Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Штори, прикрашені ламбрекенами, здатні надати кімнаті розкішний і багатий вигляд. Така конструкція при правильному виборі виду ламбрекенів може не тільки доповнити приміщення, але і підкреслити його стиль, стати родзинкою інтер’єру.

47df54187744f4f67d06ea1c4c988450 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Що таке ламбрекен

Слово ламбрекен походить від французького lambrequin. Даний тип декору являє собою горизонтально натягнутий смужку тканини, закріплену у верхній частині штор на карнизі.

Винайдений ламбрекен був ще в XV столітті, а його пік популярності припав на XVII—XVIII століть, епоху розквіту стилю бароко. У той час штори і їх декор являли собою розкішні дорогі тканини, прикрашені золотими нитками і бахромою.

В даний час декоровані портьєри служать не тільки для прикраси приміщень в стилі класики або бароко. Дизайнери винайшли моделі, які прекрасно впишуться в стилі хай-тек, кантрі або модерн.

c3037f83a8a448e308f11177e120bbac Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Матеріали виготовлення

При виборі ламбрекену слід звернути увагу на тканину, з якої він виготовлений. Вона повинна поєднуватися з матеріалом самих штор, а також із загальною стилістикою кімнати. Для виготовлення декору не рекомендується застосовувати жорсткі і щільні тканини, такі як парча, шерсть, тафта і інші полотна грубого плетіння.

А ось ніжні, приємні на дотик тканини, що представляють собою м’яке струмує полотно, чудово підійдуть для пошиття м’якого ламбрекену, наприклад:

 • шовк;
 • органза;
 • шифон;
 • льон;
 • вуаль;
 • сатин.

Для щільної різновиди використовуються атлас, бавовна або велюр.

Слід пам’ятати, що природний матеріал схильний до вигоряння та втрати кольору, тому його можна замінити синтетичним аналогом.

37f1d540d969abda1661fd8b7f841d8c Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Кольори

Колір ламбрекену повинен гармоніювати з колірною гамою інтер’єру, не губитися на її тлі, але і не бути занадто яскравим і кричущим. Забарвлення декору штор рекомендується підбирати на кілька відтінків темніше, ніж у самих портьєр, а також іншого текстилю приміщення.

На сучасному ринку представлені моделі різних кольорів з різноманітним малюнком:

 • сині;
 • блакитні;
 • смарагдові;
 • зелені;
 • жовті;
 • золотисті;
 • помаранчеві;
 • рожеві;
 • сірі.

Червоний колір підійде для вітальні або робочого кабінету, а ось для спальні психологи його вибирати не рекомендують. В якості малюнка найбільшою популярністю користується рослинна тематика.

Не слід забувати, що орнамент на шторах повинен гармоніювати з візерунком на шпалерах і килимовому покритті.

1ff9a70ede26a85f35620d30b1513692 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Елементи ламбрекенів

Прикраса для портьєр являє собою складну конструкцію, що складається з декількох деталей. Кількість елементів залежить від дизайну і величини моделі.

Сваги

Одна з найбільш важливих частин ламбрекену являє собою півколо, який складається з акуратних складок, також мають форму півкола. За викройкою сваг повинен бути 45 градусів, щоб вийшло гарне, правильне за формою виріб.

Конструкція може мати один, два або більше свагов в залежності від розміру. Зазвичай елементи розташовані внахлест один на одного. У разі якщо між свагами залишається простір, то його заповнюють іншими декоративними деталями, наприклад, кокіль або краватку.

19787ad0ad87e8c1ad4da1e37baa1f3c Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Полусваг і перекид

Дана деталь за своєю напівкруглою формою схожа зі свагом, проте в її верхній частині по центру є вільний простір. Кількість перекидів може також варіюватися від одного до декількох.

Варіант пошиття полусвага має два варіанти: симетричний та асиметричний. У першому випадку деталь ламбрекену розташовується рівномірно по всій довжині карниза, а в другому — вільна область на півколі зміщується вправо або вліво.

193c37cb3ce9d4fca2cefaa32fa4a1cf Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Джабот і краватку

Джабот, або де жабо, розташований по боках шторного декору. Він являє собою односторонній каскад, який може бути ступінчастим або скошеним.

Передпокій в маленький коридор: оформлення інтер'єру в сучасному стилі, облаштування меблями і дзеркалами, дизайн міні-приміщення

Де жабо за формою справді нагадує краватка так, як його представляли в XVIII столітті. Розташовується по краях портьєри джабот візуально збільшує віконний отвір, в той же час підкреслюючи його. Але цей елемент також може знаходитися по центру, помещаясь між свагами.

Краватка відрізняється від джабота по своїй ширині. Він розташовується також з боків портьєри, при цьому його довга сторона знаходиться впритул до фіранок, а коротка — зовні.

5ef21a5da084c3c7cf8eb16335964e1a Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Буфи

Цей вид декору розташовується в самому верху фіранок і виглядає як смужка матерії, що складається з різних складок. Ці складки можуть збиратися в різні узори: ромбики, косички, зигзаги, квіти і т. д.

Буфи можуть бути виготовлені як вручну, так і на машинці. Для їх створення застосовуються різні тканини, які здатні легко укладатися в складки і розтягуватися. Портьєри, декоровані буфами, стануть справжньою прикрасою кімнати в класичному стилі.

c52da3363061ebb7bbf67fd74f0cb8b6 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Види

На сучасному ринку можна зустріти величезну кількість прикрас для портьєр. Виробляють ламбрекени з самих різних матеріалів різного забарвлення, форми, розмірів. Підібрати декор можна кімнати для будь-якого дизайну.

Класичні

Найпоширеніший варіант. Передбачає наявність таких декоративних елементів, як сваги, краватки і де жабо. Класична різновид послужить прекрасною прикрасою для приміщення в однойменному стилі.

Форма класичного декору може бути різною: хвилеподібна, пряма і аркова. З його допомогою можна закрити неестетичний карниз або верхню частину віконного отвору.

cf209935e982364e8a3a9591269e62d2 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

М’які

М’який варіант шиється з різних видів текстилю і включає в себе різні елементи: сваги, полусваги, де жабо, кокіль, буфи і т. д.

Саме з м’яких ламбрекенів пішла мода на декор штор. Але популярністю такий тип користується й зараз.

fcd946e8c30fd2edc0c8808931ad56e1 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Бандо

Це різновид декору з жорстких нетканих матеріалів. Бандо може служити прекрасним доповненням для штор, особливо якщо воно збігається з ними за дизайном і кольоровою гамою. Кріпиться такий ламбрекен на липучці або на клейовій основі.

Бандо можна підібрати для приміщення будь-якої стилістики. Воно здатне надати кімнаті витонченість і романтичну атмосферу, а також візуально розширити її розмір.

d10150bd64277108622b786999b0ae30 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Ажурні

Подібно жорстким прикрасам, ажурні виготовляються з твердих матеріалів. Однак, на відміну від бандо, даний тип має не суцільну поверхню, а представлений у вигляді витіюватого мережива або орнаменту.

Слід пам’ятати, що жорстку різновид шторного декору не можна вішати на кухні або у ванній, де є підвищена вологість. Від цього матеріал може деформуватися і втратити свій первинний вигляд.

5eec971f24e9350ac71bd982701a63e2 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Модульні

Модульний тип є дуже складною конструкцією, що складається з елементів різного розміру. Ширина і масивність цих деталей варіюється від боків до центру портьєри.

Складатися модульна різновид може з візерунків різної складності: від простих ліній і смуг до хитромудрого хитросплетенного орнаменту.

1f03e32934429b7240dd7a072f635657 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Планочные

Планочный вид по-іншому називається стрічковим. Це досить оригінальна різновид декору, тому підійде не для кожного інтер’єру. Виробляються стрічкові ламбрекен у вигляді рулонів, зображення у яких повторюється через певний інтервал.

Підійде даний тип для вікон будь-якого розміру, оскільки повторюваний орнамент можна обрізати будь-якому місці.

ce2ca975056b3025544c5261bff22a07 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Асиметричні

В асиметричному варіанті елементи і деталі розташовані нерівномірно і несиметрично. Підійде такий тип прикраси для наступних випадків: розташування карниза, меблів, яка загороджує частину вікна або просто бажання зробити нестандартний віконний отвір.

А от у маленьких приміщеннях, в інтер’єрах, де декором, в класичному стилі і мінімалізмі асиметричний вид використовувати не рекомендується, щоб не порушити гармонію простору.

7b4db7a224c8153c5506349711a8841d Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Різновиди ламбрекенів за типом кріплення

Спосіб кріплення шторних прикрас може відрізнятися в залежності від дизайну портьєри, а також бажань і можливостей самих жителів.

Як пересунути важкий шафа без ніжок по підлозі і не подряпати меблями лінолеум

Існують наступні види кріплення декору:

 • петлі і зав’язки, що представляють собою банти, стрічки або шнури;
 • люверси, представлені у вигляді кілець з різних матеріалів, відрізняються різною забарвленням і розмірами;
 • стрічка для штор, яка надійно прикріпить декор до карниза за допомогою клею або липучок.

Для установки конструкції, що складається з декорованих штор і тюлі, рекомендується вибирати пластиковий карниз з декількома секціями.

d5799ff8b830b9fc7793300dce3819e3 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Стилі

Спочатку прикраси для штор створювалися для інтер’єру в стилі бароко і рококо. Однак сучасні виробники пропонують широкий вибір товару, який підійде не тільки для класичного приміщення, але і для більш мінімалістського дизайну.

Основні стилі, в яких виконані ламбрекени:

 1. Бароко. Стиль, який ідеально впишуться розкішні портьєри з дорогих тканин. Власне, різноманітне декорування штор і отримало свій початок і розвиток саме в період однойменної європейської культури.
 2. Рококо. Схожий з бароко по своєму оздобленню і пишності приміщень. Декорування портьєр може бути асиметричним і складатися з полусвагов. Сам декор рекомендується вибирати світлих відтінків, прикрашений позолотою бахромою.
 3. Ретро. Декор не повинен бути надто вишуканим, слід віддавати перевагу тканинам, які мають сільський орнамент: квіти, фрукти, геометричні візерунки. Також рекомендується використовувати буфи.
 4. Шеббі-шик. Для штучно зістареного стилю характерні яскраві полотна з аплікацією у вигляді стрічкової вишивки.
 5. Модерн. Використання декорування штор не дуже вітається в даній стилістиці. Але якщо задатися такою метою, то слід вибирати ажурні варіанти з візерунками, виконаними в технічній або міської тематики, які прикрашають, наприклад, римські штори.
 6. Хай-тек. Ламбрекен повинен бути виконаний тільки з жорсткої тканини і мати мінімалістичний вигляд.

Правильно вибраний декор не тільки доповнить вид портьєр, але і зможе стати справжньою прикрасою інтер’єру в певному стилі.

8dc422d4141fcf1f3164ef0d3f57bac5 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Як визначити розмір

Параметри грають дуже важливу роль при виборі ламбрекену. Адже якщо підібрати дуже важку і громіздку модель, то вона затемнить приміщення і закриє собою більшу частину штор. А занадто маленький і вузький декор просто не буде добре видно.

Найперше, що потрібно зробити, вибираючи прикрасу для портьєр — це заміряти параметри кімнати: довжину, ширину і висоту.

В приміщеннях з низькою стелею підійде карнизна планка висотою 15 сантиметрів. Вона має ажурний і легкий вид, який легко прикрасить невелику кімнату.

Звичайні квартири мають стандартні параметри, в цьому випадку діапазон вибору моделей досить широкий. Рекомендується підбирати варіанти висотою 30-40 сантиметрів.

Що стосується кімнат з високими стелями, то в них добре впишеться ажурний декор висотою 50 і більше сантиметрів.

55ef2f28f7558f21bd3740f598c7ee07 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Як правильно підібрати модель

Штори з ламбрекенами слід вибирати виходячи з специфіки того або іншого приміщення, а також у відповідності зі стилістичною спрямованістю кімнати.

Нижче наведено кілька порад про те, як правильно підібрати красиве і відповідне прикраса для портьєр:

 • якщо кімнату часто відвідує багато гостей, то вішати туди легкі і тонкі полотна не рекомендується через побоювання їх пошкодити;
 • на кухню краще повісити моделі з тканин, що легко піддаються догляду (бавовна, льон, віскоза), щоб у разі забруднення їх було легко випрати;
 • на вікнах невеликого розміру не слід вішати довгі і важкі полотна;
 • до великої і багато оформленої кімнаті не підійдуть маленькі і непомітні моделі — вони ризикують просто загубитися в навколишньому просторі;
 • слід пам’ятати про загальній колірній гамі приміщення і штор — декор повинен бути витриманий в загальній стилістиці та дизайні інтер’єру.

При виборі складних конструкцій краще всього звернутися за допомогою до фахівця — він допоможе правильно і грамотно вибрати ламбрекен і красиво його оформити.

9cbc53654d95cefd39e1265ba89200bd Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Чим декорувати

Щоб створити дійсно красиве та унікальне прикраса для вікон, застосовують спеціальні прийоми. Вони можуть бути самими різними в залежності від необхідного дизайну і виконані як на замовлення, так і власноруч.

Чим відмити монтажну піну з металевих дверей

Далі наведено кілька цікавих ідей для прикраси декору:

 • кисті — красиво звисають з низу драпірування, вони можуть бути виконані з самих різних матеріалів: ниток, намистин, бісеру та інших найрізноманітніших елементів;
 • квіти — вишукано і оригінально буде виглядати квітковий орнамент з м’якої тканини різних відтінків;
 • тасьма — простий і недорогий спосіб обробки декору, може підкреслити краю штори або межі двох видів тканини;
 • інші види прикрас — бісер, намистини, декоративні монети здатні оживити будь-ламбрекен, головне при цьому — підібрати правильний вид прикраси для певного стилю.

Окрім зовнішніх прикрас можна міняти і сам ламбрекен, поєднуючи різні за фактурою і квітам види тканин. Таке багатошарове виріб стане воістину пишним і при правильному доборі матеріалу буде мати приголомшливий ефект.

e4a6bc0aa489f013cf18b7776a5eaa87 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Як зробити самому

Елементи декору для портьєр можна купити в магазині, замовити у дизайнера, а можна зшити своїми руками. Такий спосіб дозволяє заощадити кошти на купівлю готової моделі, до того ж в результаті старанної роботи можна отримати оригінальний виріб.

Необхідні інструменти та матеріали

Необхідно відразу визначитися, в яку кімнату зшити ламбрекен — на кухню або в зал. Тому що вибір матеріалу, з якого буде шитися виріб, залежить від особливостей того або іншого приміщення.

На кухню необхідно підбирати пожежобезпечні тканини, які не вбирають запахи, вологу або пил — поліестер, льон, бавовна. А ось для інших кімнат вибір матеріалів більш широкий.

Тепер, коли вибрано потрібну тканину, слід придбати і інші необхідні матеріали:

 • відріз тканини;
 • нитки;
 • голка;
 • швейна машинка;
 • лінійка і крейда;
 • ножиці;
 • карниз з петлями.

Рекомендується починати з найпростішого вироби з недорогої тканини, щоб надалі навчитися без праці створювати більш складні конструкції.

d22fe639019665dd95ed75b310b43c55 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Виготовлення

Перед тим як приступити безпосередньо до шиття, слід визначити розмір майбутнього виробу: ширина займає одну третину віконного отвору, а довжина дорівнює карниза + 20 сантиметрів від кожного краю для боковин.

Інструкція по виготовленню представлена нижче.

1. Вирізаємо два прямокутника з тканини потрібного розміру, потім прикладаємо їх лицьовою стороною один до одного і скріплюємо шпильками.

22840003c060ae222c4395b66569c51a Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

2. Прострочуємо тканину по всім сторонам, відступивши від краю 15 міліметрів. Для подальшого вивертання залишаємо непростроченный відрізок 30 сантиметрів.

d084411a728927b890d316cca24c0655 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

3. Виймаємо шпильки і вивертаємо полотно, а отвір зашиваємо вручну.

463c59f031494db0943a122972bd5e45 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

4. У місці кріплення ламбрекену до карнизу пришиваємо спеціальну тасьму.

68c670f8c3bc1b8e38a526f8f28b4e79 Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

5. По центру вироби образовываем провис, злегка потягнувши полотно.

c3c68495f8d9137601bdd0e40537ab7c Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Одержаний декор стане справжньою прикрасою приміщення і при належному догляді буде радувати мешканців будинку ще довгий час.

Рекомендації з прання та прасування

З часом прикраса для штор починає бруднитися, на ньому з’являються плями і осідає пил. Щоб виріб зберігало свій первісний вигляд, його слід час від часу прати і прасувати.

Поради щодо правильної прання і проглаживанию декору представлені нижче:

 • вироби з шовку і вовни перуться вручну, для цього тканину поміщають у мильний розчин, потім прополіскують у чистій воді;
 • поліестер і тюль, навпаки, краще всього прати в машинці в дбайливому режимі;
 • декор з оксамиту і шенилла своїми руками прати не рекомендується, краще віднести його в хімчистку;
 • після прання ламбрекен слід пропрасувати: на прасці виставляється делікатний режим, саме полотно ретельно проглаживается у місцях складок.

Тепер чисте і випрасувана прикраса стане ще гарнішим і зможе прослужити довше.

06434c6b2aeb936cd16969b798aee76f Все про ламбрекенах: види, як правильно підібрати або зшити ламбрекен на кухню або в зал

Відео

У цьому відео розповідається про те, як правильно зробити ламбрекен своїми руками, зокрема — про складання сваги.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!