Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Журнальні та газетні трубочки для багатьох стали відмінним варіантом при заміні вербових гілок для рукоділля. Створення й підготовка паперової лози проходить значно легше, ніж нарізка, очищення і пропарювання природного матеріалу. Крім того, газети та рекламні буклети можна безкоштовно взяти в численних магазинах. До цього процесу можна підключити близьких. Плетені вироби з газетних трубочок стали не тільки прикрасою, але і широко використовуються в побуті.

Шкатулки, вази, газетниці, кошики і ажурна меблі — це далеко не весь список, що можна виготовити з цієї техніці виконання. Нові ідеї постійно втілюються в життя.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy230 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Необхідні матеріали та інструменти для плетіння

Кожен сам визначає дослідним шляхом, з якою папери йому простіше крутити трубки. Підійдуть журнали, зошити, газети, листи паперу, рекламні буклети, касова стрічка і будь-яка інша, яку зможете скрутити, навіть харчова калька. Також знадобляться клей-олівець, ПВА, ножиці і спиці.

Щоб скрутити білосніжні незабарвлені фрагменти, слід звернути увагу на відсоток білизни. Чим він менше, тим сіріше будуть плетінки і вази і потрібна додаткова забарвлення. Чим більше щільність паперу, тим складніше крутити і плести.

При нарізці папери слід врахувати напрям волокон. Для цього слід взяти аркуш і спробувати відірвати смужку спочатку по довжині. Якщо краї виходять зигзагом, а відрив завжди намагається відійти вбік, то значить процес відбувається упоперек волокон. З такою нарізкою папір не накрутится, а трубочки вийдуть «волохаті».

Виготовлення трубочок

Для цього знадобиться:

 • газета;
 • ножиці або ніж;
 • клей-олівець, ПВА.

Покрокова інструкція:

 1. Беремо газету, розкриваємо у місці згину всі листи.
 2. Складаємо навпіл уздовж довгої сторони і розрізаємо.
 3. Отримані половинки діляться в довжину на дві або три смуги. В залежності від розміру газети виходить 4-6 стрічок, шириною 7-10 див.
 4. Кожна смуга укладається перед собою. На нижній куточок укладається спиця і щільно обгортається, його можна трохи підвернути під спицю.
 5. Потім правою рукою починається накручування, а лівою утримується спиця з намотують частиною.
 6. Залишився куточок намазується клеєм і притискається.
 7. Все, трубочка готова до використання.

Спиці рекомендується використовувати довгі з наконечником, а щоб він не заважав, можна підкласти велику книгу.

Чим тонше папір, тим менше діаметр спиці. Для глянцевих буклетів підійде №1, а для газет, журналів та канцелярського листів — № 2-3.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy231 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Як фарбувати трубочки

Фарбування виконується як окремих трубочок, так і готових виробів цілком:

 • морилкою на водній основі;
 • будівельними кольорами з додаванням води;
 • перший і другий варіант з додаванням акрилових фарб або лаку.

Морилка на водній основі або підготовлений колер наливається в зручну ємність, і в неї опускається лоза. Сушити рекомендується у вертикальному положенні, у якому-небудь стаканчику або баночці. Колір виходить рівномірний, без потьоків.

Від доданого акрилового лаку при фарбуванні лоза стає більш еластична.

Способи плетіння

Ситцеве

Саме просте плетіння. Воно виконується однією ліаною, яка укладається по колу, чергуючи — перед стійкою і позаду. Якщо стійок непарна кількість, то другий і наступні ряди будуть укладатися правильно, і плетіння буде тримати форму.

Якщо парне, то на початку другого ряду підклеюється друга робоча ліана так, чт оби на стійках чергувалися стібки плетіння. Третій ряд виконується першої трубочкою, а четвертий другий.

Плетіння мотузкою може виконуватися з двох і більше трубочок.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy232 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Мотузочка пряма і зворотна

Для цього плетіння необхідно дві робочі лози, які вводяться до двох сусідніх стійок. Другу трубочку слід відігнути вниз, а першу завести поверх неї перед сусідній стійкою за наступну. Після цього другу загніть поверх першої робочої лози, обігнути сусідню стійку з лицьового боку і з вивороту наступну. Трубочки повинні огинати вертикальні стійки парою з обох боків, знизу вгору — одна спереду, друга ззаду. При зворотному мотузочці ліани йдуть навпаки — зверху вниз.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy233 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Мотузочка з об’ємом

Плетіння виконується справа наліво. Кількість стійок повинно бути непарне і кратне трьом, мінус один. В основному для цього візерунка застосовується два кольори. В основу до стійок через одну вводиться дві трубочки. Перший колір огинає спереду дві і заводиться за третю стойку. Другий виводиться перед третьою, огинає її і заводиться за четверту і п’яту.

Плетіння для ліан виходить:

 • для першої – два через один;
 • для другої – один через два.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy234 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Пошарове

Добре зволожені зрізані під кутом трубочки вводяться до кожної стійки. Для цього гострий кінчик змащується клеєм і вставляється в розширене спицею плетіння за вертикальну напрямну.

Після висихання, плетіння починається з будь-якої робочої лози, при цьому подальші від неї опускаються вниз. Це дозволить виводити плетіння знизу вгору. Обрану трубочку треба завести перед сусідній вертикальною стійкою за наступну. І так з усіма в зворотному напрямку від загину по колу.

Лозу не варто низько опускати до наявного основи, оскільки візерунок передбачає більший кут нахилу, ніж у ситцевого плетіння.

При завершенні трубочки можна обрізати, але з вивороту вироби з’являться «корінці». Також їх можна загнути вгору до стійок і проплести 1-3 ряду мотузкою, потім обрізати.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy235 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Простий зигзаг

Пасе з двох трубочок загином, два через один. Вибирається крок зигзага в кілька рядів. Це кількість провязывается в одному напрямку, а потім у зворотному. У місці повороту вводяться додаткові трубочки відповідних кольорів, а залишилися «без діла» заправляються в плетіння, обрізаються і закріплюються клеєм.

Клей ПВА при висиханні не залишає слідів, тому його можна рясно накладати на будь-яке місце фіксування, навіть на лицьовій стороні.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy236 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Об’ємний зигзаг на основі ситцевого плетіння

Кількість варіантів цього візерунка практично безмежно. Тренуючись і пробуючи, мо жно виводити свої форми зигзага. Перед початком його необхідно розрахувати. Використовується одна робоча ліана, і зручним способом позначається перша стійка.

На прикладі можна використовувати готовий розрахунок:

 • кількість стійок кратне восьми плюс або мінус один;
 • рапорт узору – обвести перед трьома стійками, завести за одну, перед однією, за однією, перед однією, за однією (3-1-1-1-1-1=8);
 • крок зигзага 16 рядів вгору (для виробу з великими габаритами, щоб візерунок був у повній видимості на одній із сторін);
 • чим менше виріб, тим менше вибирається крок.

Обвід трьох вертикалей буде об’ємно виділятися над основною поверхнею.

Проплетя крок зигзага, виконується поворот. Ліана загинається, і той же рапорт провязывается у зворотний бік.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy237 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Загібка «Різка»

Вона виконується на стійках, тому у них повинна бути достатня довжина та зволоження. Під основу першої при загині підкладається шпажка, щоб при закінченні в цей отвір просмикнути останню трубку. Зігнута трубочка заводиться за сусідню і загинається, таким же чином закладаються послідовно друга і третя.

Виходить три робочі ліани:

 1. Перша заводиться за третю стойку (одна загнута і дві стоять).
 2. Вона обрізається з невеликим припуском і дотримується пальцями (залишається дві ліани).
 3. Перша, стоїть стійка, після загнутих трьох, загинається і укладається разом з обрізаною, тим самим притискаючи і фіксуючи її (виходить знову три ліани).
 4. Дана процедура повторюється до використання всіх вертикальних стійок, остання заводиться під згин замість залишеної шпажки.
 5. Залишилися три ліани послідовно заводяться під наступні загини після стійки перед трубочкою і обрізаються.

Укладати слід обережно, без різких заломів і виступаючих частин.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy238 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Косичка

Найпростіший спосіб – це плетення трьома парними лозами. Їх вводять на три сусідні стійки. Перша робоча пара, або крайня ліва, огинає дві вертикальні і укладається за третю так, щоб друга пара ліан виявилася спрямована вгору, а третя вниз (між ними).

Якщо використовувати кілька кольорів, то кількість стійок повинна бути кратна і двох, і трьох. В такому випадку витки будуть збігатися і нагадувати візуально косичку.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy239 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Спіральне

Спіральне плетіння виконується в одному кольорі, так і в декількох. Для пробних тренувальних виробів можна почати з самого простого способу.

Схема плетіння з газетних трубочок для початківців, покрокова інструкція:

 1. Три трубочки укладаються зірочкою. Центр притискається, можна навіть проклеїти його.
 2. До місця перетину підклеюється ще одна ліана, щоб вийшло непарна кількість.
 3. Поверх встановлюється обрана ємність, щоб позначити дно виробу.
 4. Починати можна з будь трубочки. Її згинають впритул до бічної поверхні ємності і укладають поверх сусідній.
 5. Накриту в попередньому кроці трубочку згинають і укладають поверх наступних двох трубочок.

В даному випадку при плетінні зліва направо робочої трубочкою для загину з накритою пари стає перша права.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy240 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Плетіння з газетних трубочок

При освоєнні техніки слід починати з простих загібок. Це допоможе навчитися правильно і красиво укладати лозу візерунки, витримувати вертикальність стійок і підбирати щільність плетіння.

Кошик

Використовуючи газетоплетение, виходять цікаві речі своїми руками. При плетінні є кілька ключових моментів, освоївши які, м ожна виконати кошик будь-якої форми.

Такі як:

 • форма дна;
 • підняття стійок;
 • вибір візерунка;
 • завершення бічних сторін;
 • з ручкою або з двома.

Плетене дно буває:

 • кругле;
 • овальне;
 • квадратне;
 • прямокутне.

Деякі використовують картонні форми з декупажной оздобленням або наклейкою картинок замість того, щоб плести. Як плести дно різної форми, розглянемо нижче. pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy241 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Кругле дно

Для розрахунку кількості трубок необхідно виміряти окружність обраної ємності і розділити на бажане відстань між стійками і на два, оскільки при укладанні задіюються обидва кінці трубочок. Отримане число ділиться на чотири частини. Ця величина і є число трубочок в одному пучку з чотирьох. Наприклад, при діаметрі ємності в 15 см береться 8 штук — по дві на промінь.

Перед початком трубочки краще відразу наростити, щоб вистачило на підняття стійок. Але це не всім зручно.

Кроки плетіння:

 1. Чотири пучка укладаються зірочкою з рівними променями.
 2. На середині трубочки розплющуються. Можна додатково проклеїти і притиснути грузиком.
 3. Після просушування промені від центру обплітаються ліанами мотузковим способом (він докладно описано вище).
 4. При необхідності ліани нарощуються. Для цього один край додаткової трубочки зрізається під гострим кутом, намазується клеєм і вставляється в закінчується.
 5. Після збільшення розміру кола (приблизно на 5-7 ряду), промені розділяються і обв’язуються по одному.
 6. При досягненні бажаного розміру, робочі трубочки заправляються в плетіння і закріплюються клеєм.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy242 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи Овальне дно

Для розрахунку кількості стійок знімають мірки з обраної форми. Довжину і ширину в крайніх точках. Наприклад, урок, в якому розміри підстави складають 13 на 7 см Після цього збирають заготовку з шириною 2,5 см — це три пари стійок.

Довжиною:

 • 7-2,5=4,5 см;
 • 13-4,5=8,5 см — це шукана величина.

У шаховому порядку укладаються 3 пари для ширини з 6 парами для довжини. Розміри вимірюються лінійкою. Для надійності по контуру їх можна зафіксувати клеєм.

Отриману заготовку по овальній формі обплітають мотузкою до потрібної величини. Цей спосіб найбільше підходить для цього і простіше інших у виконанні.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy243 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи Армоване квадратне або прямокутне дно

У дві стійки вставляються шматочки тонкого дроту відповідної довжини. Потім їх укладають хрестиком і щільно обплітають мотузочкою з двох трубочок двома рядами. Для подальшого плетіння додають необхідну кількість стійок.

Нарощування виконується наступним чином:

 1. Під стійку поперек підкладається суха трубка, і виходить три променя (армований посередині). Не забуваємо на ньому закріпити мітку.
 2. Вони по черзі обплітаються робочими ліанами, тільки навколо армованого променя нижній трубкою треба виконати оборот. Це буде кут квадрата.
 3. Нарощування стійок виконується за один коло обплітання на всіх армованих променях.
 4. Другий ряд проплетается мотузочкою з обвивкой променів з дротом.
 5. Третій — без оббивки, щоб кути не сильно випирали.
 6. Четвертий — з обвивкой. Попутно руками надається квадратна форма.
 7. На п’ятому ряду виконується повторне нарощування біля армованих трубок і оплетення кількома рядами з оборотами і без.
 8. Дані кроки виконуються до отримання потрібних розмірів.

Прямокутне дно можна зробити на спеціальному пристосуванні, але це вже складніше, і вимагає певної вправності і навичок.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy244 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи Підняття стійок

 1. У підстави стійки зволожуються, щоб вони акуратно загиналися без заломів, і піднімаються вгору по діаметру всього дна. Робочі трубочки додаються до плетіння і проклеюються. Перший ряд провязывается з їх підтягуванням для щільного плетіння.
 2. Стійки біля основи зволожуються. Перша трубка згинається, заводиться під сусідню і піднімається вгору. На місці згину біля основи закладається шпажка або непотрібний відрізок. Друга загинається і заводиться під третю з підняттям вгору. Наступні виконуються так само, до закінчення колу. Остання вставляється трубочка замість шпажки.
 3. Він полягає в загин основ через одну за другу, проплетая один ряд. Другий робиться мотузочкою з трьох ліан. Візерунок нагадує косу.

Плетіння підтягується і вирівнюється.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy245 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи Стінки вироби і їх завершення

«Тіло» вироби виконується будь-яким візерунком на вибір з перерахованих вище. Головне витримувати вертикальність стійок і відстань між ними.

Завершення в основному виконується «кіскою».

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy246 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи Міцна ручка для початківців

При формуванні її можна армувати тонким дротом. Для цього можна вставити декілька заздалегідь склеєних лоз. Фарбування краще виконувати відразу, а не в готовому вигляді.

Підготовка і складання:

 1. Зрощуються трубки розмір довжини майбутньої ручки. Кількість визначається виходячи зі своїх переваг з урахуванням обплетення. Головне залишити парна кількість.
 2. Трубочки розминаються і діляться на дві частини.
 3. На кошику знаходяться дві серединні точки — місця кріплення. Їх можна зазначити, защепив прищіпки.
 4. В точках, відступивши 4-5 рядів, робиться невеликий просвіт, розсовуючи плетіння.
 5. Обидві частини вставляються з двох сторін кошики і згинаються навпіл. При цьому ліани зсуваються відносно один одного, щоб кінці не закінчувалися на одному рівні.
 6. У місці згину вони щільно стискаються і від підстави по все довжині заматываются нитками.
 7. Склавши обидві частини один з одним в бажану форму, фіксування виконується обмоткою нитками.
 8. Зволоженою трубкою обмотати отриману заготовку без зазорів. При нарощуванні обов’язково користуватися клеєм.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy247 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Півень на шийці пляшки

В залежності від обраної пляшки визначається розмір вироби.

Для плетіння знадобляться:

 • пофарбовані і зволожені трубочки;
 • клей ПВА;
 • гумка або нитки;
 • ножиці;
 • спиця;
 • акриловий лак.

Плетіння починається з виготовлення тулуба.

Покрокові дії:

 1. Взяти 4 ліани в пучок і, відступивши 2-3 см від одного краю, зв’язати їх гумкою або нитками.
 2. Розкрити пучок і додати ще одну соломку, помістивши її в середину центр, щоб вийшло 6 променів.
 3. Спіральним плетінням формується конус з отвором замість лап. Довжина тіла і розмір горловини повинен бути таким, щоб вільно одягатися на пляшку, але не бовтатися.
 4. При закритті трубочки можна просто обрізати по ходу загинання і підклеїти, а можна заправити в плетіння, а потім обрізати.

Поки облямівка на конусі підсихає, можна виконувати інші елементи.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy248 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи Хвіст

Як сплести хвіст півня, покрокова інструкція:

 1. Три соломки з одного краю стягуються гумкою. Центральна повинна бути сухою — це основа пера, і нікуди не буде зміщуватися при наступних загибках.
 2. Рапорт — праву ліану трохи розплющуємо і заводимо поверх центральної наліво. Ліву загинаємо поверх правої і заводимо під центральну направо.
 3. Загібка триває з рапортом до необхідної довжини. До середини можна трохи розширити.
 4. Кінчики соломок з обох кінців підклеюються. Перо розминається для спрощення надання вигинів.

Кількість пір’їн для хвоста робиться довільне.

Крило

Для виготовлення крила береться 3 трубочки:

 1. Дві розташовуються в руках горизонтально, а третя складається навпіл і загином одягається на пару в її середині. Так, щоб між ними вийшов прямий кут.
 2. Праву горизонтальну пару загинаємо тому навколо одного вертикального променя і укладаємо її паралельно другого. Пара і промінь міняються місцями.
 3. З лівої парою відбувається все те ж саме, тільки загин робиться зверху.
 4. Отримані внизу чотири променя перекладаються між собою в шаховому порядку, щоб візерунок нагадував косичку.
 5. Рапорт – крайня права загинається назад горизонтально і заводиться під крайню ліву. Потім обворачивает її і виводиться під кутом на плетіння і перекладається в шаховому порядку з тими, які вийшли поперек. З крайньої лівої надходять у тому ж порядку, тільки зліва направо.
 6. Слідуючи з рапортом, формується крило. Кінчики з’єднують і проклеюють. Їх можна защепити прищіпками до повного висихання.

Гребінь і дзьоб

Необхідно:

 1. З вершини конуса зняти гумку.
 2. Залишені кінчики закручують, підклеюють і затискають защібкою.
 3. Трубочка складається на чотири частини і приклеюється відкритий дзьоб.

Після цього висушені деталі збираються в композицію. Скочуються два паперові кульки і приклеюються на місці очей. Готовий виріб покривається лаком. Можна додати лапи.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy249 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Річна капелюшок

Плетіння починається з формування верхівки.

Для цього треба:

 1. Дві пари стійок укласти хрестиком і обплести мотузкою перший ряд.
 2. На другому колі стійки слід роз’єднати і обв’язати кожен промінь, щоб їх вийшло 8 штук.
 3. На четвертому ряду до кожної стійки в плетіння вводиться ще по дві і проплетается ще 4 кола.
 4. На дев’ятому ряду стійки знову розділяються по одній штучці із збереженням рівних проміжків між ними.
 5. Отримане основа кріпиться на обраній формі з подальшим оплетением і створенням казанка капелюхи.
 6. Після цього до кожної стійки вводиться ще по одній соломці.
 7. Для формування полів на кожну пару злегка нахиляють назовні і обв’язують, не стягуючи плетіння, тим самим відбувається розширення.
 8. Коли між стійками стає велику відстань, їх знову розділяють по одній і продовжують плетіння.
 9. Якщо ширина полів влаштовує, то можна завершувати. Для цього стійку заводять у плетиво поруч з наступною, промазують клеєм і обрізають. Таким чином, щоб не стирчав кінчик.

При бажанні поля капелюхи можна зігнути.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy250 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Карандашница

Для спрощення процесу це виріб виконується з картонним дном. Для його виготовлення знадобиться наступне.

Матеріали та інструменти:

 • гофрований картон;
 • серветка;
 • акрилова фарба;
 • ножиці;
 • спонжик або пензлик;
 • будь-клей;
 • спиця і шпажка.

Порядок виконання:

 1. З картону вирізається заготівля для дна.
 2. Основа з обох сторін грунтується фарбою, при необхідності в кілька шарів з проміжним сушінням.
 3. Спонжіком або пензликом на одну сторону наноситься клей і укладається серветка.
 4. По контуру і на місці намічаються отвори спицею. Відстані між ними повинна бути достатньою для плетіння, 1-1,5 см.
 5. Шпажкою отвори товщають, щоб вставити в них стійки.

Плетіння починається з перегородки.

Для цього:

 1. Трубочка складається шпилькою і вставляється з виворітної сторони відразу у два отвори.
 2. Ліана використовується одна, оскільки плететься ситцевым візерунком від початку до кінця і назад, загортаючи робочу соломку навколо крайньої стійки.
 3. Необхідну кількість рядів визначається висотою виступає кишеньки.

Після цього вставляються інші стійки, як і для перегородки. Перший ряд провязывается мотузочкою з трьома трубочками. Всі кінчики заводяться всередину вироби, проклеюються і обрізаються.

Простий мотузкою плетіння робиться по контуру до рівня перегородки. Коли висота зрівнялася, плетіння необхідно продовжувати за меншого периметру, залишаючи виступаючу частину неоплетенной.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy251 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Завершення кишеньки виконується «різкою»:

 1. В стик з перегородкою вводиться дві додаткові стійки.
 2. Перша закладається за третю, обрізається і нею ж притискається, а друга через два за п’яту і так далі.
 3. Останні чотири кінчика заводяться в плетіння, проклеюються і обрізаються.

Низький кишеню готовий, тепер на високому відділі виганяється три ряди і формується отвір.

Для цього:

 1. На довгих сторонах знаходяться центральні стійки і на них защипываются маленькі канцелярські затискачі.
 2. Через одну трубку до країв розміщуються прищіпки по дві на кожній стороні (всього 4 шт). Вони вужчий, що дасть плавний перехід в отворі.
 3. Загібка мотузкою триває по контуру, підводячись над обмежувачами.
 4. Зробивши три ряди, можна ховати робочі лози і починати завершення «різкою».

Готова карандашница покривається лаком.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy252 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Підставка під пляшку

Виготовлення починається з формування круглого дна потрібного розміру згинанням «мотузочка». Після цього на заготівлю встановлюється пляшка, і по ній піднімаються стійки. Для підняття можна скористатися спіральної згинанням в один ряд. Щоб перехід не вийшов приплюснутим, не варто сильно зволожувати загибаемую частина стійок і сильно їх сплітати.

Оплетення вироби виконується мотузочкою з двох трубочок до н ужной висоти. Після цього формується відкриття підставки.

Рапорт:

 1. На обраній стійці робочі соломки загортаються, і загібка йде у зворотному напрямку.
 2. Перша трубочка розгортається, не доходячи однієї стійки до поворотною.
 3. Друга огинає залишилася вільною і заводиться назад, продовжуючи мотузочку в протилежному напрямку.
 4. Поворотна стійка обплітається кожен ряд, а з іншого боку, при кожному повороті зсув відбувається на одну трубку, щоб виходив ухил.

Рапорт повторюється до самого завершення формування гострої вершини. Декоративне завершення виконується згинанням «різка».

Виріб грунтується розведеним 1:1 клеєм ПВА з водою, покривається лаком з проміжним просушуванням. Додатковою прикрасою може стати мініатюрна фотографія з квіткою.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy253 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Корисні поради

Для основ використовуються суха лоза, а для плетіння — зволожена з сухими кінцями.

Чим менше відстань між стійками, тим щільніше виходить плетіння і тим складніше укласти красиво, без заломів.

При повторному зволоженні трубочок у воду можна додавати кондиціонер для білизни або бальзам для волосся. Це надасть їм більшої еластичності.

Якщо на поверхні є багато принта, то краще фарбувати в темний колір і перед плетінням. Так ви будете бачити, наскільки добре сховалася друк.

Додавання акрилового лаку при фарбуванні не дозволить барвнику линяти на шкіру рук при використанні.

Емалі і навіть акрилові фарби забивають отвори на готовому виробі і після висихання залишаються напливами. Якщо все ж довелося ними фарбувати, то слід наносити дуже тонкими шарами з проміжною сушкою.

Добре лягають кольорові фарби з балончика з розпилювачем. При їх використанні слід користуватися респіратором та рукавичками. Роботи проводити на відкритому повітрі або в приміщеннях з хорошою вентиляцією.

pletenie iz gazetnykh trubochek dlya nachinayushhikh: materialy, podrobnye instrukcii i poshagovye master klassy254 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Відео

У цьому відео представлений майстер-клас по плетінню тарілок з газетних трубочок для початківців.

pinit fg en rect red 28 Плетіння з газетних трубочок для початківців: матеріали, докладні інструкції і покрокові майстер класи

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради