Чорний кіт в хаті: прикмети, добре чи погано, якщо приблудився або забіг

Кішки чорного кольору – предмет забобонів багатьох народів. Одні прикмети про чорного кота в будинку обіцяють удачу, а інші – нещастя. Щоб з’ясувати, чи добре чи погано тримати тварину з чорною шерстю, потрібно врахувати безліч обставин. Забобонні люди стверджують, що прибившийся до оселі кошеня принесе матеріальне благополуччя. Але якщо він не переймається довірою до нового господаря, це погана прикмета. В залежності від обставин, кішка стає передвісником як позитивних, так і негативних подій.

Які позитивні події чорна кішка приносить в будинок

З-за незвичайного забарвлення з чорними кішками пов’язують як погані, так і хороші прикмети. Забобонні люди стверджують, що кошеня такої масті – прекрасна захист будинку від злих духів і недоброзичливців.

5 причин завести чорного кота:

 • Принесе щастя. Вусаті уособлюють удачу і благополуччя. Тому перш ніж вселитися в новий будинок, на поріг за традицією пускають кошеня. Вважається, що він встановлює зв’язок з домовиком і просить його бути прихильним до господарів.
 • Усуває захворювання. Багато хто помічав, що якщо у господаря щось болить, кіт лягає саме на це місце. Тварина відчуває, що зі здоров’ям проблеми, і намагається позбавити від недуги. Тому якщо чорна кішка прийшла і лягла на ногу, груди, руку або живіт, не женіть її, це гарна прикмета.
 • Захист від магічного впливу. Якщо до вас приблукав котик, не поспішайте його проганяти. Тварина володіє магічними властивостями і виконує функцію оберегу. Навіть якщо у вас є недоброзичливці, які наводять порчу, тварина відверне біду. У деяких випадках вусатий приймає удар на себе і захворює. Якщо ви допоможете чотириногому поправитися, він неодмінно віддячить вас захистом від заздрісників і недобрих людей, що практикують магію.
 • Перешкоджають пропажам. Коти з будинковими на короткій нозі, тому з появою вусатого мешканця в будинку раптова пропажа шпильок, годин, ножів і інших предметів припиниться.
 • Здавна котячим приписують надприродні здібності, тому вони вважаються містичними створіннями. Особливою силою володіють тварини чорного забарвлення, які виганяють з дому злих духів та відображають негативну енергію ззовні.

chorniy k t v hat Чорний кіт в хаті: прикмети, добре чи погано, якщо приблудився або забігПозитивні прикмети, пов’язані з чотириногими:

 • кішка прибилася до дому – до поліпшення матеріального становища, успіхів у бізнесі, підвищення на роботі;
 • кіт вилизує лапу і муркоче – швидко заробите гроші на заплановану дорогу покупку, скоро пройдуть матеріальні труднощі;
 • вуличний кіт намагається забігти на кухню – незабаром надійде приємна звістка, яку ви захочете відзначити в колі близьких за сімейним столом;
 • тварина ” встрибнула на підвіконня – чекайте приємних гостей або вигідних знайомств на роботі;
 • кіт чхає – заздрісники перестануть плести проти вас інтриги чи вирішаться важкі питання на роботі;
 • вусатий точить кігті об одвірок – недавні справи увінчаються успіхом чи прийде підтримка зі сторони, якої ви не чекали.

Адепти магічних вчень стверджують, що чорний кіт – символ життєвої енергії, матеріального благополуччя. Котячі очі можуть побачити те, що не дано людям. Якщо тварина любить спати строго в певному місці будинку, значить, там найбільше скупчення позитивної енергії.

Грайливість, муркотіння і спроби пригреться на руках господаря – хороша прикмета. Кішка намагається сповістити про наближення позитивних подіях, що стосуються роботи або сім’ї.

Чому чорний кіт – погана прикмета

Історики стверджують, що страх перед чорними кішками небеспочвенный і зародився ще в доісторичні часи. Раніше представники котячих були в десятки разів більше сучасних домашніх вихованців. Тому у харчовому ланцюжку чоловік стояв нижче шаблезубих тварин, які процвітали ще в олігоцені – 28 млн років тому.

Часи царювання грізних хижаків давно пройшли, а страх залишився. На думку вчених, це і стало причиною появи негативних прикмет, пов’язаних з кішками. У спробі навести жах на оточуючих, відьми стали заводити тварин чорної забарвлення – котів, воронов, – натякаючи на зв’язок з темними силами. Це зміцнило віру людей в те, що чорний кіт в будинку – це погана прикмета.

Негативні прикмети про чорну кішку в будинку:

 • перебігає дорогу – намічені плани не здійсняться або виникнуть непередбачені проблеми;
 • постійно нявкає – у когось з домашніх будуть проблеми зі здоров’ям;
 • сичить на своїх господарів – друзі або партнери по роботі підведуть вас у важку хвилину;
 • збити тварину машиною – до швидкої смерті когось із близьких, до руйнування сім’ї.

Можна вірити або не вірити в прикмети, але у котячих є шосте почуття. У разі наближення біди тварина стає неспокійною і намагається попередити господарів про прийдешні неприємності.

Але попередження та залучення нещасть – різні речі, тому у випадку неприємних пригод не варто звинувачувати у всьому пухнастика.

До чого приходить кіт під вікно:

 • на роботі виникнуть труднощі;
 • до хвороб;
 • прийдуть непрохані гості;
 • близька людина зрадить вас.

Негативні прикмети про котів чорного забарвлення дуже перебільшені. Марновірство підігрівається страхами, які є у кожного. Одні бояться хвороб, другі – зради, а треті – бідності.

Тільки деякі прикмети подмечались століттями, але більшість з них стали плодом уяви людей. Чорні коти можуть попереджати про прийдешні проблеми. Але їх причиною стає не тварина, а дія або бездіяльність самої людини. Коти ж володіють високою эмпатичностью і не бажають своїм господарям нічого погано.

Прикмети про чорних котиків з різних країн

Інтерпретація образу, прикмети і забобони про чорних котів в різних країнах і культурах відрізняються. У переказах і легендах Західної Європи говориться, що по ночах і в повний місяць тварина брало людський вигляд, щоб виконати доручення тих, хто послав їх на магів і відьом. У Середні віки більшість прикмет, пов’язаних з чорними котами, носило негативний характер. З-за забобонів і страху люди стали вбивати нещасних тварин.

За іронією долі, вбивство чорних котів виявилося поганою прикметою. Через скорочення популяції кішок кількість щурів і мишей, які є переносниками хвороб, збільшилася. За знищення чорних пухнастиків середньовічні люди поплатилися тисячами життів. Через деякий час бубонна чума вразила від 30 до 60% населення країн:

 • Центральної та Південної Європи;
 • Близького Сходу;
 • Північної Африки.

У Великобританії вважають, що прикмета про чорну кішку не може бути поганою. У англійців тварина є символом успіху, матеріального благополуччя. У Північній Ірландії чорним котам приписують магічні властивості. Ірландці вважають, що чотириногий захищає будинок від нечистої сили. Випадково приблудившееся тварина – хороша прикмета, яка обіцяє процвітання, сімейне благополуччя.

У Західних культурах до чорного кошеняти досі ставляться неоднозначно. Одні вірять, що тварини чорної масті – помічники відьом і чорних магів. Прикмети і забобони, пов’язані з чотириногим, залежать від обставин:

 • намагається проникнути в будинок – до розбрату в сім’ї;
 • сидить на порозі – до неприємних известиям;
 • нявкає на ганку – чекайте грошових витрат;
 • вылизывается біля дверей – недоброзичливець готується зробити гидоту.

Як стверджують історики, страх перед чорними котами зародився дуже давно. Германські племена вірили, що навіть побачити тварину здалеку – погана прикмета. Вважалося, що кіт є передвісником смерті. У зв’язку з успішними здобутками племен, забобони і прикмети, пов’язані з чотириногими, перекочували в Європу.

Стародавні єгиптяни ставилися до чорних котиків з великою пошаною, про що свідчать дійшли до нас відомості про богиню Бастет – жінки з котячою головою. Єгиптяни до того любили чорних котів, що після смерті муміфікували їх. Якщо жерці бачили, що хтось штовхнув тварина, йому загрожувала страта:

 • побиття палицями до смерті;
 • повішення;
 • патрання;
 • обезголовлення.

У Японії з котами чорної масті пов’язані тільки позитивні прикмети. Тому в багатьох сувенірних магазинчиках продаються симпатичні статуетки Манэки-неко – порцелянові фігурки котика, які є талісманом. У разі придбання талісман принесе власнику тільки щастя. Тому його нерідко називають котом удачі або грошовим котом.

Багато вірять, що чорний пухнастик володіє магічними властивостями, але їх не варто боятися. Моряки пов’язують з твариною тільки позитивні прикмети. Для залучення удачі і запобігання аварії моряки і рибалки брали чотириногого з собою в плавання.

Як визначили американські дослідники, чорних кошенят і кішок рідше забирають з притулків, ніж тварин іншої масті. Але мало хто знає, що після нетривалого періоду цих тварин присипляють.

Чорний колір – випробування для кішки, яка не може протистояти людських забобонів і відновити свою репутацію. Тільки із-за вмісту в шерсті еумеланіна – чорного пігменту – чотириногий в 1880-х роках став мимовільним співучасником страшних справ анархістів, які зробили його своїм символом. Масла у вогонь підлили псевдомаги, які тримали котів лише для антуражу. Але тепер зрозуміло, зроблено це лапками тваринного або все-таки руками людей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради