Чим відіпрати коректор з одягу: легкий спосіб очищення

Канцелярським інструментом для виправлення помилок користуються давно. Він необхідний співробітників в офісі, студентам, школярам. Але як правильно відіпрати коректор з одягу відомо не всім. Адже їм дуже легко можна забруднити речі, предмети. Це актуально для людей, які постійно працюють з документацією. При постійному використанні пляма від коректора обов’язково з’явиться.

7ab9df7631c4882dcb0217392fed5de9 Чим відіпрати коректор з одягу: легкий спосіб очищення

Види замазки

Відмити коректор з одягу можливо. Єдине, що потрібно знати, якого виду він був. В залежності від їх зовнішньої форми розрізняють наступні види:

  • Коректор у флаконі. Він універсальний. Допомагає коригувати легкий і складний текст. Продають з пензликами, аплікатором з поролону або лопаткою.
  • Коректор-ручка з металевим наконечником. Підходить для помарок і виправлень.
  • Стрічковий. Користуються не всі, але є ряд переваг. Коректування виконується сухий лінією. При цьому зверху дозволено писати відразу ж. Такий коректор компактний і зручний для носіння в сумці.

Щоб легко очистити річ від плями, потрібно точно знати який штрих був використаний.

75c8699c4e195862a07364e7343cfb9e Чим відіпрати коректор з одягу: легкий спосіб очищенняДля закріплення приховує ефекту засобу потрібно дати час.

За складом замазки бувають:

  • Водні. Популярні, розводяться водою, запах не відчувається, не горять. До недоліків відносять те, що вони висихають тривалий час і псуються при низькій температурі.
  • Спиртові. Протилежність водним штрихами. Не бояться морозів, швидко сохнуть, присутній сильний запах, легко спалахують. Використовуючи їх, потрібно бути дуже обережними. Розвести засохлий коректор можна розчинником.
  • Масляні. З’єднали всі плюси попередніх штрихів. Не запалюються, відсутній запах, швидко висихають, стійкі до низьких температур. Але гірше інших відпираються з одягу. Необхідно використовувати обережно.

Легкий спосіб очищення

Якщо коригуючий інструмент на водній основі, то відтерти замазку з тканини можна за допомогою засобу для миття. Одяг кладуть у холодну воду з милом. Ще використовують пральний порошок. Потім перуть речі. Цього досить, щоб видалити забруднення, навіть якщо воно величезне. Змити замазку зі столу або пластику можна за допомогою миючих засобів. Використання нашатирю, розведеного водою, також допоможе усунути забруднення. Для цього застосовують м’які губки, щоб не подряпати поверхню.

c862298242431e6de2f9f3c9c9a9cad0 Чим відіпрати коректор з одягу: легкий спосіб очищенняПеред пранням білому речовині необхідно затвердіти.

Вивести пляму від штрих-коректора на спирту складніше, але можливо. Прати потрібно після повного висихання мастики. Засохлий коректор слід обов’язково зішкребти або стерти вироби з зубною щіткою і тільки після такої процедури можна приступати до прання одягу. Видалити або вивести пляму від штрих-коректора рекомендується і з допомогою спирту. Спочатку гострим предметом забирається верхній шар плями. Далі наноситься на ватний диск спиртовий розчин. Його прикладають до плями. Після цього замазку можна відіпрати з допомогою прального порошку. Не можна обробляти пляма будь парфумованої водою або парфумами. В них невелика кількість спирту, але стійкий запах, від якого складно потім позбутися.

Як видалити важкі забруднення?

До таким відносять сліди від штрихів на масляній основі. Щоб вивести замазку, буде потрібно спеціальний розчинник: «Уайт-Спірит», «Гас», «Ацетон». Обробляти необхідно за допомогою ватних дисків або чистої тканини. Перед тим як зайнятися плямою, слід скористатися розчинником на непомітною частини тканини. Тільки після перевірки варто приступити до виведення. Після ретельної обробки слід випрати речі, як зазвичай. Якщо пляма не зникне, необхідно віднести одяг у хімчистку.

Відмити замазку з рук можна, використовуючи те ж правило, що і з речами. Що в складі коректора, то і виводить плями від нього.

Висновок

Штрих-коректор — корисна річ. Використовуючи його, людина полегшує свою роботу і роботу інших людей. Застосовуючи рекомендовані методи очищення від плям, легко впоратися з непередбаченими слідами від коректора на одязі і мати презентабельний вигляд на будь-якої ділової зустрічі. Щоб швидко і ефективно прибрати, відіпрати сліди замазки або плями від штриха, потрібно знати основу, використану для виготовлення коригуючого вироби.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради