Що робити, якщо слайм липне до рук

Лизун – пластична маса, яка використовується для ліплення і для розминки рук. Наближена по властивостях до пластиліну, але більш тягуча. Хендгам можна приготувати самостійно або придбати в магазині. Іноді можна помітити підвищену липкість лизуна після тривалої гри або через порушення рецептури приготування. Що робити, якщо слайм липне до рук, залежить від строку використання іграшки, а також наявних засобів для виправлення ситуації.

Чому покупної лизун прилипає до рук

Спочатку слайм повинен бути в міру липким, щоб з ним можна було грати. При тривалому контакті тепло рук впливає на іграшку, викликаючи її часткове танення. З-за цього слайм липне до рук сильніше.

Ще одна причина прилипання слайма до рук – купівля низькоякісної вироби в сумнівному кіоску. Враховуючи, що лизун тривалий час контактує зі шкірою дитини, краще не купувати хендгамы на вулиці, в переходах і несертифікованих магазинах.

У фірмовому ігровому магазині вартість лизуна вище, але до іграшки з такого місця додається сертифікат якості та безпеки.

Що не так з саморобним слаймом

Саморобний хендгам може липнути до рук із-за недотримання рецептури, використання прострочених інгредієнтів, які втратили свою властивість.

Прострочені компоненти додавати неприпустимо. Багато компоненти лизуна шкідливі самі по собі при тривалому контакті. Якщо у них закінчився термін придатності – посилюється ризик алергії або попадання бактеріальної інфекції.

Як прибрати зайву клейкість

Найпростіший спосіб – викинути хендгам і приготувати або купити новий. Багато хто так і надходять, оскільки не знають способів врятувати іграшку, а також турбуються за безпеку гравців з лизуном дітей. Насправді липкість слайма – результат фізичних змін, які безпечні і при наявності необхідних інгредієнтів легко звертаються назад.

Рослинна або косметичне масло

Щоб слайм перестав липнути, можна вимішати його з чайною ложкою будь-якого косметичного масла. Рослинна дасть такий же ефект, але після його використання лизун швидко зіпсується, покрившись цвіллю.

Не варто застосовувати рослинні олії, якщо планується використання іграшки більше двох днів після «лікування».

Сода

Слайм можна відновити за допомогою соди. Для цього половину чайної ложки порошку треба розчинити в столовій ложці води і замішати з цією сумішшю слайм. Якщо він не став менш липким – потрібно звернутися до інших способів реанімації. Велика кількість соди призводить до того, що іграшка втрачає свою тягучість.

Крохмаль

Додати в слайм половину чайної ложки крохмалю, перемішати, залишити на півгодини. Перевага крохмалю в тому, що процедуру з ним можна проводити кілька разів до тих пір, поки хендгам не перестане липнути і залишати плями на руках.

Мильні засоби

Сильно липнущий до рук хендгам заливають столовою ложкою рідкого мильного кошти. Не підходить мило, натерте на тертці, прострочене, а також те, що зіпсувалося з-за неправильного зберігання. Слайм після замішування залишають на півгодини, а потім розминають протягом 10-15 хвилин, поки він не перестане липнути до рук.

Борна кислота

Це речовина поверне пружність лизуну. Додавати 3% розчин борної кислоти потрібно по краплям, використовуючи для цього піпетку. При додаванні великої кількості кислоти лизун втрачає в’язку консистенцію і стає схожим на камінь. Грати з таким слаймом неможливо.

Відпочинок і холод

Перед застосуванням інших методів потрібно помістити лизуна у закритий контейнер і поставити в холодильник на нижню полицю. Хендгам має властивість відновлюватися самостійно після ігор з ним. Два-три дні відпочинку – і він знову буде готовий до використання.

Якщо після цього липкість збереглася – потрібні крохмаль, мило чи інші засоби.

Що робити, щоб лизун не ставав липким

Дві основні причини липкості – бруд і тепло рук. Щоб запобігти підвищену пластичність, необхідно:

  1. Не грати більше 2-3 годин поспіль.
  2. Поза грою зберігати в герметично закритому контейнері в прохолодному місці (на нижній полиці холодильника).
  3. Не кидати на стіни і брудну підлогу, мити руки перед грою, не витирати піт про лизуна.

Дотримання правил зберігання та застосування іграшки продовжить термін її життя. Заводський слайм розрахований на 1-2 тижні використання, саморобний приходить в непридатність через 1-3 дні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради