Ворона каркає — які події віщує ця прикмета і що з цим робити

Чорну птицю багато хто не люблять, вважаючи, що якщо ворона каркає, то віщує біду та хвороби. Але насправді це не зовсім так. Є багато прикмет, пов’язаних з нею, і не всі вони погані. Тому перш ніж піддаватися паніці або зневірі, просто слід проаналізувати ситуацію. Де перебуває птиця, що робить, мовчить або кряче – все має значення, і найменша деталь може кардинально змінити значення прикмети.

vorona karka  Ворона каркає — які події віщує ця прикмета і що з цим робитиПогана чи хороша прикмета

У багатьох забобони ворона – виключно негативний персонаж. Наші предки вважали, що вона постійна супутниця відьом. Інші вірили, що саме в неї перетворюються чаклунки і творять свої темні справи.

Негативне ставлення пов’язано з особливостями поведінки та живлення птахів. Вони всеїдні і часто харчуються падаллю. Тому ворон завжди було багато на місці будь-якого бою. Ось чому їх кружляння завжди викликало тривогу і навіть страх.

Каркання ворон – неприємний звук, почувши який більшість людей здригаються і неспокійно озираються. Особливо якщо птах довго і настирливо кряче.

Що означає каркання ворони, якщо птах одна

До чого каркає ворона, цікавить багатьох, хто вірить у прикмети. Якщо птах довго кружляє і каркає над головою, це до нещастя. А її каркання над будинком віщує біду для сім’ї.

Пташиний голос, навіть неприємний, привертає увагу людини. Деякі навіть починають рахувати, скільки разів ворона каркнула: тричі – до недугу, двічі – до грошей, багаторазово біля будинку – до смерті.

Деякі вірять, що зустріч з кричущою чорної птахом, який сидить у самоті на гілці, обіцяє неприємності в майбутньому.

Багато птахів

Якщо одна птах – звичне явище, що не викликає подиву або страху, то зграя великих чорних ворон заворожить кого завгодно. Є ряд прикмет, пов’язаних з їх польотом і криком.

Довге кружляння в небі, особливо взимку, зазвичай віщує негоду. Влітку воно може обіцяти неврожай. І це цілком обґрунтовано – птахи здатні спустошувати поля.

Летить зграя ворон високо в небі – до ясної погоди. Однак у холодний період (з жовтня по березень) це постійне явище і називається «добова міграція». Причому вона ніяк не пов’язана з погодою. Вранці птахи просто летять на смітники і звалища, де можна прогодуватися, а ввечері повертаються додому на ночівлю. Вони намагаються влаштуватися ближче до теплих заводських трубах, але можуть також окупувати дерева в парку чи сквері.

Крики ворон біля церкви обіцяють безгрошів’я. Можливо, таке повір’я пов’язане з папертю і жебраками, які просять милостиню. Тобто птиці як би попереджають про майбутні фінансові неприємності.

Але всі прикмети, пов’язані зі зграєю птахів, втрачають свій містичний сенс, якщо неподалік знаходяться їхні гнізда. Адже тоді нічого незвичайного в такому їхній поведінці немає. Вони ведуть свій звичний спосіб життя.

В який час

Спостережливі предки трактували каркання ворон ще в залежності від часу. Рано вранці на вулиці воно віщувало невдалий день, повний неприємностей. Тому, почувши таке пташине попередження, люди намагалися не будувати плани і не починати нову справу.

Нічні крики ворон лякають найбільше. Це досить несподівано, якщо немає добової міграції і гнізд поблизу. Отже, таке явище незвичайне і досить лякаюче. Ось чому вважають каркання в темний час доби поганою прикметою, обіцяє смерть.

З якого боку

Прикмети про ворону будуть неточними, якщо не звернути уваги, з якого боку вона кряче:

  • Якщо звук йде зліва – слід чекати неприємностей, а праворуч, навпаки, до удачі.
  • Переліт кричущої птиці зліва направо обіцяє надбавку до зарплати або підвищення по кар’єрних сходах.
  • Каркання над головою передвіщає неприємності в родині, а за спиною – заздрість, плітки і поява недоброзичливців.

Прикмету, коли ворона влітає у вікно і кряче, трактувати досить складно. З одного боку таку дивну поведінку птиці однозначно налякало б наших предків. Вони б вирішили, що в дім прийшло лихо – хвороба, безгрошів’я або навіть смерть. Причому нерідко ці проблеми пов’язували з магічним впливом якої-небудь живе неподалік відьми.

Однак сьогодні нерідко таку птицю тримають в якості домашнього вихованця, особливо якщо знайшли і виходили пораненого ворона. Тому не завжди поява птиці в будинку вважається поганим знаком.

Погодні прикмети з воронами

Є низка прикмет про ворон, пов’язаних з погодою. Ці птахи непогано її пророкують:

  • Якщо перната каркає на вулиці, дивлячись на воду, слід чекати непогоди, а ось ціла зграя віщує бурю.
  • Крик ворона після удару грому – до погіршення погоди. Влітку він обіцяє дощ, взимку – сильний мороз.
  • Зграя птахів, кружащая в небі, віщує опади.
  • Якщо ворони, ховаються на деревах – до холодів і хуртовини.

До чого з’являється ворон

Ворон і ворона – птиці різні, обидва види належать до сімейства воронових. Ворона – птах з чорними крилами і сірим тулубом. Вона переважно міська жителька. Ворон набагато більші. Він воліє селитися подалі від людей. Саме його поява нерідко пов’язують з майбутніми неприємностями, хворобами та іншими проблемами.

Самотній ворон – знак печалі. Але не все так погано. Наприклад, якщо у нього в дзьобі видобуток, то пощастить і того, хто зустрів птицю. В давнину вважали, якщо він сяде на церкву, слід чекати смерті в селі, а ось каркающий на церковному хресті ворон передбачав неприємності священика, який служить в цьому храмі.

Що робити

Насамперед, не варто панікувати. Прикмета – це тільки попередження, а не готовий сценарій, який має обов’язково відбутися. Якщо людина вірить у прикмети, значить, він повинен бути дуже уважним у цей день.

Більш просунуті в езотериці люди намагаються «перебити» негатив або свідомо не піддатися впровадження руйнівної програми. Адже не дарма багато хто вважає: “у що вірить людина або чого боїться, то і відбувається, оскільки в такому випадку він стає своєрідним магнітом і починає притягувати неприємність. Тоді виходить замкнуте коло: почув каркання, повірив, злякався, змінив поведінку. Як результат – можливі хвороби і неприємності.

Розірвати порочне коло можна з допомогою іншого, позитивної програми. Її несуть обереги, талісмани та інші захисні засоби. Навіть проста вовняна нитка червоного кольору здатна відігнати негатив. Тоді можна не боятися крику ворона.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради