Прикмета: чому кішка спить на столі або сидить

Кішка – одне з найбільш непередбачуваних домашніх тварин. Поведінка вихованця іноді важко пояснити логічно. А реакцію на події навколо і зовсім неможливо передбачити. Безліч забобонів пов’язано з цими ласкавими істотами. Одна з прикмет: кіт спить на столі.

cfb80313b3e68b70f9a82cb3609374fd Прикмета: чому кішка спить на столі або сидить

Про кішку на столі

Про норовливості домашніх вихованців та особливості їх поведінки чули багато людей. Не дарма назва книги Р. Кіплінга «Кішка, яка гуляє сама по собі» стало летючого фрази. Тому ситуація, коли кішка спить на столі, викликає у її власника більше обурення, ніж подиву.

Іноді примхлива домашню тварину можна застати сидить на столі. Чому вихованець сидить на твердій поверхні, а не в м’якому кріслі, допоможуть пояснити народні повір’я. Тисячолітня історія проживання цих тварин поряд з людиною накопичила безліч подібних прикмет.

В якій позі відпочиває вихованець

Щоб найбільш точно розтлумачувати народні повір’я, необхідно враховувати все, аж до найдрібніших нюансів. Зокрема, чим саме займається кішка на стільниці:

  • солодко спить, згорнувшись «бубликом»;
  • сидить і вмивається;
  • лежить на столі, потягаючись та оглядаючи все навколо;
  • голосно муркоче або бурчить;
  • шукає, чим поживитися.

cb267082b7a07842fb0f83c059d73f59 Прикмета: чому кішка спить на столі або сидить

На якому столі лежить кіт

Для розшифровки прийме має істотне значення, на якому саме столі лежить домашній вихованець. Адже тварина, маючи можливість вибрати між обіднім, письмовим, комп’ютерним і кухонним столами, вибирає для себе лише один з них.

Наприклад, вихованки, у яких незабаром повинні з’явитися кошенята, ведуть себе ще більш непередбачувана, ніж їх інші побратими. Більшість тварин, інстинктивно намагається привести потомство в затишному місці. Але буває і навпаки.

Письмовий або комп’ютерний

Про те, що милі кішечки люблять лежати біля комп’ютера або ноутбука, свідчать численні фотографії, розміщені в інтернеті. Мугикаючи, що лежать серед ділових паперів на робочому столі, не викликають ні в кого подиву.

Обивательська точка зору може пояснити це явище тим, що тварина потребує ласки і хоче звернути на себе увагу. Народні прикмети, з урахуванням особливостей котячої фізіології, пояснює це трохи інакше.

Вважається, що кішки безпомилково відчувають патогенні ділянки перетину магнітних полів. Знаючи, що поблизу кожного електричного приладу виникає електромагнітне поле, така поведінка тварини цілком виправдано.

Віддана тварина, яке лежало недалеко від монітора комп’ютера, попереджає людину про можливий ризик захворювання.

Кухонний

Ніщо не може в поведінці кішки так збурити її власників, як вибір місця для сну на кухонному столі. Напевно лежати на жорсткій стільниці не так зручно, як на м’якій оббивці дивана або крісла.

Значить, якась невидима причина примушує тварину вести себе подібним чином. Якщо улюблений домашній вихованець вибрав для себе кухонний стіл, народні прикмети трактують це так:

  • кішка перевертається, потягуючись, з боку на бік – слід чекати зміни погоди. Зазвичай це відбувається напередодні сильного вітру;
  • мирно спить – обіцяє господареві зміни в особистому житті, зміну партнерів у бізнесі і незначні проблеми в побуті. Це може бути зіпсований вихідний день, вийшов з ладу електричний праска або чайник або запізнення на роботу. Своїм спокійним поведінкою кішка закликає господаря задуматися, чи все вдало складається у нього в житті;
  • лежить на боці і вмивається – власнику вихованця потрібно бути готовим до зустрічі несподіваних гостей. Іноді такими діями тварина пророкує швидку зустріч або побачення. Це може бути як ділова бесіда з колегами, так і побачення зі старими шкільними друзями;
  • голосно муркоче, привертає увагу – попереджає про небезпеку. Тварина, що володіє унікальним нюхом, може відчувати витік газу або попереджати про пожежу.

Кішка, яка чекає потомство, і вибрала місце для відпочинку на кухонному столі, не тільки вимагає до себе підвищеної уваги. Така поведінка вихованця свідчить про беззастережну довіру до господаря.

Людина приручила кішку і зробив її домашнім тваринам більше трьох тисячоліть тому. Рівно стільки років живуть у народі прикмети, пов’язані з домашнім вихованцем. У виняткових ситуаціях кішка здатна попередити людини про небезпеці, що насувається. У всіх інших випадках вона приносить в дім мир, спокій і затишок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради