Як очистити пральну машину від накипу: народні засоби

Утворена накип в пральній машині надає негативний вплив на робочі елементи приладу. Якщо вчасно не усунути наліт, то це призведе до виходу пристрою з ладу. Чистку пралки проводять хімічними засобами, купленими в магазині, або народними засобами. Найчастіше потрібно очистити ТЕН пральної машини, так як накип впливає на його нагрівальні здібності.

2ea4cb4bbf62b8174da9d68218a0099b Як очистити пральну машину від накипу: народні засоби

Чому утворюється накип?

Максимальна кількість забруднюючих речовин потрапляє в установку після ремонту водопроводу або відключення води, тому в цей період не рекомендується включати прання, а накопичилася в трубі рідину потрібно злити в каналізацію.

Пральна машинка є першою помічницею кожної господині, але часто ця допомога стає особливо помітною, коли пралка вийшла з ладу. Накип, яка накопичується на стінках барабана, Тені та інших важкодоступних місцях згубно впливає на стан приладу. Основними причинами виникнення накипу є вплив таких факторів:

 • жорсткість води;
 • часті прання в інтенсивному режимі;
 • використання засобів для прання з великою кількістю хімічних елементів;
 • несвоєчасний догляд за приладом.

Що можна купити в магазині?

9eaf25b82e8ef7ab8388809e65d62e84 Як очистити пральну машину від накипу: народні засобиПорошок легко придбати в будь-якому магазині з відділом побутової хімії.

Засіб від накипу для пральних машин купують в торгових точках, де продають побутову хімію. Найчастіше користуються «Антинакипином». Препарат простий у застосуванні і коштує недорого, тому більшість споживачів вибирають саме це засіб для того, щоб почистити пральну машину автомат. При використанні «Антинакипіна» необхідно враховувати такі застереження:

 • Включати режим ” без білизни. Засіб проти накипу не можна використовувати для профілактики відкладень при заповненому одягом барабані, так як препарат зашкодить тканина та колір малюнка на ній.
 • Дотримуватися дозування. Незначна передозування засоби призводить до пошкодження гумових частин корпусу приладу.
 • Берегти органи дихання. Так як «Антінакіпін» кислотного походження, то його парами дихати шкідливо, тому при роботі машинки краще вийти з кімнати.

Народні засоби

Застосування оцту

7ffe207810fc0a179a556e665fda4fc0 Як очистити пральну машину від накипу: народні засобиОцтова кислота міститься безпосередньо в робочий відсік пристрою.

Щоб видалити накип, відкладення з нагрівального елемента і почистити барабан, досить часто застосовують підручні засоби. Одним з таких речовин є оцет. Це недороге засіб для видалення накипу в пральних машинах знайдеться на кухні кожної господині, тому народні методи боротьби набувають популярність порівняно з покупними хімічними порошками. Щоб прибрати накип оцтом, проводяться такі заходи:

 • 2 склянки кошти наливається безпосередньо в барабан.
 • Включається найтриваліша прання.
 • Після нагрівання води прання зупиняється на 1 годину.
 • Після закінчення зазначеного часу програма триває до кінця.
 • По закінченні режиму прання включається додаткове полоскання, щоб промити пралку від залишків оцту.
 • Прилад знеструмлюється і протирається сухим рушником.
 • Дверцята залишається відкритою для вивітрювання запаху оцту.
 • Лимонна кислота, як ефективний спосіб боротьби

  Чистка пральної машини цієї харчовою добавкою проводиться аналогічно проведення процедури оцтом. 50-100 г кислоти лимонної необхідно додати в лоток для прального порошку. Програма вибирається без білизни з температурним режимом від 60 до 90 °C. Щоб очищення пройшла якісніше, після нагрівання води до необхідної температури включається переривання на 1 годину. Після цього, як і при чищенні оцтом, необхідно зняти паузу і закінчити роботу приладу до кінця програми. Щоб позбутися залишків накипу, ставитися додаткове полоскання, а зайва волога видаляється сухою серветкою.

  Інші методи

  3bb5e5513f06fb1189f27fa97c26ebc2 Як очистити пральну машину від накипу: народні засобиСода швидко видалить грибок на внутрішніх частинах техніки.

  Внутрішню поверхню барабана можна чистити після кожного включення пральної машини за допомогою мильного розчину. Змоченою мочалкою протирається внутрішня частина приладу, гумові частини корпусу і скло дверки. З допомогою розчину соди в пропорції 1:1 робочі поверхні очищаються від цвілі і забруднень.

  Профілактичні заходи

  Очистити від накипу пральну машину важче, ніж запобігти скупчення нальоту, тому догляд повинен бути спрямований на усунення факторів, що впливають на роботу приладу.

  Так як основною причиною утворення нальоту є неякісна вода з водопроводу, то превентивні заходи спрямовуються на поліпшення якості надходить в машинку рідини. Для цього застосовуються фільтри, які допомагають позбавити воду від магнію і кальцію. Саме ці речовини впливають на утворення накипу на нагрівальному елементі. Захистити від накипу також допоможе використання програм, які передбачають нагрівання води до температури не більше 50 °C. Регулярний догляд за приладом продовжить його термін служби.

  pinit fg en rect red 28 Як очистити пральну машину від накипу: народні засоби

  Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

  Дякуємо!
  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: