Пральна машина не віджимає: причини, що робити

Ситуація, коли пральна машина не віджимає воду, знайома багатьом домогосподаркам. Причина несправності може полягати у неправильному виборі програми, забрудненні зливної системи або поломки електронних частин пристрою. При виникненні несподіваної ситуації потрібно перевірити правильність вибору режиму або відповідність обсягу заповнення барабана білизною, на який розрахована програма. Якщо в цих питаннях все нормально, то рекомендується звернутися в сервісний центр або викликати майстра на дім.

cedb5c57050e2a560f366546236feaa5 Пральна машина не віджимає: причини, що робити

Можливі причини

Перевага білизни

В керівництві по експлуатації пральної машини вказується максимальна вага речей, які можна завантажувати для кожного режиму. Недотримання правил призводить до передчасного зносу мотора і підшипників барабана.

Пральна машинка не віджимає воду з багатьох причин. Це може бути недотримання керівництва з експлуатації або серйозні поломки. Частою помилкою домогосподарок є перевантаження СМА. Кожна з програм може якісно випрати визначений в інструкції кількість білизни. Якщо не дотримуватися цих правил, то машинка може не запуститися або зупинити роботу під час прання. В такому випадку достатньо розділити білизну на 2 частини і випрати окремо.

Невідповідна програма

b407238488f6adb2418040b34eaa172d Пральна машина не віджимає: причини, що робитиФункції пральної машинки дозволяють вибрати режим прання без віджимання, при цьому речі залишаються повністю мокрими.

Сучасні пральні машини мають кілька режимів роботи, кожному з яких відповідає наявність або відсутність додаткових функцій і температура нагрівання води. Прання делікатних тканин передбачає відключення віджиму або мінімальне його виконання. Випрані речі залишаються повністю мокрими, а з барабана вода зливається після вилучення прання. Випадковий вибір такої програми або натискання кнопки «Робота без віджимання» призводить до того, що машинка не вичавлює білизна. Якщо причина несправності полягає у виборі неправильної програми, то достатньо включити режим зливу і віджимання. Після цього машинка автомат закінчить прання і відіжме речі до напівсухого стану.

Поломка зливного насоса

Проблеми з системою зливу також провокують те, що пралка не віджимає. Скупчення сміття або сторонніх предметів в зливному патрубку призводить до утрудненого звільнення барабана від зайвої рідини. Тому так важливо перед кожним пранням перевіряти всі кишені на наявність у них монет, ґудзиків або інших аксесуарів. Ознаками виходу з ладу зливного насоса є такі прояви:

  • програма прання закінчується передчасно;
  • злив рідини відбувається шумно;
  • чергування повноцінного віджиму з його припиненням на різних режимах.

Несправність електродвигуна

d498e7495b13f280ade6c5a7c22e08c6 Пральна машина не віджимає: причини, що робитиЯкщо вийшов з ладу двигун, необхідно звернутися до майстра і визначити серйозність поломки.

Якщо пральна машина перестала віджимати воду, то це може бути сигналом виходу з ладу двигуна або його складових. Майстер огляне запчастину і визначить, який обсяг роботи потрібно виконати. Ремонт електродвигуна може зажадати заміни таких частин:

  • графітові щітки;
  • деформовані ламелі;
  • весь електродвигун.

Досвідчені майстри при виборі нових графітових щіток звертають увагу на модель двигуна, так як кожен виробник використовує для своїх машин певний тип запчастини. Неправильно підібрані змінні деталі призводять до виходу з ладу всього електродвигуна.

Зламався модуль

У машинках електронного типу управління часто виходить з ладу «мозок» приладу, спеціальна плата або програматор, який відповідає за передачу інформації про необхідність злити воду і віджати білизна. Виходом з такої ситуації є заміна модуля або його перепрограмування. В домашніх умовах самостійно зробити таку операцію досить важко, тому вдаються до допомоги майстра сервісного центру.

Поломка Тена

edd0effa7b768a6daa9149cbf06e679a Пральна машина не віджимає: причини, що робитиПоломка Тена призводить до відключення функції віджимання, так як рідина не набирає потрібну температуру.

Несправність нагрівального елемента не дозволяє воді набрати потрібної температури. Це призводить до передачі інформації на електронний модуль про відключення режиму віджиму. Для перевірки ТЕН витягується і оглядається на наявність зовнішніх пошкоджень. Тестування запчастини включає перевірку його роботи на різних режимах роботи.

Нерівномірний розподіл речей

У машинках, які мають режим контролю дисбалансу, в процесі віджимання білизни спостерігається зменшення вібрації і шуму. У звужених моделях при відсутності такої функції речі рівномірно розподіляються завдяки реверсивним руху барабана. Якщо білизна з якихось причин збився в клубок, то віджим не працює або проводиться на низьких швидкостях або програма завершується.

Поломка таходатчика

Регулярний перевантаження пралки зайвим білизною призводить до того, що прилад працює на резервної енергії. При таких умовах експлуатації збільшується навантаження на таходатчик. З часом він може вийти з ладу. Так як ця запчастина відповідає за регулювання кількості обертів барабана, то її поломка призводить до порушення в процесі віджимання білизни. Діагностика і ремонт таходатчика включає такі процеси:

  • перевірка запчастини на наявність механічних пошкоджень;
  • справність кріплення;
  • поломка всього елемента за умови відсутності цілісності попередніх частин.

Зламався пресостат

11d7e58fcbaccfbe80a8b98c2ce75013 Пральна машина не віджимає: причини, що робитиПоломка датчика рівня води призводить до того, що не включається злив і білизна залишається мокрим.

Причиною того, що не включається злив води і СМА не віджимає білизна, фахівці називають несправність датчика, що відповідає за подачу інформації про рівні води в барабані. Цю частину ще називають пресостатом. Електронний модуль не отримує достовірних відомостей про стан наповнення машинки водою і не посилає інформації про необхідність її злити і віджати. Майстер допоможе провести заміну несправної деталі або її налаштування.

Що робити?

Якщо машинка не віджимає воду, то майстри рекомендують перевірити, закінчилося гарантійне обслуговування пристрою. Ремонт приладу, який знаходиться на гарантії, повинен робити сервісний центр безкоштовно. Старі машинки якщо є спеціальних навичок можна спробувати відремонтувати в домашніх умовах. Чистку зливної системи або врегулювання обсягу білизни можна самостійно, а діагностика і заміна електронних частин приладу проводиться досвідченим майстром.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради