Чистка кулера для води своїми руками: поетапність процесу

Від вживання якісної води залежить здоров’я людини. Якщо у квартирі або офісі встановлений кулер, то за його чистотою необхідно стежити. Чистка кулера для води за правилами санітарно-гігієнічного нагляду повинна проводитися регулярно, не чекати коли на стінках пляшки або її частинах з’явиться зелений наліт або цвіль. Обладнання можна обробити в домашніх умовах або звернутися до фахівців. Своєчасна очистка продовжить термін експлуатації і забезпечить дезінфекцію пристрою.

chistka kulera dlya vody svoimi rukami: poehtapnost processa48 Чистка кулера для води своїми руками: поетапність процесу

Як часто потрібна чистка, щоб зберегти кулер чистим?

У ємності з водою з часом утворюються колонії шкідливих організмів, які небезпечні для здоров’я. Відсутність очищення може привести до поломки і навіть до зараження людини хвороботворними мікроорганізмами. Тому встановлюючи пристрій в офісі треба знати, що очищення проводять не рідше, ніж раз на місяць, а в домашніх умовах дозволяється експлуатувати кулер не більше 6 місяців без очищення. Біоплівка, яка утворюється всередині, покриває всі найменші деталі. Щоб її проводилося як можна менше рекомендовано використовувати фільтровану воду. Визначити наявність мікроорганізмів, які утворилися в надлишку можна за запахом, кольором, смаком і нальоту.

Ніж очищати пристрій в домашніх умовах?

Якщо механізм легко розбирається, то почистити кулер можна своїми руками. Для цього будуть потрібні: неабразивний засіб для дезінфекції, чиста губка, гігієнічні гумові рукавички, йоржик для тонких трубочок, посуд для зливу зайвої води. Для оброблення поверхонь підійде розчин лимонної кислоти з пропорціями 100 грам на 5 літрів рідини. Бажано не використовувати воду з-під крана.

Поетапність процесу

chistka kulera dlya vody svoimi rukami: poehtapnost processa49 Чистка кулера для води своїми руками: поетапність процесуЗаборонено проводити роботи, якщо включено техніка підключена до напруги.

 • Відключити прилад від мережі.
 • Воду з резервуарів злити.
 • Зняти верхню частину бутылеприемника.
 • Губкою, змоченою дезинфікуючим розчином, протерти деталі всередині кулера для зняття бактеріального нальоту і осаду.
 • Потрібно залити знезаражувальний розчин у холодну гідроємність і прогнати залишки рідини по трубках. Залишити засіб на 15 хвилин. Обробити також зовнішні поверхні.
 • Через задню стінку злити всю рідину. Насухо витерти всі деталі.
 • Якщо крани знімні їх необхідно від’єднати і протерти тією ж сумішшю. Чистою серветкою протерти всі деталі і поставити на місце.
 • Більшість виробників моделей, що випускаються кулера запаюють доступ до гарячого баку. Не варто розкривати його, якщо не видно відкриваються елементів. Якщо до гарячого вмістилища доступ є, то проводиться видалення накипу. Розчин лимонної або оцтової кислоти заливають в бак, залишаючи його включеним в мережі на півгодини. Злити його можна за допомогою крана або заднього отвору і промити ще раз від кислоти заповнивши чистою водою.

  Чищення проводиться як внутрішня, так і зовнішня. Після промивання краників переходять до видалення зібралася бруду з краплезбірника. Очищати ці поверхні необхідно в рази більше, ніж усередині приладу. Після того, як знято бутылеприемник, виймають розсікач, розташований на дні ємності. Його потрібно обов’язково помити. Далі застосовується стандартний способи чищення.

  Визначити як якісно промита система можна, спробувавши воду з промитого кулера на смак. Промивка вважається хорошою при відсутності кислого смаку.

  Причини шуму після очищення

  Якщо робота апарату після очищення занадто гучна, можливо він неправильно зібраний. Швидше за все, прилад стоїть нерівно, стосується твердих предметів. Кулер не можна ставити менше, ніж на 10 см поблизу стін, він сильно перегрівається, працює на знос і видає сильний шум. Якщо прилад давно не заправлявся фреоном, то також може посилюватися шум при включеному апараті. Якщо зовнішнім оглядом не вдалося встановити причину, чистити кулер для води і з’ясовувати причину шуму потрібно відправити в сервісний центр.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради