Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Абсолютно всі товари мають етикетки різного змісту. Щоб відклеїти наклейку без слідів, доводиться витрачати чимало сил і енергії.

На сьогоднішній день розроблено досить багато способів, що дозволяють прибрати стікери з меблів, посуду, одягу, машини за допомогою професійних складів у вигляді розчинів, аерозолів, а також народних засобів, які знайдуться в будинку у кожної господині.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli34 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Чим видалити наклейку і сліди після неї

Всі знають, що краще всього видаляти плями відразу, поки вони не висохли. Інакше потім боротися зі старими слідами буде дуже складно і довго. Звідси виникає питання, чим відмити клей від наклейки, поки він не покрився пилом і брудом. В основному використовуються різноманітні професійні хімічні препарати, які можуть зіпсувати робочу поверхню. Тому спочатку необхідно випробувати засіб на малопомітній ділянці.

Щоб прибрати наклейки з меблів, одягу, скла або пластикових виробів, слід використовувати саме ті кошти, які призначені для конкретного типу поверхні. Наприклад, для одягу краще брати препарати, які не залишають після себе жирних слідів і не впливають на барвник.

З пластика і лакофарбових поверхонь стирати сліди клею розчинником ні в якому разі не можна, інакше можна зіпсувати виріб.

Крім того, брудна пляма можна по колу обклеїти скотчем, щоб залишки клею не потрапили на чисту ділянку меблів. При використанні бензину в приміщенні слід відкрити настіж усі вікна.

Професійні засоби

Професійні засоби, на відміну від народних, допоможуть набагато швидше і краще змити шар клею з різних поверхонь.

Найбільш популярними і широко затребуваними є наступні засоби:

 1. Scotch Remover. Стирає сліди від стікерів, етикеток, а також скотча. До складу препарату входять особливі цитрусові масла, миттєво розчиняють плями від наклейок.
 2. Fine Glass. Призначений для чищення скляних поверхонь. Також засіб здатне видалити клейовий шар з посуду, металу і пластика.
 3. ASTROhim. Препарат містить спеціальні компоненти, які вступають у реакцію з забрудненням, розм’якшуючи його і розщеплюючи в кінцевому підсумку.
 4. Liqui Moly. До складу входять тільки натуральні компоненти, тому засіб безпечно для будь-якого виду поверхні. Допомагає видалити наклейку і сліди після неї з металу, пластмаси і скла.
 5. Profoam 2000. Може використовуватися для очищення будь-якого виробу, не має запаху. Відмінно прибирає плями від клею, масла та інших видів забруднення.

Такі препарати можна знайти і купити в будь-якому магазині, що спеціалізується на продажу побутової хімії.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli35 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Очищення пластикових поверхонь

Чищення пластикових поверхонь від залишків клею не забере багато часу і сил. Хоч пластик і не відноситься до делікатних матеріалів, але все ж є свої нюанси, які необхідно знати.

Потрібно бути вкрай обережним з використанням абразивних чистячих засобів, які можуть залишити подряпини на поверхні виробу. Також по можливості не варто брати розчинники, тому що деякі з них здатні залишити плями на пластиці.

Нагрів

Нагрівання вважається найбезпечнішим методом для очищення пластикових поверхонь від слідів клею. Для видалення забруднення потрібно фен.

Порядок дій:

 1. Нагріти ділянку з наклейкою феном.
 2. Видалити залишки етикетки будь-яким тонким предметом.
 3. Протерти виріб вологою серветкою.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli36 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Розчинник

При роботі з розчинником слід діяти обережно, щоб не зіпсувати пластиковий матеріал.

Що потрібно робити:

 1. Засобом змочити ганчірку.
 2. Нанести склад на брудний ділянку.
 3. Через п’ять хвилин виріб необхідно помити гарячою водою.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli37 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Арахісове масло

Від слідів клею дуже важко позбутися, тому часто використовується арахісове масло, яке за досить короткий період часу здатне впоратися з трудновыводимым плямою.

Як прибрати наклейку з пластику:

 1. Намазати потрібну ділянку маслом.
 2. Через десять хвилин змити залишки засобу за допомогою микрофибровой серветки і мильного розчину.
 3. Якщо пляма залишилося, то процедуру потрібно ще раз повторити.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli38 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

WD-40

Даний склад за досить короткий проміжок часу проникає вглиб забруднення, розпушуючи клейову основу, знезаражуючи і очищаючи поверхню.

Як користуватися WD-40:

 1. На відстані 10 сантиметрів від забрудненого місця розпорошити аерозоль.
 2. Зачекати 10 хвилин.
 3. Після цього засіб слід витерти вологою ганчіркою.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli39 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Ластик

Ластик допоможе видалити тільки свіжу пляму від клею, яке нешироко поширилося по поверхні матеріалу. Якщо з першого разу прибрати залишки наклейки не вийшло, то варто повторити процедуру ще кілька разів.

Алгоритм виконання роботи:

 1. Мокрою ганчіркою або губкою змочити брудну область.
 2. Витерти поверхню тканиною з грубими волокнами і дати добре просохнути.
 3. Після цього залишки етикетки необхідно стерти гумкою.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli40 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Вологі серветки

Вологі серветки видаляють тільки що з’явилося липке пляма. Звичайно, процес довгий, буде потрібно велика кількість серветок, але в кінцевому підсумку зусилля будуть виправдані.

Що потрібно робити:

 1. Взяти вологу серветку.
 2. Терти клейовий шар до тих пір, поки він не зникне.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli41 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Миючий засіб на основі цитрусової

Миючий засіб на цитрусовій основі застосовується для металевих, скляних і дерев’яних конструкцій. Також склад можна наносити на одяг та пластиковий посуд.

Як відтерти наклейку, щоб не залишилося слідів:

 1. Просочити засобом місце, на яке приклеєна етикетка.
 2. Почекати приблизно 10 хвилин.
 3. Усунути залишки стікера будь-яким доступним способом (губкою ганчіркою або серветкою).

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli42 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Харчова сода

Сода є універсальним засобом, яке підходить для очищення поверхонь різного типу і може впоратися з будь-яким видом забруднення.

Що потрібно зробити:

 1. Розвести в невеликій кількості води соду так, щоб вийшла консистенція пастоподібна, а потім додати туди кілька крапель миючого складу.
 2. Нанести засіб на заюшену поверхню і залишити на деякий час.
 3. Процедура виконується кілька разів.
 4. Після цього залишки пасти змити теплою водою.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli43 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Малярський скотч

Малярський скотч впорається тільки зі свіжими і не сильно приклеєними стікерами. Замість малярного можна використовувати будь-який інший вид скотча. Головне, щоб він був якісний.

Як правильно очистити клейовий шар:

 1. На наклейку нанести відрізок скотча.
 2. Однією рукою слід якомога міцніше тримати край липкої стрічки.
 3. Далі різким рухом зірвати скотч разом з фрагментами етикетки.
 4. Процедура повторюється до тих пір, доки наклейка повністю не відійде від поверхні виробу.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli44 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Як очистити скло

Очищати скла від залишків клею необхідно вкрай обережно, щоб не залишити подряпини. При цьому не рекомендується користуватися гострими предметами або намагатися зішкребти шар клею зі скляної поверхні. Для видалення клейової основи або зняття лаку на допомогу можуть прийти самі прості, але надійні засоби, які точно знайдуться в будинку: бензин, столовий оцет і ефірне масло.

Ефірне масло

Використовуючи ефірне масло (якщо такого під рукою не знайшлося, то можна взяти звичайне рослинне масло) для зняття етикетки і залишків від клейової основи, можна не тільки легко і швидко відтерти липкий шар, але й наповнити приміщення свіжим ароматом.

Алгоритм дій:

 1. Нанести декілька крапель масла на слід від стікера за допомогою чистого шматка матерії або ватного диска.
 2. Потім тканинним відрізу потерти поверхню предмета, скачуючи залишки клею.
 3. Далі розтерти ділянку паперовою серветкою.
 4. Якщо на склі залишилися сліди, то процедуру потрібно повторювати до тих пір, поки повністю не зникне пляма.
 5. Змивати залишки масла можна будь-яким миючим засобом для скла.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli45 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Оцет

Самий звичайний одиннадцатипроцентный оцет впорається зі свіжими, старими засохлими слідами від наклейки.

Для видалення липкого шару слід виконати наступне:

 1. Концентратом змочити забруднену ділянку і почекати п’ять хвилин, щоб етикетка і клей краще розкисло.
 2. Після цього якимось тонким предметом (можна скористатися пластиковою карткою) прибрати залишки від наклейки.
 3. Поверхню скла витерти вологою губкою, змоченою в мильному розчині.
 4. Якщо плями залишилися, то процедуру можна ще раз повторити.

Що примітно, цей засіб не є агресивною рідиною, тому оцтом можна сміливо натирати будь-яку поверхню.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli46 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Бензин

Бензин цілком може впоратися з очищенням скляній поверхні від шару клею. Варто запам’ятати, що цей засіб підходить тільки для скла або подібних йому поверхонь. Наносити горючу рідину на пофарбовану алкідними фарбами або лаками меблі або пластик вкрай небажано.

Як відклеїти наклейку без слідів за допомогою бензину:

 1. Змочити засобом шматок тканини або серветку.
 2. Змастити пляма.
 3. Почекати дві хвилини, а потім тією ж матерією відтерти слід, поки він не зникне.
 4. Для усунення неприємного запаху скло необхідно обробити мильним розчином.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli47 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Чим прибрати клей від наклейки з машини

Більшість водіїв задається питанням, чим можна відмити клей від наклейки з машини. Експерти називають два простих, але ефективних способу — феном і пором. Саме ці методи можна застосувати для металевих конструкцій, не завдавши великої шкоди транспорту.

Фен

Щоб видалити наклейку з автомобіля, високого температурного режиму не потрібно. Тому можна взяти звичайний фен для волосся.

Етапи виконання роботи:

 1. Розігріти брудний слід феном.
 2. Зіскоблити розм’якшену етикетку.
 3. Змочити тканинний матеріал або серветку рослинним маслом.
 4. Нанести масляне засіб на поверхню, почекати п’ять хвилин, а потім протерти матерією.
 5. Змити залишки засобу спочатку мильною водою, а потім чистою.

При використанні будівельного фена сильно нагрівати матеріал не варто, щоб уникнути псування металу.

Пар

Паровий очищення бажано піддавати досить вологостійкі поверхні, які не зіпсуються під впливом високої температури киплячої рідини.

Усунути забруднення можна наступним чином:

 1. Поставити на плиту чайник з водою і довести рідину до кипіння.
 2. Піднести ширяючий носик чайника до брудного місця, прогрів рівномірно ділянку.
 3. Після трьох хвилин етикетку і сліди клею можна легко видалити з машини.
 4. Після цього поверхню транспорту слід помити мильним розчином.

Замість чайника можна скористатися праскою з вбудованою функцією подачі пари.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli48 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Як видалити наклейки з одягу

Перш ніж видалити наклейки з одягу, необхідно враховувати те, що чистити доведеться тканинну поверхню, яка може піддаватися фарбування. В цьому випадку треба суворо дотримуватися заходів обережності, щоб остаточно не забруднити матерію. Якщо потрібно потерти матеріал, то робити це слід дуже терпляче і делікатно.

Гаряча вода

Незасохший слід від клею на матерії можна відіпрати в гарячій воді, але тільки, якщо тканина здатна витримати вплив високого температурного режиму.

Порядок виконання процедури:

 1. Змочити брудний ділянку водою.
 2. Натерти пляма господарським милом.
 3. Почекати, поки клей повністю не розчиниться.
 4. Після цього одяг слід випрати в гарячій воді.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli49 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Праска

Зняти наклейку з одягу за допомогою праски — заняття довге і копітке. Але кінцевий результат може порадувати.

Як необхідно діяти:

 1. Вивернути одяг на виворітну сторону.
 2. Підкласти зверху і знизу на наклейку аркуші паперу.
 3. Гарячою праскою пропрасувати поверхню виробу, не вилазячи за краї малюнка.
 4. Етикетка буде поступово липнути до паперу.
 5. Прасувати необхідно до тих пір, доки наклейка повністю не перейде на аркуш.

Даний метод підходить винятково для щільних видів тканини.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli50 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Спирт

Спирт усуває сліди клею відносно легко і не вимагає великих енерговитрат. Єдиним мінусом цього способу є те, що після такого засобу залишається неприємний запах. Однак його можна усунути, виправши одяг.

Як відмити клей від наклейки:

 1. Спиртом просочити будь-відрізок тканини або губку.
 2. Нанести склад на ту ділянку одягу, де знаходиться етикетка.
 3. Відкласти матеріал в сторону на декілька хвилин. При цьому не можна допустити, щоб матеріал висох.
 4. Потім необхідно намилити пляма рідким засобом для миття посуду.
 5. Залишки наклейки слід змити під струменем гарячої води.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli51 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Концентрований миючий склад

Щоб прибрати етикетку і сліди після неї зі світлою і однотонною матерії, можна вдатися до досить полегшеним способом — просто випрати одяг або в машинці-автоматі, або вручну.

Що потрібно робити:

 1. Нанести на виріб концентрований миючий склад.
 2. Залишити одяг на три години.
 3. Після цього матеріал можна випрати будь-яким, найбільш зручним способом.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli52 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Заморожування

Заморожування клейової основи сприяє швидкому і якісному видалення наклейки з одягу, не залишаючи після неї слідів на тканини.

Спосіб виконання процедури:

 1. Помістити одяг у морозильний відсік.
 2. Дочекатися, коли клей добре замерзне, щоб зруйнувалася його структура.
 3. Після цього липку основу можна безперешкодно видалити.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli53 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Соняшникова олія

Рослинна олія чудово справляється з видаленням етикеток на одязі. При цьому не потрібно боятися того, що після нанесення масла на тканину залишаться жирні плями.

Покрокова інструкція, як зняти липкий шар з поверхні матеріалу:

 1. Забруднену ділянку рясно змастити маслом.
 2. Залишити на деякий час, щоб рідина краще проникла у волокна тканини.
 3. Після цього залишки масла слід прибрати паперовою серветкою.
 4. Обробити місце рідким складом для миття посуду.
 5. Потім одяг можна випрати.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli54 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Хімічний розчинник

У деяких випадках звичайні засоби не справляються з видаленням наклейки з одягу. Тому доводиться використовувати розчинники, призначені саме для видалення етикеток (при купівлі товару необхідно звернути увагу на те, щоб на упаковці була позначка, що цей склад підходить для зняття наклейок з тканини).

Варто зауважити, що подібні засоби застосовуються виключно на матеріалі, який не линяє. Перед обробкою спочатку потрібно нанести склад на малопомітний ділянку матерії.

Алгоритм дій:

 1. За допомогою пензлика змастити необхідне місце на тканини розчинником.
 2. Почекати десять хвилин.
 3. Залишки складу прибрати вологою серветкою.
 4. Після цього матерію треба випрати.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli55 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Корисні рекомендації

Видалити наклейку і сліди клею руками дуже довго і вимагає багато терпіння. Однак, використовуючи різні засоби, що полегшують це заняття, можна піддати забруднену поверхню деформації. Тому необхідно чітко дотримуватися корисних порад від досвідчених фахівців.

Рекомендації від експертів:

 1. Перш ніж нанести який-небудь засіб на ділянку з наклейкою, слід спочатку випробувати складу на малопомітній ділянці одягу або на іншій поверхні.
 2. Якщо пляма ще свіже, то його буде набагато легше і швидше стерти, ніж старе.
 3. При використанні хімічних препаратів шкіру рук обов’язково потрібно захистити, надягши гумові рукавички, а для захисту органів дихання на обличчя слід надіти маску.
 4. Завжди слід уважно читати інструкцію, яка зазначається на етикетці товару.

kak otkleit naklejjku bez sledov: chem otteret klejj, kak snyat lipkijj slojj s mebeli56 Як відклеїти наклейку без слідів: чим відтерти клей, як зняти липкий шар з меблів

Відео як відмити клей рослинним маслом

У відео показано, як видалити залишки клею від наклейки за допомогою рослинної олії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради