Норми і правила утримання бджіл

Незважаючи на відсутність ліцензування такої сільськогосподарської діяльності, як бджільництво, потрібно крім знання того, де бджоли будуть брати нектар і того, як потрібно організовувати будова вулика бджіл, мати уявлення про правила такого заняття, як утримання бджіл у населеному пункті.

Існує федеральний закон, що регламентує наступні положення цієї діяльності:

 • Про утримання бджіл і їх розведенні.
 • Отримання від бджіл похідних пасіки.
 • Робота бджіл як запилювачів.
 • Дозволяється використовувати бджільництво як хобі, а так само як вид підприємництва. При відсутності оформлення бізнесу, можна використовувати пасіки для задоволення власних потреб. Чисельність сімей бджіл не регламентується. Однак адміністрація населеного пункту може на вільних засадах втручатися в справи бджолярів і приймати на себе координація їх діяльності в межах нормування пчелосодержания і санітарних і гігієнічних рамок.

  Наприклад бджолині будинку можуть знаходитися тільки в межах території, що належить пасічнику, але на безпечній відстані від навчальних і культурних установ. Виконавчі влади Російської Федерації дуже пильно стежать за виконанням волі законодавця, в умовах виходу бджоляра з правового поля карають його. Саме тому так важливо знати правила утримання бджіл в приватному секторі.

  Правила утримання бджіл

  Бджолині вулики повинні відгороджуватися від чужих територій двометровим парканом, або якимись іншими будівлями, або ж щільним рослинним загородженням. Не можна, щоб вони розміщувалися ближче, ніж приблизно в десяти метрах від площі контурів розміщення.

  Ось особливі правила утримання бджіл у приватному секторі для кочових пасік:

 • Кочують пасіки краще не розміщати в умовах, коли бджоли до них належать заважають бджіл зі стаціонарних пасік.
 • Щодо точок збору меду потрібно розташовувати пасечные кочові підприємства таким чином, щоб не протидіяти іншим бджолам, проте стежити за запиленням культур, що мають значення для сільського господарства.
 • Негайно при розміщенні бджолиної сім’ї такого роду бджоляр повинен звернутися в органи місцевої адміністрації, представивши на бджолину сім’ю санітарний паспорт.
 • a151c22970b68023ab0a8ece40884bec Норми і правила утримання бджіл

  Предметного обговорення вимагають постулати приватної власності в умовах бджільництва: бджолосім’я і майно, потрібні для забезпечення пасіки є приватною власністю бджоляра. Якщо з пасіки відлітає відокремилася від материнської бджолина сім’я, то ця сім’я може бути власністю бджоляра лише якщо він її безперервно переслідує.

  Якщо власник пасіки упускає рой, то його правовласником стає той, на чиїй землі бджоли осіли. А в разі, коли бджолиний рій зупиняється на іншому дачній ділянці, за умови свого переслідування бджолярем він передається йому, або пасічнику відшкодовується грошова вартість цього роя при надійшов на те запиті. У разі відсутності контролю за роєм він стає власністю зловив.

  Територіальні правила

  Відстань між пасікою або залізними і автомобільними дорогами не повинно бути менше півкілометра. Між кондитерськими або хімічними підприємствами і пчеловодческими господарствами відстань не може бути менше п’яти кілометрів. Регламентовано відстань між пасіками та іншими об’єктами сільського господарства: воно не повинно бути менше кілометра.

  Многокорпусное утримання бджіл у плані норм містить у собі такі положення: Вулики не можу стояти ближче трьох метрів від своїх сусідів. Так само регламентуються правила бджолиного змісту в умовах ульевого ряду: лінії вуликів повинні відстояти один від одного на десять метрів. Це означає, що на одному арє ділянки можливо поставити рівно шість вуликів.

  При розташуванні вуликів у приватному секторі міста потрібно дотримуватися ще деякі правила:

 • Бджолині будиночки слід розташовувати в п’яти-семи метрах від наступної ділянки.
 • Віконця вуликів краще направити до центру вашої ділянки, але не можна, щоб вони були направлені у бік сусідської ділянки.
 • Весь контур пасіки необхідно захистити зеленими насадженнями або іншим огородженням, що мають більше двох метрів по висоті, бджолам краще вступати в контакт з незнайомими людьми.
 • Щоб організувати свою пасіку в міському приватному секторі, треба опитати своїх близьких сусідів на наявність у них алергічних реакцій на бджолині отрути. У разі, коли на бджолині сім’ї надійде скарга в адміністрацію, вона організовує інспекторське розслідування від потрібних інстанцій, які вас оштрафують за невиконання норм утримання бджіл в приватному секторі.

  Захист своїх господарств вимагає від пасічника дотримання норм санітарії: правил розташування, а також утримання колоній бджіл. Їх треба оберігати від пошкодження добривами. Їх треба оберігати, а в разі зараження лікувати від вкрай специфічних бджолиних захворювань. Так само потрібно серйозно зайнятися серйозною боротьбою з бджолиними шкідниками.

  bc84344e0bd0f76bd04fca369d987d6b Норми і правила утримання бджіл

  За чинного ветеринарного законодавства при лікуванні та захисту бджіл від добрив і шкідників пасічникам рекомендується вдаватися до допомоги кваліфікованих працівників. Кожному пчеловодческому господарству обов’язково потрібно оформити санітарно-ветеринарний паспорт. Він необхідний при реалізації бджолярської продукції та перевезення бджіл. Наприклад для кочового бджільництва. Такі операції робляться виключно за паспортом.

  Напевно кожному бджоляру хочеться, щоб в його вуликах були здорові комахи, тому йому необхідно знати, як втілюється технологія утримання бджіл. Для забезпечення такого результату дуже важливо перевіряти документацію про цих комах на предмет наявності карантинних захворювань, а так само інші відомості про цих бджіл. Важливо ретельно перевірити юридичним щупом всю документацію про тих бджільницьких господарствах, де ви збираєтеся купити бджолопакети.

  Санітарні норми, які допоможуть поліпшити утримання бджіл:

 • Використовувати стільники можна тільки два роки поки вони не потемніли.
 • Кожну весну потрібно проводити чистку і знезараження вуликів.
 • Знезараження вуликів слід проводити у разі захворювань.
 • Хворі бджолині сім’ї необхідно ізолювати, інакше кажучи помістити на карантин.
 • У зимовий і предзимнее час сили бджіл необхідно підтримувати сахарозою.
 • Не можна залишати бджіл без меду, потрібно ділити весь медовий урожай на дві частини: одну половину собі, іншу бджолам.
 • Додаткові правила утримання бджіл

  Більш того в зимовий період необхідно підгодовувати їх сиропом з сахарози, це значно поліпшить утримання бджіл.

  У холодних районах нашої країни і всього світу бджіл на холодну пору року потрібно прибирати в спеціальні приміщення з можливістю регулювання температури, а також гідро – і шумо – ізоляцією, і з гарною вентиляцією — зимівники. При настанні теплих часів ослабших бджіл потрібно підгодувати і відправити в заздалегідь оброблені вулики, поки старі будиночки очищаються і просихають.

  3df3525085d1f6ad05dbb988c9274bff Норми і правила утримання бджіл

  Дотримання санітарним і ветеринарним нормам і принципам утримання бджіл допоможе істотно збільшити вироблені обсяги продукції бджільницького господарства.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради