Що означає знайти ключ або зв’язку: прикмети і забобони

Здавна люди вірили, що знайти ключ — сприятлива прикмета, яка обіцяє удачу та добробут. Однак така подія не завжди тлумачилося позитивно. Увага зверталася не стільки сам факт знахідки, скільки на місце і час виявлення предмета. Крім того, важливу роль відігравала і те, що відкривав знайдений ключик — машину або квартиру.

f6e6fb227e435035a4a251d75efe2ce2 Що означає знайти ключ або звязку: прикмети і забобони

До чого по прикметі знайти ключ

З давніх часів люди сприймали ключ як магічний атрибут, з допомогою якого проводилися містичні ритуали і обряди, а також робилися змови з метою залучення успіху і багатства в життя людини.

Знайти цей предмет вважалося знаком прийдешніх змін. Те, якими будуть події, залежало від місця виявлення. Наприклад, ця штучка, знайдена в стоячій воді, не обіцяла нічого доброго. Можливо, причина цьому — глибоке переконання у зв’язку таких місць з потойбічним світом. Виріб, выловленное в поточному водоймі, наприклад, у річці, обіцяє позитивні зміни в житті.

За народними прикметами, якщо людина знайшов ключі від будинку або машини, то його чекали:

 • багатство і успіх, якщо річ чиста і не стара;
 • прийдешня зустріч із супутником життя (для неодружених дівчат);
 • настання вагітності, якщо жінка знайшла цей предмет у сні;
 • вирішення складних життєвих ситуацій та проблем;
 • можливі неприємності та конфлікти, особливо якщо річ стара і брудна.

Це повір’я, що носять узагальнений характер. Більш точно передбачити, погані або хороші події настануть, дозволяло місце виявлення знахідки.

На перехресті

Поганою прикметою вважається підбирати чужі ключі, знайдені на перехресті. Перетин доріг здавна була місцем, на якому чаклуни залишають заговорені речі. Людина, що взяв такий предмет, ризикує «підібрати» порчу.

Якщо річ виявлена на перехресті, то краще пройти мимо і нічого не чіпати. В іншому випадку легко залучити в своє життя неприємності і біди — проблеми на роботі, конфлікти з близькими і друзями, фінансові втрати.

На дорозі

Згідно з народними прикметами, знайти ключ на дорозі — добрий знак, що обіцяє настання позитивних змін у житті. Людина розбереться з проблемами, що накопичилися, знайде вихід із складних життєвих ситуацій, вирішить фінансові труднощі.

Однак потрібно пам’ятати, що передбачення щастя здійсниться тільки тоді, коли людина підбере предмет, що лежить на рівній дорозі. В іншому випадку ознака не збудеться.

b7eaf1cf0115c685db15e6ac91162fff Що означає знайти ключ або звязку: прикмети і забобони

У водоймі

Ключ, виявлений в місці з поточною водою, наприклад, у річці або джерелі, вважається сприятливою ознакою. Така знахідка обіцяє чоловікам грошову прибуток, а жінкам успіх в особистому житті.

Погана прикмета — знайти ключ в стоячій воді, наприклад, в озері. Таку річ можна забирати собі. Вважається, що з допомогою магічного атрибуту і змов люди позбавляються від недуг. Після цього предмет зазвичай кидають у водойму, де немає течії. Підібравши знайдене виріб, людина ризикує привернути хвороби і біди у власне життя.

У лісі

За народним повір’ями металеві ключі, знайдені в лісі, обіцяють удачу. Конкретний зміст тлумачення такої прикмети залежить від місця, в якому знайдено виріб:

 • лежить у траві — зміни у професійному житті (наприклад, цікава робота);
 • виявлений на стежці — знайомство з новою людиною, який стане вірним другом;
 • висить на гілці чагарнику або дерева — майбутня зміна місця проживання.

Сприятливий знак — знахідка ключа під каменем. Це означає наступ в житті людини світлої смуги і легкого вирішення наявних проблем.

Іржавий

До старих ключів ставлення в народі неоднозначне. Виявлення покритого цвіллю і іржею предмета — поганий знак. Таку знахідку підбирати не варто, це загрожує проблемами зі здоров’ям і конфліктами в сім’ї.

Якщо ж пощастило знайти іржавий старовинний ключ цікавої форми, то така річ приносить удачу. Людину чекає радість, отримання несподіваною прибутку, наступ світлої смуги в житті. Однак щоб «пророцтво» збулося, потрібно підібрати предмет і забрати з собою, забравши додому і заховавши подалі.

19168328fa984ff8f3209a3e7865768c Що означає знайти ключ або звязку: прикмети і забобони

Зламаний

Виявлення зламаного ключика не обіцяє нічого хорошого. У народі вважалося, що знайдений в такому стані предмет принесе тільки неприємності. Можливо, з’являться проблеми в професійному житті або незлагоди в родині. Єдина втіха — труднощі не триватимуть довго.

Несприятлива ознака — намагатися відкрити двері пошкодженим ключем. Згідно з народними повір’ями, таким чином власник будинку притягує неприємності до власного помешкання.

Від квартири

Найчастіше людині трапляється знайти чужий ключ від квартири. Це вважається сприятливим знаком, що обіцяє настання щасливого періоду в житті, удачу та вирішення проблем.

Якщо виявлені ключі від квартири у хорошому стані, це також сприймається як провісник щастя і радості. Вважається, що людини, що знайшла річ, скоро чекає переїзд на нове місце.

Народні забобони позитивно говорять про втрачених і потім виявлених своїх ключі від квартири. Згідно з прикметами, у цьому випадку людини також чекає щастя, удача і багатство.

Від машини

З приводу виявлених ключів від чужого автомобіля існує дві протилежні за змістом теорії.

За народною прикметою знайти таку річ — до щастя і удачі. Разом із знахідкою ключів від машини до людини притягнуться і гроші. Можливо, це виявиться в отриманні несподіваною прибутку, на яку можна зробити велику покупку і придбати давно бажану річ.

Противники позитивного значення прикмети стверджують, що підбирати таку знахідку небезпечно і загрожує наслідками. Річ могли не просто втратити, а викинути спеціально (якщо машина, наприклад, викрадена). В такому випадку «щаслива» знахідка точно обернеться неприємностями.

a1b68e5b699cf667650d1079ca4841d2 Що означає знайти ключ або звязку: прикмети і забобони

Якщо відшукали цілу в’язку

Трапляється, що людина знаходить на вулиці не один, а кілька ключів. Народні прикмети тлумачать така подія як провісник майбутньої удачі. При цьому знайшов очікує:

 • легке вирішення проблем;
 • успіх у професійній діяльності;
 • отримання прибутку та покращення фінансового становища;
 • зміцнення взаємин у сім’ї.

Якщо в’язку ключів знайде неодружений хлопець чи незаміжня дівчина, то це ознака скорої зустрічі з майбутнім супутником життя, набуття міцних відносин і подальшого весілля.

Один зламаний предмет у виявленому комплекті сприймався людьми як застереження. Можливо, людині слід уважніше ставитися до нових знайомств і вибору друзів. Не зайвою буде обачність у професійній діяльності, наприклад, при укладанні угод і підписання контрактів.

Час знахідки

Ключі здавна користувалися містичної славою. Народні прикмети пояснювали виявлення цього предмету по-різному. Значення залежало від місця, на якому знайдений предмет. Важливим вважалося та час знахідки:

 • Вранці — повір’я пророкували успіх у справах, фінансовий прибуток.
 • Щасливим знаком вважалося знайти річ (особливо нову) днем. Це сприймалося як ознака майбутніх позитивних змін у житті.
 • Вечірня знахідка не обіцяла нічого доброго. Людині слід проявляти увагу і обережність, щоб уникнути проблем в справах і фінансових втрат та не стати жертвою шахраїв.

d465cec4d377542e89b33b90a66a34f0 Що означає знайти ключ або звязку: прикмети і забобони

Що робити із знахідкою

Знайшовши металевий ключ, потрібно звернути увагу на місце виявлення. Такий підхід допоможе зрозуміти значення речі і визначити, до добра це чи до неприємностей.

Якщо місце — безпечне, з точки зору езотерики, потрібно взяти ключ і покласти в сумку або у відділення гаманця. Коли знахідка обіцяє успіх, то краще, якщо щасливий талісман завжди буде поруч з людиною, яка його виявила.

Перш ніж використовувати знахідку в якості амулета або оберега, рекомендується провести чистку ключа, щоб нейтралізувати енергетику попереднього власника. Для цього виріб:

 • прожарюють вогнем (краще церковним);
 • очищають під проточною водою;
 • закопують на 24 години в землю.

Такі дії допоможуть позбутися від впливу колишнього господаря, а також прибрати накопичений на ключах негатив. В якості додаткової міри радять перев’язати знахідку стрічкою червоного кольору.

Ключ володіє містичною силою, здатною притягнути як добро, так і зло. Тому при виявленні такої магічної речі слід проявити пильність і з’ясувати значення знахідки. Тільки після цього можна використати предмет як оберіг або талісман удачі. І, можливо, позитивні зміни в житті не змусять себе чекати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради