Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Створити неповторний зовнішній вигляд жінці допоможе вибір найбільш відповідних відтінків фарби. Актуальність балаяжа пов’язана з тим, що він підходить жінкам з будь-яким кольоротипом зовнішності, привабливий не тільки на коротких, але і на довгому волоссі. Виконати балаяж можна в домашніх умовах або в салоні, показавши майстру найбільш підходящий приклад фарбування волосся на фотознімку.

Що таке балаяж?

Постійне вдосконалення перукарського мистецтва відбилося і на технології фарбування волосся. Балаяж — це техніка зміни кольору пасм, що дозволяє створити елегантний образ. Новинка в області фарбування волосся викликала особливий інтерес у дівчат, оскільки метод мелірування балаяж підходить для коротких і довгих пасм.

Процедуру можна проводити в салоні і в домашніх умовах. Оновлення кольору дозволяє зробити зачіску стильною і витонченою. Балаяж заснований на брондировании локонів, яке дозволяє пофарбувати пасма в кілька відтінків.

Популярність техніки пов’язана з її основними перевагами:

 • візуальне створення додаткового об’єму волосся;
 • збереження натурального кольору;
 • техніка актуальна для пасм будь-якої довжини;
 • відсутність необхідності в частому підфарбовування.

a1e9f0dad806c1f5b38296d4e7557242 Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

На відміну від мелірування балаяж являє собою горизонтальну обробку пасм, а не вертикальну.

Освітлення волосся відбувається на 2-3 тони, а не 5-8, як з варіантом омбре. Локони виглядають, ніби вигоріли на сонці природним чином. Зміна відтінків бере початок з середини довжини локонів, колір якого контрастує з кінчиками пасм.

Якщо слово «балаяж» перекласти з французької, то воно означатиме «помсти». Майстер при цьому наносить фарбу на пасма V-подібним способом. Спочатку повинна бути виконана обробка бічних локонів, а потім — кінців пасм, що нагадує роботу з мітлою.

Кому йде фарбування в техніці балаяж

Балаяж на короткі волосся, фото якого дозволяє візуально оцінити результат, дає можливість брюнеткам стати блондинками. Використовувати цей вид фарбування волосся, оброблених або басмою хною, не можна, інакше можна отримати несподіваний ефект або зіпсувати зачіску.

Перед відвідуванням салону краси з метою фарбування волосся в техніці балаяж слід підібрати найбільш відповідну стрижку.

575912e9d6e791e51be76f96ebf2a61c Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Балаяж вимагає правильного вибору кольорів фарб під колір натуральних пасм. Для рудих локонів підходять мідні або вогненно-червоні відтінки. Світло-русяві пасма можна прикрасити медовими, перловими або пшеничними тонами. Шатенки можуть сміливо вибрати кавові або карамельні відтінки.

Балаяж на світлому волоссі

Світловолосим дівчатам техніка балаяж підходить ідеально. Зрівноважити образ дозволить ретельний вибір відтінків, відповідних до кольору шкіри. Якщо вона має золотистий відлив, то пасма можуть мати карамельний або медовий відтінок. Оливковий колір шкіри гармонує з попелястими смужками. Холодні і сріблясті відтінки підходять до рожевої шкіри.

Балаяж чи фарбування пасом на різній відстані від коренів волосся в значній мірі змінює уявлення про світлих волоссі. Вони набувають внутрішню підсвітку, стаючи зорово гущі. Вибрані відтінки для русявих пасм повинні гармоніювати за кольором.

Балаяж на темних пасмах

Дівчатам з кучерями майстра фарбування волосся радять вибирати техніку балаяж для додання пасмам насиченого відтінку. Вона створює особливий ефект на темному волоссі у тих, хто не бажає змінювати їх природний колір.

e6044707d091f6642b3ef4dc6a47e661 Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Процедура безпечна для структури волосся, вона виключає необхідність завивати волосся або робити хімію. Для отримання ніжних відблисків на пасмах, не варто перетримувати барвник світлого відтінку. Краще скорочувати час фарбування, вказаний в інструкції. Техніка ідеальна для волосся, підстрижених каскадом. Освіжити його дозволить регулярне укорочення пасом кожні 2 місяці.

Шатенкам і брюнеткам з блакитними очима рекомендовані попелясті відтінки для фарбування. Кінці локонів рудуватого відтінку можуть плавно переходити в темні пасма в потиличній частині. Для темних пасм ідеально підходить карамельний відтінок.

Балаяж на рудому волоссі

Рудоволосим дівчатам техніка балаяж дозволяє ґрунтовно змінити колір локонів. Метод фарбування краще не застосовувати людям, у яких ламке волосся з посіченими кінцями. Фарбуються волосся повинні мати щільну структуру. Балаяж підходить тільки для здорових волосся, інакше зачіска буде виглядати неохайно.

Частіше балаяж вибирають жінки, кому за 35 років. Техніка, яка не має обмежень за віком, дозволяє приховати сивину на волоссі, які можуть бути підстрижені будь-яким способом. Якщо це каскад, то локони легше завити і укласти в святкову зачіску.

d8ccfbf40928f5d7087e9aeb9f6bdd52 Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовахНа фото представлені варіанти фарбування в техніці балаяж на коротких рудому волоссі.

Якщо офарбити кінці пасом біля обличчя по всій їх довжині, то це дозволить зробити зовнішність більш виразною. Для рудого волосся підходять переходи від червоних відтінків до апельсиновим, від темно-рудого до мідним. Техніка надає обсяг локонам.

Вибір кольору для фарбування пасом по кольоротипу зовнішності

Балаяж на короткі волосся, фото якого дозволяє побачити, як грамотне фарбування може підкреслити достоїнства здорових локонів, забезпечує створення стильної зачіски. Тут важливий вибір відтінків з урахуванням кольоротипу зовнішності, які бувають 4 видів. З них 2 можна віднести до холодним (літо і зима), а 2 — до теплим (весна і осінь).

Річний кольоротип, яким володіють русокосі або блондинки, мають шкіру прохолодного відтінку, не гармонує з чорним кольором. Для дівчат з сірими або світло-зеленими очима підходить холодний блонд, колір шоколаду, дозволяє акцентувати увагу на блідій шкірі.

00bf59c992e64516cd585ea69192047f Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Зовнішність зимового кольоротипу можна зустріти у жінок з дуже смаглявою або надто блідою шкірою, але блонд їм не до лиця. Колір волосся карооких, зеленооких або блакитнооких брюнеток гармонує з каштановим, платиновими відтінками. Балаяж для зимового кольоротипу передбачає використання відтінків шоколаду, какао або інших теплих кольорів. Відтінок може бути ультра – або синювато-чорним.

Кольоротипом весна мають сіроокі дівчата зі світлою шкірою. Блондинкам або шатенкам з натуральної гамою медового блонда, русявого або світло-каштанового не слід вибирати насичені темні кольори, краще зупинити увагу на золотисто-пшеничному, карамельному або мідному відтінках.

Карооким шатенкам кольоротипу Осінь краще не вибирати попелясті, чорні або інші відтінки, насичені синім кольором. Світла шкіра власниць каштанових локонів часто буває з веснянками. Осінній кольоротип можна поєднувати з бурштиновим, карамельним або шоколадним відтінками.

Вибір кольору за формою обличчя

Визначаючись з вибором відтінку для балаяжа за кольоротипом, слід враховувати не тільки форму стрижки, але і особливості особи. Додати свіжості зовнішнього вигляду дозволить правильний варіант кольору, якщо враховувати, що світлі відтінки можуть збільшити об’єм волосся, а темні — зменшити. Останній варіант підходить круглолицим дівчатам.

e015c484e92adf4c8bc18d4f6622dfed Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Особа у формі овалу, у худорлявих жінок допоможе зробити привабливою пишна зачіска. Вона надає особі округлу форму. Волосся можуть бути короткими або мати середню довжину. Для фарбування світлих пасм не слід вибирати темні відтінки.

Блонд рідко йде жінкам, які мають кругле обличчя. Використання світлої фарби у цьому випадку розширює овал ще більше. Об’ємна зачіска на короткому світлих волоссі найбільшою мірою посилить зовнішній вигляд жінки з особою круглої форми.

Досвідчені майстри не рекомендують фарбувати темним кольором волосся жінкам з худорлявим обличчям. Для брюнеток ідеальним буде вибір об’ємних зачісок. Темноволосим дівчатам зі смаглявою шкірою краще не вибирати медові, золоті або карамельні відтінки.

Переваги балаяжа перед іншими методами мелірування волосся

Процедура балаяжа виключає необхідність підфарбовування відрослих коренів, колір яких залишається колишнім. Зачіска зберігає свою об’ємність довгий час, що не залежить від довжини локонів. Фарбування цим способом в найбільшій мірі гармонує з каскадними зачісками або стрижками драбинкою.

Основні переваги техніки балаяж:

 • широкі можливості для експериментування;
 • рідкісне звернення в салон для підфарбовування;
 • об’ємне моделювання зачіски;
 • багатогранний спосіб фарбування.

602b2823ad926df551805bd8d2bd01ec Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Актуальний метод, що дозволяє швидко змінити образ, здатний зробити привабливою будь-яку жінку. Балаяж не тільки забарвлює сивину, але і надає волоссю здоровий вигляд. Зміна зовнішнього вигляду завдяки техніці відбувається без порушення структури волосся. Порівняльні характеристики способів фарбування волосся наведені в таблиці нижче.

Порівняння техніки балаяж з іншими методами фарбування волосся:

Характеристики Балаяж Шатуш Омбре
Спосіб нанесення барвника Хаотичний Суцільний Хаотичний
Межі освітлення Розмиті, від коренів Розмиті, від середини Плавні, від середини до кінчиків
Довжина пасм Середня, нижче плечей Середня Коротка, від каре
Необхідність корекції Раз в 2-3 місяці
Використання яскравих кольорів Можливо

Якщо здійснювати фарбування самостійно, то краще не робити різких переходів кольору. Інакше волосся буде справляти враження наявності сильно відросло коріння. Коректне фарбування можливе лише при відвідуванні салону краси.

Особливості фарбування короткого волосся: поради та правила

На коротке волосся нанесення барвника на основі техніки балаяж передбачає фарбування тільки кінчиків, як показують фото далі в статті. Цей стиль ідеально підходить діловим жінкам. Попередньо пасма слід начесать по всій довжині убік коренів, щоб підняти кінці вгору. Зафіксувати начіс можна з використанням лаку для волосся.

Процедуру фарбування слід здійснювати з допомогою смужок фольги, які потрібно додати до кінчиків пасм. Розподіляти смужки по волоссю слід так, щоб перехід був не дуже помітний. Через деякий час можна змити фарбу теплою водою і шампунем.

Важливо, щоб не було різкого контрасту між світлим і темним відтінком. Чубок можна пофарбувати в більш світлий відтінок, ніж кінчики волосся. Техніка балаяж на короткі волосся найбільшою мірою підходить для стрижок каре або боб, але виконати її якнайкраще зможе тільки майстер.

Підготовка волосся до фарбування

Перед використанням техніки балаяж волосся слід випрямити, якщо вони хвилясті. Фарбування завитих локонів перешкоджає отриманню необхідного ефекту. Для слабкого волосся, вимагають відновлення, можна використовувати спеціальні оздоровлюючі маски.

Вибираючи пігмент для кучерявого волосся, слід пам’ятати, що їх структура перешкоджає одержанню прямих ліній.

Перукар в салоні може зробити креативне випрямлення локонів. Перед фарбуванням не можна робити хімічну завивку, а в період відновлення волосся протягом 14 днів краще не використовувати кошти укладання, оскільки вони сильно сушать пасма.

49d1216c7e4c1d11f889ea8b482cb2d3 Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Для випрямлення пасм можна використовувати фен або праска. Мокре волосся слід розчесати і висушити, направивши на них струмінь гарячого повітря. Розподіляти волосся на пасма краще круглою щіткою або брашингом.

Перед фарбуванням волосся мити не потрібно, оскільки миті пасма занадто гладкі. Нанесений на них барвник буде ковзати, що утруднить розподіл фарби по волоссю. Правила техніки знебарвлення буде важко дотримуватися і локони будуть пофарбовані лише в окремих ділянках. Майстри не рекомендують мити з шампунем голову за 2-3 дні перед нанесенням фарби.

Балаяж для свіжопофарбованих волосся або використання фарби темних відтінків вимагає обробки кінців пасм спеціальним складом, що дозволяє видалити барвник. Результат фарбування буде більш помітним. Це дозволить виключити нерівномірний розподіл фарби з випрямленою пасмам.

Фарбування волосся: покроковий опис

Балаяж на короткі волосся, фото якого наочно показує, що ця техніка фарбування здатна прикрасити як кучеряві, так і пряме волосся, одночасно дозволяє збільшити їх обсяг. Цей ефект ідеальний для рівних пасом, але він не потрібен кучерявим волоссям. Балаяж хвилястих локонів забезпечує тільки розстановку акцентів при фарбуванні.

Плануючи самостійну фарбування волосся в домашніх умовах з використанням техніки балаяж, дівчата ризикують сильно освітлити волосся. Це відбувається, якщо не дотримуватися різницю між кольором натуральних локонів і відтінком барвника. Фарбування балаяж в салоні — найбільш зручний спосіб досягти потрібного ефекту в зачісці.

Воно має багато відмінностей від обробки волосся в домашніх умовах:

 • красивий зовнішній вигляд залежить від правильно підібраних відтінків, вибір яких може зробити тільки професійний стиліст;
 • догляд за волоссям в салоні краси надає волоссю здоровий вигляд;
 • стиліст завжди дасть потрібні рекомендації по догляду за волоссям;
 • перукарі в салонах пропонують тільки якісні барвники, які не надають агресивного впливу на волосся;
 • майстер завжди зможе виправити помилку, оскільки у нього під рукою є всі необхідні кошти.

Забарвлюючи волосся в салоні, потрібно пам’ятати, що використовуються перукарем засоби більш якісні, ніж покупні. Майстер в кінці процедури обов’язково обробляє відновлює волосся бальзамом.

Фарбування прямих волосся

Перед використанням техніки балаяж довгі прямі локони повинні бути ретельно розподілені. Це дозволяє пофарбувати волосся тільки на певних ділянках.

Пасма, розділені на 4 частини, можна віднести до наступних зон:

 • маківка;
 • тім’яна зверху;
 • потилична;
 • тім’яна знизу.

0373926a3c990df6498259ed4554410a Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Для фіксації пасом слід використовувати гумки і шпильки. При наявності чубчика можна забарвити її способом для короткого волосся, наведеним раніше в статті. Колір буде змінений лише на тих пасмах, які обрані та обгорнуті фольгою з барвником.

Інструкція з фарбування довгого волосся покроково:

 1. Розчесати волосся і розділити їх на певну кількість пасм.
 2. Затягнути гумками кожну пасмо, розташувавши їх на 1/3 всієї довжини локонів від їх кінців.
 3. Пофарбувати за допомогою пензля всі пасма в темні або світлі тони, використовуючи барвник.
 4. Витримати фарбу на волоссі 30 хв, потім змити водою.
 5. Висушити феном або природним шляхом.
 6. Підняти гумки на 2/3 довжини пасом і нанести пензлем барвник іншого тону, розтушувавши перед забарвленими кінцями.
 7. Залишити фарбу на волосся на 30 хвилин, а потім змити.

Техніка балаяж не передбачає наявність чіткої межі між відтінками. Фарбування волосся в 3 кольори повністю вимагає тонування коренів.

Фарбування кучерявого волосся

Для виконання балаяжа в домашніх умовах краще використовувати густий барвник, який не буде стікати з волосся. Проявник і барвник при цьому потрібно брати в рівних пропорціях. Для зручності фарбування пасом слід підготувати фольгу і спеціальну ємність, в якій можна змішати фарби.

9a354ce73653700a3755eeac130ec262 Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Необхідно взяти накидку, целофанові рукавички, а також щіточку для нанесення фарбувального складу.

Процедуру можна виконати у декілька етапів:

 1. Змішати проявник з барвником в ємності з фаянсу або пластику у співвідношенні 1:1.
 2. Відокремити пасмо з урахуванням розміченій кордону фарбування, запам’ятавши потрібну лінію.
 3. Викласти окрему пасмо на фольгу і нанести 5 см від кінця волосся фарбу щіточкою.
 4. Взяти наступну прядку, закріпивши попередню.
 5. Залишити все пасма з фольгою на 10 хв, а потім розкрити і протягнути фарбу вгору з допомогою гребеня, щоб не було зайвих різання ліній і переходів.
 6. Закрити фольгу знову, щоб отримати ефект вигорілих пасом на сонці.
 7. Розгорнути фольгу через 5 хв., протягнути пальцями в рукавичках вгору фарбу від кінчиків волосся, що дозволить сформувати потрібний відтінок, що переходить в темний колір на кордоні волосся, яка була розмічена візуально.
 8. Повторити процедуру підйому фарби і почекати ще 5 хв.
 9. Виправити помилки при недостатньому протягуванні фарби вгору, завдавши невелику кількість фарби пальцями.
 10. Розтерти барвник ближче до коріння і змити його через 5 хв. теплою водою і шампунем, потім нанести відновлюючий бальзам або маску для волосся.

Необхідно пам’ятати, що фарбувати потрібно випрямлені локони. Це дозволить отримати стильний результат. Жорсткі кучеряве волосся будуть блищати на сонці. Укладати їх можна будь-яким способом.

Як довше зберегти колір

Балаяж на короткі волосся, фото якого тільки на перший погляд дозволяє судити про простоті застосовуваної техніки фарбування, складний не тільки у виконанні, але і збереженні отриманого відтінку на тривалий час. Правильний догляд за фарбованим волоссям забезпечить довгий збереження їхнього кольору.

Процедуру не можна вважати простою, оскільки метод фарбування вимагає дотримання багатьох правил. Наприклад, щоб не пересушити волосся в домашніх умовах, потрібно купити проявник з вмістом оксиду 3%, якщо волосся світле. Для темноволосих підійде окислювач 9%, але не більше.

Щоб зберегти колір на довгий час без додаткового підфарбовування, травмуючого волосся, потрібно дотримувати наступні правила:

 1. Застосовувати інструменти з спеціального набору для перукаря, виконуючи балаяж в домашніх умовах.
 2. Використовувати бальзам, спрей або шампунь, наявний в упаковці для закріплення кольору.
 3. Обполіскувати голову для поліпшення стану волосся не водопровідною, а мінеральною водою.
 4. Тримати на волоссі барвник згідно інструкції, але не зменшувати час фарбування.

Краще не мити волосся після фарбування 3 дні, інакше пігмент можна видалити водою з відкритого шару кутикули. Повинно пройти 72 години, щоб вона була повністю закрита.

Правила догляду за фарбованим пасмами

Після балаяжа волосся вимагають особливого догляду, який повинен бути регулярним. Щоб кінці забарвлених пасм не стали ламкими, потрібно відвідати перукаря після процедури, виконаної в домашніх умовах.

Краще вибирати шампунь для миття голови, який не підтримує вспенівающий ефект за рахунок вмісту в ньому лауретсульфата натрію. Інакше пасма будуть пересушені через зменшення натуральних олій в їх структурі і втратять первісний колір.

0fa3f553993d1fdbe1b9effd4d760b3e Балаяж на короткі волосся. Фото, техніка фарбування світлі, темні локони покроково в домашніх умовах

Використовуваний шампунь повинен бути для чутливого і фарбованого волосся. Для припинення процесу окислення волосся під впливом барвника необхідний шампунь, що володіє стабілізуючим впливом на шкіру голови.

Додатковий догляд за волоссям передбачає проведення наступних процедур:

 • застосування масок і сироватки для відновлення волосся;
 • захист волосся від термічного впливами засобами стайлінгу;
 • носіння головних уборів в спеку і при негативних температурах;
 • відновлення волосся в салонах і домашніх умовах.

Самостійно можна приготувати вдома маски для фарбованого волосся з ефірних олій, кисломолочних продуктів, яєчного жовтка. Як ополіскувачів можна використовувати настої з шавлії, ромашки, деревію. У воду можна додавати реп’яхова олія, яблучний оцет або сік лимона.

Техніка фарбування балаяж в домашніх умовах на короткі або довгі волосся вимагає спеціальної підготовки, а робота професіонала дозволить якнайкраще вирішити проблему. Тільки досвідчений стиліст зможе підібрати найбільш підходящий пігмент для волосся, тоді балаяж буде відповідати фото, яке дівчина вибрала в якості основи для створення образу.

Відео про балаяже на коротке волосся

Техніка фарбування балаяж на коротких волоссі:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради