d9a275b6b15da6a7c7280c3c65610 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 4. Визначити місця кріплення гачків і встановити їх.
  aae8c32bfd7ce4f23e6541c1f1a99180 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 5. Повісити виріб на стіну.
  582e0795f45f45fd4fa8eeb9ed8dbb8c Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

Обувницу роблять за аналогічною схемою. Спочатку малюють креслення, потім нарізають ламінат, обробляють краї і з’єднують всі елементи конструкції між собою. При наявності відходів у великій кількості, можна спорудити закритий варіант з підставками.

Журнальний столик виготовляти досить просто:

 1. Розпиляти ламінат, досягнувши потрібної довжини.

  28540b380689d69e78cf6468a734b3d9 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

 2. З’єднати смужки за допомогою клею ПВА, герметика, затиснувши майбутнє виріб струбцинами.
  5d3a94d9c06ac88b75a2b4054b55dc70 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 3. Зробити ніжки для столика з меблевих труб, зафіксувавши їх допомогою універсальних кріплень під труби.
  66f1113c49902479e8ea347a66d075a4 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

Рада! Щоб волога не руйнувала виріб з відходів ламінату, шви між смужками слід обробити автомобільним лаком в декілька шарів. Краї добре облагородити кромкою в колір меблів.

Як використовувати залишки ламінату в декорі

Задекорувати, ефектно оформити за допомогою залишків ламінату можна будь-яку плоску поверхню. Дуже доречно виглядає старий камін в сучасному виконанні, особливо, якщо вибрати матеріал під натуральний камінь. Також можна оригінально замаскувати чавунні труби в кімнаті, радіатори опалення, зробивши своєрідний щит для них.

Монтажні роботи проводять за рахунок замкових з’єднань. Торцеву частину добре оформити самоклеючою стрічкою, пластиковими планками. Кріпити екран з ламінату підвіконню краще за допомогою шурупів. Пол і щит для опалювальних пристроїв, при виконанні в єдиному стилі, виглядає досить гармонійно.

0515092eeb80652e8cf57a0aa393a438 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняЗалишки ламелей для створення захисного екрана — виграшний варіант оформлення опалювальних пристроїв

Відходи ламінату відмінно підійдуть для оновлення старої ліжка, втратила свою естетичність. Якщо спорудити додаткові ящики, органайзери, вона вийде більш функціональною.

Виготовити із залишків ламінату можна і гарний кухонний фартух. Він не тільки захистить стіни від забруднень, але і дозволить «освіжити» приміщення. Для укладання комунікацій з ламінованих дощок можна зробити фальш-балку. Установка такого оригінального короби дасть можливість замаскувати непримітний трубопровід.

ef27bc0c5839d02fd4fb83546fe6210f Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняВідходи ламінованого підлогового покриття дозволяють виготовити гарний і надійний кухонний фартух, який захистить стіни від жиру, води і інших забруднень

Ще одним цікавим дизайнерським рішенням є обробка сходів залишками ламінату. Щоб уникнути в подальшому розтріскування, кожну сходинку слід закривати повністю. У передпокої можна виготовити невеликий, але гарний килимок з цього багатошарового матеріалу.

Як робити поробки з залишків ламінату своїми руками

Ламінат – це універсальний матеріал, його можна застосувати і для виготовлення міцних будиночків для ляльок. Головне – обробити краї, щоб вони не були травмонебезпечними. Враховуючи, що виріб призначається для дітей, то використовуваний клей повинен бути не токсичний, без специфічного запаху. Захистити кути можна за допомогою м’якої тканини, поролону, повсті.

7fcefb092150b08759cb1d1a25d3311d Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняБудиночок для ляльки з будівельного матеріалу прослужить довго і принесе масу приємних емоцій дитині будь-якого віку

Щоб зробити віконні та дверні прорізи, предмети меблів, потрібно використання лобзика, пили. Облаштувати будиночок можна і шляхом застосування:

 • кольорового картону;
 • фольги;
 • фарби;
 • папери;
 • тканини.

Корисною виробом з відходів ламінату є годівниця для птахів, будиночок для домашнього вихованця, шпаківня. Щоб кішці було, про що точити свої кігті, зсередини її оселі оббивають підходящим матеріалом, на підлогу укладають м’яку підстилку.

27e5845211ee4ce73a6e9743e7d2573c Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняГодівницю для птахів з ламелей можна виготовити швидко і просто, а вона прослужить не один рік

Також ламінат відмінно підходить для створення оригінальних шкатулок, органайзерів для канцелярії, ниток, ґудзиків. Облагородити місце для зберігання прикрас можна за допомогою оксамиту, штучної замші, а з зовнішньої сторони приклеїти різні декоративні елементи типу бісеру, намистинок, монеток, гудзиків.

Полиці із залишків ламінату

При створенні полиць з відходів ламінату потрібно розуміти, що такі конструкції не зможуть протистояти високим навантаженням. Витримати книги або посуд у великій кількості вони не здатні. Ставити на них можна лише фото в рамках, сувеніри, декоративні елементи, невеликі іграшки. Монтувати їх на стіну краще за допомогою кронштейнів, або розміщувати в пазах міцної конструкції.

7acb8b8fc351cedd6c895d138cccbeed Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняПолки для взуття із залишків підлогового покриття добре вписуються в будь-який інтер’єр передпокою, зробити їх під силу кожному

Якщо полки будуть використовуватися для зберігання взуття, то ламінат підійде лише для виготовлення внутрішніх поличок. Зовнішню конструкцію слід робити повністю дерев’яною. Розпиляні, у відповідності з конкретними розмірами ламелі без замків, укладають в тумбу.

Підлога з залишків ламінату

Підлогове покриття з ламінату не ефективно укладати лише в санвузлах, в інших приміщеннях цілком можливо. Щоб зробити підлогу з фрагментів, потрібно дотримуватися наступної технології:

 1. Вирівняти поверхню за рахунок ізолюючого матеріалу – прошарку. Смуги повинні бути трохи внахлест. Якщо основа бетонне, то гідроізолюючий шар повинен бути обов’язково.
  be728d000a2a9012be78ef2340587bfa Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 2. Укласти першу панель замком на себе, а гребенем до стіни. Попередньо потрібно встановити клини між дошкою і стіною.
  ee51f88a45a58db091885d9b213b43a3 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 3. В послідовному виконанні розміщують інші фрагменти ламінату.
  bc573acdefc34e8acb546202be43f155 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

Важливо! Щоб виключити швидкий вихід з ладу замків ламелей, необхідно не допускати при укладанні навіть найменших перепадів висоти.

Панно із залишків ламінату

Стильно виглядає панно із залишків ламінату, виконане в горизонтальному або вертикальному виконанні. Якщо кімната маленька, то краще ламелі укладати горизонтально. У вертикальному напрямку панно буде додавати висоту приміщення. У кімнаті з низькими стелями його варто робити невеликих розмірів, воно не повинно діставати до стелі.

10adcc053be313dc2792345187bff251 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняПанно з ламінату — можливість зробити кімнату оригінальніше, затишніше

Якщо в кімнаті витримується скандинавський або сільський стиль, то матеріал краще брати з імітацією натурального дерева. Укладання фрагментів можна виробляти і в шаховому порядку, у вигляді ялинки, діагонального малюнка.

Цікаві способи використання залишків ламінату

Незвичайним рішенням будуть годинник з циферблатом з відходів багатошарового матеріалу. Порядок виконання робіт:

 1. Зробити заготовку круглої або квадратної форми.
  9c105795157f006ea172e0a584ab557c Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 2. Просвердлити в центрі отвір для осі годинникового механізму.
  bab9008e1dd2ce108b60f775e9223a08 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 3. З зовнішньої сторони зафіксувати стрілки.
  53b3e98616adf768149e1eadcfee77a6 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

Цікавий спосіб застосування ламінованої дошки – виготовлення рамки під фото, картини, панно. Якщо зробити обрамлення в одному стилі і в декількох варіаціях, і розмістити за різними стін, то можна досягти оригінального оформлення кімнати.

Покроково це процес виглядає наступним чином:

 1. Вирізати планки відповідних розмірів.
  521ddb6a262feb725842af43c74703f3 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 2. Зрізати кінці під кутом в 45 градусів.
  b938b7a2452a5df413ef187f85679994 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання
 3. Склеїти між собою всі елементи рамки.
  300f634a456a98de36e5aa948c1cb89b Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використання

Якщо дошка широка, то можна усередині вирізати прямокутник, вставити туди картину або фото. Якщо необхідно оформити красиво вишивку, то її попередньо слід натягнути на щільну основу (фанеру, картон), і зафіксувати з іншого боку металевими смужками.

Фото того, що можна зробити із залишків ламінату

a00fd0f849080e65d94fe342c0b33d1c Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняПолиці в передпокій з залишків ламінованої дошки виготовляють в будь-якому відповідному розмірі 4aadb65d54210dc4cb20a0169ce9933d Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняЛамелі дозволяють недорого і практично оновити стільницю, кухню a7a35e7d40a7e2bda553e03e1e660761 Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняІз залишків ламінату можна створити зручний органайзер, приміром, для зберігання взуття bbdde6e85b93f62fd19bd646590a4a4e Залишки ламінату: що можна з них зробити, фото, цікаві способи використанняІз залишків підлогового покриття можна виготовити пуфики

Висновок

Зробити із залишків ламінату можна цілком практичні, функціональні речі. Цей матеріал відмінно підходить для створення різноманітних виробів, предметів інтер’єру, а також з його допомогою красиво задекорувати віконні і дверні укоси, старі каміни. Ламіновані дошки при належному догляді здатні прослужити не один рік, отже, вироби з них будуть довговічними і міцними.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради