Оберіг Чур: значення слов’янського символу

Люди у всі часи хотіли захистити будинок, сім’ю від пристріту, хвороб, всякої нечисті. Щоб привернути удачу, жити в достатку і світі, вони використовували амулети. Особливе місце серед слов’янських талісманів займає оберіг Чур. Це могутній захисник, але він корисний не всім.

5fa2ea149d44afec0a2d5f67bbd7c0a5 Оберіг Чур: значення словянського символу

Як виглядає оберіг Чур

Старовинний слов’янський оберіг – Сторож, Чур, Бог Межу між світом живих і мертвих, Зберігач кордонів земних і небесних. Його роблять з різних матеріалів. Амулет випилюють з дерева, вишиті на тканині. Такий талісман відливають із срібла, золота, латуні і бронзи, вирізують на металевій основі, ліплять з глини.

Два варіанти виготовлення магічного амулета Чур:

 • Плоский схематичний малюнок на металі, глині або деревині. Цур виглядає як стилізоване зображення людини, що стоїть, подбоченясь, зігнувши руки в ліктях і уперши кулаки в пояс. Верхня частина фігури (голова, тулуб, руки) складена з трьох ромбів однакового розміру, переплітаються з прямими лініями, що йдуть вниз. Ці смуги імітують ноги.
 • Об’ємна глиняна або дерев’яна фігурка бога Чура. Вона являє собою статуетку вусатого старця з довгою бородою і волоссям. В його ногах розташувався кіт. Слов’яни не робили ідолам окремо ноги і руки. Фігуркам надавали форму циліндра, на якому вирізали риси обличчя, одяг, руки та інші деталі.

Оберіг роблять тільки вручну.

Таку роботу доручають людині з чистим серцем і добрими помислами. Перш ніж використовувати талісман, потрібно вдихнути в нього душу – прочитати спеціальний змова.

Історія появи символу

Чур не належить до верховним язичницьким богам, це божество з нижчого пантеону. Про його появу і значенні розповідає слов’янський міф. У великого Сварога був онук по імені Чур. Після створення Землі головний Бог послав його до людей, щоб той по справедливості виділив кожній людині земельний наділ для ведення господарства.

Коли Бог спустився на землю, то почув зі всіх сторін гучні вигуки: «Чур, моє! Чур, це мені!» Люди намагалися перекричати один одного, щоб отримати більший шматок землі. Щоб припинити чвари, Цур наказав встановити на межі наділів дерев’яні стовпи. Нікому не дозволялося переставляти ці віхи без згоди господаря.

Надалі слов’яни почали вирізати на прикордонних стовпах символ бога Чура. Сакральне зображення відлякувало нечисть і попереджало, що у слов’ян є могутній покровитель. З часом люди стали робити натільні обереги, які давали захист від прокляття, псування, оберігали будинок і сім’ю, охороняли майно.

У народі склалася ще одна легенда. Військо могутнього Велеса розділилося на два табори – одні побажали залишитися на небесах, інші вирішили оселитися на Землі, щоб допомагати людям, оберігати їх від сил зла. Ватажком останніх став Чур.

6568f044f89bb1b4029215dbe855aa40 Оберіг Чур: значення словянського символу

Значення оберегу

У часи язичництва Цур був одним з найбільш шанованих Богів. Він керував усім живим, стояв на кордоні двох рубежів – Яви і Нави, захищав людей від темних сутностей. Вважалося, що без допомоги цього Бога душа людини буде беззахисна, а будинок відкритий для бід, хвороб і нечисті.

У минулому люди вірили, що Цур володіє незвичайною магічною силою. Він керує чортами і будинковими. Якщо в будинку коїлося недобре – билася посуд, пропадали речі, звали на допомогу Сторожа.

Цей Бог охороняє не тільки будинок і господарство. Він оберігає людську душу. Таку ж силу має амулет Цур, його основне значення – захист. Оберіг використовували ще в часи Київської Русі.

Тоді люди боялися гніву Чура, тому строго дотримувалися домовленості (навіть усні), виконували дані зобов’язання. До допомоги Сторожа зверталися волхви. Вони носили амулет з зображенням такого божества, тому що без нього не могли відкривати майбутнє і виконувати магічні обряди.

Власник такої сакральної речі має незримого заступника.

Це дає йому почуття впевненості, допомагає здобути фінансову незалежність. Оберіг підійде для очищення будинку, якщо в ньому хтось помер, тяжко хворів або люди відчувають себе незатишно, переживають безпричинний страх.

Слово «Чур!» вважається магічним. Його часто використовують у значенні «відгородитися, захистити себе колом, не підпустити до себе нечисть».

Вплив талісмана на людину

Ім’я цього Бога дійшла до наших днів. Діти використовують його в іграх, а дорослі говорять «Цур мене!», щоб захиститися від злих і недобрих побажань. Магічною силою володіє саме це слово.

Ще краще працює давній слов’янський амулет. Він має такий вплив на людину та її долю:

 • захищає житло та його мешканців від родової пристріту, прокльонів, істот з потойбічного світу;
 • захищає людську душу від злих духів;
 • захищає будинок від пожежі, затоплення;
 • привертає достаток, благополуччя;
 • мирить родичів;
 • проганяє нав’язливі думки;
 • допомагає знайти роботу, зробити кар’єру;
 • захищає сім’ю від розорення, злиднів та інших негараздів;
 • не пускає в будинок злодіїв, захищає від аферистів і шахраїв”;
 • очищає житло від негативу, привидів, інших істот зі світу Нави;
 • не дає неповнолітній дитині потрапити в небезпечну компанію;
 • захищає від зазіхань на власність (допомагає виграти справу про спадщину, суперечки з сусідами про межі присадибної ділянки).

Якщо людина заробляє гроші нечесним шляхом, обманює партнерів і покупців, оберіг принесе йому збитки.

cd78b937cc897b9081d3aac9e68030e0 Оберіг Чур: значення словянського символу

Кому підходить слов’янський оберіг

Амулет Сторож підходить людям різної статі та віку. Він стане у пригоді дорослим і дітям. Такий талісман ніколи не заподіє зла.

Користь талісманів Чур:

 • Для чоловіків – допоможе у фінансових справах, питаннях, пов’язаних з нерухомістю та іншим майном, що не дасть зробити фатальну помилку.
 • Для жінок – зміцнить шлюб, підтримає духовний зв’язок між матір’ю і дитиною.
 • Для дівчат – візьме під захист.
 • Для дітей – захистить від заздрісних поглядів, псування, поганого впливу. Вбереже від нещасного випадку.
 • Для бізнесменів – збільшить прибуток, допоможе знайти надійних партнерів, укласти вигідну угоду, перемогти в боротьбі з конкурентами. Підприємець, який носить такий амулет, ні за що не збанкрутує.

Підтримка Чура з особливою силою відчувається у важкі періоди життя.

Талісман позбавляє від злості, змушує забути про завданих образи, підказує вихід зі складної ситуації.

Але на допомогу амулета може розраховувати тільки щира, добра і чуйна людина, що не бажає іншим зла. Оберіг сприяє працьовитим, наполегливим людям, яких не лякають труднощі і не зупиняють перешкоди.

Амулет не підходить колекторам, злодіям, любителям азартних ігор. Якщо людина вирішить використовувати магічну силу Чура, щоб заволодіти чужим майном, привласнити те, що належить іншим, то на нього впадуть нещастя і біди. Цей талісман можна використовувати для ритуалів чорної магії, отворів і інших обрядів, спрямованих на шкоду людям, адже Чур – бог справедливості.

a73d0943334139c580930dd90a7a6178 Оберіг Чур: значення словянського символу

Правила використання

Щоб амулет Цур працював на повну силу, потрібно правильно його використовувати:

 • Куплену або зроблене самостійно фігурку або знак Бога Чура постійно носите з собою у вигляді натільної прикраси – брелока, підвіски. Можете покласти талісман у полотняний мішечок. Тримайте його у внутрішній кишені одягу.
 • Не виставляйте оберіг напоказ і не розповідайте, що це ваш захисник, інакше він втратить магічну силу.
 • Не передавайте власний амулет іншим людям (навіть кревним родичам). Розлучившись з господарем, він втратить з ним енергетичний зв’язок і перестане працювати.
 • Не знімайте оберіг на ніч. Він захистить від страшних сновидінь.
 • Для охорони житла повісьте фігурку Чура навпроти вхідних дверей або прикріпіть на віконну раму всередині приміщення.

Час від часу підзаряджайте оберіг. Для цього сім разів пронесіть амулет над полум’ям палаючої свічки праворуч, ліворуч і назад. Подумки уявіть, що негативна енергетика згорає і розсіюється, як дим. По закінченні обряду свічку викиньте.

Для очищення талісмана підійде ще один метод. В ясний день винесіть його на вулицю і підставте під прямі сонячні промені.

Православній людині дозволяється носити цей амулет, але хрестик і язичницький оберіг повинні бути на окремих ланцюжках.

Якщо потребуєте допомоги Чура, доторкніться до амулету і скажіть такі слова:

 • При небезпеці: «Цур мене!», тобто попросіть у Бога охорони: «Цур, побережи мене».
 • Якщо хтось скаже в адресу погане слово, побажає біди, зачурайте його: «Цур тобі на язик!» Після цих слів сказане не збудеться.
 • Якщо знайшли цінну річ і не хочете ділитися з іншими, промовте: «Чур, моє!» Добрий Бог збереже знахідку в таємниці.


Цур постійно доглядає за людством. Це покровитель кордонів, домашнього вогнища, охоронець добра і сторож душ. Найбільшою силою володіє срібний амулет з зображенням такого божества. Якщо будете ставитися до нього шанобливо, дбайливо зберігати, вірити в його силу, то він нікому не дасть вас образити – ні живим людям, ні «прибульців» з паралельних світів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради