Чим відтерти бітум з одягу: ефективні засоби

Забруднитися в бітум може не тільки людина, що займається ремонтом доріг, але і випадковий перехожий, що ступила на свіже покриття відремонтованого асфальту. Таке пляма на одязі вважається трудновыводимым, але відіпрати бітум все ж можливо, головне, знати ефективні засоби, які це зроблять швидко і якісно. Можна скористатися як магазинними препаратами, так і рецептами з народу.

0b4c3e6068e450aab3bb082b76b56164 Чим відтерти бітум з одягу: ефективні засоби

Що це і в чому складність усунення?

Бітум — це смолистий матеріал, який використовується для прокладки і ремонту доріг, більше знайоме це слово під назвою асфальт. До його складу входять вуглеводні й інші органічні хімічні сполуки. Існує у вигляді природних покладів. А також може виготовлятися штучним шляхом — методом перегонки деревини вугільної смоли. Відноситься до групи нафтових продуктів.

Коли в’язке смолиста речовина потрапляє на одяг, то воно має властивість дуже швидко абсорбуватися в тканину і проникати всередину тканинних волокон. Пляма від бітуму на предмет гардероба виглядає неприємно — це чорний жирний розлучення, який різко кидається в очі своєю контрастністю. Виводити утворилося забруднення слід негайно, так як застарілі плями засихають і найчастіше вже не піддаються видаленню.

Правила видалення

Напевно, самим успішним виявиться усунення свіжих плям. Але якщо людина забруднився, а обробити забруднення відразу ж немає можливості, засмучуватися не варто, існує багато способів боротьби з цією неприємністю. Полегшать завдання подальшого усунення бітуму з одягу такі прості правила:

68364aa7aeb2fadcb09677aa18228d30 Чим відтерти бітум з одягу: ефективні засобиРослинний жир рекомендується наносити на свіжі сліди смоли.

  • Намагатися відтерти речовина відразу після його потрапляння на річ.
  • Постраждалий ділянку відразу обробити бензином або соняшниковою олією, це запобіжить розповзання плями з тканини, а з жирним слідом від цих інгредієнтів впоратися набагато легше, ніж з самим смолистим речовиною.
  • Якщо на одязі виявлено вже підсохлий асфальт, акуратно зішкребти верхній шар гострим ножем.
  • Перед тим як скористатися обраним плямовивідником, обов’язково провести тестування на реакцію тканини до нього. Речовина нанести на край виворітного боку і подивитися на результат.
  • Дотримуватися дозування кожного засоби і норми часу проведення процедур.
  • Якщо ні один метод не приніс бажаного результату, не потрібно поспішати утилізувати річ, варто віднести її в хімчистку, можливо, там за допомогою спеціальних засобів вдасться видалити забруднення.

Кожне пляма, як і кожна тканина, має свої особливості. Тому, перш ніж виводити бітум з одягу, потрібно чітко знати взаємодія обраного засобу для виведення плям на матерію забрудненого вироби.

Ефективні засоби

e9032a50b3d1fc77c431e179f68d4f9e Чим відтерти бітум з одягу: ефективні засобиТакож можна придбати спеціалізовані засоби для очищення.

Такий тип забруднення можна виводити як магазинними препаратами, які продаються в автомобільних крамницях (Tar Remover, Super DeGreasser, «Элтранс»), так і народними способами. Приклади:

  • Бавовняна тканина світлих тонів. Очистити бітум допоможе концентрований ацетон або розчинники. Чистити одяг таким токсичною речовиною слід на вулиці, попередньо убезпечивши себе рукавичками на руки і лицьовою маскою.
  • Синтетичні речі. Тканина не витримає агресивного впливу сильних токсичних препаратів, тому потрібно використовувати очищений бензин або гас. За допомогою м’якої губки, змоченою в засобі, обробити пляму. Річ випрати. Делікатні і світлі тканини для такого способу не підійдуть, застосування буде позитивним у випадках забруднення джинсів, вельвету, плащовки, шкірозамінника.
  • Делікатні тканини. Свіжа пляма з льону, шовку допоможе видалити звичайний миючий для посуду. Такі гелі активно розщеплюють жири і органічні речовини. Якщо забруднення ще не проникло в тканинні волокна, достатньо буде полити гелем пляма, залишити його на 30 хв. і випрати річ з порошком.
  • Тканина білого й світлого кольору. Ситуацію врятує вершкове масло. Взяти твердий молочний продукт, відрізати ножем від нього скибочку середньої товщини і втирати його в пляму, міняти масло по мірі його забруднення. Продовжувати до повного зникнення забруднення. Випрати в пральній машинці з застосуванням гелю для прання та засоби для посуду.

Якщо дуже постаратися, відмити бітум з одягу дуже навіть реально. Щоб видалити було більш продуктивним та ефективним, слід знати ще кілька хитрощів, які полегшать поставлене завдання. Перед процедурою очищення слід розкласти річ на столі і чітко окреслити цим краю забруднення. Варто відразу озброїтися ватяними паличками і ватою. Під пляма з виворітного боку можна підкласти паперову серветку. Якщо після одного способу видалення спіткала невдача, варто відразу ж скористатися іншим запропонованим варіантом.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради