Прикмета: лисиця перебігла дорогу, до чого зустріти тварина

Рудий звір багато століть живе в народних казках і переказах, уособлюючи собою образ хитрості, спритності та волелюбності. Але зустріти лисицю можна не тільки на лісовій галявині – звірятко може попастися водієві або прокрастися в поселення, перебігти дорогу або заглянути в будинок.

709465880ab04d123ff377b6e44dc6fb Прикмета: лисиця перебігла дорогу, до чого зустріти тварина

Прикмета: лисиця перебігла дорогу

Найчастіше з лисицею можна зіткнутися на дорозі, якщо та перетинає природні місця проживання лісової фауни. І поки шахрайка вважається твариною хитрим і підступним, зустріч з лисицею трактується по-різному в залежності від обставин:

  • якщо рудий звір йде вздовж дороги назустріч – швидше за все, незабаром очікується вдала перспектива, несподіваний хороший поворот у справах;
  • якщо лисичка “супроводжує” людини – нехай і віддалік – значить, обраний напрям в житті або поточна затія правильні і прибуткові;
  • коли звір перебігає дорогу справа наліво – настають витрати, штрафи, невдалі вкладення, втрати або затримки прибутку;
  • якщо лисиця пробігла зліва направо – можливі сварки з близькими або неприємні знайомства, догану від начальства і інші соціально неприємні моменти.

Побачити лисячі сліди – такий же знак, тільки його результати можуть проявитися в ослабленій формі.

Особливо бояться котра перебігла лисиці автомобілісти. Серед водіїв вже багато років існує повір’я, що шахрайка, спричиняє проблеми на дорозі, тому, якщо тварина пройшлося по проїжджій частині, по можливості рекомендується зупинити машину і затоптати лисячий слід, зруйнувавши тим самим простягнуту нею нитку невдач.

Зустріти тварина на вулиці

Побачити лисицю власні очі в наші дні – дивина, тому сильніше стає прикмета. Кажуть, якщо лисичка вийшла з лісу і просто дивиться на зустрінутого людини – вона наділяє його успіхом і кмітливістю. А ось гнатися за лисицею не варто, інакше волелюбна тварина може відняти благословення в помсту.

Зустріти руду в незвичному місці – до оновлень, подорожам, успіху. А ось предки лисичку, що вийшла з лісу, не жалували. Все тому що здорові тварини тримали шанобливе відстань, а наблизитися до людини без страху могла тільки поранена або скажена особину. До речі кажучи, ветеринарна допомога звіру також може враховуватися як добрий вчинок і додати плюсів у карму – помічника чекає удача.

c4bd3cdaebf5e2dde2dca2857074ab4c Прикмета: лисиця перебігла дорогу, до чого зустріти тварина

До чого збити лисицю

Однією з найбільш сильних тривог автомобілістів частини забобонів вважається збити лисицю. Бажано подбати про тілі лісового мешканця і попросити вибачення у місцевого духу, а після в той же день зробити добру благочинну справу, щоб відновити баланс. Інакше винуватця можуть чекати неприємності на дорозі.

Віруючі люди вважають, що необхідно очистити машину після драматичного випадку на дорозі, щоб далі не відбувалося негативних подій.

Інші забобони

Крім інших, зустрічаються забобони про лісах, пов’язані з будинком. Лісових жителів нечасто побачиш поблизу людського вогнища. Вже багато століть тому вважалося, що рудий звір, який з’явився біля порога, приносить погані вісті про здоров’я, тому бажано пройти медичне обстеження або змінити підхід до лікування хронічних захворювань.

Практично ж лисиця загрожує хіба що домашньої птиці, і не дивно, що предки недолюблювали моторного звіра. Боятися треба тільки скажених. У старовину люди настільки боялися прибегавших з лісі звірят, що спалювали їх на вогнищах. Сьогодні ж тварину можна акуратно відловити – і надати йому медичну ветеринарну допомогу.

Ще один спосіб пов’язують із зверненням відьом в лис. Рудий колір волосся завжди вважався відьомською атрибутом. Зустріти лисицю на пустирі, пагорби, цвинтарі, руїнах вважалося нічим іншим, як свідченням чаклунства. Люди вірили, що відьми перевтілювалися в пухнастих створінь, щоб сховатися від сторонніх очей.

3722db7bc5b96f92142b636b0c7bd59c Прикмета: лисиця перебігла дорогу, до чого зустріти тварина

Лисиці вважалися супутниками шаманів, вони допомагали встановити контакт з духами лісу, чуйно знаходити стежку з снігу і обійти стороною небезпечні краю.

В умовах сучасності немає потреби довіряти кожній з прикмет про контакті з лісовою фауною. Якщо прикмети про принесеної удачі вас бадьорять – дивіться і радійте. У будь-якому випадку шанобливе ставлення до природи і мирне співіснування з нашими меншими братами підкріплюється не тільки повір’ями, але й здоровим глуздом. Тому будьте ласкаві – і удача завжди буде поруч.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради